Fantastik

X
Filtre
Filtre
 • Yazar
 • Yayınevi
 • Fiyat
Filtreyi Uygula
Sık kullanılan filtreler
 • Tümü
 • Yazar
 • Yayınevi
 • Fiyat
Temizle
  • Yazar
  • Yayınevi
  • Fiyat
  • Numenorun Düşüşü
   289,90 TL
  • Harry Potter ve Felsefe Taşı
   69,90 TL
   Tükendi
  • Harry Potter ve Sırlar Odası
   64,90 TL
   Tükendi
  • Harry Potter Film Dehlizi Kitap 1: Orman, Göl ve Gök Sakinleri
   %24 İndirim!
   Original price was: 89,00 TL.Current price is: 68,00 TL.
   Tükendi
  • Harry Potter ve Ateş Kadehi
   104,90 TL
   Tükendi
  • Harry Potter ve Azkaban Tutsağı
   89,90 TL
   Tükendi
  • Harry Potter ve Ölüm Yadigarları
   94,90 TL
   Tükendi
  • Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı
   124,90 TL
   Tükendi
  • Unofficial Harry Potter Büyü Kitabı
   89,90 TL
   Tükendi
  • Harry Potter ve Melez Prens
   99,90 TL
   Tükendi
  • Harry Potter Film Dehlizi Kitap 1: Orman, Göl ve Gök Sakinleri (ciltli)
   %20 İndirim!
   Original price was: 149,00 TL.Current price is: 119,00 TL.
   Tükendi
  • Dumbledore: Hogwarts'ın Tanınmış Müdürünün Hayatı ve Yalanları
   %25 İndirim!
   Original price was: 159,00 TL.Current price is: 119,00 TL.
   Tükendi
  • Film Dehlizi Kitap 2: Diagon Yolu, Hogwarts Ekspresi ve Sihir Bakanlığı (Ciltli)
   %40 İndirim!
   Original price was: 149,00 TL.Current price is: 89,00 TL.
   Tükendi

  Fantastik roman; okuyan herkesi uzak diyarlara götüren ve hayal gücünün sınırlarına zorlayan kitaplardan biridir. En güzel fantastik edebiyat kitapları şimdi Muhiku’da!

  Edebiyat tutkunlarına hediye almanın en iyi yolu elbette ona bir kitap hediye etmekten geçer Kuşkusuz ki kitaplar, en kıymetli hediyeler arasındadır. Pek çok insan da kendisine kitap hediye edilmesinden ötürü oldukça hoşnuttur.

  Muhiku olarak yenilikçi hediye kutuları hazırlayarak insanlara keyifli bir hediye deneyimi yaşatmak başlıca hedefimiz. Uygun fiyatlı ve kaliteli ürünleri bir araya getirerek özenle oluşturduğumuz kutularla sizi mutlu etmeyi amaçlıyoruz.

  Elbette edebiyat tutkunlarını da unutmadık ve sizler için kitap temalı hediyeler hazırladık. İçinde birbirinden güzel kitapların yer aldığı hediye kutusu seçenekleri ile kitapsever dostlarınız için en güzel hediyeleri hazırlayabilirsiniz.

  Özellikle fantastik kitaplar edebiyat dünyasında en sevilen türlerden biridir. Çünkü fantastik kitapları okuyunca insanlar kendilerini başka bir evrende bulurlar. Bu nedenle dış dünyanın gerçekliğinden ve sıkıcılığından uzaklaşma lüksüne erişirler.

  Fantastik Kitap Nedir?

  Edebiyatta çok önemli bir yere sahip olan fantastik edebiyat kitaplarına değinmeden önce kelime anlamına bir değinelim. Fantastik nedir, fantastik ne demek? Fantastik kelimenin tam anlamıyla gerçekte var olmayan, gerçek dışı, düş ürünü demektir.

  Bu türe ait kitaplarda hayal gücünün sınırlarında gezer, bambaşka evrenlerde yaşarız. Hatta kimi zaman insanların hayalinin bu evrenlerde yaşamak olduğuna rastlayabilirsiniz. Kimileri Orta Dünya’da Frodo ile Hüküm Dağı’na yolculuk etmek isterken kimileri de Harry Potter ile Hogwarts’ta derslere katılmak ister.

