Oda Kokusu

X
Filtre
Filtre
 • Marka
 • Koku Notaları
 • Hacim
Filtreyi Uygula
Sık kullanılan filtreler
 • Tümü
 • Marka
 • Koku Notaları
 • Hacim
Temizle
  • Marka
  • Koku Notaları
  • Hacim
  • Yade Küçük Oda Kokusu – İncir
   %20 İndirim!
   Original price was: 99,00 TL.Current price is: 79,00 TL.
   Tükendi
  • Yade Küçük Oda Kokusu – Manolya
   %20 İndirim!
   Original price was: 99,00 TL.Current price is: 79,00 TL.
   Tükendi
   Hızlı Teslimat
  • Yade Küçük Oda Kokusu – Misk
   %20 İndirim!
   Original price was: 99,00 TL.Current price is: 79,00 TL.
   Tükendi
   Hızlı Teslimat
  • Yade Küçük Oda Kokusu – Sandal Ağacı
   %20 İndirim!
   Original price was: 99,00 TL.Current price is: 79,00 TL.
   Tükendi
  • Yade Büyük Oda Kokusu – Manolya
   %17 İndirim!
   Original price was: 119,00 TL.Current price is: 99,00 TL.
   Tükendi
   Hızlı Teslimat
  • Yade Büyük Oda Kokusu – İncir
   %17 İndirim!
   Original price was: 119,00 TL.Current price is: 99,00 TL.
   Tükendi
   Hızlı Teslimat
  • Yade Büyük Oda Kokusu – Misk
   %17 İndirim!
   Original price was: 119,00 TL.Current price is: 99,00 TL.
   Tükendi
   Hızlı Teslimat
  • Yade Büyük Oda Kokusu – Sandal Ağacı
   %17 İndirim!
   Original price was: 119,00 TL.Current price is: 99,00 TL.
   Tükendi
  • Paşabahçe Odun Oda Kokusu
   109,00 TL
   Tükendi
   Hızlı Teslimat
  • Paşabahçe Sedir Oda Kokusu
   109,00 TL
   Tükendi
   Hızlı Teslimat
  • Paşabahçe Amber Oda Kokusu
   109,00 TL
   Tükendi
   Hızlı Teslimat
  • Paşabahçe Orman Oda kokusu
   109,00 TL
   Tükendi
   Hızlı Teslimat
  • Paşabahçe Okyanus Oda Kokusu
   109,00 TL
   Tükendi
   Hızlı Teslimat
  • Paşabahçe Sandal Oda Kokusu
   109,00 TL
   Tükendi
   Hızlı Teslimat
  • Paşabahçe Vaniya Oda Kokusu
   109,00 TL
   Tükendi
   Hızlı Teslimat

  Güzel koku ruhumuzu iyileştirir. Temiz ve ferah kokular evimizde ya da ofisimizde oluşan kötü kokuları maskeyecekleri gibi ortamın çok daha güzel kokmasını sağlarlar. Bu sebeple gerek evimiz gerek ise ofisimizde farklı oda kokusu çeşitlerini kullanmaya özen gösteririz.

  Muhiku’da ürün çeşitliliği arasında doğanın farklı bitkilerinden elde edilen kokulara yer veriyor. Hazırladığı ürün çeşitliliği arasında el yapımı ürünlere yer verdiği gibi ünlü markaların da oda kokusu çeşitleri yer alıyor.

  Diğer taraftan bu kokular yalnızca yaşam alanımızda oluşan kötü kokuları gidermekle de kalmıyor. Ayrıca psikolojimiz ve duygularımız üzerinde de olumlu gelişmelerin de meydana gelmesini sağlıyor.

  Nasıl mı? Bu sorunun cevabını merak edenler için koku ve insan psikolojisi üzerine önemli çalışmalara göz gezdirdik. Psikoloji alanında yapılan çalışmalardan da kokunun insan psikolojisi üzerinde birçok etkisi olduğunu öğrendik.

