Şiir Kitapları

X
Filtre
Filtre
 • Yazar
 • Yayınevi
 • Fiyat
Filtreyi Uygula
Sık kullanılan filtreler
 • Tümü
 • Yazar
 • Yayınevi
 • Fiyat
Temizle
  • Yazar
  • Yayınevi
  • Fiyat
  • Göğe Bakma Durağı
   44,90 TL
  • Orhan Veli - Bütün Şiirleri
   49,90 TL
  • Üvercinka
   44,90 TL
  • Hasretinden Prangalar Eskittim
   69,90 TL
   Tükendi

  Sevdiklerinizi derinden etkileyecek bir hediye hazırlarken ünlü şairlerin anlam dolu mısralarından faydalanmaya ne dersiniz? Muhiku’nun şiir kitapları ile sevdikleriniz için hazırladığınız hediyelere etkileyici cümlelerin eşlik etmesini sağlayabilirsiniz.

  Muhiku, şiir kitapları kategorisi altında en ünlü şairlerin şiir kitaplarına yer veriyor. Yazılmasının üzerinden yıllar geçmesine rağmen hala tüyleri diken diken eden, yüreği titreten ve insani tüm duyguları gün yüzüne çıkaran bu eserler size en anlamlı ve en etkileyici hazırlarken yardımcı oluyor.

  Mutlaka Okunması Gereken Şiir Kitapları Nelerdir?

  Türk ve dünya edebiyatında şiire gönül vermiş pek çok şair yer alıyor. Farklı tarzlarda ve düşünce yapısında olan şairlerin her biri söylemek istediklerini farklı bir dille dile getiriyor. Aynı dilde eser veren şairler dahi esasında bambaşka bir dil konuşuyor.

  Bahsettiğimiz elbette milletleri ayıran lisanlar değil, duygunun dili. Her biri hissettiklerimizi bambaşka bir şekilde ifade ediyor. Kimi aşkı hoyratça akan bir ırmağa benzetirken, kimisi ise kanadı kırılmış bir kuşa benzetiyor. Dolayısıyla okuduğunuz her bir şairde bambaşka bir dünya keşfedebiliyorsunuz.

  Diğer taraftan şiirler haşır neşir olmayanlar, şiirin yalnızca aşk üzerine yazılabileceği yanılgısına düşebiliyorlar. Fakat şiir yalnızca aşkı anlatmak ya da anlatmaya çalışmak için yazılmaz. Şiir hasret, öfke, vuslat, anne, baba, yurt, arkadaşlık, millet gibi toplumsal ya da bireysel pek çok tema etrafında yazılabilir.

  Dolayısıyla şiir kitapları ile yalnızca sevgiliye hediye hazırlayacaksınız diye bir kural yok. Şiir kitapları ile arkadaşınıza, kardeşinize, annenize, babanıza ya da başka bir yakınınıza hediye verebilirsiniz.

  Şiir kitapları ile söylememiz gereken diğer bir konu ise tek bir tema üzerine yazılmamış olmaları. Yani tek bir şiir kitabı içinde aşk, özlem, yurt sevgisi, ölüm, anne sevgisi gibi pek çok tema etrafında yazılmış şiir bulunabilir.

  Dolayısıyla şiir okumayı seven yakınlarınıza sevilen şairlerin şiir kitaplarından birini seçebilirsiniz. Kullandıkları dil ve poetikaları (görüşleri) birbirinden farklı olsa da hepsinin amacı gerçeğe, duygulara ve hayata baş kaldırıdır.

  Burada sözü fazla uzatmış olabiliriz. Ancak şiiri anlamak için kendimizi bu noktaya değinme zorunda hissettik. Öyleyse mutlaka okunması gereken şiir kitaplarına geçebiliriz.

  Etkileyici Şiir Kitapları

  Eğer belli bir akımın takipçisi ya da hayranı değilseniz belli bir kitabı okumanız gerektiğini söyleyemeyiz. Kendinizi, çizginizi ve dolayısıyla size en yakın olan şiiri bulmak için dönemlerin ve akımların en güçlü temsilcilerinin ortaya koyduğu şiir kitaplarını ya da şiirleri okumalısınız.

  Örneğin; Tanzimat’ın güçlü şairlerinden Namık Kemal, Serveti Fünun’un güçlü isimlerinden Tevfik Fikret, Garip akımının önde gelen şairi olan Orhan Veli ve İkinci Yeniciler’in en özel isimlerinden biri olan Cemal Süreya gibi önde gelen şairlerin eserlerini okumalısınız. Bu şairlerin farklı tarzlarda eserleri kaleme aldığını açıkça göreceksiniz. Böylece kendi şiirinizi kolayca keşfedebileceksiniz.

  Şiir zevkinizi keşfettikten sonra ise ilgi duyduğunuz akımın Türk temsilcilerini okumanızı tavsiye ederiz. Daha sonra ise bu isimlerin etkilendiği yabancı şairleri okuyabilirsiniz.

  Hediyelik Şiir Kitapları ile Sevdiklerinize Anlamlı Hediyeler Verin!

  Sevdiklerinize şiir kitabı hediye etmek istiyorsunuz ancak hediyenizin basit kalmasından korkuyor musunuz? Öyleyse onlar için seçtiğiniz şiir kitabını ya da kitaplarını birkaç hediyeyle zenginleştirmeye ne dersiniz?

  Sevgiliye Sevgililer Günü hediyesi, arkadaşa doğum günü hediyesi ya da Anneye Anneler Günü hediyesi hazırlamak için yapmanız gereken tek şey hazır hediye kutularından birini seçmek ya da Kendi Kutunu Yap ile yepyeni bir kutu oluşturmak.

