İş Ekonomi - Hukuk

X
Filtre
Filtre
 • Yazar
 • Yayınevi
 • Fiyat
Filtreyi Uygula
Sık kullanılan filtreler
 • Tümü
 • Yazar
 • Yayınevi
 • Fiyat
Temizle
  • Yazar
  • Yayınevi
  • Fiyat
  • Neden ile Başla 1. Kitap
   209,90 TL
  • Scrum: İki Katı İşi Yarı Zamanda Yapma Sanatı
   249,90 TL
  • Konumlandırma
   179,90 TL
  • Paranın Psikolojisi
   279,90 TL
  • Ekonomi 101
   84,90 TL
   Tükendi
  • Yatırım 101
   89,90 TL
   Tükendi
  • Akıldışı Ama Öngörülebilir
   79,90 TL
   Tükendi
  • Outliers (Çizginin Dışındakiler) - Bazı İnsanlar Neden Daha Başarılı Olur?
   129,90 TL
   Tükendi
  • Google Nasıl Yönetiliyor?
   249,90 TL
   Tükendi
  • Akıllı Yatırımcı
   259,90 TL
   Tükendi
  • Checklist Manifesto-İşi Doğru Yapma
   109,90 TL
   Tükendi
  • Netflix: Bu İş Asla Tutmaz
   34,00 TL
   Tükendi
  • Starbucks – Gönlünü İşe Vermek
   55,00 TL
   Tükendi
  • Mor İnek Farklılaşarak İşinizi Dönüştürün
   49,00 TL
   Tükendi
  • Buyology
   55,00 TL
   Tükendi
  • İknanın Psikolojisi
   %16 İndirim!
   Original price was: 77,00 TL.Current price is: 65,00 TL.
   Tükendi
  • Yalın Startup
   33,00 TL
   Tükendi
  • Kriptopara Çağı
   74,90 TL
   Tükendi

  İş Ekonomi – Hukuk Alanında Yazılan Popüler Kitaplar Muhiku’da!

  İş ekonomi ve hukuk alanındaki gelişmeleri yakından takip etmenizi sağlayacak ve bilgi dağarcığınızı zenginleştirecek kitaplar Muhiku’da! Dünyaca ünlü firmaların kuruluş hikayesini anlatan iş ekonomi ve hukuk kitapları size ilham verecek. Cesaretenizi perçinleyecek iş ekonomi kitapları hayalinizdeki işi kurma yolunda size yön gösterecek!

  En Trend İş Ekonomi – Hukuk Kitapları

  Günümüzde bilgiye ulaşmanın en kolay yolu internet. Her türlü konu hakkında sayısız kişinin görüşlerine ve bilgilerine ulaşabileceğimiz bu platformun iyi yanları kadar kötü yanları da mevcut.

  Çünkü yalan yanlış her türlü bilgiye internet üzerinden ulaşabiliriz. Çoğu kez -özellikle bu konu hakkında daha bilinçsiz olan bireyler- doğru bilgi ile yanlış bilgiyi ayırt edemeyebilirler. Hatta uzmanı olmadığımız bir konu hakkında çok kolay bir şekilde yanlış bilgiler edinebiliriz.

  Bu sebeple öğrenmek için her zaman birinci kaynağı kendimize yol edinmeliyiz. Eğer iş ekonomik ve hukuk dünyasına karşı merak ettikleriniz var ise bunları da kitap gibi birincil kaynağın ışığında kaynaklardan edinmeliyiz.

  İşte, iş ekonomi ve hukuk alanında kaleme alınmış eserler. Henüz ne alacağınıza karar veremediyeseniz aşağıda konularına yer verdiğimiz eserleri inceleyebilir ve ne okumak istediğinize karar verebilirsiniz.

  Alfred Mill – Ekonomi 101

  İş, ekonomi, pazarlama, finans ve işletme gibi alanlarda eserler kaleme alan Alfred Mill’in en ünlü eserlerinden biri de Ekonomi 101 kitabı.

  Say Yayınları’ndan çıkan bu kitap, toplam 256 sayfa. Alfred Mill’in bu kitabı yazmasının ana amacı ekonomi hakkında fikir sahibi olmayan bireylere yön göstermek.

  Ekonomiye dair hiçbir bilgisi olmayanların gazetelerin ekonomi sayfalarında yer alan bilgilerle ekonomi sohbetlerine katılabileceklerini ve ekonomi hakkında bir fikir beyan edebileceklerini anlatır.

  Ekonomi 101 kitabını okuyarak; yatırım araçları, döviz kurları, arz-talep dengesi, mikro-ekonomi gibi çeşitli kavramlar hakkında bilgi edinebilir ve sorularınıza yanıt bulabilirsiniz.

