Connect with us

Hediye

Sevgiliye Alınabilecek Hediyeler Nelerdir? Sevgiliye Hediye Fikirleri

Sevgililer günü, doğum günü, tanışma yıldönümü derken yılda en az birkaç sefer sevgiliye hediye alma ihtiyacımız doğuyor. Bu gibi durumlarda derin bir araştırma içerisinde buluyoruz kendimizi.

Özellikle sevgiliye hediye almak en zor seçimlerden biridir. Birlikte geçirilen zamanların ne kadar özel olduğunu hissettirecek tercihler yapmak her zaman kolay olmaz. Böyle özel günlerde onların hayatına dokunup güzel anıları hatırlatıp yaşatacak hediyeler almak isteriz.

Sevgiliye hediye denince ilk akla gelen seçenekler çiçek, takı, tekstil ürünleri vb. olarak sıralanır. Öyle ki hediye seçenekleri arasından tercih yapmak, sıradanlığın ötesine geçip iz bırakmak ne yazık ki kolay değildir. Bu sıradanlığı zaman zaman sevgiliye özel sözler veya güzel bir mekan seçimi ile aşmaya çalışırız.

 Sevgiliye Alınabilecek Hediyeler Nelerdir? Sevgiliye Hediye Fikirleri

Sevgililer Gününde sevgiliye hediye seçmek ne kadar zor olsa da sizin için en güzel sevgiliye hediye fikirlerini bir araya getirdik:

Çiçek

çiçek, flower, buket

Rengarenk, mis kokulu çiçekler her zaman özel günlerimizin en büyük kurtarıcısı, kahramanlarımız olmuştur. Bir saksı veya vazo içerisinde hazırlanmış rengarenk çiçek aranjmanları en çok tercih edilen sevgiliye hediye seçeneklerinden biridir. Baharın gelişinin habercisi olan beyaz ve sarı renklerin ahenkle dans ettiği bir papatya aranjmanı ile sevgilinizi mutlu edebilirsiniz. Ayrıca Sevgililer gününde en çok tercih edilen çiçek çeşitlerinden biri de kırmızı güldür. Aşk, saygı, sevgi ve sonsuz tutku anlamına gelir. Böylesine derin anlamlı bir hediye ile sevgiliye hem iltifat edip hem de görsel şölen yaşatabiliriz. Aşkın, sevginin ve sadakatin en büyük sembolü olan kırmızı gül ile sevgiliye sürpriz yaparak yüzündeki tebessümün sebebi olabilirsiniz. Çiçekler sevgiliye alınabilecek hediye seçenekleri arasında yer alsa da çok tercih edildiği için sevgilinizde üzerine düşünülmemiş hediye izlenimi yaratabilir.

Fotoğraf Albümü

Fotoğraf Albümü, Photo Album

Kendi emeğinizi katarak hazırlayabileceğiniz fotoğraf albümü sevgiliye alınabilecek hediye seçenekleri arasında en çok tercih edilenlerden biridir. Birlikte çekildiğiniz fotoğrafları düzenleyip bir araya getirebilirsiniz. Böylelikle paylaştığınız güzel anları tekrar zihninizde canlandırıp anılarınızı ve aşkınızı tazeleyebileceğiniz bir fotoğraf albümü ile sevgilinizi mutlu edebilirsiniz. Ayrıca çeşitli çizimler ve yazılarla süsleyebilirsiniz. Kendi emeğinizi de ekleyerek hazırladığınız fotoğraf albümü sevgiliye alınabilecek hediyeler arasında en çok tercih edilen seçeneklerden biridir. Ancak bir zaman sonra bu hediyenin tıpkı diğer fotoğraf albümleri gibi tozlu raflar arasında yerini alacağını da üzülerek belirtmek isteriz.

Çikolata Aranjmanı

Çikolata Aranjmanı, chocolate

Sevgiliye alınabilecek hediyeler arasında en çok tercih edilen hediye çeşitlerinden biri de rengarenk lezzetli çikolata aranjmanlarıdır. Özel günlerde sevgiliye güzel bir sürpriz yapmak, ona duyduğunuz aşkı ve sevgiyi ifade edebilmenin en tatlı şeklidir. Çikolata aranjmanı çeşitleri oldukça fazladır. Hediyenizi daha da özele indirgemek isterseniz kalp şeklinde çikolatalardan oluşan setleri veya “seni seviyorum” harfleriyle süslenmiş özel yapım aranjmanları tercih edebilirsiniz. Geleneksel hediye tercihlerinden biri olan çikolata da en az çiçek kadar yalnızca o günü kurtaran hediyelerden biridir. Tüketim süreci kısa olduğu için hafızalardan silinme hızı kutunun bitme hızına eş değerdir.

