Connect with us

Arkadaşa Hediye

En Yakın Arkadaşa Mutlu Edecek 8 Hediye Fikri

Arkadaş; yapılan planların en güzel baş rolü, çıkılan yolların en güzel yoldaşı, gülüşlerimizde, ağladığımız zaman başımızı koyduğumuz omuzda, dans ettiğimizde tuttuğumuz elde ya da sevgiyle dolduğu zaman kalbimiz “seni seviyorum”larımızda saklıdır. Özel günlerde, bizi böylesine duygu seline boğan arkadaşlarımıza özellikle en yakın arkadaşa hediye seçmek oldukça zordur. Özel günlerde onlara kendilerini özel hissedecekleri hediye fikirlerini sizin için bu başlık altında topladık.

En Yakın Arkadaşa Hediye

Doğum günü, kadınlar günü, yılbaşı vs derken en yakın arkadaşımıza yılda en az iki defa hediye alma ihtiyacımız doğabiliyor. Piyasada mevcut ürünlerin birbirine benzer aynı konseptte olması da ne yazık ki durumu kolaylaştırmıyor. Arkadaşınızın ilgi alanına hitap eden hediyeler seçmek burada en önemli nokta oluyor. Hemen herkesin sevebileceği hediye fikirlerini aşağıda sizin için sıraladık.

1- Gece Lambası

Gece Lambası, Bedside Lamb

Son dönemlerin en popüler hediye seçeneklerinden biri olan gece lambası arkadaşınıza alabileceğiniz en güzel hediyelerden biridir. Estetik duruşu ve aydınlatıcı özelliği ile arkadaşınızın gecesini aydınlatıp kendisini yalnız hissetmemesini sağlayabilirsiniz. Ancak bu tip hediyeler teknolojik ürün kategorisinde olduğu için ürünün hasarlı olma durumu olabilir. Aynı zamanda iç aksamını bir kılavuz eşliğinde size yaptırabilme durumları da mevcut. Risk alırım diyorsanız bu hediye tam size göre!

2- Peluş Oyuncak

Peluş Oyuncak, Plush toys

Yapılan araştırmalara göre 25 yaşına kadar çoğu insan çocukluğundan kalan oyuncak ayısı, tavşanı veya köpeği ile uyuyor. Eğer arkadaşınızın bu kalıba uymadığını düşünüyorsanız diğer maddeye geçebilirsiniz. Bir oyuncaktan öte bir güven kaynağı olan peluş oyuncaklar en yakın arkadaşa hediye seçenekleri arasında hem en samimi hem de en tatlı hediye olarak gösterilebilir. Günümüzde özellikle kadınların alınınca çocuklar gibi mutlu olduğu bu hediyeler aynı zamanda dekoratif amaçla da kullanılabilir.

3- Tatil

Tatil, Holiday

En yakın arkadaşınızla yaptığınız dedikodudan gittiğiniz yerlere kadar her şey çok özeldir, unutulmazdır. İnsanın sevdiği biriyle vakit geçirirken aldığı verim paha biçilemez. Sevdiklerimiz hayata tutunmamız için, mutlu olmamız için, yüzümüzün daima gülümsemesi için evrenin bize verdiği armağanlardır. En yakın arkadaşa hediye seçenekleri arasında en güzeli de birlikte tatile gitmektir. Şehrin gürültüsünden uzaklaşıp biraz kafa dinleyip gezebilirsiniz. Unutulmaz anılarınıza, fotoğraf arşivinize en güzel anları böylece ekleyebilirsiniz. Ancak bu hediye biraz maliyetli olacaktır. Eğer sorun yok derseniz şimdiden iyi tatiller diliyoruz.

4- Koleksiyon Ürünleri

Koleksiyonculuk toplanabilen veya biriktirilen ürünlerden oluşur. İnsana bilgi veren bir hobi olduğu gibi aynı zamanda disiplin de kazandırır. Örneğin madeni para koleksiyonculuğu ile uğraşan biri metalin hangi alaşımlardan oluştuğunu, renklerini, nasıl okside olduğunu, üzerindeki armanın hangi devlete ait olduğunu yahut simgelerin ne anlama geldiğini zaman içinde öğrenir. Arkadaşınıza, eşinize veya dostunuza sizi daima hatırlayacağı hediye çeşitlerinden biri koleksiyon ürünleridir. Belki eski tip bir otomobil, eski madeni para, pusula veya pul koleksiyon çeşitlerine örnek olarak gösterilebilir. Böylelikle sevdiklerinize sadece hediye vermiş olmakla kalmaz aynı zamanda bir hobi ve alışkanlık kazandırıp onların hafızalarında iz bırakabilirsiniz.

