Kedi Ödül Maması

 • Dreamies Somonlu Kedi Ödül Maması
  %20 İndirim!
  Original price was: 55,90 TL.Current price is: 44,90 TL.
  Tükendi
  Favori
 • Vets Plus Kril ve Tavuklu Sıvı Kedi Ödül Maması 14 g - 5li
  %17 İndirim!
  Original price was: 59,90 TL.Current price is: 49,90 TL.
  Tükendi
 • Vets Plus Somonlu Sıvı Kedi Ödül Maması 14 g - 5li
  %17 İndirim!
  Original price was: 59,90 TL.Current price is: 49,90 TL.
  Tükendi
 • Vets Plus Ton Balıklı Sıvı Kedi Ödül Maması 14 g - 5li
  %17 İndirim!
  Original price was: 59,90 TL.Current price is: 49,90 TL.
  Tükendi
 • Reflex Biftekli Kedi Ödül Çubuğu
  %13 İndirim!
  Original price was: 79,90 TL.Current price is: 69,90 TL.
  Tükendi

Kedi ödül maması, diğer tüm evcil hayvanlar gibi kediler için de oldukça önemli bir yere sahip. Kedi ödül maması kedilerin pozitif davranışlar pekiştirmesi ve devamlılık sağlaması için en çok kullanılan üründür. Bu mamalar genellikle bu nedenden ötürü kullanılır. Ancak siz ödül mamalarını kedinize yalnızca onları mutlu etmek istediğiniz için de verebilirsiniz elbette.

Kediler için ödül maması seçme konusu da hayli tartışılan bir konu. En iyisi hangisidir, ne kadar vermeliyim gibi sorular sık sık gündem oluyor. Muhiku ise sizin için en iyi ödül maması kedi için birbirinden farklı seçenekler sunuyor.

Evcil hayvan ürünleri kategorisi ve özel olarak hazırladığı kutularla dostlarımızın kalbini çalmayı da hedefliyor. Dostlarınız için en güzel ürünleri Muhiku’da bulabilirsiniz. Böylelikle onlara güzel hediyeler vererek mutluluklarına mutluluk katabilirsiniz.

Şüphesiz ki kediler için en iyi hediye de ödül mamasıdır. Birçok farklı çeşidi ve formu olan ödül mamaları her kedi için farklılık gösterir. Siz de kediniz için en uygun olan ödül mamasına Muhiku’dan ulaşabilirsiniz.

Kedi Ödül Maması Nedir?

Günümüzde evcil hayvan sahibi olan herkesin merak ettiği ödül maması nedir, kedi ödül maması ne işe yarar gibi birçok farklı sorunun cevabı Muhiku’da.

Ödül maması, kedilerin olumlu davranışlarını pekiştirmek için ve bu davranışların devamlılığını sağlar. Bu sayede istenmeyen davranışların da önüne geçilmiş olur. Veterinerler ve uzmanlar tarafından da önerilen bu mamayı kediler çok severler.

Kediler, köpeklere kıyasla çok seçici hayvanlardır ve onlar için yedikleri mamanın tadı çok önemlidir. Ancak hemen hemen bütün kediler ödül mamasını bayılarak yer. Ödül mamaları, kendi içinde besin değerleri ve formları açısından oldukça çeşitlidir.

Kedilerin ödül maması sevgisini hepimiz biliriz. En kaliteli ödül mamalarını Muhiku aracılığıyla biricik dostlarına ulaştırabilirsiniz.

Kedi Ödül Maması Kaç Tane Verilir?

Günümüzde herkesin merak ettiği bir diğer soru da ödül maması kediye ne sıklıkla verilir sorusudur. Öncelikle, kedilere ödül maması verirken dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Bu da ödül mamasının verilme sıklığı ve elbette mama miktarıdır. Çünkü her şeyin fazlası zarardır. Ödül mamasının fazla olması da dostlarımızın sağlığını tehlikeye atabilir.

