Coffee Maker

 • Romano Moka Pot
  %18 İndirim!
  Original price was: 645,00 TL.Current price is: 529,90 TL.
  Tükendi
  Hızlı Teslimat
 • Hario Mini Plus Seramik Kahve Değirmeni
  1.089,90 TL
  Tükendi
 • Adamante Moka Pot
  %18 İndirim!
  Original price was: 645,00 TL.Current price is: 529,90 TL.
  Tükendi
  Hızlı Teslimat
 • Hario V60 Mat Siyah Drip Kettle (1.2 Litre)
  %4 İndirim!
  Original price was: 2.400,00 TL.Current price is: 2.299,90 TL.
  Tükendi
 • Hario V60 Craft Coffee Maker
  %6 İndirim!
  Original price was: 799,00 TL.Current price is: 749,90 TL.
  Tükendi
 • Hario V60 Drip Kettle
  %5 İndirim!
  Original price was: 1.850,00 TL.Current price is: 1.749,90 TL.
  Tükendi

Kahve, dünya üzerinde en çok tüketilen içecekler arasında yer alıyor. Üçüncü nesil kahve dalgasıyla birlikte daha da gelişen sektör, nitelikli kahveyi kafe ortamından evimize taşıyor. Bu da coffee maker modellerinin kahve tüketicileri tarafından bilinmesini ve kullanılmasını sağlamıştır.

Kahvecilerde görmeye alışık olduğumuz sıra dışı kahve ekipmanı modelleri, evde de adeta bir barista gibi kahve hazırlamamıza imkan veriyor. Eğer siz de gerçek kahve lezzetini evinizde tatmak istiyorsanız Muhiku’nun kahve ekipmanı modelleri arasından ihtiyaç duyduğunuz ekipmanı ya da ekipmanları seçebilirsiniz.

Hatta bu coffee maker modelleriyle kahvesever yakınlarınıza da küçük bir jest yapabilirsiniz. Onların kahve köşelerini zenginleştirecek, sevdikleri aromaları evde hazırlama fırsatı verecek coffee maker modelleri Muhiku’da sizi bekliyor!

Nitelikli kahve kavramıyla yeni tanışanlar coffee maker tanımına uzak olabilirler. Bu sebeple öncesinde “coffee maker ne demek?” sorusuna yanıt vermek isteriz.

Coffee Maker Nedir, Nasıl Kullanılır?

Coffee maker, Türkçe’deki karşılığıyla “kahve makinesi” kahve hazırlamak için kullanılan ekipmanlara denir. Ancak Türkçe’deki “kahve makinesi” kavramı çoğunlukla otomatik cihazlar için kullanılıyor. Coffee maker ise kahve hazırlamak için kullanılan tüm ekipmanları kapsıyor.

Kahve makinesi modellerini otomatik ve manuel olmak üzere iki ayrı kategoriye ayırabiliriz. Otomatik coffee maker modellerini çalıştırmak için bir güç kaynağına ihtiyaç duyarız. Ayrıca bu ekipmanlarda kahveyle temasımız olabildiğince azdır. İşin büyük bir kısmını makine yapar.

Ancak manuel coffee maker modellerinde durum biraz daha farklı. Bu tip ekipmanlarda tüm sürece dahil oluruz. Bu sebeple kahveseverler tarafından da daha çok tercih edilirler.

Manuel kahve makinesi modelleriyle kahve hazırlamak oldukça havalı ve eğlenceli gözükebilir. Ancak yanlış bilinen bilgiler, yapılacak küçük hatalar kahvenin aromasını olumsuz yönde etkileyebilir. Çünkü bu tip coffee maker modellerinde;

 • Suyun sıcaklığı,
 • Suyu döküş hızı ve yönü,
 • Demleme süresi tamamen sizin kontrolünüzde olur.

Bu sebeple sahip olduğunuz ekipmanı tanımalı ve nasıl kullanıldığını bilmelisiniz. Biz bu başlık altında kahveseverlerin en çok kullandıkları coffee maker modellerine değineceğiz. Böylece siz de alacağınız ekipman hakkında az da olsa bilgi sahibi olabilirsiniz.

V60 Demleme Seti

Üçüncü nesil kahveciliğin bizlere öğrettiği V60, son dönemlerin en popüler coffee maker çeşitleri arasında yer alıyor. Bir Japon firması olan Hario tarafından tasarlanan geliştirilen bu ürün bugün tüm dünya tarafından kullanılıyor.