  Ayrıca bu edebiyat türündeki romanlarda yaşanan olaylar bizim dünyamızın gerçekliğinde değildir. Bu kitaplarda fizik kuralları geçerli olmamakla birlikte gerçek dışı pek çok olay gerçekleşir. Bununla birlikte cadılar, büyücüler, devler, vampirler ve daha birçok farklı karakteri de bu romanlarda görmemiz mümkün!

  En Çok Okunan Fantastik Kitap Seçenekleri

  Bu türün özelliklerine değindik peki en çok okunan kitap seçenekleri nelerdir? Gerçek dışı olarak nitelendirebileceğimiz bu edebiyat türü özellikle gençlerin okumaya başlaması için sıklıkla tercih edilir.

  Pek çok insanın da ilk okuduğu kitaplar bu türdedir. Özellikle Tolkien’in Hobbit’i, C. S. Lewis’nin Narnia Günlükleri serisi ve Rowling’in Harry Potter serisinin tamamı genç fantastik kitap önerileri denildiğinde ilk akla gelen kitaplardır.

  Eğer siz de özellikle küçük kardeşiniz için değerli bir hediye arayışındaysanız, ona bu kitaplardan birini hediye etmenizi tavsiye ederiz. Böylelikle kardeşinizin hayatına yeni bir kapı açarak bambaşka bir evrene adım atmasına yol açabilirsiniz.

  Uygun Fiyatlı Fantastik Kitaplar

  Kitapseverleri en çok zorlayan durum da sürekli kitap alma isteğidir. Elimizdeki kitapları daha bitirmeden kitaplığımıza yeni kitaplar eklemek isteriz. Hatta öyle ki bu da bir yerde bağımlılığa dönüşür. Bu nedenle kitapların uygun fiyatlı olması bizler için önemlidir.

  Uygun fiyatlı en iyi fantastik kitaplar içinde karşımıza çıkan kitaplardan biri de Harry Potter serisinin ilk kitabı olan Harry Potter ve Felsefe Taşı kitabıdır. Muhiku ile bu kitaba ulaşabilir, sevdikleriniz için güzel bir hediye kutusu oluşturabilirsiniz.

  Ayrıca, Harry Potter serisi kitaplarının yanı sıra resmi olmayan Harry Potter kitapları da vardır. Muhiku bu ürünleri de uygun fiyatlı olarak size ulaştırıyor.

  O halde resmi olmayan bu kitaplar nelerdir?

  • Unofficial Harry Potter Büyü Kitabı
  • Harry Potter Film Dehlizi Kitap 1: Orman, Göl ve Gök Sakinleri
  • Harry Potter Film Dehlizi Kitap 2: Diagon Yolu, Hogwarts Ekspresi ve Sihir Bakanlığı
  • Dumbledore: Hogwarts’ın Tanınmış Müdürünün Hayatı ve Yalanları

  En İyi Fantastik Kitap Serileri

  Sevdiklerine büyüleyici bir hediye vermek isteyenlerin ilk adresi elbette fantastik seri kitaplar!

  En iyi fantastik seriler denilince ilk akla gelen isimler elbette:

  • J. R. R. Tolkien tarafından yazılmış olan Yüzüklerin Efendisi serisi,
  • J. K. Rowling tarafından kaleme alınan Harry Potter serisi,
  • ve özellikle ”Game of Thrones” adlı dizisiyle popülerleşen George R. R. Martin’in yazmış olduğu Buz ve Ateşin Şarkısı serisidir.

  Fantastik tutkunları için hediye mi arıyorsunuz? O halde en güzel fantastik kitap serileri ve bu serilerle ilgili hediyeliklere Muhiku’dan ulaşabilirsiniz. Üstelik bu hediyelikler ile birlikte harika hediye setleri oluşturuyor ve sizin beğeninize sunuyoruz.

  Harry Potter Serisi

  Fantastik edebiyat kitap serileri denilince ilk akla gelen isim şüphesiz ki Harry Potter olur. Harry Potter, İngiliz yazar J. K. Rowling’in yazmış olduğu 7 kitaplık bir seridir. Hem kitapları hem de filmleri ile bir neslin çocukluğuna yön veren bu serinin fantastik kitapları içindeki yeri sarsılmazdır.

