Connect with us
Arkadaşa Hediye Fikirleri, Gift ideas for friend

Arkadaşa Hediye

Unutulmayacak Arkadaşa Hediye Fikirleri – En Özel Hediye Önerileri

Arkadaş, kardeşliğin kan bağıyla olmadığını gösteren, beraber ağladığınız, gülüp eğlendiğiniz, bazen başınızı koyduğunuz omuzda, bazen kahkahalarla gülerken parlayan gözlerinizde, bazen elinden tutup çılgınca dans edişleriniz de ve bazen de sevgiyle dolduğu zaman kalbiniz söylediğiniz sevgi sözcüklerinizde saklı. Özel günlerde arkadaşa hediye fikirleri arasından seçim yapmak zordur özellikle hava durumumuzu daima parçalı bulutludan güneşliye, soğuktan sıcağa çeviren arkadaşlarımıza özel günlerde iyi dileklerimizi sunacak hediyeler vermek isteriz. Fakat piyasada mevcut olan ve belli bir konsept etrafında kendini düzenli olarak tekrarlayan arkadaşa hediye seçenekleri arasında kimi zaman kaybolmuş hissediyoruz. Hem onu ne kadar iyi tanıdığımızı göstermek hem de yüzündeki gülümsemenin sebebi olabileceğimiz hediyeler ararken çıkmaz sokaklar bizi karşılıyor. Tam da sizi bu yükten kurtaracak arkadaşa hediye fikirlerini sizin için bu yazımızda ele aldık.

Arkadaşa Hediye Fikirleri

Bitki Yetiştirme Kiti

Bitki Yetiştirme, Plant growing

Dünya üzerinde var olan herhangi bir canlıya yardım etmek, can vermek, büyümesini izlemek kadar güzel bir şey daha olabilir mi? Bitki yetiştirmek demek kendimizden başka yaşayan bir şeye sahip olmak, ondan sorumlu olmak demektir. Ayrıca bitki yetiştiren hatta zaman zaman onlarla konuşan insanların diğerlerine oranla daha az stres sahibi olduğu araştırmalar sonucu uzmanlar tarafından onaylanmıştır. Arkadaşınıza özel günlerde bitki yetiştirme kiti veya canlı bir bitki hediye ederek hem onun yaşam tarzına disiplin, sorumluluk ve düzen kazandırıp hem de daima sizi hatırlamasını sağlayabilirsiniz. Ancak uyarmakta fayda var ki bitki yetiştirmek ilgi ister. Yani arkadaşınızın bu konuda özel bir ilgisi yoksa muhtemelen hediyesin alınca yaşadığı duygular beklentinizi karşılamayacaktır.

Müzik Kutusu

Müzik Kutusu, music box

Müzik insanın ruhunu dinlendirir hatta ruhun en önemli ihtiyacı ve gıdası olarak da yorumlanır. Mutluyken çalma listenizde en sevdiğiniz şarkıyı veya soundtrack’i nasıl heyecanla açıp dinlediğinizi hatırlayın. Ya da üzgünken, kırılmış hissettiğimizde sığındığımız ilk limanlardan biri yine şarkılar değil midir? Bazı şarkıların sözleri duyguları anlatmaya yeter. Kendimize bile itiraf edemediğimiz birçok şeyi bir başkası seneler önce bizim için söylemiştir. Ya da duyduğunuz an ruhunuza dokunan o müzik… Piyano ile gitarın eşsiz uyumuna kendinizi nasıl kaptırmıştınız. Her insanın bir müzik zevki vardır. Arkadaşınıza mutluyken ya da üzgünken kapağını açar açmaz yanında olduğunuzu hissedebileceği bir hediye vermek istemez misiniz? Üstelik içine istediğiniz parçanın yüklemesini de yaptırabilirsiniz. Böylece istediği her an sizi yanında hissedebilecektir.

Kar Küresi

Kar Küresi, snow globe

Kar küreleri genellikle yılbaşında arkadaşımıza, sevgilimize veya aile üyelerimize aldığımız en popüler hediyelerden biridir. Ancak sadece yılbaşı zamanı değil diğer özel günlerde de tercih edebileceğimiz hem dekoratif hem de sevimli kız arkadaşa hediye fikirlerinden biridir. Cam kürenin içerisinde bulunan figürleri özel günün anlamına göre seçebilirsiniz. Hem baktıkça sizi hatırlar hem de evinin en güzel köşesini renk katacak en hoş ürünlerden biri olabilir. Ayrıca hediyenizi verirken iyi dileklerinizi, sevginizi ve hissettiklerinizi aktaracağınız güzel bir not ile onun gönlüne dokunup unutamayacağı bir an yaşatabilirsiniz. Fakat bu zamana kadar muhtemelen kar küresini en az bir kez hediye etmiş olabilirsiniz veya kız arkadaşınız en az bir defa böyle bir hediye almıştır. Bu yüzden sizin için biraz riskli bir seçim olacaktır.

