• Siyah V60 Seramik Dripper
  %8 İndirim!
  Original price was: 349,00 TL.Current price is: 319,90 TL.
  Çok Satan
 • Beyaz V60 Seramik Dripper
  %8 İndirim!
  Original price was: 349,00 TL.Current price is: 319,90 TL.
 • Hario V60 02 Beyaz Seramik Dripper
  %14 İndirim!
  Original price was: 269,00 TL.Current price is: 230,00 TL.
  Tükendi
 • Hario V60 02 Plastik Dripper
  %9 İndirim!
  Original price was: 110,00 TL.Current price is: 99,90 TL.
  Tükendi
 • Hario V60 02 Siyah Plastik Dripper
  %13 İndirim!
  Original price was: 230,00 TL.Current price is: 199,00 TL.
  Tükendi

Muhiku, hayatın içinden seçtiği hediyeliklerle sevdiklerinize hayata dokunan sürprizler hazırlamanızda yardımcı oluyor. Hayatın keyiflerinden biri ise kahve. En keyifli ve en şık demleme ekipmanlarından biri ise dripper.

Muhiku ürün çeşitliliği içinde Hario gibi kaliteli markaların dripper çeşitleriyle sevdikleriniz için en şık ve en kaliteli sürprizi hazırlamanıza yardımcı oluyor. Kahve keyfini tamamlayan diğer unsurlara da ürün çeşitleri arasında yer veriyor.

Böylece kahvesever yakınlarınıza kahve keyiflerini tamamlayacak türlü aromaları, ekipmanları ve tek bir kutuda armağan edebilirsiniz. Evde, ofiste ya da herhangi bir yerde onlara armağan edeceğiniz bu kullanışlı ve lezzetli hediye eşliğinde keyifle vakit geçirebilirler.

Bir kahvesevere en iyi sürprizi hazırlamak için Muhiku’nun yenilikçi hediye dünyasından ilham alabilirsiniz.

Dripper Nedir, Nasıl Kullanılır?

Pour over demleme tekniği için kullanılan ekipmanlardan biri. Kahve üzerine eklenen su yavaşça süzülerek sürahiye ya da bardağa akar. Burada herhangi bir basınç uygulanmaz. Tamamen yerçekiminin etkisiyle kahve tüm aromasını bardağa ya da sürahiye boşaltır.

Dripper kullanımı ilk kez kullanacaklara biraz karmaşık gelebilir. Ancak oldukça basit bir kullanıma sahip. Dolayısıyla bu basit demleme ekipmanıyla ilgili edineceğiniz küçük bilgilerle evde bir barista ustalığında kahveler hazırlayabilirsiniz.

Aşağıda yer verdiğimiz dripper kahve demleme teknikleri altında bu ekipmanın nasıl kullanılacağına adım adım değindik. Oradaki bilgiler nitelikli ve aromatik bir fincan hazırlamanıza fazlasıyla yardımcı olacaklar.

Ancak öncesinde değinmemiz gereken önemli bir mevzu var. O da dripper için kullanılacak kağıt filtre boyutları.

Dripper Filtre Kağıdı Çeşitleri

Kahve piyasası içinde pek çok dripper modeli mevcut. Özellikle bunlar içinde en popüler olanlar origami dripper ve Hario V60 dripper. Origami dripperın filtresi diğer filtrelerden kolaylıkla ayrılır. Bu sebeple farklı filtre çeşitleriyle karıştırmanız biraz zor.

Ancak Hario dripper filtre kağıtları tüketicilerin kafasını biraz karıştırabiliyor. Hario V60 için iki farklı filtre kahve kağıdı çeşidi bulunuyor. Bunlar 2 ve 4 numara şeklindeler. 2 numaralı Hario V60 filtre kağıdı iki fincanlık demlemeler; 4 numaralı Hario V60 filtre kağıdı ise 4 fincanlık demlemeler için uygun.

Dolayısıyla filtre kağıdı seçerken dripperın üzerinde yazan numaraya dikkat etmelisiniz. O numaraya göre seçim yapmalısınız.

Dripper ile Kahve Demleme Teknikleri

Kahveseverler olarak hepimiz lezzetli ve kaliteli aromalar içmeyi seviyoruz. Çoğu zaman üçüncü nesil kahvecilerde içtiğimiz nitelikli lezzete evimizde ya da ofisimizde ulaşamıyoruz. Bunun en büyük sebepleri arasında; niteliksiz malzeme kullanımı ve yanlış bilinen teknikler yer alıyor.

