Rooibos Çayı – Güney Afrika

%24 indirim

50.00 TL 38.00 TL

- +
- +
6 saat 36 dk içinde sipariş verirseniz yarın kargoda
İstanbul'da özel kurye ile siparişinizi yarın ücretsiz teslim alın.
Özel kuryenin dağıtım bölgesinde bulunmayan ilçelere kargo ile gönderim yapılacaktır. Özel kuryede tüm maliyeti biz üstleniyoruz, hediyeniz aynı gün teslim edilsin.
  • Afrika’dan rooibos çayı
  • Kafein içermez
  • Vitamin ve mineral açısından çok zengindir
  • 40 gramlık özel kutusunda
  • Hediye kutusuna eklenebilir

Rooibos Çayı – Güney Afrika   

Türkiye’de giderek popülerleşen rooibos çayı, “kırmızı çay” olarak da bilinmektedir. Rooibos çayı, Afrika kökenli bir bitki olan “kızıl çalı” bitkisinden (aspalathus linearis) elde edilmektedir. Bu yüzden, Türkçe çevirisinde “kızıl çay” demek daha doğru olacaktır.

Rooibos çayı genel olarak hazımsızlık, mide yanması, bulantı, kusma gibi sindirim sorunlarına iyi gelmektedir. Ayrıca uçuk, aft, hafif yanıklar, pişik, cilt tahrişine karşı ve egzamanın kaşıntı, cilt kuruluğu gibi belirtilerini hafifletmek için de rooibos bitkisi tercih edilmektedir.

Bu çayın hazırlanması siyah çay ile benzerdir. Ölçü olarak bir kupa için bir tatlı kaşığı rooibos çayı kullanabilirsiniz. Kaynayan suya rooibos çayını katarak demlenmesini bekleyin. Yaklaşık 5-8 dk demlenme süresi vardır ama deneyerek kendi damak tadınıza uygun olan süreyi belirleyebilirsiniz. Aşağıda bu çayı nasıl demleyeceğenize dair bilgileri bulabilirsiniz.

Bu çay, doğal olarak tatlı bir çaydır bu sebeple şekersiz tüketim için de uygundur. İstendiğinde bal, süt ya da limon eklenebilir. Yaz aylarında soğuk olarak tüketilebilir.

1 Tatlı Kaşığı/300ml

x2 demleme

5-8 dakika

85-95°C

0.0
Ortalama Puan
0 Değerlendirme, 0 Yorum
Rooibos Çayı - Güney Afrika

Henüz yorum yapılmadı.