Connect with us
İlgin. Doğum Günü Hediyeleri, Different birthday gifts

Doğum Günü Hediyeleri

Sizi Farklılaştıracak İlginç Doğum Günü Hediye Fikirleri

Dünya üzerinde tarihi farklı olup en çok kutlanan özel günler doğum günleridir. Antik çağ dönemlerinde Artemis’in yeniden doğuşunu kutlamak için sunulan adaklarla başlayan doğum günü kutlamaları günümüze kadar ulaşmıştır.

Her sene düzenli olarak kutlanan bu özel günde sevdiklerimize iyi dileklerimizi sunabileceğimiz hediyeler seçmek oldukça zordur. Hediye seçerken dikkat etmemiz gereken noktalardan biri de hediye alacağımız kişinin nelerden hoşlandığı, hobileri ve giyim tarzıdır. Yani hediye alacağımız kişiyi iyi tanımamız gerekmektedir. Tam da bu noktada sizin için harika olabileceğini düşündüğümüz, onları şaşırtabilecek hediye fikirlerini tek başlık altında bir araya getirdik!

Doğum Günü Hediye Fikirleri

Seveceğinizi düşündüğümüz hediye fikirleri:

Özel Tasarım Ürünler

Tasarım Ürünler

Hemen herkes doğum günlerinde kız arkadaşına erkek arkadaşına veya aile üyelerinin her birine eşsiz ve özel olduklarını hissettirmek ister. Ancak bu duyguyu hissedip bir de aktarmamıza yardımcı olacak hediyeler seçmek kolay değildir. Bir nebze de olsa karşınızdakini özel hissettirecek hediyelerden biri de özel tasarım olan hediyelerdir. Özel tasarım deyince kafanızda neler canlanıyor bilmiyoruz ancak umarız ki baskılı kupa, anahtarlık isme özel kolye vb. türevleri değildir. Antika ürünlerin satışının yapıldığı sokaklarda veya mağazalarda eşi benzeri olmayan üstelik geçmişi olan ürünleri rahatça bulabilirsiniz. Böylelikle hediyeniz hem özel hem de asil olacaktır. Ancak maliyet konusunda sıkıntı yaşayabilirsiniz. Eğer uygun fiyatlı bir hediye düşünüyorsanız bu seçenek sizin için uygun olmayacaktır.

Tiyatro

Tiyatro, theatre

Sevdiklerinize onların ilgi alanına hitap edecek hediyeler seçmeye çalışın. Böylesine özel bir günü kutlamanın en güzel yollarından biride doğum günü çocuğunun keyif alabileceği organizasyonlar yapmaktır. Tiyatroya bayılan arkadaşınızı mutlu etmenin en kolay ve en anlamlı yolu uzun zamandır beklenen bir oyuna, en sevdiği tiyatro oyuncusunun sahne aldığı tiyatro oyununa yahut müzikale götürmektir. Eğer gerçekten ilgi alanlarından biriyse bu kutlamayı unutmayacağına fazlasıyla eminiz.

Koleksiyon Ürünleri

Koleksiyonculuk toplanabilen veya biriktirilen ürünlerden oluşur. İnsana bilgi veren bir hobi olduğu gibi aynı zamanda disiplin de kazandırır. Örneğin madeni para koleksiyonculuğu ile uğraşan biri metalin hangi alaşımlardan oluştuğunu, renklerini, nasıl okside olduğunu, üzerindeki armanın hangi devlete ait olduğunu yahut simgelerin ne anlama geldiğini zaman içinde öğrenir. Arkadaşınıza, eşinize veya dostunuza sizi daima hatırlayacağı doğum günü hediye çeşitlerinden biri koleksiyon ürünleridir. Belki eski tip bir otomobil, eski madeni para, pusula veya pul koleksiyon çeşitlerine örnek olarak gösterilebilir. Böylelikle sevdiklerinize sadece hediye vermiş olmakla kalmaz aynı zamanda bir hobi ve alışkanlık kazandırıp onların hafızalarında iz bırakabilirsiniz.

Parti ve Doğum Günü Kutlama Organizasyonu

Parti, party

Sevdiklerinize alabileceğiniz doğum günü hediyesi seçenekleri arasında sık sık tercih edilen hediyelerden biri de parti ve kutlama organizasyonudur. doğum günü çocuğunun arkadaşları belki ailesiyle birlikte hazırlayacağınız sürpriz ile onu şaşırtıp mutlu edebilirsiniz. Bu fikrin size çok cazip geldiğini biliyoruz ancak bir organizasyon yapmak dışarıdan her ne kadar kolay görünse de işin içine girince aslında o kadar da basit olmadığını fark edebilirsiniz. Doğum günü çocuğunun en yakın arkadaşı ile en sevdiği kuzeninin takvimleri birbiriyle uyuşmazsa işin içinden çıkmak da bir nebze zor olabilir. Eğer bir kutlama fikriniz varsa uzun zaman önce davetli listesini oluşturup onları haberdar etmenizde fayda var.

