Merhaba,

Size nasıl yardımcı olabiliriz?

 • Siparislerim
  Siparişlerim
 • Teslimatvekargo
  Teslimat & Kargo
 • İptalveiade
  İptal ve İade
 • Uyelikve
  Üyelik ve Hesap
 • Odemevefatura
  Ödeme ve Fatura
 • Kurumsalsiparis
  Kurumsal Sipariş
 • Musterihizmetleri
  Müşteri Hizmetleri
Siparislerim
Siparişlerim
S: Siparişime ait faturayı nasıl ve kime göndereceksiniz?
C: Faturanız sipariş alıcısına teslim edildikten sonra e-fatura olarak sistemde kayıtlı e-posta adresinize gönderilecektir. Faturanız siparişin alıcısına gönderilmemektedir.
S: Siparişimin belli bir saatte teslim edilmesini talep edebilir miyim?
C: Siparişlerimiz, güzergaha bağlı toplu dağıtımlar halinde yapıldığından net bir teslimat saati veremiyoruz.
S: Siparişim teslim edilirken alıcı yerinde bulunmazsa ya da adres yanlış/yetersizse nasıl bir yol izlenir?
C: Siparişinizde adres hatası olması ya da alıcının yerinde bulunmaması durumunda tarafınıza sistemde kayıtlı e-posta adresiniz üzerinden ulaşılacaktır. Talebinize göre ücretiniz iade edilecek veya siparişiniz tekrar dağıtıma çıkarılacaktır.
S: Hazırlanan siparişime ürün ekleyebilir miyim?
C: Sepetinize eklediğiniz ürünün yanında size sunduğumuz sınırsız seçenekte yan ürün alternatifleri ile Hediye Kutunuzun içeriğini tamamlayabilirsiniz. Ödemesi tamamlanan siparişler için ek ürün ekleme seçeneğimiz bulunmamaktadır.
S: İleri tarihli sipariş verebilir miyim?
C: Henüz öyle bir hizmetimiz bulunmamaktadır.
S: Siparişimdeki not metnini güncelleyebilir miyim?
C: Hediye Notu güncellemeleri için sipariş numaranız ile birlikte yeni hediye notunuzu destek@muhiku.com'a e-posta göndermeniz gerekir.
S: Siparişime ait alıcı-gönderici telefon numarasını nasıl değiştirebilirim?
C: Siparişiniz numaranızı ve değiştirmek istediğiniz cep telefon numarasını destek@muhiku.com e-posta adresine iletebilirsiniz. Gerekli güncelleme destek ekibimiz tarafından yapılacaktır.
S: Siparişime not kartı ekleyebilir miyim?
C: Siparişinizi ödeme işlemi öncesinde ‘Hediye Notunuz’ bölümüne dilediğiniz metni yazıp ‘Notu Kaydet’ butonuna tıkladıktan sonra hediye notunuzu oluşturabilirsiniz
S: Siparişimde adresi nasıl değiştirebilirim?
C: Değiştirmek istediğiniz adresi destek@muhiku.com e-posta adresine sipariş numarasıyla beraber göndermeniz gerekmektedir.
S: Siparişimin durumunu nereden takip edebilirim?
C: Aynı gün teslim edilecek siparişleriniz için sipariş numaranızı destek@muhiku.com e-posta adresine göndermeniz gerekmektedir. Kargolu siparişlerinizi sisteme kayıtlı e-posta adresinize gönderilen kargo takip numarası ile linkten veya MNG Kargo’nun web sitesinden kargo takip numaranız ile takip edebilirsiniz.
Teslimatvekargo
Teslimat & Kargo
S: Fotoğraf Baskı ürünlerinde siparişim ne zaman kargoya verilir?
C: Hafta içi 10.00 öncesinde verilen siparişler aynı gün kargo ve kuryeye teslim edilir. 10.00 sonrasında verilen siparişler ise bir sonraki iş günü kargoya teslim edilmektedir.
S: Özel kurye ile dağıtıma çıkan sipariş teslim edilemediğinde ne olur?
C: Siparişinizde adres hatası olması ya da alıcının yerinde bulunmaması durumunda tarafınıza sistemde kayıtlı e-posta adresiniz üzerinden ulaşılacaktır. Talebinize göre ücretiniz iade edilecek veya siparişiniz tekrar dağıtıma çıkarılacaktır.
S: İstanbul'da aynı gün teslimat için ne zaman sipariş vermem gerekir?
C: İstanbul’da aynı gün teslimat (özel kurye ile) hizmeti hafta içi (resmi tatiller dahil değildir) 12.00’den ve cumartesi 09.00’dan önce verilen siparişler için geçerlidir. Hafta içi 12.00’den ve cumartesi günü 09.00’dan önce vermiş olduğunuz siparişler 22.00’ye kadar teslim edilir. Belirtilen gün ve saatler dışında verilen siparişler ilk iş gününde gönderilecektir.