  Kendi Kutunu Yap’ın en büyük avantajı tamamen sevdiklerinizin ilgi alanlarına hitap eden hediyelere yer verebilmeniz. Çünkü yüzlerce hediyelik içinden sevdiklerinize hitap ettiğini düşündüğünüz hediyeleri gönlünüzce kutuya ekleyebiliyorsunuz.

  Örneğin, sevgiliniz için bir kutu hazırlıyorsunuz diyelim. Sevgiliniz şiir okumaktan ve kahve içmekten hoşlanan biri olsun. Öyleyse onun için hazırladığınız hediye kutusunun içine;

  • Cemal Süreya’nın Üvercinka adlı şiir kitabını,
  • Minimal çizgilerle tasarlanan love kupalardan birini,
  • Dünyanın farklı yerlerinden özenle seçilen nitelikli kahve çeşidi,
  • Şık demleme ekipmanı,
  • Kendi duygularını şiirsel bir dille ifade edebileceği defter ve kalem ikilisi,
  • Kitap ayracı ve daha pek çok hediyelik ekleyebilirsiniz.

  Hazırladığını hediye kutusunu anlamlı bir hediye notuyla da taçlandırabilirsiniz. Örneğin seçtiğiniz şiir kitabından bir dörtlüğü hediye kartına yazabilirsiniz. Biz Cemal Süreya’nın Üvercinka şiir kitabını seçtiğimiz için bu kitaptan bir dörtlüğe aşağıda yer vereceğiz. Dilerseniz siz de bu dörtlüklerden biriyle hediye notunuzu oluşturabilirsiniz.

  “Senin bir havan var beni asıl saran o
  Onunla daha bir değere biniyor soluk almak
  Sabahları acıktığı için haklı
  Gününü kurtardı diye güzel
  Birçok çiçek adları gibi güzel
  En tanınmış kırmızılarla açan
  Bütün kara parçalarında
  Afrika dahil”

  Cemal Süreya’nın ünlü ve aynı zamanda kitabına da adını veren “Üvercinka”dan bir dörtlüğe yer verdik. Yazacağınız hediye notunda karakter sınırlaması olacağı için tüm şiir yerine şiirin bir dörtlüğünü hediye notunuza ekleyebilirsiniz.

  Böylece Muhiku ile sevdikleriniz için hem anlamlı, hem kullanışlı hem de bir ömür hatırlanacak bir hediye hazırlayacaksınız.

  Şiir Kokan Hediyeler Muhiku ile Aynı Gün Kargoda!

  Muhiku işe sevdikleriniz için seçtiğiniz şiir kitapları aynı gün kargoda! Hediyem ne zaman kargolanacak ya da ne zaman yerine ulaşacak sorunlarından sıkıldınız mı? Öyleyse Muhiku’nun aynı gün kargo hizmetiyle sıkıntılı ya da stresli değil keyif dolu bir hediye deneyimi yaşayın!

  Çünkü Muhiku ile sevdikleriniz için seçtiğiniz şiir kitapları aynı gün kargolanır. Saat 15.00’e kadar verilen tüm siparişler gün içinde kargoya teslim ediliyor. Ancak saat 15.00’den sonra verilen siparişler ise bir sonraki iş gününde kargoya verilebiliyor.

  Teslimat adresi İstanbul içinde olanların faydalanabileceği güzel mi güzel bir seçenek daha var. Aynı gün teslim hediye fırsatıyla sevdiklerinizi duygu yüklü hediyeler ile çat kapı sürprizler hazırlayabilirsiniz. Saat 12.00’ye kadar verdiğiniz tüm siparişler gün sona ermeden sevdiklerinize ulaşır.

  Saat 12.00’den sonra verilen siparişler ise bir sonraki iş gününde teslim edilir. Ayrıca 200 TL üzeri siparişlerinizde her iki teslimat seçeneğinden de ücretsiz yararlanabilirsiniz.

  S: 📒 Şiir kitapları nelerdir? Diğer kitaplardan farkı nedir?
  C: Şiir kitapları; şairlerin şiirlerini tek yerde toplamaları sonucu oluşan eserlere verilen addır. Şiirlerin zaman içinde kaybolmamasını ve okurlarına tek bir başlık altında ulaşmasını sağlar. Diğer kitaplarla arasındaki en büyük fark ise şiir türündeki eserleri barındırmasıdır.
  S: 📒 Okunması gereken şiir kitapları hangileridir?
  C: Dünya üzerinde pek çok şiir kaleme alınmıştır ve hala da alınmaya devam ediyor. Ancak bir şiirseverin kendi tarzını oturtması ve kendine hitap eden şiiri bulması için pek çok şairi okuması gerekir. Bu sebeple şiir okurlarını yalnızca bir döneme odaklanmamalarını, en azından dönemlerin en önemli şairleri tarafından kaleme alınan eserleri okumalarını tavsiye ederiz.
  S: 📒 Kimlere şiir kitabı hediye edebiliriz?
  C: Duyguların şiirsel bir üslupla ifade edilmesinden hoşlanan hemen hemen herkese şiir kitabı armağan edebilirsiniz. Bir şiir kitabının sayfaları arasında gezinmek kimi zaman içinde bulunduğumuz durumu anlamlandırmak için başvuracağımız en etkili yollardan biridir. Bu sebeple kitap okumayı seven herkesin kütüphanesinde bir şiir kitabı bulunmalı. Uzun lafın kısası arası okumakla ya da yazmakla iyi olan herkese şiir kitabı hediye edebilirsiniz.