Hario özellikle kaliteli cam yapısıyla dikkat çeken ve övülen bir firma. Çıkardığı V60 serisi ise kahveseverlere sıra dışı bir deneyim yaşatmayı vadediyor. Hario V60 demleme seti içinde dripper, server ve ölçek yer alıyor.

Dripper

Hario’nun dripper modelleri “V” şeklinde olmakla birlikte 60° açıyla tasarlanmışlardır. Bu sebeple de bu kahve ekipmanına V60 adı verilmiştir. Özel tasarımı sayesinde kahve ve suyu her noktada buluşturur. Böylece kahve çekirdeğinin tüm lezzetini suya bırakmasını sağlar.

Plastik, cam, seramik ve farklı malzemelerle hazırlanan pek çok V60 dripper modeli vardır. Mutfağınız, bütçeniz ve tarzınız için en uygun modeli seçebilirsiniz. Çünkü Hario sizi lezzetle buluşturacak en özel tasarımı sunuyor.

Ölçek

Kahve ölçeği hemen hemen her dripper modelinin yanında verilir. Bunun için herhangi bir ücret ödemenize gerek kalmaz. Bu küçük ve kullanışlı kaşık sayesinde akıllı tartınız olmasa da kahve miktarını kolaylıkla ayarlayabilirsiniz.

Server

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi Hario üstün cam kalitesiyle dikkat çeken bir marka. Özel cam server modelleriyle kahvenin sıcaklığının ve aromasının eşit şekilde dağılmasına imkan verir. Böylece size lezzetli ve uzun soluklu bir kahve keyfi vadeder.

Değirmen

Taze ve aromatik bir kahve için kullandığınız kahve çekirdeğinin kalitesi kadar önemli olan bir şey var ki, o da değirmen. Kahve değirmeni kullanara kahve çekirdeklerini taze taze öğütebilirsiniz. Böylece kahve çekirdeği lezzetinden ve aromasından bir şey kaybetmeden tüm lezzetini fincanınıza ulaştırır.

Coffee maker çeşitleri içinde pek de gerekli görülmeyen bu ekipman, esasında profesyonel kahve baristalarının ve kahve gurularının olmazsa olmazları arasında. Hatta kahve hazırlamak için su kadar gerekli olduğunu düşünürler.

Kettle

Su döküş hızı ve stili önemsiz gibi gözükebilir. Ancak kahve demlerken dikkat etmeniz gereken en önemli noktalar arasında yer alıyor. Çünkü kahvenin lezzetine doğrudan etki ediyor. Yapacağınız kontrolsüz hareketler kahvenin gerçek aromasının ortaya çıkışına engel olabilir.

Kahve ekipmanı modelleri arasında yer alan kettle çeşitleri ise özel tasarımıyla suyun akış hızını ve yönünü takip etmenize olanak verir. Böylece suyla kahveyi rahatlıkla ve kontrollü bir şekilde buluşturabilirsiniz.

Muhiku, farklı coffee maker modelleriyle sizi kahvenin demlenme sürecine dahil ediyor. Konfor alanınızda sevdiğiniz lezzetleri tüketebilmek için Muhiku’nun şık ve kaliteli kahve ekipmanı modellerine göz atabilirsiniz.

Pour Over Coffee Maker Modelleriyle Kahve Keyfiniz Her Yerde!

Otomatik kahve makineleriyle kahve hazırlamak için bir güç kaynağına ihtiyaç duyarız. Ancak pour over kahve ekipmanı modelleri için herhangi bir güç kaynağına gerek yok. Çünkü sürecin tamamı bizim kontrolümüzdedir.

Pour over kahve ekipmanı çeşitleriyle evde, ofiste, kampta, piknikte, seyahatte ya da dilediğimiz yerde ve zamanda dilediğimiz kahveyi hazırlayabiliriz. Özellikle portatif coffee maker modelleri dışarıda kahve demlemek için çok daha elverişliler.

Örneğin plastik V60 dripper ya da French press. Her ikisi de oldukça kolay taşınabilir, temizlenebilir demleme ekipmanları. Çantanızda çok fazla yer kaplamayacak bu demleme ekipmanları sayesinde kahvenin keyif verici aromasını dilediğiniz manzaraya karşı yudumlayabilirsiniz.