  İşte, merak edenler için koku ve insan psikolojisi arasındaki ilişki.

  Kokuların İnsan Psikolojisi Üzerindeki Etkileri

  Kokular, kadim zamanlardan bu yana bir terapi yöntemi olarak kullanılagelmiştir. Özellikle eski medeniyetlerde bitkisel bir tedavi yöntemi olarak kullanılmıştır. Hatta günümüzde dahi hala bu amaç için kullanılmaktadır.

  Bitkilerden, çiçeklerden ya da ağaçlardan elde edilen aromatik esanslar hastalığın tedavisini destelemek için modern bilimde de sıklıkla kullanılıyor. Çünkü insanların duygudurumlarını olumlu yönde etkiliyor.

  Böylece hastalığın tedavi süreci kısalıyor ve kişi sağlığına çok daha kısa sürede kavuşabiliyor. Dolayısıyla koku ve psikoloji arasındaki ilişki yalnızca duygusal etkilerle sınırlı kalmıyor.

  Bu sebeple olacak ki koku, psikolojinin ilgi duyduğu alanlardan biri. Bu alanda yerli ve yabancı birçok araştırmacı çeşitli çalışmalar yapmış. Çünkü kokular insan psikolojisi üzerinde belli etkilere sahiptir.

  Kokular genel itibariyle duygudurum, bellek ve dikkat üzerinde oldukça etkili. Dolayısıyla yaşam alanımızda kullandığımız oda kokuları ya da parfümler biz farkına varmasak bile o anki duygudurumumuzu olumlu yönde etkilemekle birlikte belleğimizde gizlenen hatıraların da yeniden gün yüzüne çıkmasına yardımcı oluyor.

  Hatta koku ve bellek arasındaki ilişki üzerine yapılan çalışmalar, kokuların görsel uyaranlara kıyasla duygusal bilgileri geri getirmede daha iyi bir uyarıcı olduğunu ortaya koymuş.

  Diğer taraftan koku hatırlamayı da kolaylaştırıcı bir etkiye sahip olabilir. Örneğin, odanızda hoş kokulu bir oda kokusu kullanıyorsunuz diyelim. Bu kokuyu yeni öğreneceğiniz bilgilerle koşullandırabilir ve daha sonra öğrendiklerinizi bu koku sayesinde çok daha kolay anımsayabilirsiniz.

  Ancak kokunun en etkili olduğu alan duygurumumuz. Nitekim bu alanda yapılan çalışmalarda da bu açıkça dile getiriliyor. Örneğin, iyi kokular kendimizi daha mutlu ve huzurlu hissetmemizi sağlarlar. Ancak kötü kokunun hakim olduğu bir ortamda mutsuz ya da huzursuz hissedebiliriz.

  Diğer taraftan her koku, insanlarda farklı etkilere sahip olabilir. Örneğin bazı kokular rahatlamamızı sağlarken, bazıları uyarıcı etkiye sahip olabilirler. Uyarıcı etkiye sahip kokular ise bir işe ya da derse daha kolay konsantre olabilmemizi sağlarlar.

  Muhiku Oda Kokuları ve Sizde Yaratacakları Etkiler

  Yukarıda da dile getirdiğimiz gibi her koku zihnimiz üzerinde farklı etkilere sahip olabilirler. Bu sebeple bu başlık altında Muhiku oda kokusu çeşitlerini ve kokuların sizde yaratacağı etkilere değinmek istedik.

  Aşağıda sizinle paylaşacağımız bilgilerden faydalanarak kendiniz, eviniz ya da iş yeriniz için en doğru kokuyu seçebilirsiniz. Böylece kendinizi de yaşam alanınızı da daha huzurlu kılabilirsiniz.