Kitap

Kitap, book

Kitaplar hayallerimizde yaşayan her birimizin sahip olduğu ütopyanın bir yere kadar hayat bulabilmiş halidir. Henüz keşfedemediğimiz hatta yaşadığımız dünyada asla keşfedemeyeceğimiz şeylerin bulunduğu bir platformdur. Kitap okumayan insanları kapının arkasına yalnızca anahtar deliğinden bakmakla yetinenler olarak tanımlayabiliriz. Ancak bu muhteşem olana ulaşmak için yeterli değildir. Kapının arkasında bizi bekleyen hikayeler, tanıyacağımız yeni karakterler ve keşfedeceğimiz yepyeni bilgilerin bilincinde anahtar deliğinin arkasından bakmak yetinmek imkansızdır. Sözün özü arkadaşınız eğer bu bahsettiğimiz kalıplara uyuyorsa yani tam bir kitap kurduysa ona verebileceğiniz en güzel şey yepyeni şeyler keşfedebileceği yeni bir dünya olacaktır.

Konser Bileti

Konser, concert

Henüz yeni tanıştığınızda aranızda elektriklenmeye sebep olan o ilk sohbeti hatırlayın. Hiç aklınıza gelmezken mırıldandığı o şarkıyı, yakından takip ettiği müzik grubunu veya çoğu insanın henüz keşfedemediği ruha dokunan o sanatçıyı… Belki sizi tam da bu noktadan etkilemişti ya da sizden etkilenmişti. Arkadaşınızın sizden gerçekten onu mutlu edeceğinizi düşündüğü bu günde hediye olarak onu en çok sevdiği müzik grubunun konserine ya da en sevdiği film serisinin içinde bulunduğunu hissedebileceği soundtrack konserlerinden birine götürebilirsiniz. Aynı zamanda ona hediye alırken birlikte geçireceğiniz, hafızalarınıza yer edinecek o gün için de bir zamanı rezerve edebilirsiniz.

Takı & Aksesuar

Takı, accessories

Arkadaşlık kan bağı olamadan var olan kardeşliktir demiştik. Bugüne kadar özellikle en yakın arkadaşınızla aranızdaki bu bağı sembolize eden bir şarkınız, ortak bir tişörtünüz, kaleminiz vb. olmuştur. Son yıllarda fazlasıyla popüler olan ve bunu yitirmeyen arkadaşlık sembollerinden biri de bilekliklerdir. Erkek arkadaşınıza veya kız arkadaşınıza alabileceğiniz hediyelerden biri de aranızdaki bu bağın sembolü olup birbirinizi ne kadar uzakta olursanız olun hatırlayıp düşünebileceğiniz bir bileklik, kolye veya yüzük olabilir. Bu noktada en çok tercik edilen aksesuarlardan biri özellikle doğal taşlardan oluşan bilekliklerdir. Bu taşların hem özel anlam taşıması hem de iyi enerjiler vermesi hediyenizi aynı zamanda daha da hoş bir hale getirecektir. Fakat yazımızın başında da söylediğimiz gibi bu hediyeler son yılların en çok tercih edilen seçeneklerinden biri olduğu için arkadaşınızın beklentisini karşılamayabilir.

En Sıradışı Arkadaşa Hediye Fikirleri İle Unutulmaz Olun!

Özel günlerde arkadaşa hediye seçenekleri arasından en unutulmaz ancak çok tercih edilen opsiyonları sizin için yukarıda sıraladık. Hediye araştırırken listenin üst sıralarında yer alması aynı zamanda sizin için dezavantaj da olabilir. Herkes hayatında en az bir kez yukarıda sıralamış olduğumuz hediyelerden en az birini almıştır. Yapılan araştırmalar gösteriyor ki tekrar eden hediyeler hatırlanmanın aksine üzerine düşünülmemiş veya vakit harcanmamış olarak izlenim bırakıyor. Böylesine özel günlerde sevdiklerinizde ve arkadaşınızda böyle bir izlenim yaratmak istemezsiniz. Muhiku olarak gerek doğum günü gerekse diğer özel günlerde imdadınıza koşup hediye seçeneklerine yenilikçi çözümler getiriyoruz. Bugüne kadar hediye için tercih ettiğiniz seçeneklerden sıyrılarak sevdikleriniz için hazırladığımız arkadaşa hediye kutularını inceleyebilirsiniz.

Continue Reading
Yorum yapmak için tıklayın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla Arkadaşa Hediye

To Top