Nisan – 2018

Nisan kutumuzda Etiyopya Sidamo kahvesinden Hibiskus çayına, 9 farklı kitaptan L’Oréal Paris Paradise Maskaraya, vanilya kokulu mumdan 3 boyutlu model/kalıp çıkartma deneyimine kadar harika içerikler alıcıları ile buluştu.

Nisan kutusunda serotonin hormonu salgılatan ürünler için aşağıya kaydırın!

Etiyopya Sidamo Kahvesi

Etiyopya’nın Sidamo bölgesinde 1850m-2100m rakımları arasında küçük çiftliklerde ve Oromia Kooperatifinde yetişen Sidamo kahvesi orta asidite olup damakta kırmızı meyve, çikolata, böğürtlen ve ahududu reçeli tatları bırakır. Sunduğu lezzeti sizi bu kahveye bağımlı yapabilir 🙂

Hibiskus Çayı – İran

Hibiskus çayı, C vitamini ve antioksidan zenginidir. Ayrıca sindirim sistemine oldukça iyi gelmektedir. Demlendiğinde verdiği rengi ve tatlı-ekşi tadıyla sağlıklı ve keyifli bir içecektir.

Hibiskus çayını 85 derece sıcaklıktaki suyla 5-7 dakika demleyebilirsiniz. Aynı çayı 3-4 kere demleyebilirsiniz. Ancak aynı gün içerisinde aşırı tüketimden kaçınılmalıdır.

Hibiskus çayı sıcak olarak tüketilebileceği gibi üstüne buzlu su ya da buz kalıpları eklenerek de tüketilebilir. Hibiskus çayının soğuk tüketiminin de ayrı bir lezzeti vardır.

Ayın Kitapları

Nisan kutusu Muhiku’nun ilk gönderdiği kutudur. Bu ay toplamda 9 farklı kitap gönderildi.

L’Oréal Paris Paradise Maskara (Kadın)

Venüs Nisan kutusunda güzellik ürünü olarak son zamanların en çok merak ve tercih edilen maskarası L’Oréal Paris’ten Paradise Maskara vardı. Paradise Maskara’nın kökten uca, her bir kirpiğe tek tek verdiği hacimin yanında, kıvrımlı yumuşak fırçası da kirpikleri çok iyi kıvırıyor ve böylece hem hacimli hem de kıvrık ve uzun kirpiklere sahip oluyorsunuz.

Vanilya Kokulu Mum

Bu ayın ev dekorasyon ürünü IKEA’dan odanıza harika bir hava katacak kokulu bir mum. Yeni pişmiş waffle ve vanilyalı dondurmanın tatlı kokusunun yanında tümü boyanmış olan mum, yandığı sürece her zaman aynı güzel renge sahip oluyor.

Ayın Deneyimi: Aljinat ve Alçı ile 3 Boyutlu Kalıp Çıkarma Çalışması

Anları ölümsüzleştiren şeyler sadece fotoğraflar mıdır? Nisan kutusunda sizin için anı mümkün olduğunca dondurmak istedik. Aljinat ve hızlı donan alçı ile dilediğiniz her şeyin kalıbını çıkartabilirsiniz.

El ele tutuşan çiftlerden, mumluk, küllük, takı kasesi ve daha birçok farklı çalışmayı sizler de internette bulabilirsiniz.

Kutudaki malzemeler: Aljinat ve hızlı donan alçı.

Her ay bu harika kutuyu alarak mutlu olmak istemez misin?

Sepet