Üçüncü nesil kahveciler tarafında çokça sevilen dripper ise doğru kullanıldığı zaman ortaya mükemmel sonuçlar çıkaracak bir ekipman. Ancak yanlış teknikler uygulandığı zaman ortaya oldukça sıradan bir lezzet çıkabilir.

Dripper ile kaliteli ve aromatik bir fincan hazırlamak için uygulayacağınız teknikler oldukça basit. Ancak tekniklere geçmeden önce iki noktaya dikkat etmeniz gerekiyor. Kahve ve su hazırlayacağınız kahvenin kalitesini belirleyen iki kilit nokta.

Dünyanın en kaliteli ekipmanını da kullansanız bu iki noktaya dikkat etmediğiniz takdirde lezzetli bir sonuç elde edemezsiniz. Bu sebeple dripper ile kahve demleme tekniğini uygulamadan önce seçtiğiniz kahvenin nitelikli ve taze olmasına; suyun ise temiz içme suyu olmasına dikkat etmelisiniz.

Bu iki önemli noktaya dikkat ettikten sonra kahve demleme tekniğine geçebilirsiniz. Dripper ile kaliteli ve lezzetli bir fincan hazırlamak için uygulayacağınız teknikler sırasıyla şu şekilde:

 • Kullanacağınız dripperın hacmine uygun dripper filtre kağıdı seçin.
 • 15 gram kahve için 255 ml içme suyu kullanmalısınız. Ancak demleme işlemi öncesinde filtreyi ıslatmamız ve ekipmanı ısıtmamız için 300 ml su ısıtmalısınız. İçme suyunu 95° sıcaklığa ulaşıncaya dek ısıtın.
 • Kağıt filtreyi dripperin içine yerleştirin.
 • Sıcak suyu boş filtrenin üzerinde dairesel hareketlerle gezdirerek her noktasını ıslatın. Bunu yaparken dıştan içe değil içten dışa bir yön izleyin.
 • Sürahide ya da bardakta biriken sıcak suyu dökün.
 • Dripper filtre kağıdı için 15 gram taze kahve ekleyin. Kahvenin haznenin içinde eşit bir şekilde dağıldığına emin olun.
 • Sıcak suyu dairesel hareketlerle kahvenin üzerinde gezdirin. İlk etapta 30 ml su ekleyin ve 30 saniye bekleyin. Bu aşamada kahvenin her bir tanesinin ıslandığından emin olun.
 • Daha sonra kahveye ekleyeceğiniz suyun miktarını 255 ml’ye tamamlayın. Ancak suyu tek bir seferde dökmeyin. Dripperın içindeki su azaldıkça ekleme yapın.
 • Suyun miktarını 255 ml’ye tamamladıktan sonra kahvenin tamamen süzülmesini bekleyin.
  Kahvenin tamamı süzülünce birkaç dakika bekleyin ve kahveyi servis edin.

Eğer bu adımları uygularsanız dripper ile birbirinden harika fincanlar hazırlayabilirsiniz. Muhiku’nun birbirinden şık ve kaliteli dripper çeşitleri evinizde kahve keyfini doyasıya yaşayabilirsiniz.

Hario V60 Dripper Modelleriyle Kahveseverleri Mutlu Edin!

Bir kahvesevere yapabileceğiniz en güzel sürpriz nedir? Elbette ona bir fincan kahveyle gitmek. Dolayısıyla sevdikleriniz lezzetli kahveler hazırlayabilecekleri şık bir dripper armağan ederek tam da onluk bir sürpriz hazırlayabilirsiniz.

Ancak yalnızca bir dripper biraz basit kaçacaktır. Bu sebeple seçtiğiniz dripperı birkaç küçük hediyelikle zenginleştirebilirsiniz. Mesela aşağıda vereceğimiz hediye kutusu fikirleri arasından bütçenize uygun olanı seçebilirsiniz.

Dünya Kahveleri Kutusu

Muhiku’nun hazır hediyelerinden biri olan Dünya Kahveleri Kutusu, beş farklı yöreden seçilen beş farklı aromayla hazırlanmıştır. Nitelikli Arabica çekirdeklerinin filtre kahve çeşitlerine yer veren bu hediye kutusunun içine şık bir dripper ekleyerek oldukça güzel bir set hazırlayabilirsiniz. Dilerseniz setin içine bir de kupa ekleyebilirsiniz.

