Jasmine Pearls Tea – Çin

%19 indirim

48.00 TL 39.00 TL

- +
- +
36 dk içinde sipariş verirseniz bugün kargoda
İstanbul'da özel kurye ile siparişinizi yarın ücretsiz teslim alın.
Özel kuryenin dağıtım bölgesinde bulunmayan ilçelere kargo ile gönderim yapılacaktır. Özel kuryede tüm maliyeti biz üstleniyoruz, hediyeniz aynı gün teslim edilsin.
  • Çin kültürünün bir parçası olan yaseminli yeşil çay
  • Yasemin tomurcukları yeşil çay yaprakları ile sarılır
  • El yapımıdır
  • Dinginlik verir, yumuşak bir içimi vardır
  • 40 gramlık özel kutusunda

Jasmine Pearls Çayı – Japonya

Jasmine pearls, el işi çay örneklerinin en özellerinde biridir. Yeşil çay yapraklarını ve yasemin çiçeğini inci şeklinde bir araya getirir. Çayda yapraklar yasemin çiçeği ile birlikte uzun süren bir işlemle tek tek elle sarılır. Bu sarılma işlemi sonrası, elde edilen inci şekilleri ile yasemin çiçeği özel aroma ve kokusunu uzun süre korur.

Yeşil çaylar ilkbaharın ilk aylarında toplanır. Buna karşılık en iyi yasemin çiçekleri ise yaz aylarında oluşur. Usta bir çay sanatçısı veya daha doğru bir ifade ile çay yapımcısı, çiçekler ve yaprak arasındaki doğru dengeyi bulmak zorundadır.

En zengin aromaya sahip yeşil çayların en üstteki tomurcuk ve altındaki ilk iki yaprak sapı koparılır. Sonrasında iki yaprak atılır, sadece tomurcuk ve gövdesi kalır. Çayın tomurcuklarına ve gövdesine, yeterli esneklik ve yumuşaklık elde edilmesi için geleneksel bambu tepsiler kullanılarak düşük bir ısı verilir.

Yeterli esneklik elde edildiğinde, üst tomurcuk ve gövde hafifçe bükülür. İnci şekline getirmek için başparmak ve işaret parmağı arasına yerleştirilir. Daha sonra, istenilen aroma direncini elde etmek için yuvarlanmış incilere birkaç kez yasemin çiçekleri ile ısı verilir. Böylece yasemin aroması incilere geçer. Bu süreç en az beş kez tekrarlanır. Yaklaşık bir kilo çay için en az 4000 inci gerekir.

1 Tatlı Kaşığı/250 ml

x2 Demleme

  3-7 Dakika

85-95°C

0.0
Ortalama Puan
0 Değerlendirme, 0 Yorum
Jasmine Pearls Tea - Çin

Henüz yorum yapılmadı.