Amigurumi

 • Kaktüs Amigurumi Anahtarlık
  %19 İndirim!
  Original price was: 49,00 TL.Current price is: 39,90 TL.
  Tükendi
 • Kalpli Amigurumi Anahtarlık
  %19 İndirim!
  Original price was: 49,00 TL.Current price is: 39,90 TL.
  Tükendi
 • Noel Baba Amigurumi Anahtarlık
  %19 İndirim!
  Original price was: 49,00 TL.Current price is: 39,90 TL.
  Tükendi
 • Avokado Amigurumi Anahtarlık
  %19 İndirim!
  Original price was: 49,00 TL.Current price is: 39,90 TL.
  Tükendi
 • Amigurumi Tavşan
  150,00 TL
  Tükendi
 • Amigurumi İnek
  %16 İndirim!
  Original price was: 250,00 TL.Current price is: 210,00 TL.
  Tükendi
 • Amigurumi Pikachu
  %19 İndirim!
  Original price was: 160,00 TL.Current price is: 130,00 TL.
  Tükendi
 • Amigurumi Kuzu
  130,00 TL
  Tükendi
 • Çiçekli Kaktüs Amigurumi Anahtarlık
  %19 İndirim!
  Original price was: 49,00 TL.Current price is: 39,90 TL.
  Tükendi
 • Tavşan Amiguruimi Anahtarlık
  %19 İndirim!
  Original price was: 49,00 TL.Current price is: 39,90 TL.
  Tükendi
 • Ahtapot Amigurumi Anahtarlık
  %19 İndirim!
  Original price was: 49,00 TL.Current price is: 39,90 TL.
  Tükendi

El Yapımı Amigurumi Bebekler ile Küçüklere Tatlı Bir Sürpriz Yapın!

Çevrenizdeki miniklere tatlı bir sürpriz yapmak istiyorsanız en doğal oyuncak çeşitlerinden biriyle tanışın! Amigurumi oyuncaklar son zamanların en trend ürünlerinden biri. Ayrıca ebeveynlerin de gözdesi!

Muhiku’nun amigurumi oyuncaklarıyla çocuğunuz, yeğeniniz, kardeşiniz ya da kuzeniniz için eğlenceli bir sürpriz hazırlayabilirsiniz. Böylece ona en iyi uyku ve oyun arkadaşını armağan edebilirsiniz.

Amigurumi Nedir?

Türkiye’de amigurumiyi belki de ilk büyüklerle tanıdınız. Annelerimiz, teyzelerimiz ya da ninelerimiz tarafından özenle örülen amigurumi bebekler son yıllarda kadınlar arasında oldukça popüler hale geldi.

Özellikle ev hanımlarının gözde uğraşlarından biri oldu. Hatta o geleneksel ince oyaları rafa kaldırdığını bile söyleyebiliriz. Çünkü yapılan her bir oyuncak, çocukların yüreğinde kocaman bir mutluluk oluşmasını sağlıyor.

Türk kadınlarının en popüler hobilerinden biri olan amigurumi aslında Japon kökenli bir kelime. Japonca’da “ami” tığ veya şiş ile yapılmış örgü anlamına geliyor. “Nuigurumi” ise içi doldurulmuş oyuncağı tanımlamak için kullanılıyor.

Ami ve nuigurumi kelimelerinin birleşmesiyle “amigurumi” ifadesi ortaya çıkıyor. Yani bu ifadenin tığ ile örülmüş dolgulu oyuncağı ifade ettiğini söyleyebiliriz.

Diğer taraftan amiguruminin yalnızca “oyuncak bebek” olmadığının altını çizmek isteriz. Zira amigurumi tavşan, inek, koyun, köpek, kedi gibi pek çok hayvanın şeklinde yapılabilir.

Ayrıca gelişen bu hobi kadınlar tarafından farkı fikirlerin de ortaya atılmasını sağlamış. Amigurumi anahtarlık gibi farklı ürünler tasarlanmış ve ortaya yepyeni fikirler atılmış. Ancak yine de hala en popüleri oyuncak.

Amigurumi Nasıl Yapılır?

Bu popüler oyuncağın yapımı için öncelikle belli başlı malzemelere ihtiyaç var. Amigurumi oyuncağın yapımı için şiş veya tığa, boncuk elyafa ve güvenlik kilitli göz kullanabilirsiniz. Ayrıca kullanılan malzemeler yapılacak oyuncağa göre değişiklik gösterir.

Örneğin tek bir oyuncak için birden fazla ip kullanılabileceği gibi kumaş da kullanılabilir. Diğer taraftan bunun oldukça zahmetli bir uğraş olduğunu da söylemeliyiz.

Amiguruminin Diğer Oyuncaklardan Farkı Nedir?

Çocuklara yemeleri için bir şeyler verirken son derece hassas davranırız. Yemeğinden abur cuburuna kadar her şeyin doğal olmasını isteriz. Çünkü sağlıklarını tehdit edecek herhangi bir etkene maruz kalmalarını istemeyiz.

