Filtre Kağıdı

 • Hario V60 02 Dripper Filtresi - 40 Adet
  %6 İndirim!
  Original price was: 190,00 TL.Current price is: 179,00 TL.
 • Kafiltro Chemex Filtre Kağıdı
  469,90 TL
 • Hario V60 02 Dripper Filtresi - 100 Adet
  %9 İndirim!
  Original price was: 320,00 TL.Current price is: 289,90 TL.
  Tükendi
 • Chemex 6-8 cup Filtre Kağıdı
  %11 İndirim!
  Original price was: 190,00 TL.Current price is: 169,00 TL.
  Tükendi
 • Coffee Kahve Filtresi 1×4 100 Adet
  %25 İndirim!
  Original price was: 39,90 TL.Current price is: 29,90 TL.
  Tükendi

Günümüzde kahve piyasasına hakim olan üçüncü nesil kahve dalgası, nitelikli kahve kavramının tüketiciler tarafından da bilinir hale gelmesini sağladı. Nitelikli kahve kavramı, kahve çekirdeğinin geçirdiği tüm evreye dikkat çekerken farklı ekipmanları da kafelerden evlerimize taşıdı. Kahve filtre kağıdı da bu ekipmanlarla kullanılan en önemli araçlardan biri olarak hayatımızda yerini almıştır.

Bununla beraber nitelikli kahveyle yeni tanışan tüketiciler filtre kahve kağıdı nerede satılır diye merak ediyorlar. Muhiku, ürünleri arasında siz kahveseverleri nitelikli lezzete ulaştıracak filtre kağıdı çeşitlerine yer veriyor.

Kendiniz ya da sevdikleriniz için hazırlayacağınız kahve konseptli kutuları kaliteli filtre kağıdı çeşitleriyle zenginleştirmenize yardımcı oluyor. Kendi kutunuzu özgürce hazırlamanıza olanak sağladığı gibi seçtiğiniz hazır kutuları da filtre kağıdı çeşitleriyle zenginleştirmenize yardımcı oluyor.

Peki ama filtre kağıdı nedir ve filtre kahve kağıdı ne işe yarar? Eminiz aranızdan pek çok kişi bu soruların cevaplarını merak ediyor. Sizleri bu konu hakkında bilgilendirmek için aşağıda filtre kahve kağıdına dair merak edilen tüm sorulara yanıt verdik.

Filtre Kağıdı Nedir, Nasıl Kullanılır?

Kahve, insanlığın en çok sevdiği ve en çok tükettiği içeceklerden biri. Ancak geçmiş yıllarda insanlar kahveyi tortullarından ayıracak bir araç olmadığı için kahve partiküllerinin dibe çökmesini bekliyorlardı.

Tarih boyunca ise kahveyi filtrelemeye yarayan birçok araç icat edildi. Kahve kağıdı da bu araçlardan biri. İcadı 1908 yılına dayanan bu kullanışlı araç, Alman bilim insanı Melitta Bentz tarafından icat edildi.

Melitta Bentz gerçek bir kahveseverdi. Ancak kahvenin tortullarından pek hoşlanmıyordu. Bu sebeple kahveyi tortullarından ayıracak yolları araştırmaya koyuldu.

Bir gün pirinç tencerenin dibinde küçük delikler açtı. Daha sonra bir defterden kopardığı yaprağı tencerenin dibine yerleştirdi. Daha sonra kahveyi yaptığı bu küçük araç yardımıyla demledi.

Melitta Bentz aldığı sonuç karşısında oldukça şaşkındı. Çünkü kahvesi çok daha lezzetli olmuştu. Üstelik içerisinde kahve tortulları bulunmadığı içinde oldukça pürüzsüz bir kıvama sahipti.

Melitta Bentz yaptığı bu icadın patentini aynı yılın Temmuz ayında aldı ve icadını bir marka haline getirdi. 1930 yılında ise gelişen teknolojiyle beraber bu küçük ekipmanda belli değişikler meydana getirdi. Böylece sıradan bir ev kadını olan Melitta Bentz başarılı bir iş kadına dönüştü.
Ortaya çıkardığı kahve filtreleme yöntemi günümüzde de kahveseverlerin en çok kullandığı yöntemlerden biri. Peki, kahve filtre kağıdı nedir?