  Misk Kokulu Çubuklu Oda Kokusu

  Misk, eski zamanların en meşhur kokularından biri. Hoş ve etkili kokusu sebebiyle hem parfümeri hem de tıbbi alanda kullanılmıştır. Diğer taraftan elsi zamanların en meşhur hediyelik ürünlerinden de biridir.

  Hatta eski zaman eserlerinde de misk sıkça zikredilmiştir. Kokuların efendisi namıyla anılan bu koku, sevgiliye duyulan aşkın karşılığı olarak kullanılmıştır. Ayrıca o zamanlar bu kokunun kadının yüreğine ferahlık verdiğine de inanılırmış.

  Muhiku’nun misk kokulu oda kokusu sayesinde gerginliğinizi üzerinden atabilir ve rahatlayabilirsiniz. Böylece çok daha sakin bir yapıya sahip olabilir ve daha sağlıklı düşünebilirsiniz. Diğer taraftan huzursuzluğu giderebilir ve anlık gelen sıkıntıları azaltabilirsiniz.

  İncir Kokulu Çubuklu Oda Kokusu

  Muhiku’nun incir kokulu oda kokusu sinirlerinizi yatıştırır. Böylece anlık gelişen öfke krizlerinin yaşanma olasılığını da azaltır.

  İncir kokusu zihni canlandırıcı bir etkiye de sahip. Bu etkisiyle bir işe kolay odaklanmınızı ve böylece daha başarılı sonuçlar elde etmenize yardımcı olur.

  Ayrıca incir tatlı kokusuyla duygusal karışıklığa ve depresif ruh haline de iyi gelir. Böylece kendinizi çok daha mutlu hissedersiniz.

  Kısacası incir kokulu oda kokusunu yaşam alanınızda ya da ofisinizde kullanabilirsiniz. Böylece günün her anında pozitif bir ruh haline sahip olabilirsiniz.

  Manolya Kokulu Çubuklu Oda Kokusu

  Manolya kokusu neşeyi, mutluluğu ve uyumu temsil eder. Özellikle karamsal ruh hali üzerinde olumlu etkileri bulunur. Eğer melankolik ruh hali içindeyseniz Muhiku’nun manolya kokulu oda kokusuyla çok daha pozitif bir ruh haline bürünebilirsiniz.

  Diğer taraftan içinde yaşadığınız hanede yaşanan küçük tartışmalar da manolya kokusunun etkisiyle azalacak. Çünkü manolya kokusu uyum içinde yaşamanızı sağlar.

  Sandal Ağacı Kokulu Çubuklu Oda Kokusu

  Sandal ağacı kokusu Uzakdoğu kültüründe önemli bir yere sahip. Önemli ritüellerde kullanılan bu koku ayrıca aromaterapi uygulamalarında da sıklıkla tercih ediliyor.

  Sandal ağacı kokusu sakinleştirici bir etkiye sahip. Ruhunuzu dinlendirecek bu kokuyla sakinleşebilir ve stresin olumsuz etkilerinden korunabilirsiniz.

  Yaşam alanınızda ya da iş yerinizde kullanacağınız sandal ağacı oda kokusuyla ruh sağlığınızı koruyabilir ve kendinizi çok daha iyi hissedebilirsiniz.

  Muhiku’nun Yade markasına misk, incir, manolya ve sandal ağacı kokulu oda kokusu çeşitleriyle ruhunuzu ve bedeninizi dinlendirirken doğayı da yaşam alanınızda hissedebilirsiniz. Ayrıca kaliteli markalar arasından da seçim yapan Muhiku sedir, odun, amber, orman, okyanus ve vanilya gibi farklı kokularla hazırlanan oda kokusu çeşitlerine de sahip.

  Kaygı, stres, huzursuzluk gibi her türlü negatif duygudurumunun azalmasını sağlayacak bu kokularla yaşam alanınızda huzur dolu bir atmosfer yaratabilirsiniz.

  Ev ve Yeni İş Hediyelerinize Muhiku Oda Kokularıyla Farklı Bir Hava Katın!

