Babalar Günü Hediye Rehberi 2023

babalar-gunu-hediye-alma-rehberi

Konu Babalar Günü hediyeleri olduğunda hepimiz en anlamlı hediyeyi seçmek isteriz. Hediye aldığımız insanın yüzünde gerçek bir gülümseme olsun isteriz. Babaya Babalar Günü hediyesi almak istediğimizde onu gerçekten mutlu edecek, özel bir hediye seçmek ise fazlasıyla zordur. Babalar Günü hediye rehberi ise size bu konuda her anlamda yardımcı olacak.

Babalar Günü ne zaman 2023? sorusu her yıl oldukça merak edilen bir konudur. Kıymetli babalarımıza atfedilen bu özel gün, 2023 yılında 18 Haziran Pazar gününe denk geliyor. Yaklaşan bu özel gün öncesinde Babalar Günü ne zaman sorusuna cevap verdik. Öyleyse şimdi de babalara alınabilecek hediyelere değinerek size ilham olmaya çalışalım.

Hangi evlat hayatının en önemli baş rolü, kahramanı olan biricik babası için en özel hediyeyi seçmek istemez? Çoğu zaman en güzel Babalar Günü hediyesi için uzun uzun düşünür ve elimizdeki seçenekleri ince eleyip sık dokuruz. Sonunda ise en özel hediyeyi seçmiş olmak isteriz. Fakat kimi zaman hediyelerin arasında kendimizi kaybederiz ve büyük bir kararsızlığa düşeriz.

Sırf siz kararsızlığa düşmeyin ve babanız için en güzel hediyeyi seçin diye sizin için harika bir rehber hazırladık. Bu yazımızda sizlere ilham olmak ve babaya hediye seçimi konusunda işinizi kolaylaştırmayı planlıyoruz.

Hediye seçimine geçmeden önce “Babalar Günü Neden Kutlanır?“yazımıza göz atarsanız size ilham verecek bilgiler bulabilirsiniz. Ayrıca bu özel günde yılların eskitemediği “Bana Bir Masal Anlat Baba” şarkısını söyleyebilirsiniz. Bu çok özel ve duygusal bir jest olacaktır.

Muhiku, sunduğu yenilikçi hediye seçenekleri ile en özel anlarınızı daha da anlamlı kılar. Kahraman babalarınız için tercih edebileceğiniz birçok hediye Muhiku’nun babaya hediye kategorisinde sizleri bekliyor.

Hediye önerilerimize geçmeden evvel babaya bu özel günde verilecek hediyenin nasıl olması gerektiğine bir bakalım.

Babalar Günü Hediyesi Nasıl Olmalı?

babalar-gunu-hediyesi-muhiku-blog

Babalar Günü ne zaman? sorusunun yanı sıra Babalar Günü’ne kaç gün kaldı? sorusu da en çok merak edilen konuların başında gelir. Babalar Günü, ülkemizde her yıl haziran ayının üçüncü haftasında kutlanır. Ayrıca bu anlamlı güne oldukça az bir zaman kaldı.

Babalar Günü için yapacağınız babaya hediye seçiminde tercih ettiğiniz hediyenin babanıza yönelik olması gerektiğini unutmamalısınız. Seçtiğiniz hediyenin babanız ile sizin aranızdaki bir durumu/hatırayı simgelemesi hediyenin etkisini arttıracaktır.

Bir diğer önemli unsur ise babaya hediye alınırken sıkça tekrarlanan, aslında babanızın ilgi duymadığı ama sizin ilgilenmesini istediğiniz alanlarla alakalı hediyeler alma durumudur. Diyelim ki babanızın unutkanlık ve alzheimer riskine karşı sudoku çözmesini, bunu düzenli bir aktivite haline getirmesini istiyorsunuz.

Normal şartlarda bu çok doğru ve iyi niyetli bir yaklaşım olsa da babaya hediye seçerken aslında babanızın hiç ilgilenmediği bir konu olan sudoku ile alakalı bir hediye almanız onu mutlu etmeyecektir. Seçeceğiniz Babalar Günü hediyesi babanızın ilgi alanlarına ve zevklerine yönelik olmalıdır.

Babalar Günü hediyeleri arasında seçim yaparken asla unutmamanız gereken bir diğer şey ise hediyenin boyutunun veya maddi değerinin babanızın mutlu olma oranını etkilemeyeceğidir. Yani Babalar Günü hediyesi ucuz hediyeliklerden de oluşabilir. Çünkü babanız sizi maddiyatın çok ötesinde bir şefkat ile seviyor. Aldığınız pahalı hediye sonucunda başta oluşan mutluluk zamanla yerini sizin maddi durumunuz için endişelenmeye ya da mahcubiyet duygusuna bırakabilir.

