X
Filtre
Filtre
 • Mum Çeşitleri
 • Esans
 • Ağırlık
Filtreyi Uygula
Sık kullanılan filtreler
 • Tümü
 • Mum Çeşitleri
 • Esans
 • Ağırlık
Temizle
  • Mum Çeşitleri
  • Esans
  • Ağırlık
  • Yade Çam & Tarçın Aromaterapi Mum
   159,90 TL
   Yüksek Talep
  • Yade Kahveli Aromaterapi Mum - No:2
   159,90 TL
   (5)
   Hızlı Teslimat
  • Yade Vanilya Aromaterapi Mum – No:2
   159,90 TL
   (1)
   Çok Satan
   Hızlı Teslimat
  • Yade Lacivert Happy Birthday Sandal Mum
   159,90 TL
  • Yade Mor Happy Birthday Yaseminli Mum
   159,90 TL
   Favori
  • Yade Mavi Happy Birthday Okyanus Mum
   159,90 TL
  • Make a Wish Mum No:1 - Gold
   %12 İndirim!
   Original price was: 79,00 TL.Current price is: 69,90 TL.
   Çok Satan
  • Make a Wish Mum No:1 - Renkli
   %12 İndirim!
   Original price was: 79,00 TL.Current price is: 69,90 TL.
  • Yade Dilek Mumu - Mutluluk
   %9 İndirim!
   Original price was: 99,00 TL.Current price is: 89,90 TL.
   Hızlı Teslimat
  • Yade Dilek Mumu - Şans
   %9 İndirim!
   Original price was: 99,00 TL.Current price is: 89,90 TL.
   Favori
  • Yade Dilek Mumu – Aşk
   %9 İndirim!
   Original price was: 99,00 TL.Current price is: 89,90 TL.
  • Yade Dilek Mumu - Sevgi
   %9 İndirim!
   Original price was: 99,00 TL.Current price is: 89,90 TL.
   Çok Satan
  • Yade Dilek Mumu - Eğlence
   %9 İndirim!
   Original price was: 99,00 TL.Current price is: 89,90 TL.
  • Make a Wish Mum No:1 - Silver
   %12 İndirim!
   Original price was: 79,00 TL.Current price is: 69,90 TL.
  • Yade Yaseminli Aromaterapi Mum - No:2
   159,90 TL
   (5)
   Yüksek Talep
   Hızlı Teslimat
  • Yade Okyanus Aromaterapi Mum - No:2
   159,90 TL
   (1)
   Favori
   Hızlı Teslimat
  • Yade Beyaz Happy Birthday Vanilya Mum
   159,90 TL
  • Yade Siyah Happy Birthday Kahveli Mum
   159,90 TL
   Çok Satan
  • Yade Kırmızı Portakal & Tarçın Aromaterapi Mum
   159,90 TL
   Tükendi
   Çok Satan
   Yeni Koleksiyon
  • Kırmızı - Yade Yılbaşı Temalı Dilek Mumu
   %9 İndirim!
   Original price was: 99,00 TL.Current price is: 89,90 TL.
   Tükendi
  • Yeşil - Yade Yılbaşı Temalı Dilek Mumu
   %9 İndirim!
   Original price was: 99,00 TL.Current price is: 89,90 TL.
   Tükendi
  • Yade %100 Doğal İkili Balmumu
   %13 İndirim!
   Original price was: 109,00 TL.Current price is: 94,90 TL.
   Tükendi
  • Yade Sandal Aromaterapi Mum - No:2
   159,90 TL
   Tükendi
   Hızlı Teslimat
  • Yade Kahveli Aromaterapi Mum - No:1
   259,90 TL
   Tükendi
   (1)
   Hızlı Teslimat

  Aydınlığın ve Huzurun Aracısı: Mum

  Işık kaynağı mum; parafin, soya mumu, bal mumu ve kimi zaman da don yağı (kuyruk yağı) gibi yavaş yavaş yanan maddelerden elde edilir. Köklü bir geçmişe sahip olan mum, insanlığın en önemli ışık kaynaklarından biri olmuştur.

