Yenilikçi hediyelerle mutluluk dağıtıyoruz

Üzerine saatlerce düşünülmüş, hayata değer katan hediye kutuları tasarlıyoruz.

Muhiku olarak Mart 2018’de aylık hobi ve deneyim kutuları tasarlayarak kurulduk. İlk çıkış noktamız insanların kendilerine ayıramadıkları zamanı onlar için tasarlayarak farklı deneyimler yaşayabilecekleri ve yeni şeyler öğrenebilecekleri ürünleri bir araya getirerek her ay sonunda göndermekti.Zaman içerisinde bize gelen talepleri değerlendirerek aynı mantıkta hediye kutuları tasarlamaya ve aynı gün kargolamaya başladık. Aslında abonelik’ten çok farklı bir operasyon ve sermaye yapısına sahip klasik e-ticarete geçişimiz neredeyse 1 sene sürdü. Bu süreçte tamamen organik büyüyerek yolumuza devam ettik.Birinci senemiz henüz biterken telefonlarımız şirketler tarafından çalmaya başladı. Yaptığımız görüşmelerde şirketler için hediye tasarlama süreçlerinin oldukça sancılı olduğunu farkettik.Şirketler hediye tasarlama sürecinde sadece kaybolan zamandan, paradan, muhattap olunan insanlardan ve yaşanılan can sıkıcı süreçlerden kurtulmayı değil aynı zamanda yenilikçi hediye fikirleri ile farklılaşmak istiyorlardı. Günün sonunda şirketlerde kimsenin işi harika hediye fikirleri keşfetmek ve bunları tasarlamak değil.Şirketlere yenilikçi hediye seçeneklerini anahtar teslim sunmak için Muhiku’da kurumsal hediyeler de tasarlamaya başladık. Sadece 1,5 sene içerisinde 500’den fazla şirketle birlikte proje gerçekleştirdik.Muhiku olarak önümüzdeki 2 sene içerisinde son tüketici tarafında 2. oyuncu, kurumsal hediye tarafında ise 1. oyuncu olmayı hedefliyoruz. Bugüne kadar bize güvenen, tercih eden herkese minnettarız.

Farklı sektörlerde 500’den fazla şirket

ekip arkadaşlarını, iş ortaklarını ve müşterilerini bizimle mutlu etti!

Nasıl kurulduk?

Bu hikaye, 2018’in Mart ayında 2 kredi kartı ve geçmiş tecrübelerimizi ortaya koyarak sevgili ortağım Ahmet’in kot 2’deki küçük dairesinin bir köşesinde başladı. Bir gün hikayemizi anlatmak aklımızın ucundan bile geçmedi. Sadece denemek istemiştik. Ahmet’le akşamları mahalledeki cafemizde çay içtiğimiz bir akşam bir kez daha deneyelim dedik. Tıpkı daha önce denediklerimiz gibi.Kendi işlerimizi bırakıp bu işe girebilecek bir sermaye bile yokken adım attık. Sonrası çorap söküğü gibi geldi. İlk günden beri o günün imkanlarında elimizden gelen her şeyin en iyisini yapmaya çalıştık. 1 yılda 2 kişi yola çıktığımız girişimimizde hiçbir yatırım almadan her ay %100’ün üzerinde büyüyerek 30 kişilik bir aile olduk.

Muhiku’da Mutlu Bir Kariyer Sizi Bekliyor

Kurulduğumuz günden bugüne büyümemizi sürdürüyoruz. Bununla birlikte yeni ekip arkadaşlarına ihtiyaç duyuyoruz.Büyük planlarımız var. Bu planları birlikte gerçekleştirmek isterseniz, sizinle tanışmayı çok isteriz. Açık Pozisyonları İncele

Kültür

Yenilikçi hediye fikirlerini daha erişilebilir hale getiriyoruz.

Muhiku ekibi yaptığı işi gerçekten seven ve tutkuyla çalışan kişilerden oluşuyor. Muhiku’da yaratıcı fikirlerinizi hayata geçirebileceğiniz bir çalışma ortamı tasarladık. Unvanınızın ne olduğu hiç fark etmeksizin Muhiku’da kendinizi yönetme özerkliğine sahipsiniz. Herkesin birbirine yardım ettiği, birlikte öğrendiği ve işlerini geliştirdiği bir ortam sunuyoruz.