Bilim

X
Filtre
Filtre
 • Yazar
 • Yayınevi
 • Fiyat
Filtreyi Uygula
Sık kullanılan filtreler
 • Tümü
 • Yazar
 • Yayınevi
 • Fiyat
Temizle
  • Yazar
  • Yayınevi
  • Fiyat
  • Büyük Sorulara Kısa Yanıtlar
   149,90 TL
  • Zamanın Kısa Tarihi
   154,90 TL
  • Kozmos
   259,90 TL
  • Canlı Devre - Durmaksızın Değişen Beynin İçyüzü
   169,90 TL
  • Beyin Senin Hikayen
   159,90 TL
  • Ezbere Yaşayanlar - Vazgeçemediğimiz Alışkanlıklarımızın Kökenleri
   79,90 TL
   Tükendi
  • Mutlu Beyin - Mutluluk Nereden ve Nasıl Gelir
   129,90 TL
   Tükendi
  • Arachnoid Mater
   119,90 TL
   Tükendi
  • Dura Mater
   129,90 TL
   Tükendi
  • Dijital Gelecekte İnsan Kalmak
   59,00 TL
   Tükendi
  • İnsan 3.0 - Arketip
   %11 İndirim!
   Original price was: 39,00 TL.Current price is: 34,90 TL.
   Tükendi
  • Evren 101
   50,00 TL
   Tükendi

  Başınızı yukarıya kaldırdığınız zaman ne görüyorsunuz? Uçsuz bucaksız mavilik, bembeyaz bulutlar, ışığın ve ısının kaynağı güneş, uğruna şarkılar söylenen ay ve milyonlarca yıldız görebildiğimiz o mucizevi güzellikler arasındalar. Peki ya göremediklerimiz? Evren hakkında merak ettiğiniz her şey (buna gördükleriniz ve göremedikleriniz de dahil) bilim insanlarının ilgi odağı olmuş. Uğruna yapılan çalışmalar, verilen emek bir taraftan kozmos hakkında merakımızı giderirken diğer taraftan bu sonsuz boşluğa ya da bilgi denizine daha da ilgi duymamızı sağlıyor.Samanyolunda kaybolmak ve yaşadığınız evreni yakından tanımak için nereden başlayacağınızı bilemiyor musunuz? Öyleyse öğrenme sürecini eğlenceli kılmak için heyecan dolu bilim kitaplarını okuyabilirsiniz.

  Teoriler, kanunlar, kara delikler hakkında size bilgi verecek bilim kitapları sayesinde genel kültürünüzü de geliştirebilirsiniz. Böylece kozmos hakkında yapılan tartışmalarda siz de kendi fikrinizi beyan edebilirsiniz. 

  Bilime ve evrene meraklı sevdiklerinize; doğum günü, Sevgililer Günü, yıl dönümü gibi özel zamanlarda anlamlı bir hediye vermek ister misiniz? O halde onların bilime olan tutkularından faydalanabilirsiniz. Bilim türünde eser veren yazarların en popüler kitapları arasından onlara özel bir seçim yapabilirsiniz. Tamamen onların ilgi alanlarına ve zevklerine hitap edecek bu hediye oldukça anlamlı olacak. Ayrıca onların kültürel gelişimlerine de destek verecek.

  Muhiku’yla Bilim Konseptli Hediyeler Hazırlayın!

  Sevdiklerinize yalnızca bir kitap hediye etme fikri size basit gelebilir. Ancak kitap hediyenizi farklı hediyeliklerle zenginleştirerek onlara farklı bir hediye sunabilirsiniz. Muhiku’nun hazır hediye kutuları arasından doğum günü hediyeleri, Sevgililer Günü hediyeleri, yıl dönümü hediyeleri ya da herhangi bir özel gün konseptiyle hazırlanmış hediyelerden birini seçebilirsiniz.

  Daha sonra seçtiğiniz hediye kutusunun içine bilim kitapları arasından birini ekleyebilirsiniz. Hatta farklı kitapları bir araya getirebilir ve bilim kitapları seti ile hazırlanmış sıra dışı bir hediye kutusu hazırlayabilirsiniz. 

  Dilerseniz sevdiklerinize armağan edeceğiniz kutunun her bir ayrıntısını onlara özel yapacağınız seçimlerle de hazırlayabilirsiniz. Muhiku’nun Kendi Kutunu Yap seçeneğiyle yüzlerce ürün arasından dilediğiniz hediyelikleri özgürce bir araya getirebilirsiniz. 

  Muhiku’nun Kendi Kutunu Yap seçeneğiyle hazırlayabileceğimiz bilim konseptli hediye kutusu fikrini sizinle paylaşacağız. Siz de bu fikirlerden ilham alabilirsiniz. Böylece sevdikleriniz için hem en özel hem de en dolu hediyeyi hazırlayabilirsiniz.

  Bir Fincan Kahve Eşliğinde Keyifli Okumalar

  Kahve ve kitap ikilisini birbirine yakıştırmayan yok denecek kadar az. İkisinin bir arada kullanıldığı cümleler bile bizi bulunduğumuz ortamdan alarak huzur dolu bir ortama götürüyor. 

  Sevdiğimiz o kitabın sayfaları arasında usulca gezinirken bir yandan da kahvemizdeki o aromaları keşfetmeye çalışırız. İşte, bilim tutkunu sevdiklerinize bu keyif dolu anı yaşatabileceğiniz hediyeliklere bu başlık altında yer veriyoruz. 

