Connect with us

Arkadaşa Hediye

5 Sıradışı Arkadaşa Özel Hediye Seçeneği – Arkadaş için Hediye Önerileri

Özel günlerde arkadaşa özel hediye seçmek oldukça zordur. Onu tanıdığımızı gösterip aynı zamanda varlığı için duyduğumuz mutluluğu betimleyip iyi dileklerimizi sunacağımız hediyeleri araştırmak, seçmek ve tüm bunların sonunda içimize sinmesi her zaman mümkün olmaz. Piyasada mevcut olan ürünlerin belli bir konsept etrafında toplanmış olması ve çoğunun arkadaşımıza verdiğimiz değerin yanında bazen basit, bazen gereksiz ve bazen de çocukça kalıyor olması bizi bir çıkmaza sokabilir. Tam da bu noktada çıkmaz sokaklarınıza yol olup, kapıların kilidini açacak fikirleri bu başlık altında bir araya getirdik.

Güneşli günlerimizde kahkahalarımızın en vazgeçilmez ortağı, yağmuru günlerde akan gözyaşlarımızı silen bir mendil, dans ettiğimizde ilk tuttuğumuz el ve varlığına sebep olan kutsal güçlere sonsuz teşekkürlerimizi sunduğumuz arkadaşımıza tüm bu duygularımızı yansıtabilecek fikirleri sizin için yazıya döktük.

Defter

Defter, Notebook

Bazılarımız için yazmak en güzel ilaç ve en harika tedavi yöntemidir. Yazdıkça dertlerin mürekkeple beraber içimizden çıktığını, akıp gittiğini ve yalnızca kelimelere can verdiğini görürüz. Böyle hissedenler için yazmak en güzel hobi, en güzel dinlenme yöntemlerinden biridir. Yazmayı seven insanların yazdıkları yazı kadar defterleri de değerlidir. Genelde çoğunun bir anısı vardır. Ya sevdikleri biri hediye etmiştir ya da görür görmez çok beğenip sırf bu eylem için satın almışlardır. Üstelik sevdiklerinden gelen hediyelerde satırları öfke veya üzücü kelimelerle doldurmak istemezler. Çünkü ne zaman o defterin kapağını açsalar hediye eden kişiyi anımsarlar ve kalemlerinden akan mürekkep sevgiden başka bir şeye bürünemez. 🙂 Biraz uzun anlattık ama burada asıl önemini vurgulamak istediğimiz şey hediyenin niceliğinden öte niteliği. Arkadaşınızın yazmaya dair ufak da bir ilgisi varsa aldığınız defterin ilk sayfasına duygularınızı ifade edebileceğiniz bir not yazarak ona unutamayacağı bir hediye verebilirsiniz.

Uzun Zamandır Almak İstediği Bir Eşya

Geçen hafta gezerken görüp beğendiği kazak ya da tişört olabilir. Ancak beden konusu problem yaratabileceği için giyim, kıyafet, ayakkabı ve türevlerinde olan seçenekleri çok önermiyoruz. Arkadaşınızın size anlattığı çocukluk hayallerini anımsayabilirsiniz. Bugüne kadar çok istediği ancak fırsat bulamadığı ya da ertelediği şeyleri. Belki bir enstürman çalmak, bir festivale katılmak vs. olabilir. bunlardan herhangi birini ona hediye etmek aslında aldığınız eşyanın veya festival biletinin çok daha ötesinde olacaktır. Onu dinlediğinizi, onu tanıdığınızı ve her şeyden önce onu ne kadar önemsediğinizi ona bu şekilde göstermiş olacaksınız. Unutulmaz alacağınız hediyenin ya da yapacağınız organizasyonun şatafatlı olmasından öte kalbe dokunması gerekir. Bu en özel ve en kalıcı hediyedir.