  Klişe hediye alternatiflerini bir rafa kaldırıp sevdiklerinize daha farklı ve kullanışlı bir hediye verebilirsiniz. Muhiku’nun birbirinden şık dekorasyon ürünleriyle hazırladığı hediye kutusu çeşitlerini oda kokuları ile zenginleştirebilirsiniz.

  Sevdiklerinize ev hediyesi ya da iş tebrik hediyesi olarak vereceğiniz bu hediyelerle alışılagelmişin dışında bir sürpriz hazırlayabilirsiniz. Hazırlayacağınız bu sürpriz sayesinde yaşam alanlarında küçük yenilikler yapmalarına ve daha mutlu bir yaşam alanı oluşturmalarına yardımcı olabilirsiniz.

  Muhiku’nun farklı konseptlerle hazırladığı hediye kutularına alternatif olarak kendi hediyenizi de tasarlayabilirsiniz. Onlar için tasarlayacağınız hediyeyi kendi belirlediğiniz konsepte ya da sevdiklerinizin zevklerine uygun şekilde hazırlayabilirsiniz.

  Muhiku’nun Kendi Kutunu Yap seçeneğiyle özgürce tasarlayacağınız hediye kutusunun içine hediyelik oda kokusu çeşitlerinden, şık mutfak ürünlerinden, dekorasyon ürünlerinden ya da lezzetli hediyeliklerden ekleyebilirsiniz.

  Doğanın tatlı esintisiyle hazırlayacağınız hediye kutularına aynı gün kargo ya da aynı gün özel kurye ile teslimat seçeneğiyle sahip olabilirsiniz. Türkiye’nin neresinde olursanız olun saat 15.00’e kadar verilen tüm siparişler aynı gün kargolanır.

  Eğer İstanbul içindeyseniz saat 12.00’ye kadar vereceğiniz siparişler ise aynı gün size teslim edilir.

  S: 🌼 Oda kokusu çeşitleri nelerdir? Farkları nelerdir?
  C: Oda kokusu doğadaki farklı bitkilerden, çiçeklerden ve ağaçlardan elde edilen kokularla hazırlanır. Kokulara göre insan psikolojisi üzerinde farklı etkiler yaratmakla birlikte ortamda oluşturduğu enerji de farklılık gösterir. Diğer taraftan çubuklu ve sprey şeklinde farklı oda kokuları mevcut. Bu oda kokusu çeşitleri içinde en kalıcı ve en iyi sonucu veren oda kokuları çubuklu olanlar.
  S: 🌼 En sevilen oda kokuları hangileridir?
  C: En sevilen oda kokusu çeşitleri arasında incir, misk, manolya ve sandal ağacı kokuları yer alıyor. Bunlar dışında ise sedir, amber ve odunsu kokular da oldukça popüler. Ayrıca bu kokuları dört duvar arasında dahi doğayla iç içe olmanızı sağlarlar.
  S: 🌼 Sevdiklerimize oda kokusu hediye etmenin avantajları nelerdir?
  C: Sevdiklerinize oda kokusu armağan ederek yaşam alanlarına taze ve ferah bir kokunun hakim olmasını sağlayabilirsiniz. Bu kokular her defasında yenilenmiş hissetmelerini sağlacaklar. Ayrıca stres, kaygı, huzursuzluk gibi negatif duyguların da azalmasına yardımcı olacaklar.
  S: 🌼 Oda kokusu seçimi nasıl yapılır?
  C: Oda kokusu seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken şeyler; kokunun kalıcılığı, etkisi ve ortamda yaratmak istediğiniz enerji olmalı. Her kokunun farklı bir etkisi olduğu için kokular arasından ruh halinize en uygun seçimi yapmalısınız. Ayrıca çubuklu oda kokularını çok daha kalıcı ve etkili olduğu için bu tip oda kokularını tercih etmenizi tavsiye ederiz.