  Oldukça popüler olan bu serinin konusunu bilmeyen yoktur ancak yine de bahsedelim. Kitap, ailesi öldüğü için teyzesiyle yaşayan Harry Potter’ın Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu’na gitmesiyle yaşadığı olayları konu edinir. Harry bir büyücü olduğunu ve ailesinin kötü bir büyücü tarafından öldürüldüğünü öğrenir.

  Her bir kitapta Harry’nin okul hayatındaki bir yılını görüyor, arkadaşlarıyla tanışıyor ve gizemli büyücülük derslerine konuk oluyoruz. Ayrıca bir çocuğun 11 yaşından 18 yaşına kadar geçirdiği her türlü sıkıntıyı da gözlemleme fırsatı buluyoruz.

  Aslında başta çocuk kitapları olarak yayımlanan bu seri küçük büyük herkesin favorisi haline geldi. . Çünkü Harry Potter kitaplarını okuyan herkes her yaşta kendinden bir şeyler buldu. Fantastik edebiyatın bize sunduğu en güzel nimetlerden olan cadılar, büyücüler, iksirler, sihirli yaratıklar gibi pek çok ögeye de bu kitap sayesinde erişiriz.

  Harry Potter ve Felsefe Taşı

  Serinin ilk kitabı olan bu kitap 1997 yılında yayımlandı. Bu kitap; anne ve babası ölen Harry’nin teyze ve eniştesinin yanında yaşadığı olaylarla başlar. Harry’nin hayatı ona gelen gizemli bir mektupla tamamen değişir. Bu mektup Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu’ndan geliyordur.

  Daha önce Harry’ye ailesinin bir trafik kazası sonucu öldüğü söylenmiştir. Oysaki durum hiç de böyle değildir. Harry’ye mektubunu ulaştırmak için gelen Rubeus Hagrid, Harry’ye ailesiyle ilgili gerçekleri anlatır. Böylelikle Harry kendisinin de tıpkı ailesi gibi bir büyücü olduğunu öğrenir. Ayrıca karanlık bir büyücünün onu öldürmek istediğini ancak onu öldüremeyip ailesini öldürdüğünü ve ortadan kaybolduğunu öğrenir.

  Bu gizemin ardından ise Harry’nin Hogwarts’taki maceralarına ve arkadaşlık ilişkilerine tanık oluruz. Ron, Hermione, Dumbledore, McGonagall, Dumbledore gibi pek çok harika karakterle de tanışmış oluruz. Mükemmel bir maceraya hazırlanmak için güzel bir giriş niteliği taşıyan bu kitaba okuyan herkesin bayılacağına eminiz.

  Harry Potter ve Sırlar Odası

  Diğer Harry Potter kitapları arasında sönük kalan Harry Potter ve Sırlar Odası, aslında diğerleri kadar keyifli bir kitaptır.

  Kitabın başında Dobby adında, Harry’yi Hogwarts’a dönmemesi konusunda ikna etmeye çalışan bir ev cini ile tanışırız. Bu yıl Hogwarts tehlikelidir: Harry garip sesler duymaya başlar, öğrenciler taşlaşır ve ”Slytherin’in varisi” tüm okula korku salar.

  Harry Potter ve Azkaban Tutsağı

  Sirius Black ve ruh emicilere hoş geldin deme kitabı!

  Büyük gizemlerle dolu olan bu kitabın başında Lord Voldemort’un en büyük destekçisi olan Sirius Black’in Azkaban’dan kaçtığını öğreniriz.

  Sonrasında da Azkaban’ın muhafızları olan ruh emiciler de onu bulmak için Hogwarts’a gelir. Sirius Black hakkındaki gizemleri ve onun neden Harry’nin peşinde olduğunu anlamaya çalıştığımız bu kitap, birçok Potterhead için serinin en güzel kitabıdır

  Harry Potter ve Ateş Kadehi

  Bu kitapta büyücülük dünyası için oldukça önemli olan bir olay gerçekleşir: Üç Büyücü Turnuvası. Bu sene Hogwarts’ta gerçekleşecek olan bu yarışma için Durmstrang ve Beauxbatons okullarından öğrenciler gelir.