Kişiye Özel Hediyeler

Kişiye Özel Hediyeler, Personalized Gifts

Özel günlerde sevgiliye hediye diyince en çok sevilen seçeneklerden biri de kişiye özel baskı yapılmış hediyelerdir. İsme özel veya her ikinizin baş harflerini kullanarak gerek kız arkadaşa gerekse de erkek arkadaşa alabileceğiniz kolye, cüzdan, anahtarlık, kupa, kemer, kol düğmesi, ajanda ve kalem gibi ürünlerle günlük hayatta onlara kullanabilecekleri hediyeler verebilirsiniz. Metnin başında da belirttiğimiz gibi bu tip hediyeler fazla tercih edildiği ve bazı örnekleri ciddi anlamda göz yorucu olup görüntü kirliliğine sebep olduğu için için sevgilinizi sandığınız kadar heyecanlandırmayabilir.

Seni Seviyorum Notları

Seni Seviyorum Notları, Love You Notes

Dünyadaki hiçbir güzel söz “seni seviyorum” kadar etkili değildir. Çünkü sevmek inanmaktır, yaşamaktır ve doğruca kalpten gelir. Özdemir Asaf’ın en çok sevilen sözlerinden birine alıntı yapacak olursak “Bir insan bir insanı bir şey görür, bu hayattır. Bir insan bir insanı birçok şey görür, bu sevgidir. Bir insan bir insanı her şey görür, bu aşktır.” her şeyiniz olan sevgilinizi mutlu edecek ona sevginizi ve bağlılığınızı hissettirecek yüzlerce sözün bir arada olduğu kutuları tercih edebilirsiniz. Ayrıca tüm bu hazırlık sürecini bizzat kendiniz yapıp küçük kalpli not kağıtlarına en duygusal sözleri iliştirerek emek dolu bir  hediye hazırlayarak duygularınızı ifade edebilirsiniz. Ancak üzülerek söylemeliyiz ki bir süre sonra bu sevgi dolu notlar çöp kutularının en sevilen üyelerinden biri olacaktır.

Sevgili Tişörtleri

Sevgili Tişörtleri, Couple T-shirts

Sevgiliye hediye seçenekleri arasında en sevilen tercihlerden biri de sevgili tişörtleridir. Aslında iki çiftin arasındaki soyut bağı somutlaştırma türlerinden biridir. Piyasada mevcut olan ürünleri tercih edebileceğiniz gibi aranızda özel bir anlama sahip olan renk, söz, karakter vb. kullanarak özel baskı yaptırabilirsiniz. Kendi tasarımınızı kullanarak hediyenin manevi boyutunu da güçlendirebilirsiniz. Ancak bu tip hediyeler çok tercih edildiği ve bu sebeple klişe haline geldiği için beklentilerinizi karşılamayacaktır.

Sevgiliye El Yapımı Hediye Fikirleri

El Yapımı Hediyeler, Handmade Gifts

Böyle özel bir günde seçtiğiniz hediye ile sevgilinizi etkilemek istemeniz en doğal hakkınız. Seçeceğiniz hediyenin her şeyden önce sevgilinizin ruhuna hitap etmesi, onu derinden etkilemesi gerekir. Böyle durumlarda en çok tercih edilen hediyeler el yapımı, kendin yap ürünleridir. Mağaza mağaza gezmek her zaman en kolay seçimlerden biri olsa da kendi fikrinizi oluşturup el emeğinizle harmanlayarak sevgilinizde iz bırakıp ona unutamayacağı bir hediye verebilirsiniz. El yapımı bir not defteri, onu sıcak tutacak bir atkı veya lezzetli kalp şekilli kurabiyeler ile gönlünü feth edip yüzündeki mutluluğuna ortak. Ancak bu tip hediyeler yapım aşamasında her zaman istenilen sonucu vermeyeceği gibi oldukça sabır isteyen bir hazırlık süreci gerektirir.

Özel Günlerde Sevgiliye Hediye Almak Artık Çok Kolay!

Özel günlerde sevgiliye alınabilecek hediye seçenekleri arasından en çok tercih edilen opsiyonları sizin için yukarıda sıraladık. Ancak hediye araştırırken listenin üst sıralarında bulunması aynı zamanda sizin için dezavantaj da olabilir. Herkes hayatında en az bir kez çiçek, çikolata ve fotoğraf albümü hediye olarak almıştır. Araştırmalar gösteriyor ki tekrar eden hediyeler hatırlanmanın aksine üzerine düşünülmemiş veya vakit harcanmamış olarak izlenim bırakıyor. Muhiku olarak gerek sevgililer günü gerekse diğer özel günlerde imdadınıza koşup hediye seçeneklerine yenilikçi çözümler getiriyoruz. Bugüne kadar hediye için tercih ettiğiniz seçeneklerden sıyrılarak sevdikleriniz için hazırladığımız hediye kutularını inceleyebilirsiniz.

Continue Reading
Yorum yapmak için tıklayın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla Hediye

To Top