Nasıl Bir Hediye Almalıyım?

Babaya hediye seçimi yaparken önce iki seçenekten birine karar vermeniz gerekiyor.

  • Duygusal anlamı olan manevi hediyeler.
  • İhtiyaca yönelik anlamlı hediyeler.

Babaya manevi hediye mi seçmek istersiniz yoksa babanızın o an duyduğu bir ihtiyaca yönelik hediye mi seçmek istersiniz? Bu sorunun cevabını kafanızda netleştirip hediye seçimine öyle geçmelisiniz.

Duygusal Babalar Günü Hediyeleri

babalar-gunu-icin-hediye-pakei-yapimi-babaya-ozel-hediyeler

Babalar Günü hediyesi içerisinde yer verdiğimiz ilk hediye seçeneği duygusal hediyelerdir. Duygusal anlamı olan Babalar Günü hediyeleri tercih etmek isterseniz maddiyat tamamen size bağlı olacak.

Burada önemli olan babanıza onu önemsediğinizi ve özel olduğunu hissettirebilmeniz. Babalar Günü için hediyeler arasından seçim yaparken birkaç noktaya dikkat ederek anlamlı bir hediye seçebilirsiniz.

Babanızla aranızdaki özel bir iletişim yolunu hediyenizde kullanabilirsiniz. Örneğin size özel bir konuyu hediyenizde işleyebilirsiniz.

Yahut babanız için önemli olan olay/ilgi alanını hediye konusu olarak kullanabilirsiniz. Ayrıca özel Babalar Günü mesajları ve Babalar Günü için şiir seçenekleri ile hediyenizi daha da özelleştirebilirsiniz.

Babalar Gününe manevi hediye ile anlam katmanın yanı sıra hediyenizin kullanışlı bir tarafının da olmasını ister misiniz? O halde hem duygusal hem de işlevsel parçalar barındıran Babalar Günü hediye seçeneklerine göz atmalısınız.

Özellikle Muhiku’nun babaya özel hediye çeşitleri bu anlamda benzersiz seçenekler barındırıyor.

Muhiku’nun Babalar Günü hediyeleri içinden babanız için şık, kaliteli ve bir o kadar da anlamlı bir hediye seçimi yapabilirsiniz.

Muhiku 2023 Babalar Günü hediyeleri hazırlarken hem işlevsel hem de anlamlı parçalara yer verdi. Dolayısıyla bu hediye kutuları ile manevi hem de kullanışlı bir hediye seçimi yapabilirsiniz. Ayrıca bu özel hediyelere ekleyeceğiniz anlamlı bir Babalar Günü notu ile hediyenizin değerini arttırabilirsiniz.

Babalar Günü Hediye Kutusu

yeni-babalar-gunu-hediye-kutusuMuhiku’daki tüm hediye kutularında olduğu gibi Babalar Günü Hediye Kutusu’da da çok katmanlı, hayatın farklı noktalarına dokunan ürünler bulunuyor. Babalar Günü için mükemmel bir hediye seçeneği olan bu kutu, babanızın günlük hayatta severek kullanacağı hediyeliklerle dolu.

Babalar Günü Hediye Kutusu içerisinde;

  • Ethiopia Kochere kahvesi,
  • Babalar Günü’ne özel kupa ve bardak altlığı, 
  • Çikolata,
  • Okyanus kokulu kolonya, 
  • Babalar Günü motto kartı,
  • Hediye notunuz yer alıyor.

Bu özel kutu, kahve seven babalar için mükemmel bir hediye seçeneğidir. Ayrıca kıymetli hediyenizi özel bir Babalar Günü notu ile çok daha anlamlı hale getirebilirsiniz.

El Yapımı Babalar Günü Hediyeleri

muhiku-ahsap-boyama-deneyimi-kiti

Ucuz Babalar Günü hediyesi arayanlar için manevi değeri, şıklığı ve size katacağı keyifli hobi deneyimi için el yapımı projeler deneyebilirsiniz. Muhiku’daki deneyim kitleri arasında yer alan parafin jel mum deneyimi ve ahşap boyama deneyimi  Babalar Günü’ne uygun keyifli alternatiflerden bazıları.

Fotoğraf Baskı

Evet, klasik ve eskimeyecek en anlamlı hediyelerden biri olan fotoğraf baskı da babaya en güzel hediye seçeneklerinden biri. Güzel anlarımızı tekrar tekrar yaşayamayışımız, zamanın geri kalan her şeyden önemli olduğunun kanıtı gibi.

Büyüdüğümüz dönemde babamızla birlikte eşsiz güzellikte anılarımız saymakla bitmez. Bir albüm dolusu anımızı babamıza hediye edebiliriz. O anların bizim için ne kadar değerli olduğunu ve o anlarda babamızın yanımızda olduğu için çok mutlu olduğumuzu ona anlatabiliriz.

