Yardımcı Ekipmanlar

 • Hario V60 Range Şeffaf Servis Sürahisi (600 ml)
  %10 İndirim!
  Original price was: 890,00 TL.Current price is: 799,90 TL.
  Tükendi
 • V60 Drip Kettle Air 350 ml
  %10 İndirim!
  Original price was: 220,00 TL.Current price is: 199,00 TL.
  Tükendi
 • Theferruat Akıllı Tartı
  1.199,90 TL
  Tükendi

Güne pozitif ve enerjik başlamanın sırrı bir fincan lezzetli kahve. Peki bir fincan lezzetli kahve hazırlamanın sırrı ne? Elbette kahveyi hazırlarken kullanılan malzemeler ve yardımcı ekipmanlar!

Muhiku, sevdiklerinize kocaman mutluluklar armağan etmeniz için ürün çeşitliliğini her zaman geliştiriyor. Güncel hediye alternatiflerinden tutun da günlük hayatta ihtiyacımız olan pek çok ürüne sahip.

Yardımcı ekipmanlar da bir kahveseverin günlük hayatta en çok ihtiyacı olan ürünler arasında yer alıyorlar. Eğer kahvesever eşinize, dostunuza ya da başka bir yakınınıza hediye arıyorsanız bu kullanışlı ve şık ekipmanlarla harika bir set hazırlayabilirsiniz. Hazırlayacağınız set ile onlara ihtiyaç duydukları tüm ürünleri tek bir kutuda armağan edebilirsiniz.

Muhiku’nun yardımcı ekipmanları arasında neler var, dediğinizi duyar gibiyiz. Bu ürünler arasında mükemmel aromayı, kahve reçetenizi kusursuz bir şekilde hazırlayabileceğiniz birçok ürün var.

Öyleyse sizi kusursuz lezzete ulaştıracak şu ekipmanları bir yakından tanıyalım. İşte, kahveden aldığı her bir yudumla mest olanların bayılacağı şık ve kullanışlı yardımcı ekipmanlar.

Her Yudumda Kusursuz Aromayı Tatmak İsteyenlere: Server

Server, V60 demleme stilinde kullanılan bir yardımcı ekipman. Burada kahvenin tadını etkileyen en önemli etken ise camın kalitesi. Dolayısıyla kullanacağınız serverın cam kalitesi ne kadar iyi olursa, kahvenizin aroması da o derece lezzetli olacak.

Diğer taraftan dışarıdan bakıldığı zaman serverın ana amacı kahveyi belli bir haznede toplamak gibi görünebilir. Bu aslında oldukça yerinde bir yaklaşım. Ancak server bunun dışında başka bir amaca daha hizmet eder. Bu da kahvenin aromasının ve asiditesinin eşit bir şekilde dağılması, diyebiliriz.

Peki, V60 demleme stilinde server nasıl kullanılır? Bilmeyenler için yardımcı ekipmanlar arasında oldukça popüler olan bu şık ekipmanın kullanımına bir bakalım.

Server Nasıl Kullanılır?

 • V60 dripperı serverın üzerine yerleştirin.
 • Dripperınızın ölçüsüne uygun kağıt filtreyi dripperın içine yerleştirin.
 • Ardından kahveyi demlemek için ısıttığınız su ile kağıt filtreyi ıslatın. Dripperdan süzülen sıcak su serverın da ısınmasını sağlayacak. Böylece kahvenizin aromasını da sıcaklığını da kısa sürede kaybetmeyecek.
 • Kahveyi demledikten sonra ise dripperı serverın üzerinden dikkatlice kaldırın.
 • Demlenen kahveyi bardağa ya da kupaya almadan önce ise serverı dairesel yönde bir iki kere çevirin. Bu adım kahvenin aromasının ve asiditesinin eşit bir şekilde dağılmasını sağlayacak.

Kullanımı oldukça pratik olan bu yardımcı ekipman sayesinde evinizde usta bir barista gibi aromatik kahveler hazırlayabilirsiniz. Hazırladığınız lezzetli fincanlarla kahvesever misafirlerinizi büyüleyeceksiniz.