Şık ve Kaliteli Coffee Maker Modelleriyle Kendi Hediyeni Tasarla!

Muhiku, kahve keyfi konseptiyle pek çok hediye kutusu tasarlıyor. Hazırladığı hediye kutularında nitelikli kahve çeşitlerinin yanı sıra kahve keyfine ortak olacak pek çok hediyeliğe de yer veriyor.

Muhiku’nun kahve konseptli hediye kutularının içinde;

 • Dünyanın farklı yerlerinden seçilen kahve çeşitleri,
 • Özel tasarım mottolu kupalar,
 • Bardak altlıkları,
 • Demleme ekipmanları,
 • Çikolata çeşitleri,
 • Kahve kokulu mumlar,
 • Kitap,
 • Deneyim kitleri gibi pek çok hediyelik yer alıyor.

Siz de kahvesever yakınlarınız için Muhiku’nun hazır hediye kutularından birini seçebilirsinzi. Seçtiğiniz hediye kutusunun içine dilediğiniz bir coffee maker çeşidi ekleyebilir ve hediyenizi tamamlayabilirsiniz.

Dilerseniz Muhiku ile tamamen kahvesever yakınlarınıza hitap edecek hediyeyi tasarlayabilirsiniz. Kendi Kutunu Yap ile tamamen onların ilgi alanlarına ve tarzlarına hitap edecek hediyeleri tek bir kutuda toplayabilirsiniz.

Kahvesever yakınlarınız için hazırlayacağınız hediye kutusunun içine;

 • Şık ve kullanışlı bir coffee maker,
 • Onun ruh haline ve tarzına hitap edecek bir kupa,
 • Kahve sunumunu tamamlayacak bir bardak altlığı,
 • Kahve keyfine eşlik edecek bir kitap, hobi seti ekleyerek onlar için en güzel hediyeyi hazırlayabilirsiniz.

Kahveseverler için seçtiğiniz hediye kutusu aynı gün kargoda! Dostlarınızı, sevgilinizi, eşinizi ya da iş arkadaşınızı mutlu etmek için hazırladığınız kutuyu saat 15.00’e kadar sipariş verin, aynı gün kargolansın.

Eğer teslimat adresi İstanbul içindeyse aynı gün teslimat fırsatından da faydalanabilirsiniz. Saat 12.00’ye kadar vereceğiniz sipariş aynı gün özel kurye ile teslim edilmektedir.

S: ☕ Coffee maker nedir? Ne işe yarar ?
C: Coffee maker, kahve hazırlamak için geliştirilen ekipmanlardır. Kahve çekirdeğinin sahip olduğu aromanın, yağın ve diğer besin değerlerinin suya geçmesini sağlar. Bunu yaparken de kahveyi partiküllerinden olabildiğince ayırır ve temiz bir kahve deneyimi yaşatır.
S: ☕ Doğru coffee maker nasıl seçilir?
C: Eğer coffee maker modellerini tam olarak bilmiyorsanız seçim yaparken kendinize şu üç soruyu sormalısınız: Coffee maker ile ne tür kahveler hazırlamak istiyorum? Pratiklik benim için önemli mi? Bu ürün bütçeme uygun mu? Beğendiğiniz coffee maker modellerini bu soruları yanıtlayarak eleyebilir ve kendiniz için en doğru seçimi yapabilirsiniz.
S: ☕ Coffee maker kullanmanın avantajları nelerdir?
C: Eğer evde, dışarıda içtiğiniz kadar lezzetli kahveler hazırlamak istiyorsanız mutlaka bir coffee makera sahip olmalısınız. Çünkü coffee maker, kahvenin aromasının en temiz şekilde fincana ulaşmasını sağlar. Ayrıca kendiniz için bir coffee maker alarak dışarıda içtiğiniz kahveleri çok daha ucuza hazırlayabilirsiniz.
S: ☕ Neden coffee maker almalıyız?
C: Her kahveseverin coffee maker kullanmak için farklı bir sebebi olabilir. Ancak tasarruf etmek, sevdiğiniz aromaları evinizin konforunda tüketmek, kahvesever yakınlarınıza lezzet dolu fincanlar hazırlamak ya da kahve konusunda kendinizi geliştirmek için coffee maker kullanabilirsiniz. Bu nedenler kişiye ve kişinin ihtiyaçlarına göre daha da uzatılabilir.