Connect with us

Doğum Günü Hediyeleri

En Sıradışı ve Özel Doğum Günü Hediye Fikirleri – Geleneksel Hediyelerden Sıyrılın

En sıradışı ve özel doğum günü hediye fikirlerinden bahsedeceğimiz yazımıza geçmeden önce doğum günlerinin tarihsel geçmişinden biraz değinmek istiyoruz. Dünya üzerinde en fazla kutlanan özel günlerden biri de doğum günleridir. Yapılan araştırmalar sonucu doğum günü kutlamalarının ilk kaydına Mısır ve Pers İmparatorlukları’nda rastlanmış sonrasında Yunanlılar bu kutlamaları gelenekselleştirip devam ettirmiştir. Yunan kaynaklarında yer alan efsaneye göre doğum günü kutlamaları Ay tanrıçası olarak da bilinen Artemis’in her ayın altıncı gününde yeniden doğuşunu kutlamak için gerçekleştirilmiştir. Doğum günlerinin vazgeçilmez kahramanı olan pasta ve mumlar yine bu dönemde Artemis’e adak sunmak ve ay ışığını sembolize eden mumların yakılması ile ortaya çıkmıştır.

Böylesine tarihi bir geçmişi olan bu özel günlerde sevdiklerimize hediye seçmek oldukça zordur. Artemis mütevazi bir tanrıça olmalı ki geçmiş dönemde insanlar pasta ve mum ile günü kurtarabilmişler. Ne yazık ki şimdilerde işler o kadar kolay değil. Tam da bu noktada sevdiklerinize unutulmaz anlar yaşatıp güzel anılar bırakabileceğiniz en özel doğum günü hediye fikirlerini sizin için bu başlıkta bir araya getirdik!

En Özel Doğum Günü Hediye Fikirleri

Her sene tekrar eden bu özel günde gerek arkadaşa gerek sevgiliye gerekse aile bireylerine hediye seçmenin kolay olmadığını biliyoruz. Piyasada mevcut ürünlerin benzer nitelikte olması ve diğer özel günlerden dolayı da yılda en az iki defa doğan hediye alma ihtiyacımızı göz önünde bulunduracak olursak bir zaman sonra tekrara düşmek kaçınılmaz olabilir. Doğum günü partilerinin en beğenilen hediyelerini almaya hazır mısınız? O halde başlayalım!

Koleksiyon Ürünleri

Koleksiyon, collection

Koleksiyonculuk toplanabilen veya biriktirilen ürünlerden oluşur. İnsana bilgi veren bir hobi olduğu gibi aynı zamanda disiplin de kazandırır. Örneğin madeni para koleksiyonculuğu ile uğraşan biri metalin hangi alaşımlardan oluştuğunu, renklerini, nasıl okside olduğunu, üzerindeki armanın hangi devlete ait olduğunu yahut simgelerin ne anlama geldiğini zaman içinde öğrenir. Arkadaşınıza, eşinize veya dostunuza sizi daima hatırlayacağı doğum günü hediye çeşitlerinden biri koleksiyon ürünleridir. Belki eski tip bir otomobil, eski madeni para, pusula veya pul koleksiyon çeşitlerine örnek olarak gösterilebilir. Böylelikle sevdiklerinize sadece hediye vermiş olmakla kalmaz aynı zamanda bir hobi ve alışkanlık kazandırıp onların hafızalarında iz bırakabilirsiniz.

Polaroid Fotoğraf Makinesi

Fotoğraf Makinesi, photograph machine

Fotoğraf çekmek bir tutkudur. Çekilen fotoğrafları saklamak arşivcilik olarak nitelendirilebilir. Ancak günümüzde hem fotoğraf çekip hem saklayıp hem de çekilen fotoğrafları bastırmak tutkunun çok ötesinde bir duygudur. Çoğumuzun böyle bir tutkusu olan arkadaşı muhakkak vardır. Doğum gününde onu sevindirecek en güzel hediyelerden biri kuşkusuz polaroid bir fotoğraf makinesi olacaktır. Böylelikle en güzel anlarını resmedip hatıra olarak saklayabilir ve eminiz ki bu anlamlı hediyeyi veren kişiyi de asla unutmayacaktır.

Kurs/Workshop

Kurs, workshop

Doğum günü hediye fikirlerinin en güzeli aslında sevdiklerinize hediyeden çok daha fazlasını verebilmektir. Hepimizin bir gün mutlaka yapacağım dediği, gerçekleştirmek istediği hayalleri muhakkak vardır. Çizim konusunda yetenekli olan arkadaşınızı, kalemi ve dili çok kuvvetli olan annenizi, teraryuma ilgisi olan sevgilinizi anımsayın. Sürekli bahsettikleri ancak yapmaya fırsat bulamadıkları hayallerini… Hediyelerin en güzeli onların bu hayallerini artık gerçekleştirebilecekleri fırsatları yaratmak olacaktır öyle değil mi? Çizim kursu, ahşap boyama kursu, metin yazarlığı kursu veya teraryum workshop’ı ile onların sadece hayallerini gerçekleştirmekle kalmaz belki de hayat boyu unutamayacakları kahramanları olabilirsiniz.