Muhiku, piyasanın en iyilerinden biri olan Hario markasının serverı ile hediye kutularınızı tamamlamanıza fırsat veriyor. Sevdikleriniz için dünyanın farklı bölgelerinden seçtiğiniz kahve çeşitlerini en şık ekipmanla tamamlayabilirsiniz.

Suyun Akışını Kontrol Edemeyenlere: Drip Kettle

Kahve demlerken attığınız her adım, kahvenin aromasına etki eder. Su dökme stilleri de kahvenin ekstraksiyon oranına ve dolayısıyla da lezzetine etki eder. Bu sebeple kullandığınız reçete ya da ekipman her ne olursa olsun suyu kahvenin üzerine eklerken son derece titiz davranmalısınız.

Hario markasının yeni Drip Kettle AIR’ının şeffaf tasarımı sayesinde kahvenin üzerine suyu eklerken, kettle içinde kalan su miktarını kolaylıkla takip edebilirsiniz. Diğer taraftan hafif olması sebebiyle de suyu kahvenin üzerine eklerken bileğinizi rahatlıkla hareket ettirebilirsiniz.

Böylece kahve demlerken altın kural haline gelen “dairesel döküş” stilini rahatlıkla uygulayabilirsiniz. İster bir kamptan diğer kampa koşuyor olun, ister evinizden dışarı çıkmıyor olun, isterseniz de usta bir barista olun hiç fark etmez. Bu yardımcı ekipman kahve konusunda uzman olan ya da olmayan herkesi fazlasıyla etkileyecek.

Drip Kettle Nasıl Kullanılır?

Kahve demlerken kağıt filtrenin kenarlarında kalan partikülleri toplayarak demleyenlerden misiniz, yoksa toplamadan demleyenlerden mi? Kullandığınız demleme stili kaç basamaklı olursa olsun ya da suyu hangi tekniklerle döküyor olursanız olun fark etmez. Drip kettle kullandığınız her demleme stiline ustalıkla eşlik ediyor.

Yeni Drip Kettle AIR, herhangi bir ölçü aletine ihtiyaç duymadan hazırlamak istediğiniz kahveye gereken miktarda su koymanıza yardımcı olur. Bunun için yapmanız gerekenler:

Isıttığınız suyu demlemek istediğiniz fincan sayısınca hazneye dökün.
Daha sonra ise suyu kahvenin üzerine dilediğiniz yavaş yavaş ekleyin. Eğer kahveyi birkaç adımda demliyorsanız kettle üzerindeki ölçü çizgilerini referans alabilirsiniz.

İşte, drip kettle kullanımı bu kadar kolay ve pratik. Eğer kahvesever dostlarınıza sıra dışı ve kullanışlı bir kutu hazırlamak istiyorsanız bu ürünü pas geçmeyin deriz.

Ölçüyü Kaçıranlara: Akıllı Tartı

Kahveye gönlünü vermişler bilir ki bu işin bir yolu ve yordamı var. Reçete de bu yolda sizi mükemmel aromaya ulaştıracak bir harita. Reçeteyi kusursuz bir şekilde uygulamanız için ise ihtiyacınız olan akıllı tartı. Çünkü kahveye ekleyeceğiniz bir damla su bile ölçüyü şaşırmanıza ve reçeteyi yanlış uygulamanıza sebep olabilir.

Akıllı tartı şık tasarımı ve kusursuz özellikleriyle size aradığınız lezzeti bulmanıza yardımcı oluyor. Isıya dayanıklı ve su geçirmez kılıfı sayesinde gönül rahatlığıyla kahve hazırlmanızı sağlıyor.

Led göstergesi ve zaman fonksiyonu sayesinde eklediğiniz kahve ve suyun miktarının yanı sıra demleme süresini de kontrol etmenizi sağlıyor. Böylece ne kahvenin miktarını, ne suyun miktarını, ne de süreyi aşmanıza fırsat vermiyor.

Akıllı Tartı Nasıl Kullanılır?

Kullanımı oldukça kolay olan bu ekipman gözünüze gereksiz gelmesin. Eğer gerçek lezzeti arıyorsanız mutfağınızın olmazsa olmazları arasında yerini almalı. Peki, akıllı tartı nasıl kullanılır?