5- Kitap

Kitap, Book

Evet yanlış okumadınız kitap. Kitaplar keşfedebilmiş olanların sığınıp kafa dinlediği en güzel limanlardır. Yorgun veya stresli bir günün ardından uykudan daha iyi gelen bir ilaçtır. Mutsuzluğun da üzüntünün de en güzel ilacıdır. Yepyeni bir dünyaya yelken açmaktır kitap okumak. Yeni insanlar tanıyıp yeni yerler öğrenmektir. Kendini yeniden keşfetmektir. Bazen hikayenin baş rolünün yerine koyup kendini kaybolmak istemektir. Kitaplar derindir. Kitap hediye etmek demek karşınızdaki kişiyi yeni bir dünya ile tanıştırmak demektir. Eğer en yakın arkadaşınız bir kitap kurduysa ve okuması gerektiğini düşündüğünüz herhangi bir kitap varsa eğer ona verebileceğiniz en güzel hediye seçeneğidir. Sonrasında belki günler belki haftalarca sizinle olayları tartışacak, belki bu kitap hayatına dokunacak ve senelerce hafızasından silinmeyebilir.

6- Tiyatro

Tiyatro, theatre

En yakın arkadaşınıza onun ilgi alanına hitap edecek hediyeler seçmeye çalışın. Özel günleri kutlamanın en güzel yollarından biri de en yakın arkadaşınızın keyif alabileceği organizasyonlar yapmaktır. Tiyatroya bayılan arkadaşınızı mutlu etmenin en kolay ve en anlamlı yolu uzun zamandır beklenen bir oyuna, en sevdiği tiyatro oyuncusunun sahne aldığı tiyatro oyununa yahut müzikale götürmektir. Eğer gerçekten ilgi alanlarından biriyse bu kutlamayı unutmayacağına fazlasıyla eminiz.

7- Planlayıcı

Planlayıcı, planner

Özellikle her haftasını hatta gününü planlayan arkadaşlarınız için seçebileceğiniz en güzel hediye fikirlerinden biri de planlayıcılardır. Kulağa belki basit geliyor fakat piyasada bulunan hoş baskılı ve kaliteli ürünlerden birini tercih edebilirsiniz. Hediyeniz şık olduğu kadar anlamlı da olacaktır. Ayrıca hediyenizi vermeden önce sizinle birlikte vakit geçirmesini istediğiniz istediğiniz tarihleri vey özel günleri işaretleyerek ona mesaj da verebilirsiniz. 🙂

8- El Yapımı Hediyeler

el yapımı hediyeler, handmade gifts

Tüm özel günlerde de olduğu gibi en yakın arkadaşa denince onun ruhuna hitap edebileceğiniz bir diğer seçim de kendi emeğinizle yaptığınız hediyeler olabilir. Biraz el becerisi ve yatkınlık isteyen bu hediyeler yapım aşamasına geçmeden önce derin bir araştırma gerektirir. Epoksi ve reçine karışımı ile bir kolye yapımı, seramik ile obje yapımı veya vanilya esanslı parafin jel ile mum yapımı ile ona hem kullanışlı hem de manevi anlamı olan bir hediye verebilirsiniz. Ancak daha önce de belirttiğimiz gibi eğer el becerisi konusunda kendinizden ufak da olsa bir şüpheniz varsa diğer seçenekleri değerlendirebilirsiniz.

En Yakın Arkadaşa Hediye Almak Artık Çok Kolay!

En yakın arkadaşınıza hediye seçenekleri arasından en unutulmaz ancak çok tercih edilen opsiyonları sizin için yukarıda sıraladık.  Hediye araştırırken listenin üst sıralarında yer alması aynı zamanda sizin için dezavantaj da olabilir. Herkes hayatında en az bir kez yukarıda sıralamış olduğumuz hediyelerden en az birini almıştır. Yapılan araştırmalar gösteriyor ki tekrar eden hediyeler hatırlanmanın aksine üzerine düşünülmemiş veya vakit harcanmamış olarak izlenim bırakıyor. Böylesine özel bir günde en yakın arkadaşınızda böyle bir izlenim yaratmak istemezsiniz. Muhiku olarak gerek doğum günü gerekse diğer özel günlerde imdadınıza koşup hediye seçeneklerine yenilikçi çözümler getiriyoruz. Bugüne kadar hediye için tercih ettiğiniz seçeneklerden sıyrılarak sevdikleriniz için hazırladığımız arkadaşa hediye kutularını inceleyebilirsiniz.

Continue Reading
Yorum yapmak için tıklayın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla Arkadaşa Hediye

To Top