  Marc Randolph – Netflix: Bu İş Asla Tutmaz

  Marc Randolph, Netflix’in iki kurucu ortağından biri olmakla birlikte ile CEO’sudur. Aynı zamanda Amerikalı teknoloji girişimcisi, konuşmacı ve çevre savunucusudur.

  Yazdığı Netflix: Bu iş Asla Tutmaz adlı eserinde; iş hayatında ya da yaşamda bir konuda gözünü karartmak hakkındaki en temel sorunlara cevaplar sunar.

  312 sayfalık bu eseriyle bir işe nasıl başlayacağınızı, hayal kırıklıklarının ya da başarısızlıkların üstesinden nasıl geleceğinizi, başarının yükünü nasıl kadıracağınızı ve esasında başarının ne olduğuna dikkat çeker.

  Diğer taraftan Netflix: Bu İş Asla Tutmaz yalnızca hayallerinin peşinden giden bir adamın hikayesi değil. Aynı zamanda zamanın en derin ve en etkileyici öykülerinden biri.

  Howard Schultz – Starbucks

  Amerikalı ünlü işletmeci Howard Schultz, dünyaca bir üne kavuşan Starbucks’ın sahibidir. Bu kitapla da kurduğu bu dünyaca ünlü işletmenin başarı öyküsünü ele almıştır.

  Toplam 368 sayfadan oluşan kitapta Starbucks’ın Seattle’ın liman bölgesindeki tek bir mağazada çıktığı o yolculuğu heyecan verici bir şekilde ele alıyor.

  Bugün dünya çapında binlerce mağazaya sahip olan Starbucks, her yeni iş gününde bir başka mağaza daha açarak alanını genişletiyor. Howard Schultz ise bu büyümenin ardındaki asıl gücün mükemmeliyet ve müşteriye memnuniyeti ilkesine bağlı kalmak olduğunu dile getiriyor.

  Dan Ariely – Akıldışı Ama Öngörülebilir

  Dan Ariely, psikoloji profesörü ve aynı zamanda davranışsal bir ekonomisttir. TED konuşmaları 8 milyona yakın izlenen ünlü ekonomist ve psikolog, önemli başarılara imza atmıştır.

  428 sayfadan oluşan Akıl Dışı Ama Öngörülebilir adlı eseri ise Nwe York Times ve Wall Street Journal listelerinde uzun bir süre birinci sırada yer almıştır. Optimist Yayınları’ndan çıkan eserin bu baskısı, yeniden gözden geçirilmiş ve genişletilmiştir.

  Dan Ariely eserinde mevcut ekonomik krizin temel nedenlerinden bazılarını ele alır. Bu nedenleri ve kararları şekillendiren gizli kuvvetleri araştırır.

  Jeff Sutherland – Scrum: İki Katı İşi Yarı Zamanda Yapma Sanatı

  Serum Inc.’nın CEO’su ve OpenView Venture Partners’ın Atik eğiticisi ve başdanışmanı olan Jeff Sutherland, bu kitabında üretkenliğinizi sekiz kat arttıracak ipuçlarına yer veriyor.

  Yani bir iş yapacakken aslında sekiz işi birden tamamlayabilirsiniz. İmkansız gibi görünse de Jeff Sutherland, Scrum ile bunun mümkün olduğunu dile getiriyor.

  Günümüzde hükümetler, uluslararası büyük şirketler, eğitimciler ve sivil toplum örgütleri Sorumu kullanıyorlar. Kısacası çalışandan yöneticisine, öğrenciden öğretmenine kadar herkes Scrum’ı kullanıyor.

  Eğer siz de fikirlerinize, projelerinize, ekibinize ve en önemlisi kendinize bir iyilik yapmak istiyorsanız Scrum’ı öğrenin ve uygulamaya başlayın!

  İş Ekonomi – Hukuk Dünyası Meraklıları için En Özel Hediyeler!

  Muhiku, sunduğu yenilikçi hediye hizmetiyle sevdikleriniz için en özel hediyeleri sunuyor. Tamamen onların ilgi alanlarına ve zevklerine göre tasarlayacağınız hediyelerle sizlere ve sevdiklerinize unutulmaz bir anı bırakıyor.

  Muhiku, hediye koleksiyonlarında iş ekonomi ve hukuk dünyası meraklıları için de yenilikçi hediye alternatiflerini sıralıyor. Kitap kategorisi altında yer alan iş ekonomi ve hukuk kitapları ile sevdikleriniz için en güzel ve en özel hediyeyi hazırlamanıza yardımcı oluyor.

  İş ekonomi – hukuk kitapları ile türlü türlü hediyeler hazırlayabilirsiniz. Örneğin, belli bir konsept belirleyip o konsept doğrultusunda seçtiğiniz hediyelikleri tek bir kutuda birleştirebilirsiniz. Kendi kutunu yap ile hazırlayacağınız bu hediyenin içine tamamen onları yansıtan hediyelikleri ekleyebilirsiniz.