Ödül mamaları, kedilerin yaşına, kilosuna, sağlık durumuna hatta tüylerine göre dahi çeşitlilik gösterir. Bu çeşitlilikte elbette vermeniz gereken ödül maması miktarı da değişiklik gösterecektir.

Ancak genelleme yapacak olursak günlük aldığı kalori miktarının %10’unun üzerine çıkmamanız gerekir. Yine de en iyi bilgiyi veterineriniz verecektir. Ödül maması seçiminde ve miktar belirlerken veterinerinize danışmayı ihmal etmeyin.

En Çok Tercih Edilen Kedi Ödül Maması Seçenekleri

Günümüzde tercih edebileceğiniz farklı birçok ödül maması çeşidi vardır. Fakat her kedi için aynı mama uygun olmayabilir. Yavru kedi ödül maması ile yetişkin kedi maması elbette aynı olmayacaktır. Hatta kısırlaştırılmış kediler için daha farklı ödül mamaları vardır.

Çünkü her mamanın içeriği farklıdır, her kedinin ihtiyacı da aynı şekilde farklı farklıdır. Hatta çoğu veteriner zaten tek bir forma ve çeşide bağlı kalınmamasını, zamanla ödül mamalarının çeşidinin değiştirilmesini tavsiye eder.

Bu noktada, kedinizin alerjisi olan besinlerin mamanın içeriğinde olup olmadığına çok dikkat etmelisiniz. Bu sebeple, kedi ödül maması en iyi kedinizin alerjisinin olmadığı ve hoşuna en çok giden mamadır. En güzel kedi ödül maması tavsiye edilen ürünleri Muhiku’da bulabilirsiniz!

Stick

Çubuk formunda olan stick ödül maması daha çok köpek ödül maması olarak kullanılır. Ancak stick, kedilerin de en sevdiği ödül mamaları arasında yer alır. Kedi stickleri, köpeklerinki kadar sert bir formda değildir. Aksine yumuşak bir dokuya sahiptir.

Lezzeti ve görüntüsüyle kedileri cezbeden stick formundaki mamaları kediler pek severler. Çoğu kedinin beğendiği stick ödül mamasını kedilere en fazla günde bir kere vermeniz gerekir. Ancak bu miktarın haftada 5 kerenin üstüne çıkmaması gerekmektedir.

Günlük tüketmesi gereken kalori miktarının %10’unu aşmadan ödül mamalarından verebilirsiniz. Kedi ödül çubuğu aşırı tüketilmesi, sindirim faaliyetlerini olumsuz şekilde etkileyebileceğinden ötürü kedinizin sağlığını olumsuz etkileyebilir.

Tablet

Dostlarınızın sağlığı için diş sağlığı da dikkate almanız gereken önemli bir konu. Beslenme şekilleri, beslenme alışkanlıkları ve yedikleri mamalar da ağız ve diş sağlığını etkileyen bir konudur. Kedilerin tükürüğünde yer alan bakteriler dişlerinde birikir. Bu da plak oluşumuna yol açar. Zamanla, bu plaklar dişlerde tartar oluşmasına sebep olur.

Tablet formundaki ödül mamaları da özellikle kedilerin ağız ve diş sağlığı için oldukça önemlidir. Bu ödül mamaları, pürüzlü ve sert bir dış katmana sahiptir. Bu katman, kedinizin dişlerini mekanik olarak temizler.

Tablet formunda olan bu mamanın içindeki dolgular kedilerin damak zevkine uyan lezzetlerdedir. Bundan ötürü de bu mamalar birçok kedinin favorileri olur. Tabletlerin günlük alım miktarı, içeriğine bağlı olarak değişmekle birlikte yine günlük kalori ihtiyacının %10’unun geçmemenizi öneririz.

Sıvı

Sıvı formdaki ödül mamaları son yıllarda gittikçe daha da çok tercih ediliyor. Üstelik bu formdaki mamalar kedilerin en sevdiği yiyecek türlerinden biri haline geldi. Bu sıvı formdaki mamalar, krema, süt tozu, puding gibi ürünler içerir.

