Arkadaşa Alınacak Hediyeler Nelerdir? En Geniş Arkadaşa Hediye Rehberi

Arkadaşa hediye seçmek zaman zaman oldukça zordur. Arkadaş; kardeşliğin kan bağıyla olmadığını gösteren, beraber ağladığınız, gülüp eğlendiğiniz, bazen başınızı koyduğunuz omuzda, bazen kahkahalarla gülerken parlayan gözlerinizde, bazen elinden tutup çılgınca dans edişleriniz de ve bazen de sevgiyle dolduğu zaman kalbiniz söylediğiniz sevgi sözcüklerinizde saklı.

Özel günlerde arkadaşa hediye fikirleri arasından seçim yapmak son derece zordur. Özellikle hava durumumuzu daima parçalı bulutludan güneşliye, soğuktan sıcağa çeviren arkadaşlarımızdır. Bu sebeple onlara özel günlerde iyi dileklerimizi sunacak hediyeler vermek isteriz.

Hem onu ne kadar iyi tanıdığımızı göstermek hem de yüzündeki gülümsemenin sebebi olabileceğimiz hediyeler ararken çıkmaz sokaklar bizi karşılıyor. Tam da sizi bu yükten kurtaracak arkadaşa hediye fikirlerini sizin için bu yazımızda ele aldık.

Arkadaşa Hediye Fikirleri

turk-kahvesi-hediye-kutusu-micao

Türk Kahvesi Kutusu

Arkadaşlıklarımız uzun yıllar sürsün aramızda küslük dargınlık olmasın isteriz. Eh çok da iyi biliyoruz ki bir fincan kahvenin de 40 yıl hatırı ve çözemeyeceği şey yoktur derler. Arkadaşa hediye olarak Muhiku’nun özenle hazırladığı Türk Kahvesi Kutusu’nu mutlaka incelemenizi rica ederiz.

Kahve kadın, erkek herkesin (çoğu kişinin) vazgeçilmezidir. Türk kahvesinin kültürümüzde de önemli bir yeri olması tabii bunun sebeplerindendir.

Türk Kahvesi kutusu içerisinde;

  • Geleneksel Türk kahvesi,
  • Patiswiss çikolata,
  • Toprak fincan takımı,
  • El yapımı toprak cezve,
  • Hediye notunuz yer alır.

Bakır cezvede pişince kahvenin tadı daha bir güzel oluyor kabul etmemiz gerekir, tabii kahve makinelerinin pratikliğini ve bol köpüklü kahve pişirmesini sevmiyor değiliz. Fakat hepimiz iyi biliyoruz ki el yapımı toprak cezvenin verdiği tadı hiçbir ürün veremez.

Bitki Yetiştirme Kiti

Bitki Yetiştirme, Plant growing

Dünya üzerinde var olan herhangi bir canlıya yardım etmek, can vermek, büyümesini izlemek kadar güzel bir şey daha olabilir mi? Bitki yetiştirmek demek kendimizden başka yaşayan bir şeye sahip olmak, ondan sorumlu olmak demektir. Ayrıca bitki yetiştiren hatta zaman zaman onlarla konuşan insanların diğerlerine oranla daha az stres sahibi olduğu araştırmalar sonucu uzmanlar tarafından onaylanmıştır.

Arkadaşınıza özel günlerde bitki yetiştirme kiti veya canlı bir bitki hediye ederek hem onun yaşam tarzına disiplin, sorumluluk ve düzen kazandırıp hem de daima sizi hatırlamasını sağlayabilirsiniz. Ancak uyarmakta fayda var ki bitki yetiştirmek ilgi ister. Yani arkadaşınızın bu konuda özel bir ilgisi yoksa muhtemelen hediyesin alınca yaşadığı duygular beklentinizi karşılamayacaktır.

Kar Küresi

kar-kuresi

Kar küreleri genellikle yılbaşında arkadaşımıza, sevgilimize veya aile üyelerimize aldığımız en popüler hediyelerden biridir. Ancak sadece yılbaşı zamanı değil diğer özel günlerde de tercih edebileceğimiz hem dekoratif hem de sevimli kız arkadaşa hediye fikirlerinden biridir.

Cam kürenin içerisinde bulunan figürleri özel günün anlamına göre seçebilirsiniz. Hem baktıkça sizi hatırlar hem de evinin en güzel köşesini renk katacak en hoş ürünlerden biri olur. Ayrıca hediyenizi verirken iyi dileklerinizi, sevginizi ve hissettiklerinizi aktaracağınız güzel bir not ile onun gönlüne dokunup unutamayacağı bir an yaşatabilirsiniz.

Fakat bu zamana kadar muhtemelen kar küresini en az bir kez hediye etmiş olabilirsiniz veya kız arkadaşınız en az bir defa böyle bir hediye almıştır. Bu yüzden sizin için biraz riskli bir seçim olacaktır.

Arkadaşa Doğum Günü Hediyesi

Hediye almak bir sanattır ve sizi sanatçı yapabilecek arkadaşa doğum günü hediye fikirlerini aşağıda sizin için sıraladık.

Arkadaşınıza dünyaları almak ister misiniz? Evet kötü bir giriş oldu ancak dünya turu yapmak isteyen arkadaşınıza veya onun çok gitmek istediği bir ülkeyi işaretleyerek güzergah çizebilirsiniz. Eğer arkadaşınızın ilgi alanına hitap ediyorsa hem taşıdığı anlam hem de dekoratif duruşuyla unutamayacağı bir hediye olacaktır.