  Ateş kadehinden adı çıkan herkesin yarışmak zorunda olduğu bu yarışmada her okuldan bir kişi yarışacaktır. Durmstrang’tan Viktor Krum, Beauxbatons’tan Fleur Delacour ve Hogwarts’tan da Cedric Diggory seçilir. Ancak Harry Potter’ın adı da ateş kadehinden çıkar.

  Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı

  Hogwarts’ta artık işler karıştı! Dolores Umbridge Hogwarts’ın müdürü olur ve tüm öğrencilere ve öğretmenlere sıkıntılı zamanlar yaşatır. Ancak Harry, Ron, Hermione; diğer birçok öğrenci ile birlikte Dumbledore’un Ordusu’nu kurar.

  Voldemort ve Dumbledore’un nefes kesen bir düellosuna da tanık olduğumuz bu kitap serinin en uzun kitabıdır.

  Harry Potter ve Melez Prens

  Serinin sondan bir önceki bu kitabında ise Voldemort’un hayatında bir yolculuğa çıkıyoruz.

  Draco Malfoy, Voldemort tarafından Dumbledore’u öldürmekle görevlendirilmiştir. Dumbledore ise Harry sayesinde Voldemort ve hortkuluklar hakkında bilgi edinir. Büyük bir kayıp yaşayacağımız bu kitabın sonunda Melez Prens’in kim olduğunu da öğreniyoruz.

  Harry Potter ve Ölüm Yadigarlığı

  Sona ulaştığımız ve Hogwarts’a üzülerek veda edeceğimiz kitaba geldik. İçinde maceradan maceraya koştuğumuz bir kitap bizi ne kadar üzer? Ayrılığın verdiği acıyı sonuna kadar hissedeceğiniz bu kitapta en yakın arkadaşlarınızdan kopuyor gibi hissedeceksiniz.

  Artık Harry, Ron ve Hermione’nin okul hayatının da sonuna geldiği ve büyük Hogwarts savaşının yaşandığı bu kitapta yeri gelecek sevinecek yeri gelecek ağlayacaksınız.

  Hediye Olarak Tercih Edebileceğiniz Fantastik Kitaplar

  Kitap okumayı seven arkadaşınıza veya kardeşinize hediye mi arıyorsunuz? Özellikle genç fantastik kitap serileri önerisi mi arıyorsunuz? O halde işiniz kolay! Elbette en iyi fantastik kitap önerisi Harry Potter serisidir.

  Harry Potter Sırlar Odası Özel Hediye Kutusu

  İlk önerimiz Harry Potter Sırlar Odası Özel Hediye Kutusu. Merak etmeyin, Sırlar Odası kitabından ilham alınarak hazırlanmış olan bu hediye kutusunda istediğiniz kitabı seçme şansınız da var. Ayrıca yanında birçok güzel hediyelik ürünün de olduğu bu kutuya Slytherin binasında olan dostlarınız bayılacak.

  Bu kutuda:

  • İngiltere’den Lady Grey çayı
  • Harry Potter Slytherin fincan
  • Patiswiss’in çikolatası
  • Seçeceğiniz bir Harry Potter kitabı
  • Harry Potter Slytherin kitap ayracı
  • 4 farklı tütsü ve tütsü kayığı
  • ve hediye notunuz yer alır.

  Harry Potter Azkaban Tutsağı Özel Hediye Kutusu

  Ravenclaw binasında olanların çok seveceği Harry Potter Azkaban Tutsağı Özel Hediye Kutusu da tercihlerinizden biri olabilir. En sevilen kutulardan biri olan bu kutu, özellikle mavi rengi teması ve içindeki mumun ferahlığıyla yüksek talep görüyor.

  Bu kutuda:

  • İran’dan Hibiskus çayı
  • Harry Potter Ravenclaw fincan
  • Patiswiss’in çikolatası
  • Yade okyanus aromaterapi mum
  • İstediğiniz bir Harry Potter kitabı
  • Harry Potter Ravenclaw kitap ayracı
  • ve hediye notunuz yer alır.