Peki, oynadıkları oyuncaklar konusunda ne kadar titiz davranıyoruz? Elbette bu oyuncakları yemiyorlar. Ancak ellerinden düşürmediklerini de biliyoruz.

O oyuncaklarla oynadıkları ellerini farkında olmadan ağızlarına götürebilirler. Hatta kimi zaman oyuncağı ağızlarına sokabilirler. Bu gibi durumlar da oyuncak konusunda oldukça seçici davranmamız gerektiğini bize hatırlatan bir konu.

Bu sebeple çocuklara aldığınız oyuncakların zararlı kimyasal içermemelerine ya da beklenmedik kazalara yol açacak tehlikeli parçalardan oluşmaması gerektiğine dikkat etmelisiniz.

İşte, amiguruminin diğer pek çok oyuncak ile arasındaki en önemli fark tam da bu noktada başlıyor. Çünkü bu oyuncaklar çocukların sağlığını tehdit edecek herhangi bir kimyasal içermiyorlar.

Diğer taraftan örgü oldukları için küçük ve anlık kazalara sebep olabilecek parçalar da içermiyorlar. Kullanılan tek parça gözler oluyor. Onlar da kilitli oldukları için çıkarmaları oldukça güç hatta neredeyse imkansız oluyor.

Üstelik amigurumi oyuncaklar çocuklarda alerjiye de sebep olmaz.

Hangi Zamanlarda Amigurumi Oyuncak Hediye Edilebilir?

Bir çocuğa oyuncak almak için sebebe ihtiyacınız var mı? Bize sorarsanız elbette yok.

Yüzlerinde kocaman bir gülümseme oluşturmak istediğiniz tüm çocuklara dilediğiniz zaman amigurumi oyuncak armağan edebilirsiniz. Ancak size fikir vermesi açısından birkaç özel zamandan bahsedeceğiz.

 • Harika bir doğum günü hediyesi vermek,
 • Anaokulundan ilkokula geçen çocukları tebrik etmek,
 • Karnelerini heyecanla getiren çocukların heyecanlarını paylaşmak,
 • Uzun zamandır görmediğiniz bir ailenin yanına giderken evin küçüğüne minik bir armağan vermek,
 • Yılbaşı sevincini çevrenizdeki küçüklerle paylaşmak,
 • Dünyaya gözlerini henüz açan minik yüreklere “hoş geldin!” demek için amigurumi oyuncak hediye edebilirsiniz.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi bunlar yalnızca hediyeleşmek için birer vesile. Eğer içinizden bir çocuğu mutlu etmek geliyorsa onların sağlıklarını tehdit etmeyen bu oyuncakları tercih edebilirsiniz.

Hediyelik Amigurumi Oyuncaklar

Muhiku, farklı amugurumi oyuncak çeşitleriyle kız erkek fark etmeksizin tüm çocukları mutlu edecek harika alternatiflere sahip. Gerek çizgi film dünyasından gerek ise doğadan ilham alan küçük tasarımlarıyla çocukların hayal dünyalarında çıktıkları renkli yolculuğa eşlik ediyor.

Size ilham verecek birkaç hediye fikri paylaşalım.

Amigurumi Oyuncaklar ile Hediye Kutusu Yapımı

Sevdiklerinize dolu dolu bir hediye mi vermek istiyorsunuz? Öyleyse hediyelik amigurumi oyuncaklarla harika bir kutu hazırlayabilirsiniz. Desen desen çoraplarla, boya kalemleriyle ya da çikolatalarla bir çocuğun kalbinde taht kurabilirsiniz.

Bir yakınınızın çocuğu olduğunda yeni doğan bebek hediyesi olarak ya da bir çocuğa doğum günü hediyesi olarak amigurumi ile set hazırlayabilirsiniz. Hediye kutusunu hazırlarken hediyeyi vereceğiniz çocuğun yaş grubuna dikkat etmelisiniz.

Henüz okula başlamamış bir çocuk için kutu hazırlarken amigurumi oyuncakları, çikolata ve şeker çeşitlerini, boya kalemleri gibi pek çok hediyeliği kutunuza ekleyebilirsiniz.

Eğer okul çağında bir çocuk için hediye kutusu hazırlayacaksanız kutunun içinde amigurumi oyuncağın yanı sıra not defteri, kalem, figürlü not tutucular gibi okul hayatını eğlenceli hale getirecek ürünler ekleyebilirsiniz.

Muhiku’nun kendi kutunu yap hizmetiyle yüzlerce ürün arasından seçtiğiniz hediyeliklerle hediye kutunuzu çok kısa bir süre içinde hazırlayabilirsiniz. Evde, iş yerinde ya da toplu taşımada küçükler için en harika hediyeyi özgürce tasarlayabilirsiniz.

Amigurumi Anahtarlıklar ile Büyükler için de Hediye Tasarlayın!

