Connect with us

Hediye Rehberi

Sevgiliye Hediye Rehberi – Sevgiliye Nasıl Bir Hediye Almalısınız?

Sevgiliye hediye almak, fark yaratmaya çalışmak gerçekten kolay değil. Hem ürünlerin birbirine benzer olması hem de özel günler için oluşturulan hediye seçeneklerinin kelimenin tam anlamıyla komik olması üzücü anlar yaşamınıza sebep olabiliyor. Böyle zamanlarda arama motorlarının en aktif kullanıcıları oluruz. En başta etrafımızı saran “Acaba beğenecek mi?” kaygısının üstesinden gelmek çok kolay değildir. Gerek sevgiliye gerekse arkadaşa hediye alırken dikkat edilmesi gereken birçok unsur vardır.

Sevgiliye Hediye Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler 101

Sevgilinize hediye almak istiyorsunuz fakat nitelikli, karşınızdaki kişiyi gerçekten ne sevindirir kararsızsınız diyelim. Hediye almak istiyorsunuz ama almış olmak için değil gerçekten mutlu edecek bir hediye almak istiyorsunuz. Aklınıza gelen bir çok şeyi bir arada yapma düşüncesini anında durdurun. Çünkü onu da alırım bununla birleştiririm şeklinde alınan hediyeler istenilen etkiyi hiç bir zaman yaratmazlar.

Hediyeniz bir tane ve öz olsun. Kız arkadaşınızın veya erkek arkadaşınızın genel olarak ilgi duyduğu şeylere dikkat etmekle başlayabilirsiniz, sonrasında yakın tarihte ilgisini çeken yeni şeylerin ne olduğunu öğrenirseniz hediyenizle güzel bir etki yaratabilirsiniz. Çünkü yeni bir ilgi alanına yahut içinde bulunduğu sürece ait bir hediye almanız onu ne kadar önemsediğinizi gösterecektir. Özel günlerde aldığınız hediyeler gösterişten uzak fakat asla basit hediyeler olmamalıdır.

Örneğin sevgilinize bir buket çiçek asla almamalısınız, bu tamamen almış olmak için alınan bir hediye izlenimi yaratacaktır. Gerek sevgililer günü gerekse diğer özel günlerde sevgiliniz hediye almayı unuttuğunuzu ya da hediye alacak kadar önemsemediğiniz için bir çiçek ile geçiştirdiğinizi düşünecektir, bizim tavsiyemiz bir buket çiçek alacaksanız hiç bir şey almamanız daha iyi olacaktır. Hazırsanız sevgiliye hediye fikirleri arasından tercih edilebilecek bir kaç hediye seçeneğinden bahsetmek istiyoruz. Böylelikle umarız birebir olmasa bile aklınızda bir şeyler canlanabilir ve güzel bir hediye fikri geliştirebilirsiniz.

Sevgiliye Alınmaması Gereken Hediyeler

Kıyafet

Kıyafet, clothes

Özel günlerde sevdiklerinize alacağınız hediye seçenekleri arasında en riskli olan kategori giyim kategorisidir. Her ne kadar sevgilinizin beden bilgilerini veya ayakkabı numarasını biliyor olsanız da elbiselerin kesimleri, bedenleri ve ayakkabıların numara kalıpları farklılık gösterir. Ayrıca giyim kategorisi karşı tarafın beğenisi söz konusu olduğu için biraz  da tehlikelidir. Zevkler ve renkler tartışılmaz elbette ama özel gününüzde sevgiliye hediye seçenekleri arasından yaptığınız seçim giyim kategorisi olursa kız arkadaşınızın tepkileri beklentinizi karşılayamayabilir.

Parfüm

Parfüm, Parfume

Hediye olarak alınması tavsiye edilmeyen seçeneklerden biri de parfümdür. Parfümler en sevilen ve çok tercih edilen kozmetik ürünlerinden olup aynı zamanda da fazlasıyla kişiseldir. Sizin beğendiğiniz kokuyu kız arkadaşınız beğenmeyebilir. Ayrıca parfümler karşı tarafta üzerine çok düşünülmemiş ve kolaya kaçma izlenimi yaratabilir. Bu sebeple kız arkadaşınıza hediye alırken tercih edilmemesi gereken ürün çeşitlerinden biridir.

