Connect with us
Gift for close friend

Doğum Günü Hediyeleri

En Yakın Arkadaşa Nasıl Bir Doğum Günü Hediyesi Almalısınız?

Özel günlerin belki de en önemlisi olan doğum günlerinde en yakın arkadaşımıza özel doğum günü hediyesi almak isteriz. İsteriz de sıradan olmayan hem de en yakın arkadaşımızın sevebileceği bir hediyeye nasıl karar verebiliriz?

Önce bir şunu netleştirelim, hiçbir hediye arkadaşlığınızdan daha mutlu edemez. Zaten hediye konusunda endişelenme nedenimiz de en yakın arkadaşımıza verdiğimiz bu değer değil mi?
Alacağınız hediye illa pahalı olsun diye asla düşünmemelisiniz, lütfen pahalı olan hediye güzel olandır algısını yıkalım. Anlamı olan, aldığınız kişiye hitap eden hediye güzeldir.

En yakın kız arkadaşınız yahut en yakın erkek arkadaşınız için parfüm, telefon kılıfı, tespih, çakmak (bir insan sevdiği birinin sağlığına kötü gelen bir şeyi kullanmaya devam edecek/destekleyecek bir hediye niye alır bilmiyorum), peluş hayvan, cüzdan gibi hediyeleri ne olur bir kenara bırakın bunlar çok sıkıcı ve basit hediyeler. O gün dışında dönüp bakmayacağımız çiçekler, tadı güzel olmayan çikolatalar artık eskidi daha yaratıcı daha özel hediyeler bizi mutlu ediyor.

Doğum günü hediyesi alırken ilk olarak kendinize “Bu bana alınsa sevinir miyim?” diye sorun. Arkadaşınıza hediye almak sevgilinize yahut ailenizden birine hediye almaktan kat kat kolay ve eğlencelidir.

En Yakın Arkadaşa Hediye Seçimi Nasıl Olmalı?

İlgi Alanına Yönelik

İlgi alanına yönelik hediyeler, gifts for interest

Arkadaşınıza doğum günü hediyesi seçerken ilgi alanlarına yönelik tercih yapabilirsiniz, yakın arkadaşı olduğunuz için nelere ilgi duyduğunu, sevdiği dizi, defalarca izlese de sıkılmadığı bir film, müzik türü, keyif aldığı bir oyun, spor gibi şeyleri biliyor olmalısınız. Hediyenizi bu ilgi alanlarına göre alabilirsiniz fakat alelade bir şey olmamalı çünkü o sizin en yakın arkadaşınız. Örneğin sevdiği dizi ya da sevdiği müzik gurubunun fotoğrafı olan bir defter almayın.

Hep gitmek istediği o ülke ile ilgili bir hediye alabilirsiniz bu seçenekte kıyafetten tabloya biblodan müzik aletine çok geniş seçenekleriniz bulunacak ve bütçenize göre istediğinizi seçebileceksiniz.

İhtiyaca Yönelik

İhtiyaca yönelik hediyeler, gifts for need

İhtiyacına yönelik bir hediye alabilirsiniz, örneğin arkadaşınız spora başladı ise kız arkadaşınız için saç bandı erkek arkadaşınız için kol bandı yahut spor yaparken kendisine sorun çıkarmayacak bir kulaklık maddi durumunuz var ise spor ayakkabı bakabilirsiniz.

En yakın arkadaşınızın yakın zamanda iş görüşmesi var diyelim sizin doğum günü hediyeniz olan ve ona güven verecek sizi yanında hissetmesini sağlayıp rahatlatacak bir eşya hediye edebilirsiniz. Kız arkadaşınıza broş, fular gibi erkek arkadaşınıza ise kravat, dolma kalem (formları doldururken ihtiyacı olacak ve ceketinin cebinden özel kalemini çıkarıyor olması hoş bir hareket olacaktır)

Eğlenceli Bir Şeyler

Eğlenceli hediyeler, funny gifts

Benim en çok sevdiğim doğum günü hediyesi tercihi bu seçenektir. Hiç bir sınırlamanız olmadan bazen birkaç liraya bile alabileceğiniz sadece eğlenceli olmasına dikkat ettiğiniz sizi eğlendirecek bir doğum günü hediyesinden güzel ne olabilir ki?

Mesela kız arkadaşınıza ona benzeyen bir oyuncak bebek, erkek arkadaşınıza uzaktan kumandalı araba yahut 2000’lerin başında çok yaygın olan aterilerden alabilirsiniz.Komik desenli soket çoraplardan, hiç giymeyeceği ama hep saklayacağı eğlenceli tişörtlerden alabilirsiniz.
Odasına asabileceği sevdiği bir çizgi filme ait bir tablo, yapay hayvan/çizgi film başı alabilirsiniz.

Hediye Örnekleri

Nasıl hediyeler alabileceğimizden bahsettik, biraz da hediye örneklerinden bahsetmek isteriz.

Takı

Aksesuar, accessories

Hem kız hem de erkek arkadaşlarımıza doğum günü hediyesi olarak takı çeşitleri alabiliriz, hem maddi olarak geniş bir yelpazeye hem de seçenek olarak bir çok çeşide sahiptir.

