Salgın, sokağa çıkma kısıtlamaları ve kargo şirketlerindeki yoğunluktan dolayı aşağıda belirtilen tarih ve saatlerde farklılıklar olabilir.

Teslimat ve Kargo

Hediye Kutuları

Tüm Türkiye’ye gönderdiğimiz hediye kutusu çeşitleri her geçen gün artmakla birlikte, günlük sistematik bir şekilde kargoya teslim edilmektedir. Net bir şekilde belirtmek gerekirse:
  • Hafta içi (resmi tatiller dahil değildir.) 14.00’ten önce verilen siparişler aynı gün kargoya teslim edilir. 14.00’ten sonra verilen siparişler ise bir sonraki iş günü kargoya teslim edilmektedir.
  • Cuma günü 14.00’ten sonra cumartesi günü 9.00’a kadar verilen siparişler cumartesi günü kargoya teslim edilir. Cumartesi günü 9.00’dan sonra verilen siparişler ise pazartesi günü kargoya teslim edilir.
  • Kutunuz kargoya teslim edildikten sonra kargo şirketinin yoğunluğuna bağlı olarak 1-3 iş günü içerisinde teslim edilecektir.

Aynı Gün Teslim Hediye Kutuları

İstanbul içerisinde ek ücret alınmaksızın siparişleriniz aynı gün teslimat (özel kurye) hizmetiyle teslim edilir. Bu hizmet, hafta içi (resmi tatiller dahil değildir.) 12.00’den ve cumartesi 9.00’dan önce verilen siparişler için geçerlidir. Hafta içi 12.00’den ve cumartesi günü 9.00’dan önce vermiş olduğunuz siparişler 20.00’ye kadar teslim edilir. Belirtilen gün ve saatler dışında verilen siparişler ilk iş gününde gönderilecektir.
    • İstanbul’da aynı gün teslimat yapılmayan ilçeler: Adalar, Arnavutköy, Çatalca, Silivri, Şile. Diğer ilçelerde ise kapsam dışında kalan mahalleler için gönderim kısmında kargo ibaresi göreceksiniz.
    • Siparişiniz için gönderim adresini kısaltma yapmadan ve eksiksiz girmeniz gerekmektedir. Adresinizi eksik, kısaltma kullanarak ya da yanlış girmeniz durumunda kargo aşamasında sorun oluşacak, kargonuz zamanında teslim olmayacaktır.
    • İstanbul’da yaşanan olumsuz hava koşulları sebebiyle 27 Ocak 2022 Perşembe günü Aynı Gün Teslimat yapılmayacaktır.

İade Şartları

Muhiku, kutunun ezilmiş, ciddi anlamda hasar almış, yırtılmış hallerinde; içindeki ürünlerin hasar görmüş, açılmış ya da son kullanma tarihi geçmiş gibi durumlarda ürünü geri almayı ve yenisini abonesine göndermeyi taahhüt eder. Kutunuz hasarlı olarak teslim edilirse, kutunun (hasar gözükecek şekilde) görselini destek@muhiku.com ile paylaşmanızı rica ederiz. Böylelikle hasarlı ürün için telafi ürün kaydı oluşturulacaktır. Kutunuzu iade etmek isterseniz kutuyu size geldiği şekilde 724359248 anlaşma kodunu kullanarak hiçbir ücret ödemeden, Yurtiçi Kargo ile bize gönderebilirsiniz. Ürünü iade ederken kutu içerisine iade sebebinizi ve kendimizi geliştirmemiz için tavsiyelerinizi yazmanızı rica ederiz. Kutu size teslim edildiğinde hasarlı ürün varsa iade etmeden önce kutu görselleri ile bize ulaşmanız gerekmektedir, aksi takdirde hasar alıcı kaynaklı kabul edilir ve size yansıtılır.