Connect with us

Babalar Günü Hediyeleri

Babalar Günü Hediye Alma Rehberi – Babalar Günü Hakkında Her Şey

Babaya Hediye

Konu hediye seçimi olduğu zaman hepimiz en anlamlı hediyeyi seçmek isteriz. Hediye aldığımız insanın yüzünde gerçek bir gülümseme olsun isteriz. Söz konusu babaya babalar günü hediyesi olunca onu gerçekten mutlu edecek, özel bir hediye seçmek gerçekten zordur.

Hangi evlat hayatının en önemli baş rolü, kahramanı olan biricik babası için en özel hediyeyi seçmek istemez?

Sizlerle bu yazımızda babaya hediye seçiminde yardımcı olmayı planlıyoruz. Hediye seçimine geçmeden önce babalar günü nedir ve neden kutlanır? sorusunun cevabını bilmekte fayda var.

Babalar Günü Hediye Seçimi Nasıl Olmalı?

Hediye Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

Babaya hediye seçiminde aldığınız hediyenin babanıza yönelik olması gerektiğini unutmamalısınız.

Seçtiğiniz hediyenin babanız ile sizin aranızdaki bir durumu/hatırayı simgelemesi hediyenin etkisini arttıracaktır.

Bir diğer önemli unsur ise babaya hediye alınırken sıkça tekrarlanan, aslında babanızın ilgi duymadığı ama sizin ilgilenmesini istediğiniz alanlarla alakalı hediye alma durumu. Diyelim ki babanızın unutkanlık ve alzheimar riskine karşı sudoku çözmesini bunu bir aktivite haline getirmesini istiyorsunuz. Normal şartlarda bu çok doğru ve iyi niyetli bir yaklaşım olsa da babaya hediye seçerken aslında babanızın ihtiyacı olmadığı bir konu olan sudoku ile ilgili bir hediye almanız etkili ve güzel bir babaya hediye olmayacaktır.

En Çok Tercih Edilen Hediyeler

Dünya Kahveleri Kutusu
89.00₺
69.00₺
(75)
Kutuyu İncele
Dünya Çayları Kutusu
159.00₺
89.00₺
(16)
Kutuyu İncele
Helen Kutusu
169.00₺
109.00₺
(18)
Kutuyu İncele
Flora Kutusu
179.00₺
129.00₺
(7)
Kutuyu İncele
Hera Kutusu
189.00₺
139.00₺
(9)
Kutuyu İncele
Türk Kahvesi Kutusu
189.00₺
149.00₺
(18)
Kutuyu İncele

Hediyenin boyutu yahut maddi değeri babanızın mutlu olma oranını etkilemeyecektir, çünkü babanız sizi maddesel etkilerin çok ötesinde bir şefkat ile seviyor ve aldığınız pahalı hediye sebebiyle yaşadığı mutluluk zamanla yerini sizin maddi durumunuz için endişelenmeye ya da mahcup olmaya bırakacaktır.

Nasıl Bir Hediye Almalıyım?

Babaya hediye seçimi yaparken önce iki seçenekten birine karar vermeniz gerekiyor.

  • Duygusal anlamı olan hediyeler.
  • İhtiyaca yönelik hediyeler.

Duygusal anlamı olan bir hediye mi seçmek istersiniz yoksa babanızın o an duyduğu bir ihtiyaca yönelik  hediye tercihi mi seçim yapmak istersiniz?

Duygusal Hediye Seçimi

Duygusal anlamı olan babalar günü hediyesi tercih ederseniz maddiyat size bağlı olacak, babanıza onu önemsediğinizi ve özel olduğunu hissettirebilirsiniz.

Babanızla aranızdaki özel bir iletişim yolunu hediyenizde kullanabilir, size özel bir konuyu hediyenizde işleyebilir yahut babanız için önemli olan olay/ilgi alanını hediye konusu olarak kullanabilirsiniz. Ayrıca özel babalar günü mesajları ve babalar günü şiirleri ile hediyenizi daha da özelleştirebilirsiniz.

Duygusal Anlamı Olan Babalar Günü Hediye Örnekleri

Fotoğraf Albümü

Evet klasik ve eskimeyecek en anlamlı hediyelerden biri olan fotoğraf albümü babaya hediye olarak tercih edilebilecek hediyelerin başlıcalarındandır. Güzel anlarımızı tekrar tekrar yaşayamayışımız zamanın diğer her şeyden önemli olduğunun kanıtıdır. Büyüdüğümüz dönemde babamızla birlikte eşsiz güzellikte anılarımız saymakla bitmez, en azından bir albüm kadar olan fotoğraflanmış anımızı babamıza hediye ederek o anların bizim için ne kadar değerli olduğunu ve o anlarda babamızın yanımızda olduğu için çok mutlu olduğumuzu anlatabilir, aslında o güzel anıları babaya hediye olarak sunabiliriz.

