Connect with us

Doğum Günü Hediyeleri

Sevgiliye Doğum Günü Hediye Fikirleri

Dünyanın her yerinde yaşı kaç olursa olsun, din,dil, ırk fark etmeksizin herkesin sahip olduğu tek özel gün doğum günleridir. Aynı zamanda doğum gününü tarihleri farklı olan tek ve en özel gün olarak tanımlayabiliriz. Her yaşta farklı duygularla kutlanan bu önemli günü kimi zaman ailemizle kimi zaman sevgilimiz veya arkadaşlarımızla geçirmek isteriz. Herkese hitap eden bu mutlu günün en zorluk yaşatan yanı ise hediye seçimidir. Üstelik sevgiliye doğum günü hediyesi seçmek almak istiyorsanız hiç işiniz kolay olmayacaktır. Günümüzde en çok tercih edilen sevgiliye doğum günü hediye fikirlerini sizin için bu başlık altında bir araya getirdik.

Sevgiliye Doğum Günü Hediyesi

Sevgiliye hediye almak yeterince zorken doğum günü hediyesi almak başlı başına bir karmaşa haline gelir. Üstelik sevgililer günü, yıldönümü hediyesi hatta tanışma yıldönümü hediyesi derken yılda en az iki defa hediye alma ihtiyacınız doğabilir. Tüm bunların ışığında en önemli olan şey sevgilinizin ilgi alanlarını ve nelerden hoşlandığını bilmektir. Uzun ilişkilerde karşı tarafı tanımış olduğunuz için bu kısım belki bir nebze kolay olacaktır ama bu kez de seçeneklerinizi tüketmiş olup tekrara düşme kaygısı ile baş başa kalabilirsiniz. O kadar uzun soluklu bir ilişkiniz yoksa arkadaşlarınızdan aldığınız fikirler, piyasada mevcut seçenekler ve kendi düşünceleriniz arasında kaybolabilirsiniz. Tüm bu karmaşaya son verecek olan bu yazımızda sevgiliye doğum günü hediyesi fikirlerini sizler için sıralıyoruz.

Konser

Konser, concert

Henüz yeni tanıştığınızda aranızda elektriklenmeye sebep olan o ilk sohbeti hatırlayın. Hiç aklınıza gelmezken mırıldandığı o şarkıyı, yakından takip ettiği müzik grubunu veya çoğu insanın henüz keşfedemediği ruha dokunan o sanatçıyı… Belki sizi tam da bu noktadan etkilemişti ya da sizden etkilenmişti. Sevgilinizin sizden gerçekten onu mutlu edeceğinizi düşündüğü bu günde hediye olarak onu en çok sevdiği müzik grubunun konserine ya da en sevdiği film serisinin içinde bulunduğunu hissedebileceği soundtrack konserlerinden birine götürebilirsiniz. Aynı zamanda ona hediye alırken birlikte geçireceğiniz, hafızalarınıza yer edinecek o gün için de bir zamanı rezerve edebilirsiniz.

Kısa Bir Tatil

Tatil, holiday

Günlük koşuşturmanız dur durak bilmeden devam ederken sonunda o gün geldi çattı. Üstelik üretkenliğinizi de kaybettiğinizi hissediyorsunuz. Tam da bu noktada sevgilinize verebileceğiniz en güzel hediye kısa bir tatildir. Belki şehir dışında belki de yurt dışında yapacağınız birkaç günlük kısa bir kaçamak ile hem birlikte zaman geçirebilir hem de yeni yerler gezip yeni hikayeler keşfedebilirsiniz. Ayrıca sevgilinize özel zaman ayırmak, hissettirmek onu çok mutlu edecektir. Deniz – kum – güneş üçlüsünün hakim olduğu veya kalabalıktan uzak, tüm sıkıntılarını belli bir zaman da olsa geride bırakacağı yeşilin hakim olduğu bir yerde tatil yaparak hem sevgiliye doğum günü hediyesi verebilir hem de yıllarca unutamayacağı anılar biriktirmesini sağlayabilirsiniz.

Fotoğraf Albümü

Fotoğraf albümü, photo album

Sevgiliye doğum günü hediyesi denince karşı tarafa hissettirmek istediğiniz duygulardan biri de geçirdiğiniz güzel zamanları ona anımsatıp varlığı için mutlu olduğunuzu yansıtmaktır. Bu duyguyu somut hale kavuşturacak en güzel hediyelerden biri de mutlu günlerinize ait resimleri içerisinde barındıracak bir fotoğraf albümünden başka bir şey olamaz. Gittiğiniz yeni yerlerde çekildiğiniz ya da ilk buluşmanıza, ilk sevgi sevgi sözcüklerinizi fısıldadığınız o güzel güne ait fotoğraflardan oluşan şık bir albüm ile sevgilinizin doğum gününü romantik bir şekilde kutlayabilirsiniz.

