Yenidoğan Bebek Hediyeleri

Ürünleri Sırala
1

Yeni doğan bebek yeni bir dünya demektir. Sevdiklerimizin bu en özel anlarının mutluluğunu katlamak ve yeni aile üyesine hoş geldin demek için yenidoğan bebek hediyeleri en güzel yoldur. Böyle anlamlı bir hediye seçimi ise oldukça zordur, Muhiku olarak zorlu hediye sürecini ortadan kaldıracak fikirler geliştirdik!

O halde bir bebeğe ne hediye alınır ve nasıl alınır?

Yeni doğan bebeğe alınacak hediyeleri seçerken öncelikle materyalin kalitesine dikkat etmelisiniz. Organik pamuklar, işlenmemiş ahşaplar, toksik madde içermeyen oyuncaklar her zaman çok daha kullanışlı olacaktır.

Yeni doğan bebek için hediye alırken size ilk önerimiz aileyle iletişime geçerek eksiklikleri öğrenmeniz olacaktır. Çünkü bebeklere alınan hediyeler genellikle anne-babanın bu zorlu dönemde yardımına koşacak ürünlerden oluşur. Yani bebek hediyesi ne olabilir diye uzun uzun düşünüp işe yaramayacak bir seçim yapmaktansa ebeveynlerden fikir alabilirsiniz. 

Bebek Görme Hediyesi

Birbirini mutlu etmeyi, yardımlaşmayı seven sıcakkanlı bir milletiz, bu elbette kültürümüze de yansımıştır. Yeni evlenenlere, ev alan ya da taşınanlara, yeni çocuğu olan sevdiklerimize hediyeler alarak onları hem daha çok mutlu etmek hem de mutluluklarına ortak olmak isteriz.

Bebek görme hediyesi de artık kültürümüze yerleşmiş olup hediye almanın en şirin halidir diyebiliriz. Maalesef en çok yanlış seçim yapılan hediyeler de yine yeni bebek hediyeleridir, bebekler için yapılan her şey çok tatlı çok güzel kabul ediyoruz. Sadece şirin olduğu için aldığımız bir hediyeyse aslında hiç kullanılmayacak bir şey ise sadece ebeveynlere külfet olacaktır.

Yeni doğan bebeğe ne alınır?

Yenidoğan bebek hediyeleri, bebek için kullanılabilecek veya aile için bebek bakımında kolaylık sağlayacak bir hediye olmalıdır. Bebek doğumunda alınacak hediyeler de bu yüzden çiçeği burnunda ebeveynlerin bolca kullanacağı yelekler, mendiller ve eldivenler olabilir.

Bebek hediyesi ne alınır diye sorduğunuz noktada bizim önerimiz rahatça kullanılabilecek ürünlere ağırlık vermeniz olacaktır. Bu süreçte aile pek çok hediye kabul edeceği için bazı şeyler gözden kaçabilir. Yeni doğan bebeklere alınan hediyeler arasında en çok sevilenler müslin bezler, battaniyeler, zıbınlar ve emzikler olacaktır. Çocukların en çok kirlettikleri ve en çok kaybettikleri şeyleri alırsanız ailenin kafası da o kadar rahatlayacaktır. 

Aslında yeni doğan bebeğe ne alınır hediye konusunda bizi iki farklı yöne çıkarır. Birinci yön yeni dogan bebek icin hediyeler arasından seçim yapmaktır. İkinci yön ise bebeğe ne alınır sorusundan ziyade ebeveynler ne karşısında kendini daha huzurlu hisseder bunu bulmaktır. 

Bebek Hediye Seti

Bebek hediye setleri en güzel yenidoğan hediye seçeneğidir. Seti isterseniz kıyafet ağırlıklı, isterseniz bakım ürünü ağırlıklı, isterseniz de karışık şekilde hazırlayabilirsiniz.

Peki set hazırlarken yeni doğan bebeğe hediye ne alınır?

Pişik kremi, bebek yağı, şampuan ve benzeri ürünleri almadan önce yeni annenin tercih ettiği markalara göz gezdirmenizi ya da sorabiliyorsanız hangi markayı tercih ettiğini sormanızı tavsiye ederiz. Her anne belirli bir marka kullanmak ya da içeriğindeki zararlı maddeler nedeniyle kullanmamak isteyebilir.

Bebek için ilginç hediyeler almak istiyorsanız daha yaratıcı tasarımlara sahip oda süslerini değerlendirebilirsiniz. Doğrudan bebeğe temas etmeyecek ürünlerde renk ve doku anlamında özgün tercihlerde bulunmanız çok daha rahat olacaktır. Farklılık yaratacak bebek hediyesi fikirleri arayanlar için ahşap çerçeve içindeki amigurumi süslerini tavsiye edebiliriz.

Kıyafet gibi bebek hediyesi seçeneklerinde ise pamuk, bambu gibi kumaşları tercih etmelisiniz. Kıyafetin hava alması, bebeği terletmemesi çok önemlidir. Derdini anlatamayan yenidoğan bebeğin şirin ama rahatsız edici kötü kumaşla yapılmış kıyafetler giymesini istemeyiz.