Kolye
Kız arkadaşlarımıza zarif ve hoş gözüken kolyeler seçebileceğimiz gibi gösterişli ve boncuklu modelleri de tercih edebiliriz.
Erkek arkadaşlarımıza ise anlamlı, hayat mottolarına uygun kolyeler tercih edebiliriz.
Her iki arkadaşlarımıza da doğal taşlı kolyeleri doğum günü hediyesi olarak tercih edebiliriz. Doğal taşların insan üzerindeki etkisine inanır mısınız bilmiyoruz fakat bu taşların çok güzel gözüktüğünü inkar edemeyiz.

Bileklikler
Aynı kolyede olduğu gibi bileklik tercihinde de kız arkadaşlarınıza zarif bileklikler alabilir, erkek arkadaşlarınıza deri detaylı karizmatik modeller tercih edebilirsiniz. Bilekliklerde de doğal taşlar sık sık boncuk şeklinde kullanılmakta ve çokça tercih edilmektedir.

Halhallar
Bu seçeneğimiz tabii ki kız arkadaşlarımıza doğum günü hediye fikri olarak bulunuyor. Önceleri sadece yazın tercih edilen halhal günümüzde kışın dahi kullanılmaya başlandı ve ne kadar güzel ve zarif bir takı olduğundan bahsetmemize gerek var mı bilemiyoruz doğrusu.

Forma

Forma, uniform

En yakın arkadaşınıza doğum günü hediyesi olarak bir diğer güzel seçeneğimiz ise forma oluyor. Bunu sevgilimiz yahut anne/babamız için tercih etmeyiz fakat en yakın arkadaşımız için mükemmel bir hediye olabilir.
Hem kız hem de erkek arkadaşlarımız için desteklediği takımın forma, maddi gücümüze göre atkısını tercih edebiliriz. Çok uçuk bir hediye olmayacak ve arkadaşımızı çok mutlu edecektir, daima saklayacağı bir hediye olmasından bahsetmiyoruz bile.

Bilet ve Kuponlar

bilet, ticket

Kız arkadaşlarımız için kozmetik marketlerden kendi istediği gibi harcayabileceği (bütçeniz doğrultusunda) bir hediye çeki hediye etmeniz onu hem mutlu edecek hem de kendi istediği ürünleri alabilme özgürlüğü sağlayacaktır.

Erkek arkadaşlarınıza ise desteklediği takıma ait bir müsabaka bileti hediye etmeniz hayatı boyunca unutmayacağı hatıralar kazanmasını sağlayabilir.

En yakın arkadaşınıza bir yıl içerisinde istediği film için kullanabileceği sinema bileti de anlamlı ve en güzel hediyeler arasında olacaktır.
Bu seçeneği tiyatro bileti olarak da güncelleyebilirsiniz, maalesef ne kadar sevsek ve desteklesek de tiyatro düzenli olarak gidemediğimiz bir aktivite fakat bu bize hediye edilirse arkadaşımız o bilet ile birlikte asla unutamayacağımz bir deneyimi de hediye etmiş olacaktır.

En yakın arkadaşınızın sevdiği bir sanatçının konser bileti de yine tercih edebileceğiniz en güzel hediyeler arasında yer alıyor. Artık en yeni şarkılara çok kolay erişebiliyor, bu şarkıları istediğimiz yerde dinleyebiliyoruz fakat bu şarkıları sevdiğimiz sanatçıdan canlı olarak dinlemek ap ayrı bir keyif.

Bilet şeçeneklerimizin sonuncusu ise eğlence merkezleri/lunaparklar için geliyor. İçimizde asla büyümeyen çocuklar olduğunu inkar etmiyoruz ve yaşımız ne olursa olsun lunaparkta daima bize hitap edebilecek bir şeyler vardır. En yakın arkadaşınıza doğum günü hediyesi olarak unutamayacağı, çok eğleneceği bir gün hediye etmek istemez misiniz?

En Yakın Arkadaşa Doğum Günü Hediyesi Almak Artık Çok Kolay!

En yakın arkadaşa doğum günü hediyesi seçenekleri arasından en unutulmaz ancak çok tercih edilen opsiyonları sizin için yukarıda sıraladık.  Hediye araştırırken listenin üst sıralarında yer alması aynı zamanda sizin için dezavantaj da olabilir. Herkes hayatında en az bir kez yukarıda sıralamış olduğumuz hediyelerden en az birini almıştır. Yapılan araştırmalar gösteriyor ki tekrar eden hediyeler hatırlanmanın aksine üzerine düşünülmemiş veya vakit harcanmamış olarak izlenim bırakıyor. Böylesine özel bir günde arkadaşınızda böyle bir izlenim yaratmak istemezsiniz. Muhiku olarak gerek doğum günü gerekse diğer özel günlerde imdadınıza koşup hediye seçeneklerine yenilikçi çözümler getiriyoruz. Bugüne kadar hediye için tercih ettiğiniz seçeneklerden sıyrılarak sevdikleriniz için hazırladığımız doğum günü hediye kutularını inceleyebilirsiniz.

Continue Reading
Yorum yapmak için tıklayın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla Doğum Günü Hediyeleri

To Top