Connect with us

Arkadaşa Hediye

7 Unutulmayacak Arkadaşa Doğum Günü Hediyesi Önerisi

Özel günlerde arkadaşa doğum günü hediyesi seçmek oldukça zordur. Kardeşliğin kan bağı ile olmadığını bize gösteren, ruh halimizi 180 derece değiştirebilen arkadaşlarımıza gerek doğum günlerinde gerekse diğer özel günlerde kendilerini özel hissettirecek hediyeler almak oldukça önemlidir. Arkadaşımızın zevklerini, ilgi alanlarını göz önünde bulundurarak seçim yapmalıyız. Tam da bu noktada hemen herkese hitap edebilecek unutulmayacak doğum günü hediyelerini sizin için bir araya getirdik.

Arkadaşa Doğum Günü Hediyesi Önerleri

Hediye almak bir sanatsa sizi sanatçı yapabilecek hediyeleri aşağıda sizin için sıraladık.

Tatil

Tatil, Holiday

Günlük rutinde sevdiklerimize her zaman gerektiği kadar vakit ayıramıyoruz. Gerek okul gerekse iş yoğunluğu veya çocuklarımız arasında koştururken kendimizi bile ihmal ettiğimiz günler olurken arkadaşımıza vakit ayırmamız fazla mümkün olmuyor. Tam da bu noktada doğum gününde ona verdiğimiz değeri gösterip, varlığı için ne kadar büyük mutluluk duyduğumuzu ve iyi dileklerimizi aynı şekilde büyük bir coşkuyla sunabileceğimiz hediye seçeneklerinde biri de tatildir. Birlikte geçireceğiniz zaman hem size özel olacak hem de günlük yoğunluğunuzdan uzakta olup sadece ona vakit ayırabileceksiniz. Belki eski anıları yad edecek belki de yepyeni maceralar yaşayıp rengarenk anılar biriktireceksiniz. Son olarak arkadaşa doğum günü hediyesi seçeneklerinden en güzeli olan tatil planı ile unutulmaz olabilirsiniz. Ancak plan yapmadan önce belli etmeden arkadaşınızın haftalık planını öğrenebilirseniz harika olur. Aksi takdirde yaptığınız planı gerçekleştiremeyebilirsiniz.

Konser

Konser, Concert

Uzun zamandır hayranı olduğunuz sanatçı veya grubun ülkenizde konseri var. Ya da yıllardır birlikte konserine gitmeyi hayal kurduğunuz bir müzisyen var ama bir türlü vakit bulamadınız, programınız uyuşmadı ya da başka aksilikler oldu. Doğum gününde ona sürpriz yaparak birlikte kurduğunuz hayali gerçekleştirebilirsiniz! Hem çok mutlu olacak hem de asla unutamayacaktır. Ayrıca birlikte biriktirdiğiniz anılara bir yenisini daha ekleyip en güzel fotoğrafları çekilerek sosyal medyanızda da paylaşabilirsiniz. Bazı dostluklar unutulmaz iz bırakır. İz bırakan dostlukların ortak özelliklerinden biride hatırlanmak ve önemsenmektir. Belki hem ikinizin belki de sadece arkadaşınızın hayalini gerçekleştirdiğiniz bu özel günde iz bırakacağınıza biz eminiz. 🙂

Kitap

Kitap, Book

Kitaplar hayallerimizde yaşayan her birimizin sahip olduğu ütopyanın bir yere kadar hayat bulabilmiş halidir. Henüz keşfedemediğimiz hatta yaşadığımız dünyada asla keşfedemeyeceğimiz şeylerin bulunduğu bir platformdur. Kitap okumayan insanları kapının arkasına yalnızca anahtar deliğinden bakmakla yetinenler olarak tanımlayabiliriz. Ancak bu muhteşem olana ulaşmak için yeterli değildir. Kapının arkasında bizi bekleyen hikayeler, tanıyacağımız yeni karakterler ve keşfedeceğimiz yepyeni bilgilerin bilincinde anahtar deliğinin arkasından bakmak yetinmek imkansızdır. Şebnem Ferah’ın Okyanus şarkısından örnek vermek istiyoruz noktada. “Anahtar deliğinden görünen bu küçücük manzara, sana yetiyorsa yetsin. Benim o sularda yüzmem gerek!” Sözün özü arkadaşınız eğer bu bahsettiğimiz kalıplara uyuyorsa yani tam bir kitap kurduysa ona verebileceğiniz en güzel şey yepyeni şeyler keşfedebileceği yeni bir dünya olacaktır. Böylece doğum gününde hem kalbin de hem aklında hem de ruhunda asla unutamayacağı bir iz bırakabilirsiniz. Ayrıca kitapları seven arkadaşınıza kitap hediye ettiğinizde onu ne kadar iyi tanıdığınızı gösterip onu bu sebeple de ayrıca mutlu edebilirsiniz. 🙂

