Yade %100 Doğal Soya Mum – Lavanta

%4 indirim

219.90 TL

Stokta yok

Ücretsiz Kargo
Bugün sipariş verirseniz en geç Pazartesi günü kargoda
Aynı Gün Teslimat
İstanbul'da özel kurye ile Pazartesi ücretsiz teslim alın.
  • %100 soya, doğal içerikli el yapımı mum.
  • İçeriğindeki aromalar dahil cilde faydalı etkileriyle, el kremi olarak kullanılabilir.
  • %100 vegandır.
  • Kullanılan fitil pamuklu organiktir.
  • 4 saat yaktıktan sonra söndürülüp tekrar yakılabilir, eski formuna geri dönebilir.
  • Kullanım süresi 30-45 saattir.
  • Tavsiye olarak mumu üfleyerek değil mum söndürücü ile söndürmek ve fitili her kullanımdan önce 0.5 cm kesmek kullanım ömrünü uzatır.
  • Ürün 125 gramdır.
  • Boy 8 cm, çap 6 cm
Tükendi

Benzer Hediyeler 👇

Lavanta Kokusunun Etkileri

Lavantanın hafif, rahatlatıcı ve sakinleştirici kokusu sinir sistemi üzerinde birtakım olumlu etkilerin ortaya çıkmasını sağlar. Depresyon, stres, kaygı, huzursuzluk gibi ruhsal sıkıntıların geçmesinde etkilidir. Dolayısıyla bu tarz problemlerin sebep olduğu yorgunluk ve uykusuzluk gibi durumların ortadan kalkmasını sağlar.

Ruhsal açıdan kendinizi iyi hissetmediğiniz zamanlarda lavanta kokulu soya mumunun huzur verici kokusuyla rahatlayabilirsiniz.

 

Soya Mumu Nedir?

Soya mumu, soya fasulyesinden elde edilen yağ ile hazırlanan bir mum çeşididir. Soya mumu %100 doğaldır. Bu sebeple doğada kolaylıkla çözünebilir ve geri dönüşümü yapılabilir. Ayrıca içeriğinde hayvansal hiçbir madde bulunmadığı için vegan bir mum çeşididir.

 

Soya Mumu Nasıl Yapılır?

Soya mumunun yapımı diğer mumlarla hemen hemen aynıdır. Yalnızca soya mumu yapılırken kullanılan sıcaklık farklıdır. Soya mumunun 76,6 ila 82,2 °C sıcaklıkta eritilmesiyle elde edilir. Daha sonra eriyen mumun içine farklı kokularda doğal esanslar eklenir. Ayrıca soya mumu hazırlanırken %100 doğal pamuktan elde edilen fitiller kullanılır.

 

Neden Soya Mumu Tercih Ediyoruz?

Soya mumu %100 doğaldır. Dolayısıyla ne insan sağlığı için ne de çevre için herhangi bir tehdit oluşturmaz. İçeriğinde herhangi bir kimyasal madde barındırmadığı için yandığı zaman havaya zararlı gaz salınımı yapmaz. Bu sebeple astım, bronşit ve çeşitli akciğer rahatsızlıkları yaşayan bireyler için de son derece güvenlidir. 

Soya mumu diğer mum çeşitlerine nazaran daha pahalıdır. Fakat soya mumunun yanma süresi çok daha uzundur. Bu sebeple fiyat performans açısından değerlendirildiğinde aslında oldukça hesaplı bir mumdur.

Mum yanan ortamda çoğu zaman is oluşur. Fakat soya mumunda böyle bir durum söz konusu değildir. Havayı kirletmediği gibi yandığı ortamda is oluşumuna da neden olmaz.

Soya mumu kullanıldığı ortamın havasını yumuşatır. Böylelikle ortamdaki negatif enerjinin ortadan kalmasını sağlar. Bu da öfke, sinir, stres ve sıkıntı gibi ruhsal problemlerin ortadan kalkmasını sağlayarak ruhen daha iyi hissetmemizi sağlar. Hatta soya mumu bu etkisi sebebiyle Spa&Wellness salonlarında tercih edilmektedir.

Soya mumunun kokusu diğer mumlara göre daha yoğundur. Soya mumları farklı kokularla hazırlanabilir. Bu kokuların her birinin de insan zihni ve bedeni üzerinde ayrı bir etkisi bulunmaktadır.

0.0
Ortalama Puan
0 Değerlendirme, 0 Yorum
soya mum lavanta
Yade %100 Doğal Soya Mum - Lavanta

Henüz inceleme yapılmadı.

Siparişim ne zaman teslim edilir?
Gönderim yapacağınız adresi seçiniz.
Saat 14.00'a kadar verilen siparişler aynı gün kargoya verilmektedir. İstanbul'da hafta içi öğlen 12:00'den önce verdiğiniz siparişler aynı gün,
12:00'den sonra verdiğiniz siparişler ertesi gün kapınızda!
Siparişiniz en kısa zamanda teslim edilecektir.