  Mısır ve Girit’te bulunan şamdanların Antik Çağ’ın ilk buluşlarından biri olduğu kabul ediliyor. Şamdanlar üzerinde yapılan araştırmalar, mumun en az 5000 yıllık bir geçmişe sahip olduğunu gözler önüne seriyor.

  Tarihi kaynaklara göre 1292 yılına ait bir vergi listesinde Paris’te 71 tane mum ustasının yaşadığına değiniliyor. Diğer taraftan Orta Çağ’da Avrupa’da kullanılan mumlar genel itibariyle don yağından elde ediliyormuş.

  1800’lü yıllarda ise Fransız kimyager Michel-Eugène Chevreul, yağın içindeki gliserinden yağ asidini ayırmıştır. Böylece mumun kalitesini arttıran stearik asidi üretmiştir.

  Daha sonraki yıllarda ise ismerpeçet (balinanın kafa boşluğundan elde edilir), parafin gibi malzemeler mum yapımında kullanılmıştır.

  Hayvansal mumlar uzun yıllar kullanılmıştır. Fakat günümüzde daha çok bitkisel içerikli mumlar tercih ediliyor. Özellikle soya mumu hem çeşitli faydaları hem de yüksek performansı sebebiyle en çok tercih edilen mum çeşitlerinden biri.

  Gelişen teknoloji ve imkanlarla beraber mum, bir aydınlatma aracından ziyade dekoratif bir ürün olarak önem kazanmaya başladı. Elbette elektriğin kesildiği zamanlarda yine en büyük kurtarıcılarımız arasında. Fakat yine de en çok dekoratif amaçla kullanılıyor.

  Mumun tercih edilmesinin diğer bir sebebi ise ışığının dinlendirici ve kokusunun rahatlatıcı etkileri. Fakat bunlar her mum çeşidi için geçerli değil. Özellikle soya mumu ve aromaterapi etkili mumlar rahatlatıcı etkilere sahip.

  Soya Mumu Özellikleri ve Çeşitleri

  Soya mumu, son zamanların en trend dekorasyon ürünleri arasında yer alıyor. Çünkü oldukça şık bir görünüme sahipler ve sayısız fayları var.

  Soya mumu, %100 doğaldır ve içinde kimyasal hiçbir madde barındırmaz. Diğer taraftan yapımında hayvansal bir yağ ya da koku da barındırmaz. Bu sebeple bitkisel ve vegandır.

  İçeriğinde kimyasal barındırmadığı için yandığı zaman havaya zararlı gaz salınımı yapmaz. Bu sebeple bronşit, astım, farenjit gibi akciğer rahatsızlıkları olan kişiler de gönül rahatlığıyla tercih edebilirler.

  Diğer mumlar yandığı ortamda is oluşumuna neden olabilir. Fakat soyadan elde edilen mumlar is oluşturmaz ve bulundukları ortamı kirletmezler.

  Soyadan elde edilen mumlar, diğerlerine nazaran daha pahalıdır. Fakat onlara nazaran yanma süreleri de çok daha uzundur. Bu sebeple aslında tam bir fiyat performans ürünü olduklarını söyleyebiliriz.

  Ayrıca bu mum çeşidi mental sağlık için de oldukça faydalıdır. Sinir, stres, korku, huzursuzluk, kaygı, üzüntü gibi duyguların azalmasını ve ortama pozitif bir enerjinin hakim olmasını sağlarlar.

  Bu sebeple de uzun yıllardır Spa & Wellness salonları tarafından tercih edilirler. Ayrıca eridiği zaman doğal bir el kremi görevi de görür.

  Muhiku, tüm bu sebeplerden dolayı ürün çeşitliliği arasında soya mumlarına da yer veriyor. Siz de sevdiklerinize şık ve faydalı bir hediye vermek istiyorsanız Muhiku’nun soya mumu çeşitlerini inceleyebilirsiniz.

  Kahveli Doğal Soya Mumu

  Kokusuyla dahi zihnimizi uyaran ve enerjimizi arttıran kahve, soya mumunun gücüyle birleşti. Kahveli soya mumunun kokusu uykunuzu açacak, enerjinizi yükseltecek, konsantrasyonunuzu arttıracak ve daha hızlı düşünmenize yardımcı olacak.