Tam da aklınızdaki hediye kutusunu seçtiniz ya da tasarladınız diyelim. Fakat kutunun biraz daha dolu olmasını ve zengin görünmesini istiyorsanız minik amigurumi anahtarlıklarla hediye kutunuzu renklendirebilirsiniz.

Muhiku’da tercih edebileceğiniz pek çok hediyelik anahtarlık modeli bulabilirsiniz!

Kalp Şeklinde Amigurumi Anahtarlık

Kalp şeklindeki amigurumi anahtarlık ile sevgiliniz için ya da anneniz için hazırladığınız hediye kutusunun içine sevginizi katabilirsiniz.

Anahtarlarını düzenli bir şekilde taşımasına yardımcı olacak bu anahtarlık günlük hayatta annenizin ya da sevgilinizin elinden düşmeyecek. Ayrıca her defasında sevginizi onlara fısıldayacak.

Noel Baba Motifli Amigurumi Anahtarlık

Yılbaşı çekilişinde ya da sevdiklerinize hazırladığınız yılbaşı kutusunu renklendirmek için minik bir hediyeliğe mi ihtiyacınız var? O halde Muhiku’nun el yapımı Noel Baba amigurumi anahtarlık modeli tam size göre.

Hem bütçe dostu hem de yılbaşı ruhuna hitap eden bu hediyelik yılın en güzel zamanlarında sevdiklerinizi gülümsetecek. Özellikle sürekli anahtarlarını kaybedenlerin yeni yılda anahtarlarını düzenli bir şekilde muhafaza etmelerine yardımcı olacak.

Kaktüs Şeklinde Amigurumi Anahtarlıklar

Bitki bakmayı sevenler için önerimiz ise kaktüs şeklindeki amigurumi anahtarlıklar. Bu küçük ama tatlı anahtarlıklar sevdiklerinize kocaman bir mutluluk yaşatacaklar.

İster seçtiğiniz hazır hediye kutularını, isterseniz de kendi tasarladığını kutuyu bu anahtarlıklarla zenginleştirebilirsiniz.

Üstelik seçtiğiniz hediyeliklere aynı gün kargo ve aynı gün teslimat seçenekleriyle sahip olabilirsiniz. Muhiku ile saat 14.00’a kadar verilen tüm siparişler aynı gün kargoya teslim edilir. Eğer teslimat adresi İstanbul içindeyse aynı gün teslimat seçeneğinden de faydalanabilirsiniz.

69 TL üzeri tüm siparişlerinizde ise her iki teslimat seçeneğinde de kargo ve kurye teslimat bedeli ödemenize gerek kalmaz. Hediye almanın en ekonomik ve en şık yolu olan Muhiku, özel günlerde ve içinizden geldiği zamanlarda sevdiklerinizle aranızda köprü oluyor. Sevgiyi, mutluluğu, özlemi ve heyecanı sizin için sevdiklerinize ulaştırıyor.

S: 🐸 Çocukların ilgisini çeken amigurumi modelleri nelerdir?
C: Çocukların en çok ilgisini çeken amigurumi oyuncaklar çizgi film karakterleridir. Bunun dışında hayvan figürleri de çocukların dikkatini çekiyor. Diğer taraftan kız çocukları en çok amigurumi bebek çeşitlerini severler. Bu sebeple seçim yaparken hediye almak istediğiniz çocuğun cinsiyeti de size yardımcı olacaktır.
S: 🤖 Çocuklara amigurumi almanın faydaları nelerdir?
C: Amigurumi, yalnızca ip ve elyaf kullanarak yapılan bir oyuncak. Bu sebeple %100 doğal ve diğer taraftan da el yapımı. Dolayısıyla içeriğinde hiçbir kimyasal barındırmaz ve çocukların sağlığını tehdit etmez. Bu özelliği günümüzün en popüler oyuncak çeşitleri arasında yer almasında da etkili olmuştur.
S: 🧸 Hediyelik amigurumi seçerken nelere dikkat etmeliyiz?
C: Hediyelik amigurumi seçerken dikkat etmeniz gereken ilk şey, hediyeyi vereceğiniz çocuğun özellikleri. Özellikle cinsiyeti, sevdiği karakterler, masal kahramanları ya da sevdiği çizgi filmler. Bu özellikler onun için en doğru amigurumi oyuncağı seçmenize yardımcı olacak.
S: 🐑 Amigurumi ne işe yarar ve neden amigurumi almalıyız?
C: Amigurumi sevilen çizgi film karakterlerinin el ile örülmesi sonucu ortaya çıkan Japon el işi oyuncak sanatıdır. Dolayısıyla çocukların sevilen karakterlere doğal yollardan sahip olmalarına yardımcı olur. Ayrıca doğal malzemelerle üretildiği için çocuğun zararlı kimyasalla temasını kısıtlar.

Plastik ve toksik boyalar içeren oyuncaklar yerine doğal amigurumi oyuncakları tercih etmeniz daha sağlıklı olacaktır.