Connect with us

Sevgiliye Hediye

Erkek Sevgiliye Doğum Günü Hediyesi Ne Alınır? 8 Unutulmayacak Hediye Önerisi

Hemen her kadının zorlandığı en zorlandığı konulardan biri de erkek sevgiliye doğum günü hediyesi seçmektir. Aslında genel hatlarıyla erkeğe hediye almak gerçekten oldukça zordur. Piyasada mevcut bulunan erkeğe hediye seçeneklerinin birbirine benzer ve çoğunlukla absürd olması seçim sürecini zorlaştırır. Aslında bu noktada devreye giren en önemli etmenler erkek arkadaşınızın zevkleri, hobileri, günlük hayatta ne giydiği, tarzı, teknolojiye olan ilgisi vb. özelliklerdir. En azından bunları düşünerek sahip olduğunuz tüm seçenekleri filtreleyip doğru doğum günü hediyesine ulaşabilirsiniz.

Erkeğe doğum günü hediyesi de aslında kendi içinde dallanıp budaklanıyor. Her erkeğe aynı konseptte bir hediye alamazsınız. Yakınlık derecenize göre hediye de değişkenlik gösterir. Erkek arkadaşa, eşe, sevgiliye vs. aynı tip doğum günü hediyesi tercih edilmemelidir. Şimdi erkeğe doğum günü hediyesi denince en çok tercih edilen seçenekelri sizin için inceleyelim.

Cep Saati

Cep Saati, Pocket Watch

Yıllar önce cep saati erkek modasında en önemli ve en popüler aksesuarlardan biriydi. Günümüzde aile yadigarlarının en önemli hatıra taşlarından biri olan cep saati hatıra olarak saklanabildiği gibi vintage giyim tarzına sahip olan insanlar tarafından da kullanılıyor. Ayrıca koleksiyonculuğun da en sevilen türlerinden biridir. Erkek arkadaşınızın veya eşinizin tarzına ya da ilgi alanına uygun olduğunu düşünüyorsanız seçilebilecek en ilginç ve farklı erkeğe doğum günü hediyesi seçeneklerinden biri olacaktır. Fakat şunu belirtmek gerekir ki hediye olarak cep saati almak istiyorsanız iyi bir şey almalısınız. Kalitesi düşük olan cep saatleri görünüş olarak kendini belli ettiği gibi aynı zamanda kullanılmaya başladığından itibaren paslanma veya renginin solması gibi durumlar gerçekleşiyor. Bütçenize bağlı olarak belki maddi anlamda sizi zorlayabilir.

Kalem

Dolma kalem, pen

Erkeğe doğum günü hediyesi fikirlerinden çok tercih edilen seçeneklerden biri de tükenmez kalemlerdir. Gerek doğum günü gerekse diğer özel günlerde kurtarıcı pozisyonundadır. Hem babaya hem eşe hem de arkadaşa hitap eder. Ayrıca hediye alacağınız kişinin tercih ve zevklerine göre isme özel baskılı seçenek sonuna yerlerden de temin edebilirsiniz. Kullanışından ziyade maneviyatı olan dolma kalemler de en şık hediye seçeneklerinden biridir. Ancak muhtemelen daha önce en az bir kez arkadaşınıza, sevgilinize veya eşinize dolma kalem veya tükenmez kalem hediye etmişsinizdir. Tekrara düşmenize sebep olacağını üzülerek belirtmek istiyoruz.

Oyun

Oyun, Game

Arkadaşınızı veya sevgilinizi son zamanların en popüler sıfatlarından biri olan “gamer” ile nitelendirebiliyorsanız doğum gününde ona oyun veya oyun konsolu alarak gönlünü fethedebilirsiniz. Muhakkak çok istediği bir oyun veya bilgisayarının donanımını daha da güçlendirecek almak istediği bir parça vardır. Böyle bir hediye onu mutlu edeceği gibi kendini özel hissetmesini de sağlayacaktır. Ayrıca onu ne kadar iyi tanıdığınızın da ispatı niteliğindedir. Ancak zaten fazlasıyla oyun oynayan sevgilinize oyun vb. bir hediye aldığınız takdirde size ayıracağı zaman ne yazık ki azalacaktır. Onu mutlu ederken sizin mutsuz olma olasılığınız oldukça yüksek.

Evcil Hayvan

Evcil Hayvan, Pet

Evcil hayvanlar çoğumuzun neşesi ve en yakın dostudur. Sadakatin, sevginin dünya üzerindeki somut en güzel örneklerindendir çoğu zaman. Köpek, kedi veya kuştan çok daha fazlasıdırlar. Evcil hayvan sahiplenmek büyük bir karardır ve bu kararı almaktan çok daha büyük bir sorumluluk gerektirir. Bir canlının hem annesi hem de dostu olmak demektir. Sevgiliye verilebilecek en güzel şeydir aslında bir canlı nefesi. Anca belirtmek gerekir ki bu yükün altından herkes kalkamaz. Eğer sevgilinizin daha önce böyle bir sorumluluğu olmuşsa ya da bir evcil hayvan sahiplenebileceğini düşünüyorsanız erkek sevgiliye doğum günü hediyesi seçeneklerinin en güzeli olduğuna şüphe yok.

