Connect with us
Doğum Günü Hediyeleri, Birthday Gifts

Arkadaşa Hediye

Arkadaşa Alınacak Hediyeler Nelerdir? En Geniş Arkadaşa Hediye Rehberi

Arkadaş, kardeşliğin kan bağıyla olmadığını gösteren, beraber ağladığınız, gülüp eğlendiğiniz, bazen başınızı koyduğunuz omuzda, bazen kahkahalarla gülerken parlayan gözlerinizde, bazen elinden tutup çılgınca dans edişleriniz de ve bazen de sevgiyle dolduğu zaman kalbiniz söylediğiniz sevgi sözcüklerinizde saklı. Özel günlerde arkadaşa hediye fikirleri arasından seçim yapmak zordur özellikle hava durumumuzu daima parçalı bulutludan güneşliye, soğuktan sıcağa çeviren arkadaşlarımıza özel günlerde iyi dileklerimizi sunacak hediyeler vermek isteriz. Fakat piyasada mevcut olan ve belli bir konsept etrafında kendini düzenli olarak tekrarlayan arkadaşa hediye seçenekleri arasında kimi zaman kaybolmuş hissediyoruz. Hem onu ne kadar iyi tanıdığımızı göstermek hem de yüzündeki gülümsemenin sebebi olabileceğimiz hediyeler ararken çıkmaz sokaklar bizi karşılıyor. Tam da sizi bu yükten kurtaracak arkadaşa hediye fikirlerini sizin için bu yazımızda ele aldık.

Arkadaşa Unutulmaz Hediye Fikirleri

Bitki Yetiştirme Kiti

Bitki Yetiştirme, Plant growing

Dünya üzerinde var olan herhangi bir canlıya yardım etmek, can vermek, büyümesini izlemek kadar güzel bir şey daha olabilir mi? Bitki yetiştirmek demek kendimizden başka yaşayan bir şeye sahip olmak, ondan sorumlu olmak demektir. Ayrıca bitki yetiştiren hatta zaman zaman onlarla konuşan insanların diğerlerine oranla daha az stres sahibi olduğu araştırmalar sonucu uzmanlar tarafından onaylanmıştır. Arkadaşınıza özel günlerde bitki yetiştirme kiti veya canlı bir bitki hediye ederek hem onun yaşam tarzına disiplin, sorumluluk ve düzen kazandırıp hem de daima sizi hatırlamasını sağlayabilirsiniz. Ancak uyarmakta fayda var ki bitki yetiştirmek ilgi ister. Yani arkadaşınızın bu konuda özel bir ilgisi yoksa muhtemelen hediyesin alınca yaşadığı duygular beklentinizi karşılamayacaktır.

Kar Küresi

Kar Küresi, snow globe

Kar küreleri genellikle yılbaşında arkadaşımıza, sevgilimize veya aile üyelerimize aldığımız en popüler hediyelerden biridir. Ancak sadece yılbaşı zamanı değil diğer özel günlerde de tercih edebileceğimiz hem dekoratif hem de sevimli kız arkadaşa hediye fikirlerinden biridir. Cam kürenin içerisinde bulunan figürleri özel günün anlamına göre seçebilirsiniz. Hem baktıkça sizi hatırlar hem de evinin en güzel köşesini renk katacak en hoş ürünlerden biri olabilir. Ayrıca hediyenizi verirken iyi dileklerinizi, sevginizi ve hissettiklerinizi aktaracağınız güzel bir not ile onun gönlüne dokunup unutamayacağı bir an yaşatabilirsiniz. Fakat bu zamana kadar muhtemelen kar küresini en az bir kez hediye etmiş olabilirsiniz veya kız arkadaşınız en az bir defa böyle bir hediye almıştır. Bu yüzden sizin için biraz riskli bir seçim olacaktır.

Arkadaşa Doğum Günü Hediyesi

Hediye almak bir sanattır ve sizi sanatçı yapabilecek arkadaşa doğum günü hediye fikirlerini aşağıda sizin için sıraladık.

Dünya Küresi

Dünya Küresi, World Sphere

Arkadaşınıza dünyaları almak ister misiniz? Evet kötü bir giriş oldu ancak dünya turu yapmak isteyen arkadaşınıza veya onun çok gitmek istediği bir ülkeyi işaretleyerek güzergah çizebilirsiniz. Eğer arkadaşınızın ilgi alanına hitap ediyorsa hem taşıdığı anlam hem de dekoratif duruşuyla unutamayacağı bir hediye olacaktır.

Kitap

Kitap, Book

Kitaplar hayallerimizde yaşayan her birimizin sahip olduğu ütopyanın bir yere kadar hayat bulabilmiş halidir. Henüz keşfedemediğimiz hatta yaşadığımız dünyada asla keşfedemeyeceğimiz şeylerin bulunduğu bir platformdur. Kitap okumayan insanları kapının arkasına yalnızca anahtar deliğinden bakmakla yetinenler olarak tanımlayabiliriz. Ancak bu muhteşem olana ulaşmak için yeterli değildir. Kapının arkasında bizi bekleyen hikayeler, tanıyacağımız yeni karakterler ve keşfedeceğimiz yepyeni bilgilerin bilincinde anahtar deliğinin arkasından bakmak yetinmek imkansızdır. Şebnem Ferah’ın Okyanus şarkısından örnek vermek istiyoruz noktada. “Anahtar deliğinden görünen bu küçücük manzara, sana yetiyorsa yetsin. Benim o sularda yüzmem gerek!” Sözün özü arkadaşınız eğer bu bahsettiğimiz kalıplara uyuyorsa yani tam bir kitap kurduysa ona verebileceğiniz en güzel şey yepyeni şeyler keşfedebileceği yeni bir dünya olacaktır. Böylece doğum gününde hem kalbin de hem aklında hem de ruhunda asla unutamayacağı bir iz bırakabilirsiniz. Ayrıca kitapları seven arkadaşınıza kitap hediye ettiğinizde onu ne kadar iyi tanıdığınızı gösterip onu bu sebeple de ayrıca mutlu edebilirsiniz. 🙂