  Önce bir kitap belirleyelim. Bu kitap son zamanların en meşhur bilim insanının kitabı olsun. Stephen Hawking gerek ilginç yaşam öyküsü gerek ise yaptığı çalışmalarla bilim dünyasının en önemli isimlerinden biri. 

  Dolayısıyla biz hazırladığımız hediye kutusunda Stephen Hawking’in bir eserini kullanmak istedik. Siz de sevdikleriniz için seçtiğiniz bilim kitabını hediye kutunuzun içine ekleyebilirsiniz. 

  Kutunuzun içinde kullanabileceğiniz hediyeliklere geçmeden önce Stephen Hawking’in meşhur Zamanın Kısa Tarihi adlı eserini yakından tanıyalım isteriz. 

  Stephen Hawking bu eserinde; uzay bilimi, kara delikler, büyük patlama, ışık konikleri ve superstring kuramı gibi kavramları ele alıyor. Kozmosla ilgili gereken bilgi birikimine sahip olmayan okurlara konuyu onların anlayacağı düzeyde anlatmaya çalışıyor. 

  Dolayısıyla bu kitap hem evrenle ilgili az ya da çok fark etmeksizin herkesin okuyabileceği bir kitap. Fakat zaman zaman beklenmedik matematiksel açıklamalar var. 

  Bu eser Alfa Yayıncılık tarafından piyasaya sürülmüştür. 255 sayfadan oluşan bu eserle bilime meraklı sevdikleriniz için dolu dolu bir hediye hazırlayabilirsiniz. Öyleyse şimdi bu kitabın yanına yakışan hediyeliklere göz atabiliriz.

  Bilim Konseptli Hediye Kutusu

  Bilim konseptli hediye kutunuzun içinde kullanabileceğiniz hediyelikler arasında;

  • Yıldız ya da galaksi tasarımlı kupa, 
  • Bir taraftan okuma yapıp diğer taraftan ilgisini çeken noktaları not edebileceği yıldız desenli defter,
  • Özel kutusunda kalem,
  • Okuma keyfine eşlik edecek nitelikli kahve çeşitleri,
  • Kitaba başlamadan önce kahvesini kısa sürede hazırlayabileceği pratik demleme ekipmanı, 
  • Samanyolunda gizemli bir gezintiye çıkarken kokusuyla ona eşlik edecek mum çeşitleri ve daha pek çok hediyelik ekleyebilirsiniz.

  Bu hediye kutusuna biz en çok bu hediyelikleri yakıştırdık. Fakat siz bütçenize ve hediyeyi vereceğiniz kişinin zevklerine göre ürünleri değiştirebilirsiniz ve çeşitliliği arttırabilirsiniz. 

  Sevdikleriniz için hazırlayacağınız bilim konseptli hediye kutusunu saat 15.00’e kadar sipariş verirseniz aynı gün kargo avantajından faydalanabilirsiniz.

  Eğer teslimat adresi İstanbul içinde olursa aynı gün özel kurye ile teslimat seçeneğinden de faydalanabilirsiniz. Bu hizmetten aynı gün faydalanabilmek için yapmanız gerek tek şey ise saat 12.00’ye kadar sipariş vermek. 

  Saat 12.00’den sonra verilen siparişler bir sonraki iş gününde teslim ediliyor.

  S: 🔬 Bilim kitapları nelerdir, diğer kitaplardan farkı nedir?
  C: Bilim kitapları bilim insanlarının çalışmalarından yola çıkarak hazırladıkları eserlerdir. Bu eserler bilimsel makaleler ve diğer çalışmalar kadar ağır bir dile sahip değiller. Bu sebeple yazıldıkları konuyla ilgili bilgili olan ya da olmayan herkesin okuyabileceği türden eserlerdir. Bilim kitapları genel itibariyle evrenin işleyişi, gezegenler, kara delikler ve diğer bilimsel alanda yapılan çalışmaları konu edinirler. Diğer edebi türlere nazaran gerçekçi bir bakış açısıyla kalem alınırlar.
  S: 🔬 Sürükleyici bilim kitapları hangileridir?
  C: Bilim kitapları dışarıdan bakıldığı zaman okuması oldukça güç eserler gibi görünebilir. Ancak bilim insanları yazdıkları eserlerde yalnızca akademik anlamda kariyer yapmış kitleyi hedef almazlar. Onların hedefi alana meraklı herkesi konu hakkında bilgilendirmektir. Dolayısıyla edebi alanda yazılan bilim kitaplarının pek çok sürükleyici bir anlatıma sahip. Özellikle Stephen Hawking’in eserleri bu anlamda herkesin okuyabileceği bir üsluba ve sürükleyici bir içeriğe sahip diyebiliriz.
  S: 🔬 Kimlere bilim kitabı hediye edebiliriz?
  C: Bilime ilgi duyan hemen hemen herkese bilim kitabı hediye edebilirsiniz. İzledikleri belgesellerden, takip ettikleri dergilerden edindikleri bilgileri onlara armağan edeceğiniz bilim kitapları ile desteklemelerine yardımcı olabilirsiniz. Böylece onları mutlu ederken kültürel birikimlerine de destek olmuş olacaksınız.