Kamp

Kamp, camp

Huzur doğada saklıdır. Ormandaki ağaçların arasında, rüzgar estiğinde düşen yaprakların altında, tepenin ardından doğan güneşte ve nehir kenarında parlayan taşlarda… En güzel doğum günü hediye fikirlerinden biri de huzurdur. İş yerinde, okulda, trafikte yeterince tüketilen bu huzuru, yılın en özel günü, doğum gününde arkadaşınıza veya sevgilinize bir kamp macerası yaşatarak verebilirsiniz. Gerekli malzemeleri listeleyip tedarik ettikten sonra bir kamp etkinliğine birlikte katılıp yeni insanlar tanıyabilir, kamp ateşinin karşısında “Akdeniz Akşamları’nı” bile mırıldanabilirsiniz.

Kol Saati

Kol saati, watch

Zaman; aklı, olgunluğu ve sevgiyi arttırmak için bizlere sunulmuş en değerli hediyedir. Bazen zamanı durdurmak istediğimiz yerde olduğumuz için, bazen bulunduğumuz ortamdan sıkıldığımız için, bazen de bir yerlere yetişme telaşı içerisinde gözümüzü kolumuzdaki saatten ayıramayız. Bazılarımız için de kol saati, tüm bunların dışında yalnızca bir aksesuardır. Sevdiklerinize kol saati hediye ederek hem gün içinde planladıkları şekilde ilerlemelerine yardımcı olabilir hem de kombinlerini tamamlayan en güzel aksesuarı vererek daima sizi hatırlamalarını sağlayabilirsiniz.

Vintage Ürünler

Vintage

Vintage ürünler her zaman en değerli ve en özenle saklanan bir o kadar sevilen hediyeler kategorisindedir. Kişilerin ilgi alanına göre çeşitli başlıklarla sıralanabilir. Belki bir gramafon belki bir kolye, gizemli şatoların vazgeçilmez dekorasyon ürünlerinden biri olan şamdan veya günümüzde çok popüler olan vintage kıyafetler ve çantaları doğum günü hediyesi olarak tercih edebilirsiniz. Arkadaşınızın plak koleksiyonuna en büyük hayranı olduğu The Beatles’ın Please Please me plağını ekleyebilirseniz sizi asla unutamayacağına eminiz.

Konser

Konser, concert

Lise yıllarından bu yana aynı sırayı paylaştığınız arkadaşınızla birlikte, belki walkmen’de belki de mp3 çalarda en sevdiğiniz müzisyeni dinleyip hayaller kurduğunuz o günleri hatırlayın. Bir dönem odanızda boy boy posterleri bulunan müzik grubunun konserine iki tutkulu hayran olarak bilet alabilirsiniz. Hem arkadaşınıza hiç unutamayacağı bir doğum günü yaşatırken hem de kurduğunuz hayalleri gerçekleştirebilir belki çıkışta yıllardır biriktirdiğiniz albümleri imzalatıp fotoğraf çektirerek bu özel günü tarihe geçirebilirsiniz.

El Yapımı Hediyeler

el yapımı hediyeler, handmade gifts

Tüm özel günlerde olduğu gibi sevgiliye doğum günü hediyesi denince onun ruhuna hitap edebileceğiniz bir diğer seçim de kendi emeğinizle yaptığınız hediyeler olabilir. Biraz el becerisi ve yatkınlık isteyen bu hediyeler yapım aşamasına geçmeden önce derin bir araştırma gerektirir. Epoksi ve reçine karışımı ile bir kolye yapımı, seramik ile obje yapımı veya vanilya esanslı parafin jel ile mum yapımı ile ona hem kullanışlı hem de manevi anlamı olan bir hediye verebilirsiniz. Ancak daha önce de belirttiğimiz gibi eğer el becerisi konusunda kendinizden ufak da olsa bir şüpheniz varsa diğer seçenekleri değerlendirebilirsiniz.

En Özel Doğum Günü Hediye Kutuları ile Sıradan Olmayın!

Sevdiklerinize doğum günü hediyesi seçenekleri arasından en unutulmaz ancak çok tercih edilen opsiyonları sizin için yukarıda sıraladık. Hediye araştırırken listenin üst sıralarında yer alması aynı zamanda sizin için dezavantaj da olabilir. Herkes hayatında en az bir kez yukarıda sıralamış olduğumuz hediyelerden en az birini almıştır. Yapılan araştırmalar gösteriyor ki tekrar eden hediyeler hatırlanmanın aksine üzerine düşünülmemiş veya vakit harcanmamış olarak izlenim bırakıyor. Böylesine özel bir günde sevdiklerinizde böyle bir izlenim yaratmak istemezsiniz. Muhiku olarak gerek doğum günü gerekse diğer özel günlerde imdadınıza koşup hediye seçeneklerine yenilikçi çözümler getiriyoruz. Bugüne kadar hediye için tercih ettiğiniz seçeneklerden sıyrılarak sevdikleriniz için hazırladığımız doğum günü hediye kutularını inceleyebilirsiniz.

Continue Reading
Yorum yapmak için tıklayın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla Doğum Günü Hediyeleri

To Top