Şiir Kitapları

Ürünleri Sırala
  • Orhan Veli - Bütün Şiirleri

   Orhan Veli – Bütün Şiirleri

   20.00 TL
  • Göğe Bakma Durağı

   Göğe Bakma Durağı

   15.00 TL
   Tükendi
  • Üvercinka

   Üvercinka

   23.00 TL
   Tükendi
  • Hasretinden Prangalar Eskittim

   Hasretinden Prangalar Eskittim

   41.00 TL
   Tükendi

  S: 📒 Şiir kitapları nelerdir? Diğer kitaplardan farkı nedir?
  C: Şiir kitapları; şairlerin şiirlerini tek yerde toplamaları sonucu oluşan eserlere verilen addır. Şiirlerin zaman içinde kaybolmamasını ve okurlarına tek bir başlık altında ulaşmasını sağlar. Diğer kitaplarla arasındaki en büyük fark ise şiir türündeki eserleri barındırmasıdır.
  S: 📒 Okunması gereken şiir kitapları hangileridir?
  C: Dünya üzerinde pek çok şiir kaleme alınmıştır ve hala da alınmaya devam ediyor. Ancak bir şiirseverin kendi tarzını oturtması ve kendine hitap eden şiiri bulması için pek çok şairi okuması gerekir. Bu sebeple şiir okurlarını yalnızca bir döneme odaklanmamalarını, en azından dönemlerin en önemli şairleri tarafından kaleme alınan eserleri okumalarını tavsiye ederiz.
  S: 📒 Kimlere şiir kitabı hediye edebiliriz?
  C: Duyguların şiirsel bir üslupla ifade edilmesinden hoşlanan hemen hemen herkese şiir kitabı armağan edebilirsiniz. Bir şiir kitabının sayfaları arasında gezinmek kimi zaman içinde bulunduğumuz durumu anlamlandırmak için başvuracağımız en etkili yollardan biridir. Bu sebeple kitap okumayı seven herkesin kütüphanesinde bir şiir kitabı bulunmalı. Uzun lafın kısası arası okumakla ya da yazmakla iyi olan herkese şiir kitabı hediye edebilirsiniz.