 • 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle,

  22 Nisan Pazartesi günü 12.00’ye kadar oluşturulan İstanbul siparişleri aynı gün teslim edilecektir. 12.00’den sonra oluşturulan siparişler 24 Nisan Çarşamba günü teslim edilecektir.

 • S: İstanbul'da özel kurye kapsamında olmayan ilçeler nelerdir?
  C: İstanbul’da aynı gün teslimat yapılmayan ilçeler: Adalar, Arnavutköy, Çatalca, Silivri, Şile. Diğer ilçelerde ise kapsam dışında kalan mahalleler için gönderim kısmında kargo ibaresi göreceksiniz.
  S: Dağıtıma çıkan kargo teslim edilemediğinde ne olur?
  C: Hatalı / eksik adres, alıcının adreste bulunamaması gibi durumlar sebebi ile alıcısına teslim edilemeyen kargo gönderileri depomuza iade olarak geri dönecektir. Siparişiniz 3 gün boyunca şubede bekletilir ve size ulaşamadığı takdirde siparişinizi Muhiku.com Operasyon Merkezi adresimize geri gönderilir. Siparişiniz, tarafımıza teslim edildikten sonraki 3 iş günü içerisinde ücret iadesi yapılır.
  S: Siparişimin durumunu nereden takip edebilirim?
  C: Aynı gün teslim edilecek (özel kurye ile teslim) siparişleriniz için bizimle iletişime geçmeniz gerekmektedir. Kargolu siparişlerinizi sisteme kayıtlı e-posta adresinize gönderilen kargo takip numarası ile linkten veya MNG Kargo’nun web sitesinden kargo takip numaranız ile takip edebilirsiniz.
  S: Kargolu siparişim ne zaman alıcısına teslim edilir?
  C: Siparişiniz kargoya verildikten sonra kargo şirketinin yoğunluğuna bağlı olarak 1-3 iş günü içerisinde teslim edilecektir
  S: Bugün sipariş versem siparişim ne zaman kargolanır?
  C: İstanbul dışındaki iller için hafta içi (resmi tatiller dahil değildir) 14.00'ten önce verilen siparişler aynı gün kargoya teslim edilir. 14.00'ten sonra verilen siparişler ise bir sonraki iş günü kargoya teslim edilmektedir.Cuma günü 14.00’ten sonra cumartesi günü 09.00’a kadar verilen siparişler cumartesi günü kargoya teslim edilir. Cumartesi günü 09.00’dan sonra verilen siparişler ise pazartesi günü kargoya teslim edilir.

 • 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle,

  22 Nisan Pazartesi günü 15.00’e kadar oluşturulan siparişler aynı gün kargoya teslim edilecektir. 15.00’ten sonra oluşturulan siparişler 24 Nisan Çarşamba günü kargoya teslim edilecek olup teslimat süresi 1-3 iş günüdür.