Aksesuar

Aksesuar, accesories

Hem erkeğe hem de kadına çok beğenme riskine girilmeden alınabilecek hediyelerden biri de aksesuarlardır. Her ne kadar günümüzde aksesuar denince akla ilk kadınlar gelse de erkeklerin de günlük hayatta veya özel günlerde vazgeçemeden kullandığı aksesuarları mevcuttur. Bunlardan en popüleri kemer, doğal taş bileklikler, kol düğmesi, kravat iğnesi, güneş gözlüğü vb. olarak sayılabilir. Kadınlarda kolye, küpe, yüzük, bileklik, fular, broş vb. türevlerini örnek olarak verebiliriz. Erkek veya kadın fark etmeksizin zevkine hitap edecek şekilde -sade veya şaşalı- aksesuarları doğum günü hediyesi olarak tercih edebilirsiniz.

Akşam Yemeği

Akşam Yemeği, Dinner

Özellikle sevgilinizi mutlu etmek için seçebileceğiniz doğum günü hediyelerinden biri de belki yeşili çok olan bir yerde, deniz kenarında ya da tüm bunların dışında lüks bir restoranda onu yemeğe götürmek olabilir. Kulağa biraz klişe geldiğini biliyoruz ancak hediye seçmek bir sanattır ve sanatçı olmak için karşı tarafın nelerden hoşlanacağını bilmek gerekir. Bu özel akşam yemeğini güzel bir hediyeyle taçlandırıp gece sonu kapanış dansını yaparak sevgilinize unutmayacağı bir anı bırakabilirsiniz.

Kitap

Kitap, Book

Evet yanlış okumadınız kitap. Kitaplar keşfedebilmiş olanların sığınıp kafa dinlediği en güzel limanlardır. Yorgun veya stresli bir günün ardından uykudan daha iyi gelen bir ilaçtır. Mutsuzluğun da üzüntünün de en güzel ilacıdır. Yepyeni bir dünyaya yelken açmaktır kitap okumak. Yeni insanlar tanıyıp yeni yerler öğrenmektir. Kendini yeniden keşfetmektir. Bazen hikayenin baş rolünün yerine koyup kendini kaybolmak istemektir. Kitaplar derindir. Kitap hediye etmek demek karşınızdaki kişiyi yeni bir dünya ile tanıştırmak demektir. Eğer sevdikleriniz bir kitap kurduysa ve okuması gerektiğini düşündüğünüz herhangi bir kitap varsa eğer ona verebileceğiniz en güzel hediye seçeneğidir. Sonrasında belki günler belki haftalarca sizinle olayları tartışacak, belki bu kitap hayatına dokunacak ve senelerce hafızasından silinmeyebilir.

El Yapımı Hediyeler

el yapımı hediyeler, handmade gifts

Tüm özel günlerde olduğu gibi sevgiliye doğum günü hediyesi denince onun ruhuna hitap edebileceğiniz bir diğer seçim de kendi emeğinizle yaptığınız hediyeler olabilir. Biraz el becerisi ve yatkınlık isteyen bu hediyeler yapım aşamasına geçmeden önce derin bir araştırma gerektirir. Epoksi ve reçine karışımı ile bir kolye yapımı, seramik ile obje yapımı veya vanilya esanslı parafin jel ile mum yapımı ile ona hem kullanışlı hem de manevi anlamı olan bir hediye verebilirsiniz. Ancak daha önce de belirttiğimiz gibi eğer el becerisi konusunda kendinizden ufak da olsa bir şüpheniz varsa diğer seçenekleri değerlendirebilirsiniz.

Sevdiklerinize Doğum Günü Hediyesi Almak Artık Çok Kolay!

Sevdiklerinize doğum günü hediyesi seçenekleri arasından en unutulmaz ancak çok tercih edilen opsiyonları sizin için yukarıda sıraladık. Hediye araştırırken listenin üst sıralarında yer alması aynı zamanda sizin için dezavantaj da olabilir. Herkes hayatında en az bir kez yukarıda sıralamış olduğumuz hediyelerden en az birini almıştır. Yapılan araştırmalar gösteriyor ki tekrar eden hediyeler hatırlanmanın aksine üzerine düşünülmemiş veya vakit harcanmamış olarak izlenim bırakıyor. Böylesine özel bir günde sevdiklerinizde böyle bir izlenim yaratmak istemezsiniz. Muhiku olarak gerek doğum günü gerekse diğer özel günlerde imdadınıza koşup hediye seçeneklerine yenilikçi çözümler getiriyoruz. Bugüne kadar hediye için tercih ettiğiniz seçeneklerden sıyrılarak sevdikleriniz için hazırladığımız doğum günü hediye kutularını inceleyebilirsiniz.

Continue Reading
Yorum yapmak için tıklayın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla Doğum Günü Hediyeleri

To Top