Salgın, sokağa çıkma kısıtlamaları ve kargo şirketlerindeki yoğunluktan dolayı aşağıda belirtilen tarih ve saatlerde farklılıklar olabilir.

Teslimat ve Kargo

Kutu kategorilerinde 2 çeşidimiz bulunmaktadır; aylık sürpriz kutular ve hediye kutuları.

Aylık Sürpriz Abonelik Kutuları

2 çeşit aylık kutumuz mevcuttur ve aylık kutu gönderimi (kargoya teslimi) her ayın 28’inde gerçekleşir. Gönderim tarihi hafta sonu veya resmi tatillere denk gelirse söz konusu tarihte değişiklik olabilmektedir. Aylık kutular sınırlı kontenjana sahiptir, ay sonuna doğru kontenjan dolmuş olabilir. Eğer o ayın kontenjanına yetişemediyseniz almış olduğunuz kutu otomatik olarak bir sonraki aya devreder.

Hediye Kutuları

Hediye kutu çeşitleri her geçen gün artmakla birlikte, günlük sistematik bir şekilde kargoya teslim edilmektedir. Net bir şekilde belirtmek gerekirse:
  • Hafta içi (resmi tatiller dahil değildir) 16.00 öncesinde verilen siparişler aynı gün kargoya teslim edilir. 16.00 sonrasında verilen siparişler ise bir sonraki iş günü kargoya teslim edilmektedir.
  • Cuma günü 16.00’dan sonra verilen siparişler, pazartesi günü kargoya teslim edilir.
  • Kutunuz kargoya teslim edildikten sonra kargo şirketinin yoğunluğuna bağlı olarak 1-3 iş günü içerisinde teslim edilecektir.

Aynı Gün Teslim Hediye Kutuları

İstanbul içerisinde ek ücret alınmaksızın siparişleriniz aynı gün teslimat (özel kurye) hizmetiyle teslim edilir. Bu hizmet, hafta içi 12.00 öncesinde verilen siparişler için geçerlidir. 12.00’den önce vermiş olduğunuz siparişler 18.00’a kadar teslim edilir. 12.00 sonrasında veya hafta sonu aynı gün teslimat ile verilen siparişler, ilk iş gününde gönderilecektir.
  • İstanbul’da aynı gün teslimat yapılmayan ilçeler: Adalar, Arnavutköy, Çatalca, Silivri, Şile.
Siparişiniz için gönderim adresini kısaltma yapmadan ve eksiksiz girmeniz gerekmektedir. Adresinizi eksik, kısaltma kullanarak ya da yanlış girmeniz durumunda kargo aşamasında sorun oluşacak, kargonuz zamanında teslim olmayacaktır.

İade Şartları

Muhiku, kutunun ezilmiş, ciddi anlamda hasar almış, yırtılmış hallerinde; içindeki ürünlerin hasar görmüş, açılmış ya da son kullanma tarihi geçmiş gibi durumlarda ürünü geri almayı ve yenisini abonesine göndermeyi taahhüt eder. Kutunuz hasarlı olarak teslim edilirse, kutunun (hasar gözükecek şekilde) görselini destek@muhiku.com ile paylaşmanızı rica ederiz. Böylelikle hasarlı ürün için telafi ürün kaydı oluşturulacaktır. Kutunuzu iade etmek isterseniz kutuyu size geldiği şekilde 358766425 anlaşma kodunu kullanarak hiçbir ücret ödemeden, Yurtiçi Kargo ile bize gönderebilirsiniz. Ürünü iade ederken kutu içerisine iade sebebinizi ve kendimizi geliştirmemiz için tavsiyelerinizi yazmanızı rica ederiz. Kutu size teslim edildiğinde hasarlı ürün varsa iade etmeden önce kutu görselleri ile bize ulaşmanız gerekmektedir, aksi takdirde hasar alıcı kaynaklı kabul edilir ve size yansıtılır.