 • S: Hangi kargo şirketi ile çalışıyorsunuz?
  C: Yurt içi teslimatlarında Kolay Gelsin ve MNG Kargo ile; aynı gün teslim edilecek siparişlerinizde özel kurye şirketleri ile çalışıyoruz. Yurtdışı gönderilerimizde UPS Turkey ile gönderim sağlıyoruz.
  İptalveiade
  İptal ve İade
  S: Taze çiçek veya baskılı ürün içeren siparişimi nasıl iade ederim?
  C: Tüketicinin istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan kişiselleştirilmiş ve çabuk bozulabilen ürünlerde hasar durumları haricinde iade kabul edilmemektedir.
  S: Siparişim hatalı / hasarlı teslim edildi, ne yapmalıyım?
  C: Kutunuz hasarlı olarak teslim edilirse, kutunun (hasar gözükecek şekilde) görselini destek@muhiku.com ile paylaşmanızı rica ederiz. Böylelikle hasarlı ürün için telafi ürün kaydı oluşturulacaktır.
  S: İade/iptal yaparsam geri ödemesi ne zaman yapılır?
  C: İptal veya iade edilen siparişlerinizin ücret iadesi, banka kartı ile yapılan alışverişlerde 7-10 gün, Kredi Kartı ile yapılan alışverişlerde 1-3 iş günü içerisinde bankanıza yansıyacaktır.
  S: Siparişimi nasıl iade edebilirim?
  C: Kutunuzu iade etmek isterseniz kutuyu size geldiği şekilde 865081462 anlaşma kodunu kullanarak hiçbir ücret ödemeden, MNG Kargo ile bize gönderebilirsiniz. Siparişiniz bize ulaştığında gerekli incelemeler yapıldıktan sonra ücret iadeniz 7-14 iş günü içinde gerçekleşecektir.
  S: Siparişimi nasıl iptal edebilirim?
  C: İptal etmek istediğiniz siparişinize ait numarayı destek@muhiku.com adresine e-posta ile gönderebilirsiniz.
  Uyelikve
  Üyelik ve Hesap
  S: Birden fazla adres kaydedebilir miyim? / Kayıtlı adreslerimi nasıl düzenleyebilirim?
  C: Henüz öyle bir hizmetimiz bulunmamaktadır.
  S: Şifremi unuttum, ne yapmalıyım?
  C: Giriş ekranındaki şifremi unuttum butonuna tıklayabilirsiniz. Yeni bir şifre oluşturmanız için belirttiğiniz e-posta adresinize bir bağlantı göndereceğiz. Bu bağlantı üzerinden bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz.
  S: Şifremi değiştirmek için ne yapmalıyım?
  C: Şifre değişikliğinizi Hesabım > Hesap Ayarlarım sayfasından gerçekleştirebilirsiniz.
  S: Üye olmadan sipariş verebilir miyim?
  C: Evet, sitemiz üzerinden yalnızca e-posta adresinizi girerek üye olmadan alışveriş yapabilirsiniz. Alışverişiniz ile ilgili kargo takip numarası, sipariş detayları gibi bilgilerinizin iletilmesi için aktif kullandığınız bir e-posta adresi belirtmeniz yeterli olacaktır.
  Odemevefatura
  Ödeme ve Fatura
  S: Fatura bilgilerimde değişiklik yapabilir miyim?
  C: Değişiklik talepleriniz faturanızın kesileceği tarihe kadar yapılabilmektedir. Yanlış isme/şirketi adına kesilen faturalarda da, fatura kesildikten sonra değişiklik yapılamamaktadır. Değişiklik yapmak istediğiniz faturanıza ait sipariş numarasını ve değiştirmek istediğiniz bilgileri destek@muhiku.com e-posta adresine iletebilirsiniz.
  S: Şirkete fatura kestirmek için ne yapmalıyız?
  C: Siparişinizin faturasını şirkete kestirmek istiyorsanız destek@muhiku.com e-posta adresine şirket bilgilerinizi ve sipariş numaranızı iletmeniz gerekmektedir.
  S: Siparişimde fatura gönderilir mi?
  C: Siparişinize dair hiçbir fatura kargoda gönderilmez. Faturanız e-fatura olarak e-posta adresinize gönderilecektir.
  S: Taksit seçenekleriniz nelerdir?
  C: Taksit seçeneğimiz bulunmamaktadır.
  S: Ödeme seçenekleriniz neler?
  C: Sipariş adımında ödeme sayfasında karşınıza çıkan Kredi Kartı/Banka Kartı ile ödeme yapabilirsiniz. Kapıda ya da Havale/EFT ile ödeme seçeneklerimiz bulunmamaktadır.
  Kurumsalsiparis
  Kurumsal Sipariş
  S: Toplu veya kurumsal sipariş vermek için ne yapmamız gerekir?
  C: Değerli ekip arkadaşlarınız, iş ortaklarınız, müşterileriniz için toplu veya kurumsal sipariş taleplerinizi Kurumsal Hediye sayfamızda bulunan başvuru formunu doldurup bizimle paylaşabilir ve aynı gün iletişime geçebilirsiniz. Uzman satış ekibimiz sizinle 2 saat içerisinde iletişim kuracaktır.
  Musterihizmetleri
  Müşteri Hizmetleri
  S: İletişim kanallarınız nelerdir? Ne zaman ulaşabilirim?
  C: Bizimle aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz:

  Telefon: 0850 532 7818

  E-posta: destek@muhiku.com

  Muhiku Asistan: Canlı Destek

  Destek saatleri: Pazartesi - Cumartesi: 08.30 - 17.30