Teslimat ve Kargo

Hediye Kutuları

Tüm Türkiye’ye gönderdiğimiz hediye kutusu çeşitleri her geçen gün artmakla birlikte, günlük sistematik bir şekilde kargoya teslim edilmektedir. Net bir şekilde belirtmek gerekirse:
  • Hafta içi (resmi tatiller dahil değildir.) 15.00’dan önce verilen siparişler aynı gün kargoya teslim edilir. 15.00’dan sonra verilen siparişler ise bir sonraki iş günü kargoya teslim edilmektedir.
  • Cuma günü 15.00’dan sonra cumartesi günü 9.00’a kadar verilen siparişler cumartesi günü kargoya teslim edilir. Cumartesi günü 9.00’dan sonra verilen siparişler ise pazartesi günü kargoya teslim edilir.
  • Fotoğraf Baskı ürünlerinde 10.00 öncesinde verilen siparişler aynı gün kargo ve kuryeye teslim edilir. 10.00 sonrasında verilen siparişler ise bir sonraki iş günü kargoya teslim edilmektedir.
  • Kutunuz kargoya teslim edildikten sonra kargo şirketinin yoğunluğuna bağlı olarak 1-3 iş günü içerisinde teslim edilecektir.
  • 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle,

   22 Nisan Pazartesi günü 15.00’e kadar oluşturulan siparişler aynı gün kargoya teslim edilecektir. 15.00’ten sonra oluşturulan siparişler 24 Nisan Çarşamba günü kargoya teslim edilecek olup teslimat süresi 1-3 iş günüdür.

Aynı Gün Teslim Hediye Kutuları

İstanbul içerisinde siparişleriniz aynı gün teslimat (özel kurye) hizmetiyle teslim edilir. Aynı gün teslimat hizmetimizden yararlanmak için yapacağınız alışverişlerde 399 TL altı 89.90 TL, 399 TL ve üzeri alışverişlerde 39.90 TL’lik bir kurye ücreti ödemeniz gerekiyor. Bu hizmet, hafta içi (resmi tatiller dahil değildir.) 12.00’den ve cumartesi 9.00’dan önce verilen siparişler için geçerlidir.Hafta içi 12.00’den ve cumartesi günü 9.00’dan önce vermiş olduğunuz siparişler 22.00’ye kadar teslim edilir. Belirtilen gün ve saatler dışında verilen siparişler ilk iş gününde gönderilecektir.
    • İstanbul’da aynı gün teslimat yapılmayan ilçeler: Adalar, Arnavutköy, Çatalca, Silivri, Şile. Diğer ilçelerde ise kapsam dışında kalan mahalleler için gönderim kısmında kargo ibaresi göreceksiniz.
    • Siparişiniz için gönderim adresini kısaltma yapmadan ve eksiksiz girmeniz gerekmektedir. Adresinizi eksik, kısaltma kullanarak ya da yanlış girmeniz durumunda kargo aşamasında sorun oluşacak, kargonuz zamanında teslim olmayacaktır.
    • 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle,

     22 Nisan Pazartesi günü 12.00’ye kadar oluşturulan İstanbul siparişleri aynı gün teslim edilecektir. 12.00’den sonra oluşturulan siparişler 24 Nisan Çarşamba günü teslim edilecektir.

İade Şartları

Muhiku, kutunun ezilmiş, ciddi anlamda hasar almış, yırtılmış hallerinde; içindeki ürünlerin hasar görmüş, açılmış ya da son kullanma tarihi geçmiş gibi durumlarda ürünü geri almayı ve yenisini abonesine göndermeyi taahhüt eder.Kutunuz hasarlı olarak teslim edilirse, kutunun (hasar gözükecek şekilde) görselini destek@muhiku.com ile paylaşmanızı rica ederiz. Böylelikle hasarlı ürün için telafi ürün kaydı oluşturulacaktır.Kutunuzu iade etmek isterseniz kutuyu size geldiği şekilde 865081462 anlaşma kodunu kullanarak hiçbir ücret ödemeden, MNG Kargo ile bize gönderebilirsiniz.Ürünü iade ederken kutu içerisine iade sebebinizi ve kendimizi geliştirmemiz için tavsiyelerinizi yazmanızı rica ederiz. Kutu size teslim edildiğinde hasarlı ürün varsa iade etmeden önce kutu görselleri ile bize ulaşmanız gerekmektedir, aksi takdirde hasar alıcı kaynaklı kabul edilir ve size yansıtılır.