Kahvesever yakınlarınıza doğum günü hediyesi, yıl dönümü hediyesi, yılbaşı hediyesi ve hatta Sevgililer Günü hediyesi olarak bu kutuyla oldukça özel bir sürpriz hazırlayabilirsiniz.

Kendi Kutunu Yap

Muhiku’nun kahve konseptli daha pek çok hediye kutusu var. Ancak siz tamamen sevdiklerinize hitap eden bir kutu hazırlamak istiyorsanız Muhiku ile kendi kutunuzu hazırlayabilirsiniz.

Kendi Kutunu Yap seçeneğiyle sevdikleriniz için dopdolu bir hediye hazırlayabilirsiniz. Tamamen onlara hitap edecek kutunun içinde;

 • Dünyanın farklı yerlerinden seçilen kahve çeşitleri,
 • Hario V60 dripper çeşitlerinden birini,
 • Seçtiğiniz dripperın hacmine uygun kağıt filtre,
 • Eğer bütçenizi aşmayacaksa server,
 • Kupa,
 • Bardak altlığı,
 • Hoşuna gidebilecek bir deneyim/hobi kiti,
 • Kitap,
 • Mum,
 • Tütsü gibi aklınıza gelebilecek pek çok hediyeliği kutunuzun içine ekleyebilirsiniz.

Bu hediyeliklerden ya da Kendi Kutunu Yap kategorisinde yer alan yüzlerce ürün içinden kendi kutunuzu hazırlayabilirsiniz. Nasıl bir kutu hazırlayacağınız tamemen sevdiklerinizin ilgi alanlarına ve ihtiyaçlarına bağlı. Kısacası Muhiku ile hem kendi bütçeniz hem de sevdikleriniz için en ideal hediyeyi hazırlayabilirsiniz.

Sevdikleriniz için hazırladığınız hediyeyi aynı gün kargo fırsatıyla sipariş edebilirsiniz. Muhiku üzerinden saat 15.00’e kadar vereceğiniz tüm siparişler aynı gün kargoya teslim ediliyor.

Türkiye’nin neresinde olursanız olun aynı gün kargo seçeneğinden faydalanabilirsiniz. Eğer İstanbul içindeki bir adrese sipariş verecekseniz aynı gün özel kurye ile teslimat seçeneğinden de faydalanabilirsiniz. İstanbul’un belli bölgelerinde gerçekleştirilebilen bu hizmette saat 12.00’ye kadar verilen tüm siparişler gün içinde adrese ulaşır.

S: ☕ Dripper nedir? Ne işe yarar ?
C: Dripper; pour over demleme tekniği için kullanılan ekipmanlardır. Farklı tasarımlara sahip dripper çeşitleri kahve çekirdeğinin aromasını temiz bir şekilde suya salmasına yardımcı olur. Bir kahveseverin tüm sürece hakim olduğu bu demleme ekipmanı, nitelikli ve aromatik bir fincana ulaşmanızı sağlar.
S: ☕ Doğru dripper nasıl seçilir?
C: Doğru dripper, kişinin; zevklerine, tarzına ve ihtiyaçlarına göre değişiklik gösterir. Tasarım ve boyut konusunda tüketici herhangi bir zorluk çekmez. Ancak dripperlar cam, plastik, seramik ve bakır gibi farklı malzemelerden hazırlanır. Kullanılan malzemeler ise kahvenin tadına ve aromaya etki eder. Ancak bu fark çoğunlukla gerçek bir kahve gurusu tarafından fark edilir. Dolayısıyla bütçenize en uygun dripper hangisiyse onu seçebilirsiniz.
S: ☕ Dripper kullanmanın avantajları nelerdir?
C: Dripper ile dilediğiniz yerde dilediğiniz zaman kolaylıkla nitelikli kahve lezzetinin tadını çıkarabilirsiniz. Çünkü bu ekipman son derece kullanışlı ve avantajlı. En büyük avantajları arasında ise; taşınabilir olması ve lezzet konusunda sizi doruk noktasına ulaştırması yer alıyor. Ayrıca kahve demlemenin tüm sürecinden de büyük bir keyif almanızı sağlıyor.
S: ☕ Neden dripper almalıyız?
C: Kahve demlerken dripper kullanarak üçüncü nesil kahve kültürünü evinizde yaşatabilirsiniz. Özellikle kahve piyasasında yükselen fiyatlar, kahveseverleri evde kahve hazırlamaya teşvik ediyor. Dolayısıyla dripper kullanarak sevdiğiniz kahve kültürünü evinizde çok daha uygun fiyatlarla yaşatabilirsiniz.