Kitap

kitap-okumayi-seven-birine-hediye-kitapli-kutu

Kitaplar, hayallerimizde yaşayan ve her birimizin sahip olduğu ütopyanın bir yere kadar hayat bulmuş halidir. Henüz keşfedemediğimiz hatta yaşadığımız dünyada asla keşfedemeyeceğimiz şeylerin bulunduğu bir platformdur. Kitap okumayan insanları kapının arkasına yalnızca anahtar deliğinden bakmakla yetinenler olarak tanımlayabiliriz. Ancak bu muhteşem olana ulaşmak için yeterli değildir.

Kapının arkasında bizi bekleyen hikayeler, tanıyacağımız yeni karakterler ve keşfedeceğimiz yepyeni bilgilerin bilincinde anahtar deliğinin arkasından bakmak yetinmek imkansızdır. Şebnem Ferah’ın Okyanus şarkısından örnek vermek istiyoruz noktada. “Anahtar deliğinden görünen bu küçücük manzara, sana yetiyorsa yetsin.

Benim o sularda yüzmem gerek!” Sözün özü arkadaşınız eğer bu bahsettiğimiz kalıplara uyuyorsa yani tam bir kitap kurduysa ona verebileceğiniz en güzel şey yepyeni şeyler keşfedebileceği yeni bir dünya olacaktır.

Böylece doğum gününde sevdiklerinize asla unutamayacakları bir sürpriz yapabilirsiniz. Ayrıca kitapları seven arkadaşınıza kitap hediye ettiğinizde onu ne kadar iyi tanıdığınızı gösterebilirsiniz.

Hobi Setleri

ahsap-boyama-hobi-seti

Arkadaşa hediye olarak yeni edineceği bir hobi sunmak istemez misiniz? Bu ister ahşap, taş, cam, kumaş ya da tuval boyama olsun, ister kanaviçe olsun isterseniz puzzle yapımı olsun. Bu tamamen kız arkadaşınızın hoşlandığı / hoşlanabileceği şeylere bağlıdır.

Günlük hayatımızın koşuşturmacasında kendimize vakit ayıramadığımız, kendimizle kaliteli vakit geçiremediğimiz bir gerçek. Arkadaşınıza kendisiyle kaliteli vakit geçirebileceği bir hediye sunabilirsiniz. Sunduğunuz bu hediye, onu ne kadar düşündüğünüzü ve önemsediğinizi gösterecektir.

Muhiku’nun Arkadaşa Doğum Günü Hediyesi kategorisi içerisinden tercih edeceğiniz anlamlı bir hediye ile arkadaşınızın en özel gününde ona unutamayacağı bir sürpriz yapabilirsiniz.

En Yakın Arkadaşa Hediye

En yakın arkadaşa hediye seçerken iz bırakmak, onu tanıdığımızı ona hissettirmek her zaman kolay değildir. Hem iyi dileklerimizi hem de sevgimizi ona sunabileceğimiz hediye çeşitlerinden birkaçı:

Özel tasarım kupa, son dönemlerin en popüler hediye seçeneklerinden biridir. Özellikle arkadaşınıza alabileceğiniz en güzel hediyelerden biri olan bu kupalar, sizi daima sevdiklerinize hatırlatır.

Bu anlamlı hediye, çay veya kahve keyfi yaparken sizi daima sevdiklerinize hatırlatacak. Doğum günü veya içinizden gelen herhangi bir günde arkadaşlarınız için bu özel kupalardan dilediğinizi tercih edebilirsiniz. Unutmayın! Arkadaşlarınızı en iyi siz tanırsınız. Onların zevklerine yönelik bir seçim yapabilirsiniz. Böylece onlara unutamayacakları bir hediye sunabilirsiniz.

Çikolata

Arkadaşınıza, eşinize veya dostunuza sizi en tatlı şekilde hatırlayacağı hediye çeşitlerinden biri de çikolatadır. Eşsiz bir lezzete sahip olan çikolatalar, sevdiklerinizin damaklarında iz bırakacak. Arkadaşlarınız için Muhiku’nun sunduğu birbirinden lezzetli çikolataları değerlendirebilirsiniz.

Hızlı teslimat güvencesi ve uygun fiyat aralığıyla arkadaşlarınıza eşsiz bir hediye sunabilirsiniz. Özellikle tatlıyı çok seven arkadaşlarınız için Muhiku’nun sunduğu özel çikolatalardan tercih edebilirsiniz.

En Sıradışı Arkadaşa Hediye Fikirleri Muhiku’da!

Özel günlerde arkadaşa hediye seçenekleri arasından çok tercih edilen opsiyonları sizin için yukarıda sıraladık. Hediye araştırırken listenin üst sıralarında yer alması aynı zamanda sizin için dezavantaj da olacaktır.

Herkes hayatında en az bir kez yukarıda sıralamış olduğumuz hediyelerden en az birini almıştır. Yapılan araştırmalar gösteriyor ki tekrar eden hediyeler üzerine düşünülmemiş izlenimİ bırakıyor. Böylesine özel günlerde sevdiklerinizde ve arkadaşınızda böyle bir izlenim yaratmak istemezsiniz.

Muhiku olarak gerek doğum günü gerekse diğer özel günlerde imdadınıza koşuyoruz. Birbirinden özel hediye seçeneklerine yenilikçi çözümler getiriyoruz. Bugüne kadar hediye için tercih ettiğiniz seçeneklerden sıyrılarak sevdikleriniz için hazırladığımız arkadaşa hediye kutularını inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlar da ilginizi çekebilir
yeni-geline-ev-hediyesi
Daha Fazla

Yeni Geline Ev Hediyesi Ne Alınır?

İçindekiler Hide Yeni Gelinler İçin Ev Hediyesi ÖnerileriHediye KutularıÇiçeklikElektrikli Küçük Ev AletleriEvi Tamamlayan Dekoratif EşyalarDuvara Kasnak İşi PanoKoltuk…