Hobi Setleri

Hobi Setleri, Hobby

Arkadaşa hediye olarak yeni edineceği bir hobi sunmak istemez misiniz? Bu ister ahşap, taş, cam, kumaş ya da tuval boyama olsun, ister kanaviçe olsun isterseniz puzzle yapımı olsun. Bu tamamen kız arkadaşınızın hoşlandığı / hoşlanabileceği şeylere bağlıdır. Günlük hayatımızın koşuşturmacasında kendimize vakit ayıramadığımız, kendimizle kaliteli vakit geçiremediğimiz bir gerçek. Arkadaşınıza kendisiyle kaliteli vakit geçirebilecek bir hediye sunmanız ise onu ne kadar düşündüğünüzü ve önemsediğinizi gösterecektir.

En Yakın Arkadaşa Hediye

En yakın arkadaşa hediye seçerken iz bırakmak, onu tanıdığımızı ona hissettirmek her zaman kolay değildir. Hem iyi dileklerimizi hem de sevgimizi ona sunabileceğimiz hediye çeşitlerinden birkaçı:

Gece Lambası

Gece Lambası, Bedside Lamb

Son dönemlerin en popüler hediye seçeneklerinden biri olan gece lambası arkadaşınıza alabileceğiniz en güzel hediyelerden biridir. Estetik duruşu ve aydınlatıcı özelliği ile arkadaşınızın gecesini aydınlatıp kendisini yalnız hissetmemesini sağlayabilirsiniz. Ancak bu tip hediyeler teknolojik ürün kategorisinde olduğu için ürünün hasarlı olma durumu olabilir. Aynı zamanda iç aksamını bir kılavuz eşliğinde size yaptırabilme durumları da mevcut. Risk alırım diyorsanız bu hediye tam size göre!

Koleksiyonculuk

Koleksiyonculuk toplanabilen veya biriktirilen ürünlerden oluşur. İnsana bilgi veren bir hobi olduğu gibi aynı zamanda disiplin de kazandırır. Örneğin madeni para koleksiyonculuğu ile uğraşan biri metalin hangi alaşımlardan oluştuğunu, renklerini, nasıl okside olduğunu, üzerindeki armanın hangi devlete ait olduğunu yahut simgelerin ne anlama geldiğini zaman içinde öğrenir. Arkadaşınıza, eşinize veya dostunuza sizi daima hatırlayacağı hediye çeşitlerinden biri koleksiyon ürünleridir. Belki eski tip bir otomobil, eski madeni para, pusula veya pul koleksiyon çeşitlerine örnek olarak gösterilebilir. Böylelikle sevdiklerinize sadece hediye vermiş olmakla kalmaz aynı zamanda bir hobi ve alışkanlık kazandırıp onların hafızalarında iz bırakabilirsiniz.

Müzik Kutusu

Müzik Kutusu, music box

Müzik insanın ruhunu dinlendirir hatta ruhun en önemli ihtiyacı ve gıdası olarak da yorumlanır. Mutluyken çalma listenizde en sevdiğiniz şarkıyı veya soundtrack’i nasıl heyecanla açıp dinlediğinizi hatırlayın. Ya da üzgünken, kırılmış hissettiğimizde sığındığımız ilk limanlardan biri yine şarkılar değil midir? Bazı şarkıların sözleri duyguları anlatmaya yeter. Kendimize bile itiraf edemediğimiz birçok şeyi bir başkası seneler önce bizim için söylemiştir. Ya da duyduğunuz an ruhunuza dokunan o müzik… Piyano ile gitarın eşsiz uyumuna kendinizi nasıl kaptırmıştınız. Her insanın bir müzik zevki vardır. Arkadaşınıza mutluyken ya da üzgünken kapağını açar açmaz yanında olduğunuzu hissedebileceği bir hediye vermek istemez misiniz? Üstelik içine istediğiniz parçanın yüklemesini de yaptırabilirsiniz. Böylece istediği her an sizi yanında hissedebilecektir.

En Sıradışı Arkadaşa Hediye Fikirleri İle Unutulmaz Olun!

Özel günlerde arkadaşa hediye seçenekleri arasından en unutulmaz ancak çok tercih edilen opsiyonları sizin için yukarıda sıraladık. Hediye araştırırken listenin üst sıralarında yer alması aynı zamanda sizin için dezavantaj da olabilir. Herkes hayatında en az bir kez yukarıda sıralamış olduğumuz hediyelerden en az birini almıştır. Yapılan araştırmalar gösteriyor ki tekrar eden hediyeler hatırlanmanın aksine üzerine düşünülmemiş veya vakit harcanmamış olarak izlenim bırakıyor. Böylesine özel günlerde sevdiklerinizde ve arkadaşınızda böyle bir izlenim yaratmak istemezsiniz. Muhiku olarak gerek doğum günü gerekse diğer özel günlerde imdadınıza koşup hediye seçeneklerine yenilikçi çözümler getiriyoruz. Bugüne kadar hediye için tercih ettiğiniz seçeneklerden sıyrılarak sevdikleriniz için hazırladığımız arkadaşa hediye kutularını inceleyebilirsiniz.

Continue Reading
Yorum yapmak için tıklayın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla Arkadaşa Hediye

To Top