Kıyafet

Kıyafet, clothes

Manevi anlamından öte ihtiyaçlarını karşılayacak kullanışlı bir hediye olsun istiyorsanız tekstil ürünlerini tercih edebilirsiniz. Geçen hafta bir mağazanın önünden geçerken sizi kolunuzdan çekiştirerek içeri nasıl heyecanla götürdüğünü hatırlayın. Belki de o elbiseyi veya gömleği almanız için size gizli bir mesaj vermiş olabilir. 🙂 Hem hoşuna gideceğinden de tamamen emin olduğunuz bu hediyeden daha iyisi olamaz öyle değil mi? Ancak belirtmek isteriz ki tekstil ürünlerinde beden problemi yaşama ihtimaliniz olacağından hediyenizi almadan önce sevgilinizin kıyafet ölçülerinden emin olmakta fayda var.

Takı&Aksesuar

Aksesuar, accessories

Kolye, küpe, bileklik, fular veya şallardan en az birinin özellikle kadınların vazgeçilmez aksesuarlarından olduğunu hepimiz biliyoruz. Sevgilinize hediye seçerken onun ilgi alanına hitap eden ve seveceğini düşündüğünüz bu aksesuarlardan birini hediye alabilirsiniz. Üstelik bazı takıların içerdiği anlamlı figürler ile de duygularınızı bir mesaj niteliğinde sevgilinize iletebilirsiniz. Ancak uzun soluklu bir ilişkiniz varsa muhtemelen aksesuar içeriklerinin çoğunu da şimdiye kadar en az bir kez tüketmişsinizdir. Bu sebeple diğer seçenekleri değerlendirmenizde fayda olacaktır.

Parti Organizasyonu

parti, party

Sevgiliye doğum günü hediyesi seçenekleri arasında sık sık tercih edilen hediyelerden biri de parti ve kutlama organizasyonudur. Sevgilinizin arkadaşları belki ailesiyle birlikte hazırlayacağınız sürpriz ile onu şaşırtıp mutlu edebilirsiniz. Bu fikrin size çok cazip geldiğini biliyoruz ancak bir organizasyon yapmak dışarıdan her ne kadar kolay görünse de işin içine girince aslında o kadar da basit olmadığını fark edebilirsiniz. Sevgilinizin en yakın arkadaşı ile en sevdiği kuzeninin takvimleri birbiriyle uyuşmazsa işin içinden çıkmak da bir nebze zor olabilir. Eğer bir kutlama fikriniz varsa uzun zaman önce davetli listesini oluşturup onları haberdar etmenizde fayda var.

El Yapımı Hediyeler

el yapımı hediyeler, handmade gifts

Tüm özel günlerde olduğu gibi sevgiliye doğum günü hediyesi denince onun ruhuna hitap edebileceğiniz bir diğer seçim de kendi emeğinizle yaptığınız hediyeler olabilir. Biraz el becerisi ve yatkınlık isteyen bu hediyeler yapım aşamasına geçmeden önce derin bir araştırma gerektirir. Epoksi ve reçine karışımı ile bir kolye yapımı, seramik ile obje yapımı veya vanilya esanslı parafin jel ile mum yapımı ile ona hem kullanışlı hem de manevi anlamı olan bir hediye verebilirsiniz. Ancak daha önce de belirttiğimiz gibi eğer el becerisi konusunda kendinizden ufak da olsa bir şüpheniz varsa diğer seçenekleri değerlendirebilirsiniz.

Sevgiliye Doğum Günü Hediyesi Almak Artık Çok Kolay!

Sevgiliye doğum günü hediyesi seçenekleri arasından en unutulmaz ancak çok tercih edilen opsiyonları sizin için yukarıda sıraladık.  Hediye araştırırken listenin üst sıralarında yer alması aynı zamanda sizin için dezavantaj da olabilir. Herkes hayatında en az bir kez yukarıda sıralamış olduğumuz hediyelerden en az birini almıştır. Yapılan araştırmalar gösteriyor ki tekrar eden hediyeler hatırlanmanın aksine üzerine düşünülmemiş veya vakit harcanmamış olarak izlenim bırakıyor. Böylesine özel bir günde sevgilinizde böyle bir izlenim yaratmak istemezsiniz. Muhiku olarak gerek doğum günü gerekse diğer özel günlerde imdadınıza koşup hediye seçeneklerine yenilikçi çözümler getiriyoruz. Bugüne kadar hediye için tercih ettiğiniz seçeneklerden sıyrılarak sevdikleriniz için hazırladığımız doğum günü hediye kutularını inceleyebilirsiniz.

 

Continue Reading
Yorum yapmak için tıklayın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla Doğum Günü Hediyeleri

To Top