 • Öncelikle kahveyi demleyeceğiniz ekipmanın darasını almakla başlamalısınız.
 • Daha sonra kahveyi ekipmanın içine dökmelisiniz. Burada zaten led gösterge sayesinde eklediğiniz kahve miktarını açıkça görebilirsiniz.
 • Kahveye suyu eklemeye başlamadan timer fonksiyonunu çalıştırmamalısınız. Suyla birlikte zaman düğmesine basmanızı tavsiye ederiz.
 • Kahvenizi demlerken tartıdaki zamanı dikkatle takip edin. Süre sona erinde tartıyı kapatın ve kahveyi servis edin.

Kusursuz Lezzetin Sırrı Sizin Kutunuzda!

Kahve hazırlamaktan da içmekten de büyük keyif alan yakınlarınıza kusursuz bir kutu hazırlamaya ne dersiniz? Dünyanın farklı yerlerinden seçilen nitelikli Arabica çekirdekleri şık ve kaliteli ekipmanlarla bir araya getirebilirsiniz.

Muhiku’nun Kendi Kutunu Yap seçeneğiyle kahvesever yakınlarınız için hediyenizi onların zevklerine ve ihtiyaçlarına yönelik hazırlayabilirsiniz. Hediye kutusu içine;

 • Nitelikli kahve çekirdeklerinin özenle kavrulduğu ve öğütüldüğü aromatik paketler,
 • Kahve keyfini kusursuz bir deneyime dönüştürecek yardımcı ekipmanlar,
 • Kahve keyfini tamamlayacak şık kupa ve bardak altlıkları,
 • Lezzete lezzet katacak sağlıklı atıştırmalıklar ve çikolata çeşitleri,
 • Kahve kokulu mumları ve aklınıza gelen pek çok ürünü ekleyebilirsiniz.
 • Onların zevklerine ve ilgi alanlarına yönelik tasarladığınız bu kutuyu saat 15.00’e kadar oluşturursanız aynı gün kargo fırsatından da faydalanabilirsiniz.

Eğer teslimat adresi İstanbul içindeyse saat 12.00’ye kadar verdiğiniz tüm siparişler ise aynı gün özel kuryeyle size ya da sevdiklerinize teslim ediliyor.

Sevdiklerinize kusursuz bir hediye deneyimi yaşatabilmeniz için Muhiku ihtiyacınız olan her şeyi size sunuyor! Hediye vermenin en keyifli ve en pratik yolu Muhiku özel günlerinize yenilikçi çözümleriyle eşlik ediyor!

S: Yardımcı ekipmanlar nelerdir?
C: Yardımcı ekipmanlar kahve demlerken kullanılan araçlardır. Bunlar arasında; drip kettle, server, akıllı tartı ve değirmen gibi pek çok araç bulunmaktadır. Muhiku'da dünya kahvelerinin yanı sıra birçok kahve ekipmanı bulunmaktadır. Bu ekipmanlar ile kahve hazırlama sürecini bambaşka bir boyuta taşıyabilirsiniz. Adeta kendi mutfağınızın baristası olabilirsiniz.
S: Yardımcı ekipmanlar ne için kullanılır?
C: Yardımcı ekipmanlar kendi mutfağınızda mükemmel bir kahve aroması yakalamanıza yardımcı olur. Kahve oranından suyun akış hızına, aromanın eşit bir şekilde yayılmasından fincana kadar mükemmel bir lezzet yakalamanıza yardımcı olur. Eğer bir fincan kahve sizin için kafeinden daha fazla şey ifade ediyorsa ve lezzet sizin için olmazsa olmaz ise yardımcı ekipmanları mutfağınızda bulundurmalısınız. Bütçe dostu kaliteli ekipmanlar için Muhiku'yu ziyaret edebilirsiniz.
S: Sevdiklerimize yardımcı ekipmanlarla hediye hazırlayabilir miyiz?
C: Kahvesever yakınlarınız için mükemmel bir hediye arayışındaysanız yardımcı ekipmanlar tam size göre. Dünyanın farklı yerlerinden seçilen kaliteli kahve çeşitlerinin yanına ekleyeceğiniz ekipmanlarla sevdiklerinize mükemmel bir sürpriz yapabilirsiniz. Dilerseniz hazır hediye kutusu seçenekleri arasından seçim yapabilir, dilerseniz de kendi kutunuzu hazırlayabilirsiniz.