  Hediyelik İş Ekonomi ve Hukuk Kitapları, Kahve ve Çay Konseptli Hediye

  Bireysel ve kurumsal hediyelerinizde iş ekonomi ve hukuk kitaplarına yer vermek istiyorsanız kahve ve kitap temalı keyif verici bir hediye kutusu hazırlayabilirsiniz. Sevdikleriniz ya da kurumsal ilişkileriniz için tercih edebileceğiniz bu konseptteki bir kutunun içinde;

  • Dünyanın farklı yerlerinden seçilen en kaliteli Arabica kahve çekirdeği varyeteleriyle hazırlanmış nitelikli harmanlara,
  • Sahiplerini yöresel bir lezzet yolculuğuna çıkaracak farklı çay çeşitlerine,
  • Kupa ve bardak altlığına,
  • Seçtiğiniz bir hediyelik iş ekonomi – hukuk kitabına,
  • Kaleme ve deftere,
  • Şık ve kaliteli bir French presse,
  • Okuma saatine keyif katacak hoş kokulu dinlendirici mumlara ve daha pek çok hediyeliğe yer verebilirsiniz.

  Bu konsept dışında tamamen iş yaşamını destekleyecek ve hayallerini gerçekleştirme yolunda onlara ilham verecek hediyeler de hazırlayabilirsiniz.

  Kalem, defter, ajanda, planlayıcı ve çeşitli hediyeliklerle hazırlayacağınız hediye kutusuyla iş/okul yaşantılarında ve hayallerine giden yolda onları destekleyebilirsiniz.

  Şirketiniz için hazırladığınız kurumsal hediye kutuları içinde de iş ekonomi ve hukuk kitaplarına yer verebilirsiniz. Bu içeriğe sahip hediye kutuları, çalışanlarınızın ve iş ortaklarınızın motivasyonlarını yükseltirken onların gelişimlerine de destek olacak.

  Hazırladığını hediye kutularına ya da hazır hediye seçeneklerine aynı gün kargo ve özel kurye ile teslimat seçeneğiyle sahip olabilirsiniz. Oturduğunuz yerden Türkiye’nin öbür ucunda okuyan ya da çalışan sevdiklerinize hediyelerinizi tek bir tıkla gönderebilirsiniz.

  Saat 14.00’a kadar vereceğiniz tüm siparişlerin aynı gün kargoya teslim edileceğinin altını çizmek isteriz. Eğer siparişinizi saat 14.00’dan sonra oluşturursanız siparişiniz bir sonraki gün kargoya teslim edilir.

  İstanbul içine sipariş veriyorsanız aynı gün teslimat seçeneğinden faydalanabilirsiniz. Saat 12.00’a kadar verdiğiniz tüm siparişler gün sona ermeden size ya da sevdiklerinize teslim edilir. Ancak bu hizmetin İstanbul’un belli ilçelerinde uygulanamadığının altını çizmek isteriz. Kapsama alanı dışında kalan ilçelere kargo ile gönderim yapılmaktadır.

  S: 📚 İş ekonomi ve hukuk kitapları nelerdir? Diğer kitap türlerinden farkı nedir?
  C: İş ekonomi ve hukuk kitapları; iş dünyasının önde gelen kuruluşlarının başarı ve başarısızlık hikayelerinin, ekonominin ve ekonomi politikalarının ve hukuksal mevzu edindiği kitaplardır. Salt bilgi ve gerçeklik üzerine kurulu olmaları sebebiyle diğer edebi türlerden kesin bir çizgiyle ayrılırlar. Yer yer bir şirketin kuruluşunu anlatan eserler kaleme alınmış olsa da, bu eserler kurgusallıktan oldukça uzaktırlar.
  S: 💼 Okunması gereken iş ekonomi ve hukuk kitapları hangileridir?
  C: Eğer bir kişi kendi şirketini kurmayı hayal ediyorsa, belli bir birikimi varsa ve akıllıca bir yatırım yapmak istiyorsa ya da hukuki bir mevzu hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsa ilgili konu hakkında yazılmış eseri ya da eserleri okumalıdır. Burada kişinin okuyacağı eserin yazarını ve konusunu iyi araştırmalıdır. Çünkü okuyacağı kitap alacağı kararlara ve atacağı adımlara yön verebilir.
  S: 🧑‍💼 Kimlere iş ekonomi ve hukuk kitabı hediye edebiliriz?
  C: İşletme sahiplerine, iş dünyasıyla ve ekonomi ile ilgilenenlere ya da ekonomi öğrencilerine, uygulanan ekonomi politikalarına karşı merak sahibi olanlara, gündemi takip edenlere ve günün birinde kendi işletmesini kurmanın hayaliyle yaşayanlara iş ekonomi ve hukuk kitapları hediye edilebilir.