Günümüzde çocukların geçmiş fotoğrafları günümüzde canlandırması popüler bir uygulamadır, babanızın gençlik fotoğraflarını sizin canlandırmanız babanızın size güzel bir rol model olduğunu ve onun yaşanmışlıklarına olan saygınızı belirtecektir.

Fotoğraf albümleri maliyet olarak esnek aralığa sahip olması ve estetik olarak farklı çeşitlerde uyarlanabilmesi ile sık sık tercih edilir.

Maket ve Biblolar

Maketler asla eskimeyen objeler olup her alan üzerine tasarlanabildikleri için babaya hediye olarak da etkili ve tercih edilen seçenektir. Diyelim ki babanızın uçaklara ilgisi var, babalar günü hediyesi olarak ona bir uçak maketi alıp onunla birlikte yapmak istediğinizi söylemeniz babanızı çok mutlu edecektir çünkü hem ilgi alanlarını unutmadığınızı ve onu ne kadar önemsediğinizi hem de onunla güzel zaman geçirmek istediğinizi ifade etmiş olacaksınız. Uçak örneği ev, gemi ve benzeri seçeneklerle çoğaltılabilir.

Babaya hediye olarak biblo tercih edebilirsiniz, örneğin babanız Star Wars tutkunu ise filmin karakter biblolarını koleksiyon yahut birkaç tane halinde hediye edebilirsiniz bu babanızın sevdiği şeylere değer verdiğinizi gösterecektir. Bir diğer biblo örneği ise motorsiklet olabilir, motorsiklet özgürlüğü simgeleyen gençlik dönemlerinde herkesin kısa bir süre bile olsa ilgilendiği bir taşıt olmakla birlikte çok güzel biblo örnekleri bulunur. Tabii biblo örneği olarak müzik aletleri ve zırhlı asker figürlerini de unutmamak gerekir.

İhtiyaca Yönelik Babalar Günü Hediye Örnekleri

Kol Düğmesi

Bir çoğumuz günlük yaşantısında kol düğmesi kullanmasa da babaya hediye olarak çok şık bir hediye seçeneği olduğunu inkar edemeyiz. Özel günlerde evladının kendisi için seçtiği kol düğmelerini takıyor olmak babanıza mutluluk verecektir. Hele ki bazı özel davetlerin çok gönüllü gidilmediğini ve takım elbiselerin çok da konforlu olmadığını düşünürsek babanıza özel hissettirecek ve sizi hatırlatacak bir obje kendisini daha rahat hissetmesini sağlayacaktır.

Cüzdan

cüzdan, wallet

Babalar gününde abanız için isme özel hazırlanmış cüzdanlardan tercih edebilirsiniz. İsminin yazılı olduğu cüzdan için babanız hediyenizin hem şık olduğunu hem de anlamlı olduğunu hissedecektir. Cüzdanın özellikle deri olması hediyenize ağırlık katacaktır ve her yaştan babalar için uygun bir hediye olacaktır. Bu sayede babalarınız hem kaliteyi hissedecektir hem de yıllarca kullanabileceği bir hediyeye sahip olacaktır.

Ajanda ve Kalem

Zamanın öneminden bahsetmiştik yapacak bu kadar çok, aklımızda tutmamız gereken bu kadar şey varken bir şeyleri unutmamız oldukça zor. Şık bir ajanda ve kalem babaya tercih edilebilecek hediyelerin en güzellerinden olacaktır.

Babalar Günü Hediyesi Seçerken Geleneksel Hediyelerden Sıyrılın!

Babalar gününde babanıza onun kahramanınız olduğunu, varlığı için minnettar olduğunuzu ve onu düşünüp önemsediğinizi hissettirecek hediyeler seçmenin ne kadar güç olduğunu biliyoruz. Günümüzde babaya hediye denince ilk akla gelen ve en çok tercih edilen seçeneklerin tekstil ürünleri veya takım çantası olduğunu göz önünde bulunduracak olursak eğer bu seçeneklerle babamıza olan hislerimizi ifade etme istediğimiz ne yazık ki imkansız bir hal alıyor. Tam da bu noktada sizi ve babalarınızı sevindirecek bir haberimiz var! Muhiku olarak babanız için tasarladığımız babaya hediye fikirleri ile babanıza yepyeni deneyimler yaşatıp yüzündeki tebessümün sebebi olabilirsiniz!

Continue Reading
Yorum yapmak için tıklayın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla Babalar Günü Hediyeleri

To Top