Kahve filtre kağıdı, kahvenin küçük taneciklerinin süzülmesini ve daha homojen bir kahve aroması elde etmemizi sağlamaktadır. Farklı malzemelerden elde edilen bu filtreleme aracının en çok tercih edileni ise kağıttır. Çünkü kullanımı oldukça pratik olmakla birlikte ortaya çıkardığı sonuç da muazzamdır.

Filtre Kağıdı ile Filtre Kahve Yapımı

Kağıt filtre ile kahve demlemek için önce filtreyi düzgünce ekipmana yerleştirmelisiniz. Daha sonra ısıttığınız su ile kağıt filtreyi ve ekipmanı ıslatmalısınız. Böylece hem kahveniz sıcaklığını koruyacak hem de kahvenin aroması çok daha temiz olacaktır.

Son olarak ise filtre kahveyi kağıt filtrenin içine eklemeli ve üzerine su ilave etmelisiniz. Kahvenin tamamı süzüldükten sonra kahveyi servis edebilirsiniz.

Kahve Filtre Kağıdı Nasıl Kullanılır?

Filtre kağıdı kullanmak için öncelikle bu kağıdı kullanabileceğiniz bir ekipmana ihtiyacınız var. V60 ve Chemex kağıt filtreyle birlikte kullanılan en popüler ekipmanlar. Daha sonra filtre kahve kağıdı tutucu içine uygun boyutta filtre yerleştirmelisiniz.

En son adımda ise içine kahve ekleyerek kahveyi demlemelisiniz. Kağıt filtre suyla birleştiklerinde kolay deforme olabildikleri için tek kullanımlıklar. Bu sebeple bir sonraki demleme için yeni kahve kağıdı kullanmalısınız.

Kahve Filtre Kağıdı Numaraları Nelerdir?

Filtre kahveyle yeni tanışan kahve tüketicilerinin merak ettikleri diğer bir konu ise filtre kahve kağıdı numaraları. Biz de bu başlık altında kağıt filtre kaç numara alınmalı diye merak eden okurlarımızın aklındaki sorulara cevap bulmalarına yardımcı olmaya çalışacağız.

Kahve filtre kağıdı numaraları kullanılan ekipmanın hacmine göre değişiklik gösteriyor. Genel itibariyle piyasada iki farklı boyutta kahve kağıdı kullanılıyor.

Bunlar 2 ve 4 numaralı kahve kağıdı filtreleri. Dolayısıyla siz de kahve kağıdı almadan önce ekipmanının hacmine dikkat etmelisiniz.

Filtre Kahve Kağıdı 1×2 Ne Demek?

Alacağınız kağıt filtrenin üzerinde “1×2” ya da “2” gibi ifadeler gören pek çok kişi bu kağıt ile iki kez demleme yapılacağını düşünmektedir. Ancak bu gibi ifadeler kahve kağıdının iki fincanlık demleme kapasitesine sahip ekipmanlar için üretildiği anlamını taşır.

Filtre Kahve Kağıdı 1×4 Ne Demek?

Kağıt filtre kutusunun üzerinde “1×4 filtre kağıdı” ya da “4” gibi ifadeler görüyorsanız alacağınız kağıdın 4 fincanlık kapasiteye sahip ekipmanlar için uygun olduğu anlamına gelir. Dolayısıyla ekipmanınız 4 fincanlık demleme kapasitesine sahipse bu boyuttaki kağıtları tercih edebilirsiniz.

Muhiku’nun Kahve Filtre Kağıdı Çeşitleri ise Kahveseverleri Mutlu Edin!

Kendiniz ya da sevdikleriniz için kahve filtre kağıdı mı almak istiyorsunuz? O halde Muhiku’nun kahve piyasasının en iyi markaları arasından seçtiği ürünleri tercih edebilirsiniz. Özellikle Hario ve Chemex markalarına ait kağıt filtrelerle kaliteli bir kahve deneyimi yaşayabilirsiniz ya da sevdiklerinize yaşatabilirsiniz.

Hario V60 Filtre Kağıdı

Hario, kahve piyasasında yaptığı tasarımlarla ve ürün kalitesiyle dikkat çekiyor. Diğer taraftan V60 filtre kağıdıyla da tercih sebebi. V60 için özel olarak tasarlanan bu kağıtlar herhangi bir kimyasal madde içermiyorlar ve kokusuzlar. Bu sebeple kahveye renk vermezler ve kahvenin aromasına kağıt tadı geçirmezler.