Makyaj Malzemesi

Makyaj Malzemesi, Cosmetics

Kadınların en büyük motivasyon kaynaklarından biri de makyaj yapmaktır. Aynanın karşısında harcanan dakikalar asla boşa geçmiş sayılmaz ve fazlasıyla verim sağlar. Hatta bazı kadınlar üzerinde makyajın iyileştirici etkisi bile görülür. Hastayken ya da depresyondayken mod değişimine yardımcı olan en etkili ilaçtır. Eğer arkadaşınız da bu bahsettiğimiz kısıma dahilse şüphesiz seçilebilecek en güzel hediyelerden biri de makyaj malzemeleridir. Ancak uyarmakta fayda var makyaj başlı başına bir okyanustur. Arkadaşınız bu konudaki tercih ve zevklerini iyi bilmeniz gerekir ki ona gerçekten seveceği ya da kullanabileceği bir şey hediye edebilesiniz.

Çiçek

Rengarenk, mis kokulu çiçekler her zaman özel günlerimizin en büyük kurtarıcısı, kahramanlarımız olmuştur. Bir saksı veya vazo içerisinde hazırlanmış rengarenk çiçek aranjmanları özel günlerde en çok tercih edilen arkadaşa özel hediye seçeneklerinden biridir. Baharın gelişinin habercisi olan beyaz ve sarı renklerin ahenkle dans ettiği bir papatya aranjmanı ile arkadaşınızı mutlu edebilirsiniz. Ayrıca Sevgililer gününde ve doğum günlerinde en çok tercih edilen çiçek çeşitlerinden biri de kırmızı güldür. Aşk, saygı, sevgi ve sonsuz tutku anlamına gelir. Böylesine derin anlamlı bir hediye ile arkadaşınıza hem iltifat edip hem de görsel şölen yaşatabiliriz. Aşkın, sevginin ve sadakatin en büyük sembolü olan kırmızı gül ile sürpriz yaparak yüzündeki tebessümün sebebi olabilirsiniz. Çiçekler arkadaşa alınabilecek en güzel hediye seçenekleri arasında yer alsa da çok tercih edildiği için kız arkadaşınızda üzerine düşünülmemiş hediye izlenimi yaratabilir.

Kitap

Kitap, Book

Evet yanlış okumadınız kitap. Kitaplar keşfedebilmiş olanların sığınıp kafa dinlediği en güzel limanlardır. Yorgun veya stresli bir günün ardından uykudan daha iyi gelen bir ilaçtır. Mutsuzluğun da üzüntünün de en güzel ilacıdır. Yepyeni bir dünyaya yelken açmaktır kitap okumak. Yeni insanlar tanıyıp yeni yerler öğrenmektir. Kendini yeniden keşfetmektir. Bazen hikayenin baş rolünün yerine koyup kendini kaybolmak istemektir. Kitaplar derindir. Kitap hediye etmek demek karşınızdaki kişiyi yeni bir dünya ile tanıştırmak demektir. Eğer sevdikleriniz bir kitap kurduysa ve okuması gerektiğini düşündüğünüz herhangi bir kitap varsa eğer ona verebileceğiniz en güzel hediye seçeneğidir. Sonrasında belki günler belki haftalarca sizinle olayları tartışacak, belki bu kitap hayatına dokunacak ve senelerce hafızasından silinmeyebilir.

Arkadaşa Özel Hediye Almak Artık Çok Kolay!

En yakın arkadaşınıza hediye seçenekleri arasından en unutulmaz ancak çok tercih edilen opsiyonları sizin için yukarıda sıraladık.  Hediye araştırırken listenin üst sıralarında yer alması aynı zamanda sizin için dezavantaj da olabilir. Herkes hayatında en az bir kez yukarıda sıralamış olduğumuz hediyelerden en az birini almıştır. Yapılan araştırmalar gösteriyor ki tekrar eden hediyeler hatırlanmanın aksine üzerine düşünülmemiş veya vakit harcanmamış olarak izlenim bırakıyor. Böylesine özel bir günde en yakın arkadaşınızda böyle bir izlenim yaratmak istemezsiniz. Muhiku olarak gerek doğum günü gerekse diğer özel günlerde imdadınıza koşup hediye seçeneklerine yenilikçi çözümler getiriyoruz. Bugüne kadar hediye için tercih ettiğiniz seçeneklerden sıyrılarak sevdikleriniz için hazırladığımız arkadaşa hediye kutularını inceleyebilirsiniz.

Continue Reading
Yorum yapmak için tıklayın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla Arkadaşa Hediye

To Top