Vintage Hediyeler

Daktilo, Typewriter

Son dönemin en popüler olan gerek hediye gerekse bireysel alışveriş veya koleksiyon konseptlerinden biri de retro yani vintage ürünlerdir. Büyük bir talep kitlesi olan bu ürünler arasından arkadaşınızın ilgisini çeken birini ona doğum gününde hediye olarak alabilirsiniz. Peki nedir bu Vintage ürünler? Belki bir kıyafet, kol saati, gramofon veya daktilo. Daktilodan örnek vermek gerekirse bazılarımız yazmayı çok sever. Çünkü yazarken belki söyleyemediklerimizi belki de söylememiz gereken şeyleri somutlaştırarak rahatlarız. Ya da hayallerimizdeki o dünyayı kurgularız. Yepyeni karakterlere can verip yepyeni evrenler oluşturmak dünyanın en rahatlatıcı etkinliğidir, en güzel hobidir. Yazmayı seven arkadaşınıza vintage bir daktilo hediye ederek onu ne kadar iyi tanıdığınızı gösterirken aynı zamanda aksesuar olarak da saklayıp sizi asla unutmamasını sağlayabilirsiniz.

Kol Saati

Kol Saati, Watch

Zaman; aklı, olgunluğu ve sevgiyi arttırmak için bizlere sunulmuş en değerli hediyedir. Bazen zamanı durdurmak istediğimiz yerde olduğumuz için, bazen bulunduğumuz ortamdan sıkıldığımız için, bazen de bir yerlere yetişme telaşı içerisinde gözümüzü kolumuzdaki saatten ayıramayız. Bazılarımız için de kol saati, tüm bunların dışında yalnızca bir aksesuardır. Sevdiklerinize kol saati hediye ederek hem gün içinde planladıkları şekilde ilerlemelerine yardımcı olabilir hem de kombinlerini tamamlayan en güzel aksesuarı vererek daima sizi hatırlamalarını sağlayabilirsiniz.

El Yapımı Hediyeler

el yapımı hediyeler, handmade gifts

Tüm özel günlerde olduğu gibi arkadaşa doğum günü hediyesi denince onun ruhuna hitap edebileceğiniz bir diğer seçim de kendi emeğinizle yaptığınız hediyeler olabilir. Biraz el becerisi ve yatkınlık isteyen bu hediyeler yapım aşamasına geçmeden önce derin bir araştırma gerektirir. Maddiyat olarak düşük ancak manevi açıdan fazlasıyla kuvvetli olan epoksi ve reçine karışımı ile bir kolye yapımı, seramik ile obje yapımı veya vanilya esanslı parafin jel ile mum yapımı ile ona hem kullanışlı hem de manevi anlamı olan bir hediye verebilirsiniz. Ancak daha önce de belirttiğimiz gibi eğer el becerisi konusunda kendinizden ufak da olsa bir şüpheniz varsa diğer seçenekleri değerlendirebilirsiniz.

Kar Küresi

Kar Küresi, snow globe

Kar küreleri genellikle yılbaşında arkadaşımıza, sevgilimize veya aile üyelerimize aldığımız en popüler hediyelerden biridir. Ancak sadece yılbaşı zamanı değil diğer özel günlerde de tercih edebileceğimiz hem dekoratif hem de olan arkadaşa doğum günü hediyesi fikirlerinden biridir. Cam kürenin içerisinde bulunan figürleri özel günün anlamına göre seçebilirsiniz. Hem baktıkça sizi hatırlar hem de evinin en güzel köşesini renk katacak en hoş ürünlerden biri olabilir. Ayrıca hediyenizi verirken iyi dileklerinizi, sevginizi ve hissettiklerinizi aktaracağınız güzel bir not ile onun gönlüne dokunup unutamayacağı bir an yaşatabilirsiniz. Fakat bu zamana kadar muhtemelen kar küresini en az bir kez hediye etmiş olabilirsiniz veya arkadaşınız en az bir defa böyle bir hediye almıştır. Bu yüzden sizin için biraz riskli bir seçim olacaktır. Eğer daha önce hediye etmediyseniz veya arkadaşınızın böyle bir hediye almadığına eminseniz kuşkusuz onu çok mutlu edeceksiniz.

En Özel Doğum Günü Hediye Kutuları ile Sıradan Olmayın!

Sevdiklerinize doğum günü hediyesi seçenekleri arasından en unutulmaz ancak çok tercih edilen opsiyonları sizin için yukarıda sıraladık. Hediye araştırırken listenin üst sıralarında yer alması aynı zamanda sizin için dezavantaj da olabilir. Herkes hayatında en az bir kez yukarıda sıralamış olduğumuz hediyelerden en az birini almıştır. Yapılan araştırmalar gösteriyor ki tekrar eden hediyeler hatırlanmanın aksine üzerine düşünülmemiş veya vakit harcanmamış olarak izlenim bırakıyor. Böylesine özel bir günde sevdiklerinizde böyle bir izlenim yaratmak istemezsiniz. Muhiku olarak gerek doğum günü gerekse diğer özel günlerde imdadınıza koşup hediye seçeneklerine yenilikçi çözümler getiriyoruz. Bugüne kadar hediye için tercih ettiğiniz seçeneklerden sıyrılarak sevdikleriniz için hazırladığımız doğum günü hediye kutularını inceleyebilirsiniz.

Continue Reading
Yorum yapmak için tıklayın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla Arkadaşa Hediye

To Top