Muhiku’nun sunduğu fotoğraf baskı seçenekleri ile hem özel anlarınızı ölümsüzleştirebilir hem de babanıza unutamayacağı bir Babalar Günü hediyesi verebilirsiniz. Üstelik bu hediye, oldukça uygun da bir fiyat aralığına sahiptir.

Babanızla çektirdiğiniz en güzel fotoğraflarla harika bir Babalar Günü hediyesi hazırlamak için şimdi Muhiku’yu ziyaret etmenin tam zamanı!

İhtiyaca Yönelik Babalar Günü Hediyeleri

defter-kalem-cikolataBabalar Günü hediyeleri arasında en çok tercih edilen konu başlıklarından biri ihtiyaca yönelik ürünlerdir. Bu tarz hediyelerin altında derin bir anlam yatmaz. Fakat babanızın sosyal hayatında fazlasıyla işine yarayacaktır. Öyleyse ihtiyaca yönelik hediyeler nelermiş bir bakalım.

Ajanda ve Kalem

Zamanın öneminden bahsetmiştik. Yapmak istediğimiz, aklımızda tutmamız gereken bu kadar çok şey varken bazılarının aklımızdan uçup gitmesi normaldir. Bu sebeple şık bir ajanda ve kalem babaya tercih edilebilecek hediyeler içinde oldukça kullanışlı bir alternatif olacaktır.

Günlük hayatta rahatlıkla kullanabileceği birbirinden özel ajanda ve kalem seçeneklerine Muhiku üzerinden göz atabilirsiniz. Böylece yaklaşan Babalar Günü öncesinde babanız için harika bir hediye seçimi yapabilirsiniz.

Kravat

Pek çok erkek günlük yaşantısında işi gereği kravat kullanır. Özellikle Babalar Günü için harika bir hediye seçeneği olan kravat, babanızın günlük hayatta da kullanabileceği önemli bir aksesuardır. Ayrıca kravatın çok şık bir hediye seçeneği olduğunu da inkar edemeyiz.

Özel günlerde evladının kendisi için seçtiği kravatı takmak babanıza mutluluk verecektir. Babalar Günü hediye seçenekleri arasında tereddüt etmeden değerlendirebileceğiniz bu anlamlı hediye,   babanıza özel hissettirecek ve daima sizi ona hatırlatacak.

Farklı Babalar Günü Hediyeleri ile Sıradanlıktan Uzaklaşın!

Babalar Günü hediyesi ile babanıza onun sizin kahramanınız olduğunu, varlığı için minnettar olduğunuzu ve onu düşünüp önemsediğinizi hissettirecek hediyeler seçmenin ne kadar güç olduğunu biliyoruz. Günümüzde babaya hediye denince ilk akla gelen seçeneklerin tekstil ürünleri veya takım çantası. Fakat bu seçeneklerle babamıza olan hislerimizi ifade etmek ne yazık ki imkansız bir hal alıyor.

Tam da bu noktada sizi ve babalarınızı sevindirecek bir haberimiz var! Muhiku olarak kahraman babalar için tasarladığımız hediye kutuları ile babanıza yepyeni deneyimler yaşatabilirsiniz. Böylece yüzündeki tebessümün sebebi olabilirsiniz. Özel bir konseptle tasarlanan hediye kutularının yanı sıra sunduğumuz Kendi Kutunu Yap avantajından da faydalanabilirsiniz.

Böylece babanızın zevkleri doğrultusunda harika bir hediye kutusu tasarlayabilirsiniz.  Üstelik hediye kutularımızı tüm Türkiye’ye 200 TL ve üzeri ücretsiz kargo ve İstanbul içinde aynı gün teslimat gibi hizmetlerimiz bulunuyor.

Tüm babaların Babalar Günü kutlu olsun!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlar da ilginizi çekebilir
diyet-yapan-birine-hediye
Daha Fazla

Diyet Yapan Birine Hediye Ne Alınır?

İçindekiler Hide Diyet Yapan Birine Verilecek Hediyeler  Nasıl Olmalı?Diyet Yapan Birine Hediye ÖnerileriAromaterapi Hediye KutusuDünya Çayları KutusuSağlıklı AtıştırmalıkGranolaMatara…
en-guzel-5-hatiralik-hediye-fikri
Daha Fazla

En Güzel 5 Hatıralık Hediye Fikri

İçindekiler Hide Anılarla Dolu Hatıralık Hediye KutusuDünya Kahveleri KutusuDünya Çayları KutusuKendine Vakit Ayır Hediye KutusuAtlas Kutusu Hatıra, zamanı…