  Bu kutuya ek olarak Harry Potter Ravenclaw Haftalık Planlayıcı eklemenizi öneririz.

  Fantastik Kitaplarla Hediye Hazırlama Fikirleri

  Sizler için pek çok fantastik kitap önerisi sunduk, peki kitaplarla ilgili nasıl bir hediye hazırlayabiliriz?

  Sevdiklerinize yukarıda da belirttiğimiz gibi içinde fantastik kitapların yer aldığı bir kutu hediye edebilirsiniz. Ancak hediye vereceğiniz kişi bir fantastik kitabı çok seviyor ve hali hazırda o kitaba sahip olabilir.

  Peki bu durumda ne yapabilirsiniz? O halde kitaplar yerine fantastik kitap serileri için hazırlanan ürünleri hediye etmeyi de düşünebilirsiniz. Bunlar ne olabilir?

  • Harry Potter mug kupa
  • Haryy Potter Gryffindor butik defter
  • Harry Potter Muggle Studies butik defter
  • Harry Potter Ron Weasley mıknatıslı kitap ayracı
  • Harry Potter Dark Arts özel kesim sticker seti
  • The Lord of the Rings Orta Dünya haritası ajanda
  • The Lord of the Rings mug kupa

  The Hobbit Hediye Kutusu

  Fantastikten bahsedip de J. R. R. Tolkien’in ölümsüz eseri Hobbit’ten bahsetmemek olmazdı. Tek kitap olan ve yine Orta Dünya evreninde geçen bu eser aslında Yüzüklerin Efendisi serisinden öncesini anlatıyor.
  Yani burada yüzüğün Bilbo Baggins’in eline nasıl geçtiğini okuyoruz. En az Yüzüklerin Efendisi kadar keyifli olan Hobbit kitabını da okumanızı öneririz.
  The Hobbit Hediye Kutusu ise Yalnız Dağ Erebor’un baskısının yer aldığı kupası ile Hobbit seven kişiler tarafından çok beğenilen bir hediye kutusu. Siz de Hobbit seven birine hediye arıyorsanız tercihinizi bu kutudan yana yapabilirsiniz.
  Şimdi dilerseniz içinde tam olarak ne varmış bakalım.
  • Brasil Bella Giana kahvesi
  • Hobbit The Lonely Mountain mug kupa
  • Patiswiss çikolatası
  • The Hobbit butik defter
  • French Press
  • ve hediye notunuz bu kutuda yer alır.

  S: Fantastik kitapları nedir, diğer kitap tülerinden farkı nedir?
  C: Fantastik kitap içinde gerçek dünyada olamayacak şeylerin bulunduğu, gerçek dışı kurguları işleyen bir kitap türüdür. Vampirler, büyücüler, kurt adamlar genelde fantastik bir kitabın ana karakterleri konumundadır. Fantastik kitapların bu kadar sevilme sebebi, insanları gerçek dünyanın sıkıcılığından kurtarması, onlara başka bir dünyanın kapılarını aralamasından kaynaklanır.
  S: En iyi fantastik kitaplar hangileridir?
  C: Kimileri için fantastik edebiyatın en iyi kitap serisi Yüzüklerin Efendisi iken kimileri için Harry Potter en iyisidir. Bize göre iki seri de oldukça okuması oldukça keyifli olan seriler. Eğer siz de sevdiklerinize Harry Potter kitapları ve ürünleri hediye etmek isterseniz Muhiku'da yer alan Harry Potter ürünlerine göz atabilirsiniz.
  S: Kimlere fantastik kitaplar armağan edebiliriz?
  C: Fantastik kitaplar genel anlamda okuyan herkes tarafından sevilen kitaplardır. Özellikle küçük yaştaki kardeşinizin kitap okumaya başlamasını istiyorsanız ona yaşına uygun bir fantastik kitap hediye edebilirsiniz. Kitaptaki dünya ilgisini çekecek, kitabın büyüsüne kapılacaktır. Böylelikle kitap okumayı da bir alışkanlık haline getirmesi çok kolay olacaktır. Yalnızca küçüklere değil, yetişkinlere de fantastik kitaplar hediye ederek onların keyifli bir okuma deneyimi yaşamasını sağlayabilirsiniz.