Çiçek

Çiçek, flower

Özel günlerin en popüler ve en büyük kurtarıcısı olan çiçekler en çok tercih edilen sevgiliye hediye seçenekleri arasındandır. Geçmişten günümüze özellikle kadınlara en çok hediye edilen ve aynı oranda sevilen çiçekler türlerine göre de farklı anlamlar ifade etmektedir. Örneğin aşkın, sevginin, tutkunun ve sonsuz sadakatin en büyük sembolü olan kırmızı gül en çok tercih edilen çiçek çeşitlerinden biridir. Baharın gelişinin habercisi rengarenk çiçeklerle oluşturacağınız bir aranjman ile özel günlerde sevgilinizin mutluluğunun sebebi olabilirsiniz. Ancak sevgililer günü, tanışma yıl dönümü, özür hediyesi, o, bu, şu derken ne yazık ki çiçeği gerçek anlamından daha basite indirgedik. Sonsuz sadakat, aşk, sevgi gibi anlamlar içeren çiçek en sevilen hediye çeşidi olarak yalnızca Yeşilçam filmlerinde kaldı.

Sevgiliye Hediye Seçenekleri

Organizasyon Tipli Hediyeler

Konser Bileti

Konser, concert

Henüz yeni tanıştığınızda aranızda elektriklenmeye sebep olan o ilk sohbeti hatırlayın. Hiç aklınıza gelmezken mırıldandığı o şarkıyı, yakından takip ettiği müzik grubunu veya çoğu insanın henüz keşfedemediği ruha dokunan o sanatçıyı… Belki sizi tam da bu noktadan etkilemişti ya da sizden etkilenmişti. Sevgilinizin sizden gerçekten onu mutlu edeceğinizi düşündüğü özel günlerde hediye olarak onu en çok sevdiği müzik grubunun konserine ya da en sevdiği film serisinin içinde bulunduğunu hissedebileceği soundtrack konserlerinden birine götürebilirsiniz. Aynı zamanda ona hediye alırken birlikte geçireceğiniz, hafızalarınıza yer edinecek o gün için de bir zamanı rezerve edebilirsiniz.

Kısa Bir Tatil

Tatil, Holiday

Günlük koşuşturmanız dur durak bilmeden devam ederken sonunda o gün geldi çattı. Üstelik üretkenliğinizi de kaybettiğinizi hissediyorsunuz. Tam da bu noktada sevgilinize verebileceğiniz en güzel hediye kısa bir tatildir. Belki şehir dışında belki de yurt dışında yapacağınız birkaç günlük kısa bir kaçamak ile hem birlikte zaman geçirebilir hem de yeni yerler gezip yeni hikayeler keşfedebilirsiniz. Ayrıca sevgilinize özel zaman ayırmak, bunu hissettirmek onu çok mutlu edecektir. Deniz – kum – güneş üçlüsünün hakim olduğu veya kalabalıktan uzak, tüm sıkıntılarını belli bir zaman da olsa geride bırakılacağı yeşilin hakim olduğu bir yerde tatil yaparak hem sevgiliye hediye verebilir hem de yıllarca unutamayacağı anılar biriktirmesini sağlayabilirsiniz.

Akşam Yemeği

Romantik Yemek, Romantic Dinner

Özel günlerde özellikle sevgilinizi mutlu etmek için seçebileceğiniz hediyelerden biri de belki yeşili çok olan bir yerde, deniz kenarında ya da tüm bunların dışında lüks bir restoranda onu yemeğe götürmek olabilir. Kulağa biraz klişe geldiğini biliyoruz ancak hediye seçmek bir sanattır ve sanatçı olmak için karşı tarafın nelerden hoşlanacağını bilmek gerekir. Lüks yerlerden hoşlanmayan sevgilinizi lüks bir yere götürecek olursanız mağlubiyeti baştan kabul etmişsiniz demektir. Risk almaktan hoşlanmayan çoğu kişinin en sevdiği hediye tercihlerinden biri olan bu özel akşam yemeğini güzel bir hediyeyle taçlandırıp gece sonu kapanış dansını yaparak sevgilinize unutmayacağı bir anı bırakabilirsiniz. Ancak daha önce birlikte böyle bir etkinlik gerçekleştirdiyseniz ne yazık ki pek unutulmayacak olmayacaktır.