Yenidoğan bebek hediyelikleri arasından seçim yaparken eğer bütçeniz kısıtlıysa sırf almış olmak için pek çok şey almanızı önermeyiz. Bunun yerine kalitesini güvendiğiniz ancak uygun fiyatlı bir seçim yapmalısınız.

Yeni doğan erkek bebeğe hediye olarak patik, amigurumi oyuncak, alt değiştirme örtüsü, oda süsü, çerçeve gibi ürünlerle bütçenize göre bir hediye kutusu tasarlayabilirsiniz. Yeni doğan kız bebeğe hediye alırken de yine aynı şekilde bu ürünleri değerlendirebilirsiniz. Led ampullü küçük masa ışıkları da küçük bebeklerin odası için çok sevimli olacaktır.

Doğum Sonrası Ebeveynler İçin Hediye

Ailenin yeni üyesinin aralarına katılması sonrasında anne ve babayı zorlu günler beklemektedir. Mutluluk ve yorgunluğun birbiriyle yarıştığı bu günlerde en az bebek kadar ebeveynlere de ilgi gösterilmeli, moralleri yüksek tutulmalıdır.

Anne babayı mutlu etmek ve enerjilerini yüksek tutmak için güzel bir hediyeden iyisi yoktur. Muhiku üzerine düşünülmüş hediye kutuları ile sizlere birbirinden güzel hediye kutusu seçeneği sunmaktadır. İsterseniz kendi belirlediğiniz ürünler ile kendi hediye kutunuzu hazırlayabileceğiniz bir hizmetimiz de mevcuttur.

Örneğin lohusa anneler çok duygusal olur ve kendilerini beğenmemeye eğilimlidir, anneye biraz kendine vakit ayırması, kendini yenilenmiş hissetmesi için Helen Kutusu hediye edebilirsiniz. Anne bu hediye sonrasında düşünüldüğü için mutlu olur, ürünleri kullanırken zihnini dağıtır, kendine vakit ayırmanın keyfini çıkarır.

S: 👶 Yeni doğan bebeğe ne hediye alınır?
C: Yenidoğan bebeklere hediye seçmek çok zordur çünkü aile, bebeklerinin ihtiyacı olan her şeyi zaten temin etmektedir. Bebeklere organik ipliklerle hazırlanan güvenli oyuncaklar, diş kaşıyıcı, çorap-eldiven gibi hediyeler alabilirsiniz. Fakat doğum sonrası anne/babanın da moral ve ilgiye ihtiyacı olduğunu unutmamalısınız. Muhiku anne ve baba için de çok güzel hediye kutuları tasarlamaktadır. Böylelikle ebeveynlerin motivasyonunu yükseltebilirsiniz. Mutlu ebeveyn mutlu çocuk demektir.
S: 🍼 Yenidoğan bebek için hediye tavsiyeleri nelerdir?
C: Muhiku, yeni doğan bebek hediyeleri ile olduğu gibi tüm hediyeşme ihtiyaçlarınıza uygun konsept kutular tasarlamaktadır. Bebek hediye önerileri arasında hem yeni doğan miniklere hem de ailesine uygun seçenekler bulunmaktadır. Yenidoğan bebek için aileye tebrik hediyesi olarak mutlu hissettiren hediye kutularından size uygun olanını seçebilir, dilerseniz kendi yeni doğan hediye kutunuzu tasarlayabilirsiniz.
S: 🏥 Hastaneye doğum hediyesi ne götürülür?
C: Hastahaneye doğum hediyesi olarak anne ve baba için mineral bakımından zengin, kafein içermeyen rooibos çayı gibi lezzetli ve sağlıklı çaylar içeren Dünya Çayları Kutusu'nu tercih edebilirsiniz. Muhiku'da yer alan tüm hediye kutularını istediğiniz gibi zenginleştirebilir; isterseniz seçtiğiniz ürünlerle özel ve kişisel bir kutu hazırlayabilirsiniz.
S: 👀 Bebek görme hediyesi ne alınır?
C: Bebek doğumunda ne hediye alınır sorusuna çoğumuz kolaylıkla yanıt veremesek de aslında en uygunu bebeğin bu dönemde en çok kullanacağı önlük, eldiven, çorap, zıbın gibi tekstil ürünü ihtiyacını gidermektir. Bebeklere alınabilecek hediyeler konusunda emin olamıyorsanız rotayı ebeveynlere çevirerek onları mutlu edecek ve rahatlatacak seçimler yapabilirsiniz.
S: 👼 Yeni doğan erkek bebeğe ne hediye alınır?
C: Yeni doğan çocuğa hediye alırken ebeveynlerine konuyu danışarak bir eksiklik olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Eğer akla ilk gelen mavi renk hoşunuza gitmiyorsa sarı, yeşil ve gri tonlarda tulumlar, örtüler, patikler tercih edebilirsiniz. Yeni doğan erkek bebek hediyeleri arasında en çok satılan ürünlerden biri de el ve ayak izi hamurlarıdır.