  Kahve kokulu mumları sabah saatlerinde ya da öğle yemeğinden sonra tercih edebilirsiniz.

  Vanilyalı Doğal Soya Mumu

  Yoğun tatlı kokusuyla zihinsel ve bedensel anlamda rahatlamanıza yardımcı olur. Vanilyalı soya mumunun kokusuyla enerjinizi yükseltebilir ve bedeninizi rahatlatabilirsiniz. Ayrıca bu hoş koku stres ve kaygı seviyesinin en aza inmesine yardımcı olur.

  Lavantalı Doğal Soya Mumu

  Hafif ve huzur verici kokusuyla sakin bir ruh haline bürünmenize yardımcı olur. Depresyon, kaygı, stres, mutsuzluk gibi ruh hallerinin iyileşmesini sağlar. Böylece rahat bir uyku çekebilir ve ertesi güne daha zinde başlayabilirsiniz.

  Yaseminli Doğal Soya Mumu

  Yaseminin huzur verici kokusu; konsantrasyonu arttırır, stresi azaltır ve enerji verir. Özellikle çalışma masasında bu mumu yakarak performansınızın artmasını sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda meditasyon ve yoga yaparken kullanabilirsiniz.

  Hindistan Cevizli Soya Mumu

  Ferahlatıcı ve dinlendirici kokusuyla ortamdaki negatif enerjinin yerini pozitif enerjiye bırakmasını sağlıyor. Öfke, korku, stres gibi duyguların azalmasına ve pozitif bir ruh haline bürünmenize yardımcı oluyor.

  Ayrıca Hindistan cevizi kokusu Uzak Doğu’da alternatif tıpta halsizlik ve yorgunluk şikayeti olanları tedavi etmek amacıyla da kullanılıyor. Bu sebeple kendinizi halsiz ve yorgun hissettiğiniz zamanlarda Hindistan Cevizli soya mumunun kokusuyla rahatlayabilirsiniz.

  Kahve, vanilya, lavanta, yasemin ve Hindistan cevizi kokularıyla hazırlanan küçük ve büyük mum çeşitleri arasından kendiniz ya da sevdikleriniz için en özel seçimi yapabilirsiniz.

  Beton Soya Mumlar

  Şık tasarımları ve birbirinden özel kokularıyla beton soya mumları hediyelerinizin ve evinizin vazgeçilmezi olacak. Bulunduğu ortama şıklık katan ve huzur dolu bir atmosfer yaratan mumlar; yorgun zamanlarınızda, üzüntülü, mutlu ya da sıkıntılı zamanlarınızda sizi yalnız bırakmayacaklar.

  İncirli Beton Soya Mumu

  Tatlı kokusuyla yaşam alanınızda ya da çalışma ortamınızda mis gibi bir hava yaratacak olan incir kokusu da zihinsel ve bedensel anlamda rahatlamanıza yardımcı olacak.

  Sandal Ağacı Aromalı Beton Soya Mumu

  Sandal ağacı kokusu depresyon, anksiyete ve stres gibi ruh hallerini iyileştiren en etkili kokular arasında. Bulunduğu ortamın havasını da tazeleyen bu koku, rahatlatıcı bir atmosfer yaratacak.

  Sandal ağacı kokusunu meditasyon ve yoga esnasında kullanabilirsiniz.

  Manolya Aromalı Beton Soya Mumu

  Sinir sistemi üzerinde rahatlatıcı bir etkiye sahip manolya kokusu gevşemenizi sağlayacak. Ferahlatıcı kokusuyla uyum ve mutluluk getirecek bu koku, huzur dolu evlerin sırrı olacak. Ayrıca bazı kültürlerde bu konunun aşkı tazelediğine de inanılır.

  Beton Yüz Figürlü Misk Aromalı Soya Mumu

  Ortamdaki kötü kokuları hapsedici bir özelliğe sahip olan misk kokusu yersiz huzursuzluklara da iyi geliyor. Misk kokulu soya mumu sayesinde ruhunuz iyileşecek.