Kurs/Workshop

kurs, course

Özel günlerde Sevgiliye hediye fikirlerinin en güzeli aslında ona hediyeden çok daha fazlasını verebilmektir. Hepimizin bir gün mutlaka yapacağım dediği, gerçekleştirmek istediği hayalleri muhakkak vardır. Çizim konusunda yetenekli olan, kalemi ve dili çok kuvvetli olan veya teraryuma ilgisi olan sevgilinizi anımsayın. Sürekli bahsettiği ancak yapmaya fırsat bulamadığı hayallerini… Hediyelerin en güzeli onun bu hayallerini artık gerçekleştirebilceği fırsatları yaratmak olacaktır öyle değil mi? Çizim kursu, ahşap boyama kursu, metin yazarlığı kursu veya teraryum workshop’ı ile onun sadece hayallerini gerçekleştirmekle kalmaz belki de hayat boyu unutamayacağı kahramanı olabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Hediyeler

Müzik Aleti

Müzik aletleri, ıntruments

Hepimiz hayatımızda en az bir müzik aleti çalmayı istemişizdir, şanslı azınlık bunu başarabilse de biz geri kalanlar iş, okul, ev derken koşuşturmakla geçiyor vaktimiz. Bir müzik aleti çalamasak bile bir enstrümana sahip olup ondan güzel bir melodi çıkarma çabası, öğrenmeye çalışma süreci çok eğlencelidir. Bu sebeple sevgilinize ilgisini çekebileceğini düşündüğünüz bir müzik aletini hediye edebilirsiniz, ama çalamaz ki diye düşünmeyin hediyenizle kesinlikle güzel vakit geçirecek. Öyle ya belki de sevgilinize hayalini kurduğu şeyi öğrenmesi için kapı açmış olursunuz belli mi olur.

Amigurumi

Amigurumi, Toy

Nedir bu amigurumi? Amigurumi el örgüsü oyuncaklara denmektedir, çok daha sağlıklı ve uzun ömürlü olmaları ile hayatımıza hızla giriş yapıp peluş oyuncakların yerini almışlardır. Genel olarak tığ ile örülüyor olup tamamen el emeği göz nurudurlar. Tabii ki size sevgilinize hediye etmek için amigurumi örün demiyoruz (yapabilseniz bu fantastik bir şey olurdu). Hediye olarak tercih edilebilecek çok özel bir hediye olduğundan bahsediyoruz, biraz daha açmak gerekirse.

Amigurumiler tamamen ören kişinin hayal gücü ve el emeğine bağlıdır yani sonsuz sayıda seçeneğiniz mevcut, kız arkadaşınıza istediğiniz modelde amigurumi hediye edebilirsiniz. İster, asla solmayacak bir çiçek olsun, ister peluş hayvanların örgü versiyonları olsun, isterseniz ustasında tel tel işlenmiş sevginizin sembolü bir kalp olsun. İstediğiniz boyutta, istediğiniz şekil ve renkte seçebileceğiniz bir hediyedir. Ne kadar sağlam olduklarından bahsetmemiz gerekir mi bilmiyoruz. Ancak sevgilinize ömrünün sonuna kadar saklayabileceği ve bozulmayacak bir hediye almış olacaksınız.

Özel Tasarım Ürünler

Tasarım Ürünler

Hemen herkes özel günlerde sevgilisine, arkadaşına veya aile üyelerinin her birine eşsiz ve özel olduklarını hissettirmek ister. Ancak bu duyguyu hissedip bir de aktarmamıza yardımcı olacak hediyeler seçmek kolay değildir. Bir nebze de olsa karşınızdakini özel hissettirecek hediyelerden biri de özel tasarım olan hediyelerdir. Özel tasarım deyince kafanızda neler canlanıyor bilmiyoruz ancak umarız ki baskılı kupa, anahtarlık isme özel kolye vb. türevleri değildir. Antika ürünlerin satışının yapıldığı sokaklarda veya mağazalarda eşi benzeri olmayan üstelik geçmişi olan ürünleri rahatça bulabilirsiniz. Böylelikle hediyeniz hem özel hem de asil olacaktır. Ancak maliyet konusunda sıkıntı yaşayabilirsiniz. Eğer uygun fiyatlı bir hediye düşünüyorsanız bu seçenek sizin için uygun olmayacaktır.