İptal ve iade edilen siparişlerinizin ücret iadesi, banka kartı ile yapılan alışverişlerinizde 7-10 gün, Kredi Kartı ile yapılan alışverişlerde 1-3 iş günü içerisinde bankanıza yansıyacaktır.

CAYMA HAKKI

Alıcı; mal satışına ilişkin mesafeli sözleşmelerde, Ürün’ün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim tarihinden itibaren kanunen 14 (ondört) gün içerisinde hiçbir gerekçe göstermeksizin malı reddederek sözleşmeden cayma hakkını kullanabilir. Cayma hakkının kullanıldığına dair bildirimin bu süre içinde Satıcı’ya yöneltmiş olması gerekmektedir.Cayma hakkının kullanımından kaynaklanan masraflar Satıcı’ya aittir. Cayma hakkı süresinin belirlenmesinde;
 1. Tek sipariş konusu olup ayrı ayrı teslim edilen Ürünler’de, Alıcı veya Alıcı tarafından belirlenen üçüncü kişinin son malı teslim aldığı gün,
 2. Birden fazla parçadan oluşan Ürünler’de, Alıcı veya Alıcı tarafından belirlenen üçüncü kişinin son parçayı teslim aldığı gün,
 3. Belirli bir süre boyunca Ürünler’in düzenli tesliminin yapıldığı sözleşmelerde, Alıcı veya Alıcı tarafından belirlenen üçüncü kişinin ilk malı teslim aldığı gün esas alınır.
Cayma hakkının kullanılması için Ürün’ün 13.madde başlığı altında düzenlenen “Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler” hükümleri çerçevesinde kullanılmamış olması şarttır. Bu hakkın kullanılması halinde,
 1. Teslim edilen ürünün faturası, (İade edilmek istenen Ürün’ün faturası kurumsal ise, iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri iade faturası kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.)
 2. İade edilecek Ürünlerin kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir.
 3. Satıcı, cayma bildiriminin kendisine ulaşmasından itibaren en geç 14 (ondört) günlük süre içerisinde toplam bedeli Alıcı’ya iade etmekle yükümlüdür. Cayma hakkının kullanılmasından itibaren Alıcı’nın da bahse konu Ürün’ü 10 (on) günlük süre içerisinde malı iade etmesi gerekmektedir.
 4. Alıcı’nın kusurundan kaynaklanan bir nedenle malın değerinde bir azalma olursa veya iade imkansızlaşırsa Alıcı kusuru oranında Satıcı’nın zararlarını tazmin etmekle yükümlüdür.
 5. Cayma hakkının kullanılması nedeniyle Satıcı tarafından düzenlenen kampanya limit tutarının altına düşülmesi halinde kampanya kapsamında faydalanılan indirim miktarı iptal edilir.

CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK ÜRÜNLER

Alıcı aşağıdaki hallerde cayma hakkını kullanamayacaktır:
 1. Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ve satıcının kontrolünde olmayan mal veya hizmetlere ilişkin sözleşmelerde (Ziynet, altın ve gümüş kategorisindeki ürünler).
 2. Tüketicinin istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallarda.
 3. Çabuk bozulabilen veya son kullanma tarihi geçebilecek mallarda.
 4. Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanların tesliminde.
 5. Tüketici tarafından ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olması şartıyla maddi ortamda sunulan kitap, ses veya görüntü kayıtlarına, yazılım programlarına ve bilgisayar sarf malzemelerine (her türlü yazılım ve programlar, DVD, VCD, CD ve kasetler, bilgisayar ve kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit vb.) telefon kontör siparişleri) ilişkin sözleşmelerde.
 6. Malın tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olması halinde maddi ortamda sunulan kitap, dijital içerik ve bilgisayar sarf malzemelerinde.
 7. Abonelik sözleşmesi kapsamında sağlananlar dışında, gazete ve dergi gibi süreli yayınlarda.
 8. Belirli bir tarihte veya dönemde yapılması gereken, konaklama, eşya taşıma, araba kiralama, yiyecek-içecek tedariki ve eğlence veya dinlenme amacıyla yapılan boş zamanın değerlendirilmesinde.
 9. Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen ürünlerde.
 10. Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına başlanan hizmetlerde.