Temmuz – 2018

Temmuz kutumuzda Honduras Kahvesi, Rooibos Çayı, 28 farklı kitap,  Wet N Wild Comfort Zone Far Paleti, son zamanlarda popüler olan ahşap bardak altlıkları ve fesleğen yetiştirme deneyimi vardı.

Temmuz Kutusunun mutlu eden detayları için aşağıya kaydırın!

Honduras Kahvesi

Sizlere bu ay La Paz, Marcala bölgesinde 1350m. ve üstü rakımlar arasında küçük çiftliklerde yetişen meyvemsi, kadifemsi tatla başlayan ve yumuşak bir içimle son bulan bir kahve gönderdik. Tek başına içmeye kıyamayacak, sevdiklerinize de saklamak isteyeceksiniz.

Rooibos Çayı – Güney Afrika

Kökeni Güney Afrika olan ‘’kızıl çalı’’ bitkisinden (Aspalathus Linearis) elde edilen bu çayı nar çiçeği, ahududu ve böğürtlen ile harmanladık. Türkçesi kızıl çay olarak çevrilebilir. Güney Afrika’da Batı Cape’in küçük bir dağlık bölgesi olan Cederberg’te yetişmektedir.

Çalı şeklinde bir bitki olan rooibos işleme sırasında fermantasyon işleminden geçirilir ve böylece kırmızı-kahverengi arasında bir renk verir. Tam yaz ayına uygun olan bu çay hoş kokusu ile fincanlarınızda yerini almaya hazır.

Ayın Kitapları

Bu ay toplamda 28 farklı kitap gönderildi. En fazla tercih edilen kategori Dünya Klasikleri sonrasında ise Türk Edebiyatı oldu.

Odun Dilimlerinden Bardak Altlıkları

Evet madem yaz geldi o zaman balkona küçük masalar atıldı, teras sezonu açıldı, bahçeler sohbet sesleriyle yeniden canlandı. Peki biz çay veya kahve içmeden durur muyuz?

Tabiki hayır. Karşılıklı çaylarınızı, kahvelerinizi yudumlarken masanıza doğal bir görünüm katacak bardak altıklarınız ise Muhiku’dan.

Ayın Deneyimi: Fesleğen Yetiştirme

Ortalama 1 haftada filizlenen ve 1 ay gibi kısa bir sürede olgunlaşan çiçek türü. Fesleğeniniz camlarınızın önünü süslemeyi bekliyor. Yaz aylarında böcekleri uzaklaştırarak size yardım edecek, size yeşil yeşil göz kırpacak.

Tek yapmanız gereken onu susuz bırakmamak. Bu sorumluluk kışın yorgunluğunu atarken size ilaç gibi gelecek.

Ayın Sürprizi: Dostluk Maması

Her zaman duyarlı olmamız gerekse de yaz aylarında bize daha çok görev düşüyor. Minik dostlarımızın susuz ve aç kalmamaları için elimizden geleni yapalım. Gönderdiğimiz mama sadece bir sembol. Onlarla güzel bu dünya, lütfen onları çaresiz bırakmayalım.

Her ay bu harika kutuyu alarak mutlu olmak istemez misin?

Sepet