Yade %100 Doğal Soya Mum – Yasemin

%23 indirim

89.00 TL

27 adet stokta

- +
Hediye Kutusu Oluştur
soya mum yasemin
Yade %100 Doğal Soya Mum - Yasemin
23 % İndirim
89.00 TL
- +
Hediye Kutusu Oluştur
3 saat 22 dk içinde sipariş verirseniz yarın kargoda
İstanbul'da özel kurye ile siparişinizi yarın ücretsiz teslim alın.
Özel kuryenin dağıtım bölgesinde bulunmayan ilçelere kargo ile gönderim yapılacaktır. Özel kuryede tüm maliyeti biz üstleniyoruz, hediyeniz aynı gün teslim edilsin.
  • %100 soya, doğal içerikli el yapımı mum.
  • İçeriğindeki aromalar dahil cilde faydalı etkileriyle, el kremi olarak kullanılabilir.
  • %100 vegandır.
  • Kullanılan fitil pamuklu organiktir.
  • 4 saat yaktıktan sonra söndürülüp tekrar yakılabilir, eski formuna geri dönebilir.
  • Kullanım süresi 30-45 saattir.
  • Tavsiye olarak mumu üfleyerek değil mum söndürücü ile söndürmek ve fitili her kullanımdan önce 0.5 cm kesmek kullanım ömrünü uzatır.
  • Ürün 125 gramdır.
  • Boy 8 cm, çap 21.5 cm

Ücretsiz Kargo
Aynı Gün Kargo
Bugün Teslimat
Koşulsuz İade

Yasemin Kokusunun Etkileri

Oldukça güçlü ve tatlı bir kokuya sahip olan yasemin, stresi azaltır. Mutluluk hormonlarının salgılanmasını tetikleyerek kendinizi enerjik ve zinde hissetmenizi sağlar. Yade Yaseminli Aromaterapi Mum’u yoğun bir günün ardından gerilen sinirlerinizi yatıştırmak için kullanabilirsiniz.

 

Soya Mumu Nedir?

Soya mumu, soya fasulyesinden elde edilen yağ ile hazırlanan bir mum çeşididir. Soya mumu %100 doğaldır. Bu sebeple doğada kolaylıkla çözünebilir ve geri dönüşümü yapılabilir. Ayrıca içeriğinde hayvansal hiçbir madde bulunmadığı için vegan bir mum çeşididir.

 

Soya Mumu Nasıl Yapılır?

Soya mumunun yapımı diğer mumlarla hemen hemen aynıdır. Yalnızca soya mumu yapılırken kullanılan sıcaklık farklıdır. Soya mumunun 76,6 ila 82,2 °C sıcaklıkta eritilmesiyle elde edilir. Daha sonra eriyen mumun içine farklı kokularda doğal esanslar eklenir. Ayrıca soya mumu hazırlanırken %100 doğal pamuktan elde edilen fitiller kullanılır.

 

Neden Soya Mumu Tercih Ediyoruz?

Soya mumu %100 doğaldır. Dolayısıyla ne insan sağlığı için ne de çevre için herhangi bir tehdit oluşturmaz. İçeriğinde herhangi bir kimyasal madde barındırmadığı için yandığı zaman havaya zararlı gaz salınımı yapmaz. Bu sebeple astım, bronşit ve çeşitli akciğer rahatsızlıkları yaşayan bireyler için de son derece güvenlidir. 

Soya mumu diğer mum çeşitlerine nazaran daha pahalıdır. Fakat soya mumunun yanma süresi çok daha uzundur. Bu sebeple fiyat performans açısından değerlendirildiğinde aslında oldukça hesaplı bir mumdur.

Mum yanan ortamda çoğu zaman is oluşur. Fakat soya mumunda böyle bir durum söz konusu değildir. Havayı kirletmediği gibi yandığı ortamda is oluşumuna da neden olmaz.

Soya mumu kullanıldığı ortamın havasını yumuşatır. Böylelikle ortamdaki negatif enerjinin ortadan kalmasını sağlar. Bu da öfke, sinir, stres ve sıkıntı gibi ruhsal problemlerin ortadan kalkmasını sağlayarak ruhen daha iyi hissetmemizi sağlar. Hatta soya mumu bu etkisi sebebiyle Spa&Wellness salonlarında tercih edilmektedir.

Soya mumunun kokusu diğer mumlara göre daha yoğundur. Soya mumları farklı kokularla hazırlanabilir. Bu kokuların her birinin de insan zihni ve bedeni üzerinde ayrı bir etkisi bulunmaktadır.

0.0
Ortalama Puan
0 Değerlendirme, 0 Yorum
Yade %100 Doğal Soya Mum - Yasemin

Henüz yorum yapılmadı.

Siparişim ne zaman teslim edilir?
Gönderim yapacağınız adresi seçiniz.
Saat 14.00'a kadar verilen siparişler aynı gün kargoya verilmektedir.
Siparişiniz en kısa zamanda teslim edilecektir.