Kitap

Kitap, Book

Evet yanlış okumadınız kitap. Kitaplar keşfedebilmiş olanların sığınıp kafa dinlediği en güzel limanlardır. Yorgun veya stresli bir günün ardından uykudan daha iyi gelen bir ilaçtır. Mutsuzluğun da üzüntünün de en güzel ilacıdır. Yepyeni bir dünyaya yelken açmaktır kitap okumak. Yeni insanlar tanıyıp yeni yerler öğrenmektir. Kendini yeniden keşfetmektir. Bazen hikayenin baş rolünün yerine koyup kendini kaybolmak istemektir. Kitaplar derindir. Kitap hediye etmek demek karşınızdaki kişiyi yeni bir dünya ile tanıştırmak demektir. Eğer erkek arkadaşınız bir kitap kurduysa ve okuması gerektiğini düşündüğünüz herhangi bir kitap varsa eğer ona verebileceğiniz en güzel hediye seçeneğidir. Sonrasında belki günler belki haftalarca sizinle olayları tartışacak, belki bu kitap hayatına dokunacak ve senelerce hafızasından silinmeyebilir.

Akşam Yemeği

Söz konusu hediye olunca erkekler kadınların aksine çok büyük beklentileri olan canlılar değildir. Hediyenin niceliğinden çok niteliğine önem verirler. Yani hediye denince kullanışlı olması veya işlevselliği her şeyden daha önemlidir. Erkek arkadaşınızın yemeklerle arası iyiyse -genelde çoğunun iyidir- ona kendi ellerinizle en sevdiği yemekleri hazırlayarak  ya da onu en sevdiği restoranlardan birine götürerek yüzündeki tebessümün sebebi olabilirsiniz.

Kar Küresi

Kar Küresi, snow globe

Kar küreleri genellikle yılbaşında arkadaşımıza, sevgilimize veya aile üyelerimize aldığımız en popüler hediyelerden biridir. Ancak sadece yılbaşı zamanı değil diğer özel günlerde de tercih edebileceğimiz hem dekoratif hem de sevimli erkek arkadaşa hediye fikirlerinden biridir. Cam kürenin içerisinde bulunan figürleri özel günün anlamına göre seçebilirsiniz. Hem baktıkça sizi hatırlar hem de evinin en güzel köşesini renk katacak en hoş ürünlerden biri olabilir. Ayrıca hediyenizi verirken iyi dileklerinizi, sevginizi ve hissettiklerinizi aktaracağınız güzel bir not ile onun gönlüne dokunup unutamayacağı bir an yaşatabilirsiniz. Fakat bu zamana kadar muhtemelen kar küresini en az bir kez hediye etmiş olabilirsiniz veya erkek arkadaşınız en az bir defa böyle bir hediye almıştır. Bu yüzden sizin için biraz riskli bir seçim olacaktır.

Dünya Küresi

Dünya Küresi, World Sphere

Sevgilinize dünyaları almak ister misiniz? Evet kötü bir giriş oldu ancak dünya turu yapmak isteyen erkek arkadaşınıza veya onun çok gitmek istediği bir ülkeyi işaretleyerek güzergah çizebilirsiniz. Eğer sevgilinizin ilgi alanına hitap ediyorsa hem taşıdığı anlam hem de dekoratif duruşuyla unutamayacağı bir hediye olacaktır.

En Güzel Erkek Sevgiliye Hediye Fikirleri İle Unutulmaz Olun!

Özel günlerde arkadaşa hediye seçenekleri arasından en unutulmaz ancak çok tercih edilen opsiyonları sizin için yukarıda sıraladık. Hediye araştırırken listenin üst sıralarında yer alması aynı zamanda sizin için dezavantaj da olabilir. Herkes hayatında en az bir kez yukarıda sıralamış olduğumuz hediyelerden en az birini almıştır. Yapılan araştırmalar gösteriyor ki tekrar eden hediyeler hatırlanmanın aksine üzerine düşünülmemiş veya vakit harcanmamış olarak izlenim bırakıyor. Böylesine özel günlerde sevdiklerinizde ve arkadaşınızda böyle bir izlenim yaratmak istemezsiniz. Muhiku olarak gerek doğum günü gerekse diğer özel günlerde imdadınıza koşup hediye seçeneklerine yenilikçi çözümler getiriyoruz. Bugüne kadar hediye için tercih ettiğiniz seçeneklerden sıyrılarak sevdikleriniz için hazırladığımız arkadaşa hediye kutularını inceleyebilirsiniz.

Continue Reading
Yorum yapmak için tıklayın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla Sevgiliye Hediye

To Top