Biblolar

Biblo, figure

Biblolar asla zaruri olmayan ama herkesin mutlaka sevdiği ürünlerdir. Sevgilinizin gitmeyi çok istediği ülke/şehirlerin simgelerinin biblolarını topladığınız biz hediye kutusu hazırlayabilirsiniz. Yahut sevgiliniz klasik arabaları, vosvosları ya da nostalji motosikletleri çok seviyor ise renk renk, model model küçük oyuncaklarını toplayarak bir kutu hazırlayabilirsiniz. Çok sevdiği film karakterlerinin küçük karakter figürlerini toplayabilirsiniz.

Fotoğraf Albümü


Sevgiliye hediye denince karşı tarafa hissettirmek istediğiniz duygulardan biri de geçirdiğiniz güzel zamanları ona anımsatıp varlığı için mutlu olduğunuzu yansıtmaktır. Bu duyguyu somut hale kavuşturacak en güzel hediyelerden biri de mutlu günlerinize ait resimleri içerisinde barındıracak bir fotoğraf albümünden başka bir şey olamaz. Gittiğiniz yeni yerlerde çekildiğiniz ya da ilk buluşmanıza, ilk sevgi sevgi sözcüklerinizi fısıldadığınız o güzel güne ait fotoğraflardan oluşan şık bir albüm ile özel gününüzü sevgilinizle romantik bir şekilde kutlayabilirsiniz.

Özel Günlerde Zarif Hediyeler Her Zaman Kazanır

Aksesuar, accessories

Takının kadınlar üzerinde çok güzel etkileri olduğunu inkar edemeyiz. Tartışmasız her kadın takılardan hoşlanır, kimisi yüzük sever, kimisi kolye, küpe, kimi halhal. Bir kadının takı takmıyor oluşu onun takı sevmediği anlamına gelmez, sadece üzerinde taşıyacak kadar beğendiği, değer verdiği bir takısı olmadığı anlamına gelir.
Sevgiliye hediye fikirleri söz konusu olduğu zaman takı çok kullanışlı bir seçenektir zira bütçenize göre tercih edebileceğiniz yüzlerce çeşit bulunmakta. Dilerseniz gümüş modeller tercih edebilir dilerseniz altın yahut mücevherat tercih edebilirsiniz tamamen tercihi size kalmış ve en güzeli ise bu seçeneklerden hangisini seçerseniz seçin çok güzel bir hediye tercihi olacağından şüphemiz yok.

Özel Günlerde Sevgiliye Hediye Almak Artık Çok Kolay!

Özel günlerde sevgiliye alınabilecek hediye seçenekleri arasından en çok tercih edilen opsiyonları sizin için yukarıda sıraladık. Ancak hediye araştırırken listenin üst sıralarında bulunması aynı zamanda sizin için dezavantaj da olabilir. Herkes hayatında en az bir kez çiçek, çikolata ve fotoğraf albümü hediye olarak almıştır. Araştırmalar gösteriyor ki tekrar eden hediyeler hatırlanmanın aksine üzerine düşünülmemiş veya vakit harcanmamış olarak izlenim bırakıyor. Muhiku olarak gerek sevgililer günü gerekse diğer özel günlerde imdadınıza koşup hediye seçeneklerine yenilikçi çözümler getiriyoruz. Bugüne kadar hediye için tercih ettiğiniz seçeneklerden sıyrılarak sevdikleriniz için hazırladığımız sevgiliye hediye kutularını inceleyebilirsiniz.

 

Continue Reading
Yorum yapmak için tıklayın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla Hediye Rehberi

To Top