Kedinin sıvı ihtiyacını karşılayacak olan bu mamayı verirken aşırıya kaçmamanız gerekir. Çünkü kediler çok su tüketen canlılar değildir. Bu nedenle aşırı sıvı formda mama tüketmek ileride böbrek sorunları yaşamalarına neden olabilir.

Fileto

Fileto ödül maması özellikle içerisindeki yüksek et oranıyla birçok kedinin favorisi olarak karşımıza çıkıyor. Oldukça lezzetli bir tercih olan bu ödül maması, kediler tarafından büyük bir coşkuyla karşılanıyor.

Tek başına da kuru mamalarla karıştırarak verebileceğiniz bu ödül mamaları kedinizin tüy sağlığını da destekler. Yine de bu mama tuzlu olduğundan ötürü aşırıya kaçmamak konusunda kesinlikle dikkatli olmalısınız. Diğer mama çeşitlerindeki gibi bu formdaki mamayı verirken de %10’luk kalori miktarını aşmadığınızdan emin olmalısınız.

Kedi Ödül Maması Fiyatları

Elbette, diğer her şey gibi dostlarımızın ihtiyaçlarını alırken de en uygun nereden bulabiliriz diye düşünürüz. Muhiku, sizi arayışlardan kurtarmak ve işinizi kolaylaştırmak için en kaliteli ve en uygun fiyatları ödül mamalarını sizlerle buluşturur.

Böylece Muhiku aracılığıyla diğer birçok evcil hayvan ürününü de uygun fiyata bulabilirsiniz. Tasma, mama kutusu, oyuncak gibi pek çok ürünü Muhiku’dan kolaylıkla temin edebilirsiniz.

Ödül maması fiyatları; ürünün boyutuna, içeriğine, miktarına, markasına ve özelliğine göre değişkenlik gösterir. Ayrıca yukarıda belirttiğimiz farklı formlar için de farklı fiyatlar oluşturulur. Ayrıca kedilerin yaşları da burada etkilidir. Yetişkin kedi maması ile yavru kedi ödül maması fiyatları aynı değildir.

Hepsinden öte, ödül mamaları çok çeşitli, bu sebeple de içlerinde farklı farklı lezzetler var. Elbette bu da fiyat aralığını genişleten bir unsur. Çünkü takdir edersiniz ki ördekli kedi ödül maması ile tavuklu kedi ödül maması fiyatları aynı değil. Ancak Muhiku, genel anlamda uygun fiyatlı ve kaliteli ödül mamalarıyla dostunuza sağlıklı bir atıştırmalık kaynağı oluyor.

Sizler de çeşitleri inceleyerek en iyi kedi ödül maması seçimi yaparak dostunuza muhteşem bir sürpriz yapabilirsiniz.

Kedi Ödül Maması Önerileri

Şu bir gerçek ki piyasada çok fazla ve farklı türde mama bulunuyor. Bundan ötürü tavsiye almadan mama seçimi yapmanın ne kadar zor olduğunun farkındayız. Sizler için Muhiku en iyi ödül maması önerilerini vermekle kalmayacak, uygun fiyatlı olarak tek tıkla kapınıza gelmesini de sağlayacak.

Ayrıca, unutmayın ki Muhiku İstanbul içine aynı gün teslimat yapıyor! Tüm Türkiye’ye ise saat 14.00’e kadar verdiğiniz tüm kargolar aynı gün kargoda!

Bildiğiniz gibi birçok farklı türde ödül maması vardır. Bu çeşitlilik sizi zorlasa da bu kadar çeşitli seçeneklere erişebiliyor olmak da büyük bir şans. Çünkü veterinerler sık sık mamalarda değişiklik yapılmasını öneriyor. Sürekli aynı ürünleri kedilerinize vermek pek sağlıklı bir durum değil.