Chemex Filtre Kağıdı

Chemex, sıra dışı tasarımı ve cam kalitesiyle kahve piyasasında söz sahibi bir firma. Diğer taraftan kendi ekipmanına özel ürettiği kağıt filtreleri de kahve tutkunlarının beğenisine sunuyor. Özel fiberden üretilen bu kağıtlar kahveden en üst verimi almanıza yardımcı oluyorlar. Diğer taraftan önceden katlanmış şekilde kutulandıkları için kullanımları oldukça pratik.

Kahveseverler için Hediyeler

Muhiku, kahvelerini dünyanın en iyi çekirdeklerinin yetiştiği bölgelerden seçiyor. Siz de Muhiku’nun bu kahve çeşitleriyle hazırladığı lezzet dolu kutuları ünlü markaların kağıt filtreleriyle tamamlayabilirsiniz. Dilerseniz kutuların içine kaliteli kahve demleme ekipmanları arasından da ekleme yapabilirsiniz.

Hatta lezzetli bir kahve çeşidi, kupa, bardak altlığı, demleme ekipmanı ve filtre kağıdı ile dopdolu bir set hazırlayabilirsiniz. Böylece son derece lezzetli, şık ve kullanışlı bir hediye hazırlayabilirsiniz.

Muhiku ile seçtiğiniz lezzet dolu kutulara aynı gün sahip olabilirsiniz. Böylece taze taze öğütülen kahveler aromalarından ödün vermeden size ya da sevdiklerinize ulaşacaktır. Nasıl mı elbette aynı gün özel kurye ile teslimat avantajıyla.

İstanbul içi adreslere uygulanabilen bu teslimat fırsatından aynı gün faydalanmak için saat 12.00’ye kadar siparişinizi oluşturmalısınız. Çünkü saat 12.00’den sonra verilen siparişler bir sonraki iş gününde teslim edilmektedir.

İstanbul dışında yaşayan kahveseverler üzülmesin! Çünkü Muhiku aynı gün kargo fırsatıyla saat 15.00’e kadar verdiğiniz siparişleri aynı gün kargoluyor. Böylece siparişiniz kısa sürede size ya da sevdiklerinize ulaşıyor.

İşte, Muhiku ile lezzete de kaliteye de bu kadar kolay ulaşabilirsiniz. Özel günleri bir fincan kahve eşliğinde kutlamak istiyorsanız Muhiku size aradığınız her şeyi tek bir adresten sahip olma fırsatı veriyor.

S: 💚 Filtre kağıdı nedir? Ne işe yarar?
C: Filtre kağıdı, farklı kahve ekipmanlarına göre tasarlanan ve kahveyi filtrelemeye yarayan özel filtrelerdir. Kahveyi tortullarından ayırarak daha berrak ve pürüzsüz bir kahve deneyimi yaşamanıza yardımcı olur. Ayrıca kahvenin demlenme süresince acılaşmasına da neden olur.
S: 💚 Doğru filtre kağıdı nasıl seçilir?
C: Kendiniz için en doğru filtre kağıdını seçmek için ekipmanınıza ve ekipmanınızın fincan kapasitesine dikkat etmeniz gerekir. Çünkü piyasada genel itibariyle iki farklı ebatta filtre kağıdı satılmaktadır. Bu ebatlar ekipmanının demleme kapasitesine göre değişir.
S: 💚 Filtre kağıdı kullanmanın avantajları nelerdir?
C: Kahve filtresi farklı malzemelerle hazırlanabilir. Ancak filtre kağıtları tek kullanım oldukları için temizlikle uğraşmanıza gerek kalmaz. Ayrıca kahvenin aromasına etki etmez. Dolayısıyla çok daha temiz ve lezzetli bir aroma elde edersiniz.
S: 💚 Neden filtre kağıdı almalıyız?
C: Temiz bir kahve deneyimi yaşamak ve kahveden üst düzey lezzeti almak için filtre kağıdı almanızı tavsiye ederiz. Ayrıca filtre kağıdı öğütülmüş kahve çekirdeğinin içindeki aromayı suya bırakmasına yardımcı olur. Eğer lezzetli bir temiz bir fincan elde etmek istiyorsanız filtre kağıdı kullanmanızı tavsiye ederiz.