  Dekoratif Mumlar

  Eğer daha makul fiyatlı şık mumlar arıyorsanız dekoratif modelleri de inceleyebilirsiniz. Bu mumlar bütçe olarak sizi zorlamayacaklar. Fakat tasarım olarak en az diğer mumlar kadar şık olduklarını söyleyebiliriz. Bu mumlar parafin mum çeşitleri arasında yer alırlar.

  Kırmızı Kalpli Mum

  Aşkın en romantik yansımalarından biri olan kırmızı renkli mum, en özel anlarınızda ışıyla sizi ve aşkınızı aydınlatacak. Kendi ellerinizle hazırladığınız yıl dönümü yemeğine ya da Sevgililer Günü yemeğine bu şık kalpli mum ile daha da romantik bir hava katabilirsiniz. Hatta sevgiliye hediye kutusunda bu muma da yer verebilirsiniz.

  Tealight Mum

  Her türlü ortama uyum sağlayan tealight mumlar oldukça kullanışlı. En beğendiğiniz mumlukları bu mumlarla birleştirebilirsiniz. Dilerseniz meditasyon saatlerinizde ya da buhurdanınızdan yayılacak rahatlatıcı koku için bu mumları kullanabilirsiniz.

  Muhiku’nun tealight mumlar 6’lı set halinde ve kendine ait bez kesesinde geliyor.

  Kokulu Mumlar

  Mis kokulu mumlarla yaşam alanınızın ya da çalışma ortamınızın havasını değiştirme zamanı geldi de geçiyor bile! Kahvenin enerji verici, vanilyanın huzur verici, okyanusun ferahlatıcı ve sandalın sakinleştirici kokularıyla hazırlanan mumlar arasından bütçenize uygun bir seçim yapabilirsiniz. Dilerseniz teneke dilerseniz ise kokulu bardak mum çeşitleri arasından sevdikleriniz için şık bir hediye seçebilirsiniz.

  Yukarıda bahsettiğimiz hediyelik mum çeşitleri ile kendinizi ya da sevdiklerinizi şımartabilirsiniz. Huzurlu bir ortamın anahtarı olan bu mumlarla günlerinizi çok daha verimli ve huzurlu geçireceksiniz. Ayrıca pozitif ruh halinizle çevrenizdeki herkesi kendinize hayran bırakacaksınız.

  S: Mum çeşitleri nelerdir? Farkları nelerdir?
  C: Geçmişten bu yana mum yapmak için farklı maddeler kullanılmıştır. Muhiku’nun mum çeşitliliği ise soya ve parafinden oluşmaktadır. Soya mumu parafine nazaran pahalıdır. Fakat parafinden çok daha doğal ve faydalıdır. Ayrıca yanma süresi de diğer mumlara nazaran çok daha uzundur.
  S: Neden soya mumu tercih etmeliyiz?
  C: Soya mumu pahalı olduğu için çok tercih edilmez. Fakat mental ve fiziksel sağlık üzerinde pek çok olumlu etkisi vardır. Ayrıca bulunduğu ortamın havasını kirletmez ve akciğer sağlığınızı tehdit etmez. Bu sebeple soya mumunu tercih etmenizi tavsiye ederiz.
  S: Kokulu mum seçerken nelere dikkat etmeliyiz?
  C: Kokulu mum seçerken dikkat etmeniz gerekenler kokunun; yoğunluğu, etkileri ve o kokuya karşı hassasiyetinizin olup olmadığıdır. Kokuların insan zihni ve bedeni üzerindeki etkilerini göz önünde bulundurursak alacağınız mumun kokusunun çok önemli olduğunu söyleyebiliriz. Muhiku’nun kokulu mumlarını ve kokuların etkilerini inceleyebilirsiniz.
  S: Sevdiklerimize mum hediye etmenin avantajları nelerdir?
  C: Sevdiklerinize hediye edeceğiniz mumlar ile onların yaşam alanlarına ya da çalışma ortamlarına şık bir hava katabilirsiniz. Ayrıca mumların stres, sıkıntı, kaygı, huzursuzluk gibi ruh hallerini hafifleten etkileri sayesinde sevdiklerinizin daha pozitif bir ruh haline kavuşmalarını ve günlerini daha verimli geçirmelerini sağlayabilirsiniz.