Bu nedenle, eğer kedinizin ne sevdiğinden emin değilseniz küçük paketlerden alarak kedinize denetebilirsiniz. Bu sayede de kedinizin damak tadına hakim olabilirsiniz. Yavru kedi ödül maması öneri isteyen kişilere ilk tavsiyemiz kesinlikle bu olacaktır. Ancak kedinizin alerjisi olan mamaları seçmemeye dikkat etmelisiniz.

Eğer kedinizin sevdiği tatlardan eminseniz ancak form konusunda seçim yapamıyorsanız, kedinizin ihtiyacını göz önünde bulundurmanız gerekir. Örneğin kedinizin ağız ve diş sağlığında sorunlar varsa tablet ödül maması onun için en iyi tercih olacaktır. Ya da şu sıralar daha fazla protein alması gerekiyorsa ona fileto ödül maması alabilirsiniz.

Ancak en iyisi her zaman veterinere danışarak hareket etmektir. Kedilerinizin sağlığının her şeyden önemli olduğunu unutmayın ve veterinerinizin önerilerin uymayı ihmal etmeyin.

En Popüler Kedi Ödül Maması Seçenekleri Muhiku’da!

Muhiku, insanlar için hazırladığı eşsiz hediyelerden sonra şimdi de hayvan dostlarımızın kalbini çalıyor. En popüler ödül mamaları ve daha birçok kedi ürünüyle sizin kedinizin de favorisi olmaya hazırlanan Muhiku, en kaliteli mamaları sunar!

Muhiku, kedinizin sağlığının yanında günümüz dünyasında çok önemli olan zamanınızı da düşünüyor! Bu sayede kaliteli ödül mamalarını bir arada görecek ve kediniz için en doğrusunun hangisi olduğuna çabucak karar verebileceksiniz.

Uygun fiyatlı ödül maması seçenekleriyle cebinizi de düşünen Muhiku, kedilere ödül maması arayan her kedi sahibinin ilk adresi!

S: 🐈 Kedi ödül maması ne işe yarar?
C: Ödül maması, kedilerin olumlu davranışlarını pekiştirmek ve devamlılığını sağlamak; olumsuz davranışları uzaklaştırmak için kullanılan etkili bir yöntemdir. Bununla birlikte tadının kedi damak tadına uygun sebebiyle de kedilerin gözdesidir. En iyi kedi ödül maması tercihleri için siz de Muhiku'yu tercih edebilirsiniz!
S: 🐈 Kedi ödül maması ne kadar verilmeli?
C: Ödül maması miktarı; kedinin sağlık durumuna, yaşına, kilosuna ve daha birçok farklı etmene göre değişir. Bu sebeple şu kadar vermelisiniz gibi kesin şeyler söyleyemeyiz. Ancak ödül mamasının kedinin günlük kalori ihtiyacının %10'unun geçmemesi gerektiği konusunda hemfikiriz. En kesin bilgi için veterinerinize başvurabilirsiniz.
S: 🐈 Kedi ödül maması seçerken nelere dikkat etmeliyiz?
C: Kedinize ödül maması alırken dikkat etmeniz gereken ilk şey kedinizin ihtiyaçları ve sevdiği tatları tercih etmek olabilir. Eğer kedinizin hangi mamayı sevdiğini gerçek anlamda biliyorsanız işiniz çok daha kolaydır. Şimdi siz de Muhiku üzerinden bu kriterlere en uygun ödül mamasını hızlıca seçebilirsiniz.
S: 🐈 Kedilerin en çok sevdiği kedi ödül maması seçenekleri hangileri?
C: Her kedi farklı farklı ürünler sever. Ancak genel anlamda kediler bol proteinli, et oranı yüksek ödül mamalarını bayılarak yerler. Fileto ödül maması da buna iyi bir örnektir. Fakat unutmayın ki bu ödül maması yüksek oranda et ve tuz içerdiğinden aşırı tüketimi kedinize zarar verecektir. Eğer siz de kediniz için lezzetli bir ödül maması arıyorsanız Muhiku sizin için en doğru adrestir.