Veronika Çiçeği

X
Filtre
Filtre
 • Fiyat
 • Renk
 • Amaç
Filtreyi Uygula
Sık kullanılan filtreler
 • Tümü
 • Fiyat
 • Renk
 • Amaç
Temizle
  • Fiyat
  • Renk
  • Amaç
  • Nicoletta
   Original price was: 1.099,90 TL.Current price is: 969,90 TL.
   Çiçeği Keşfet
   (3)
   Yüksek Talep
   İstanbul - Aynı Gün Teslimat
  • Mystic
   Original price was: 889,00 TL.Current price is: 809,90 TL.
   Çiçeği Keşfet
   Tükendi
   (3)
   Çok Satan
   İstanbul - Aynı Gün Teslimat
  • Peonies
   Original price was: 549,00 TL.Current price is: 519,90 TL.
   Çiçeği Keşfet
   Tükendi
   (3)
   İndirim
  • Cinnamon
   Original price was: 819,00 TL.Current price is: 749,90 TL.
   Çiçeği Keşfet
   Tükendi
   Hızlı Teslimat
   Yüksek Talep

  Sevdiklerinize hediye edebileceğiniz en hoş çiçek türlerinden biri de veronikadır. Kolay bakımı, eşsiz yapısı ve bulunduğu ortamı güzelleştirme özelliği ile veronika çiçeği, tercih edebileceğiniz ilk çiçek alternatiflerinden biri.

  Veronika Çiçeği Nedir?

  Veronica cicegi; kuru çayırlarda, orman boşluklarında ve civarlarında yetişen bitki türlerinden biridir. Ayrıca bu çiçek; çok yıllık, sürüngen bir bitki türü olarak karşınıza çıkar. Boyu genel olarak 10-30 cm arasındadır.

  Genellikle mart ve haziran ayları arasında beyaz, açık mavi ve mor renkli çiçekler açan bu çiçek türünün iki çeşidi vardır. Hoş görünümü ve estetik yapısıyla göze hoş gelen bu çiçek türü, günümüzde de oldukça popüler.

  Veronika Çiçeği Faydaları

  Veronica cicegi farklı birçok faydaya sahiptir. Fakat bu çiçek türünün genel olarak; öksürük, astım ve nezleye iyi geldiği biliniyor. Hasta bir yakınınıza geçmiş olsun demek için ideal bir çiçek arıyorsanız Muhiku’nun uygun bir fiyata satışa sunduğu veronica çiçek buketlerinden dilediğinizi tercih edebilirsiniz.

  Şifa veren bir çiçek olarak bilinen bu çiçek ile sevdiklerinizin yüzünü güldürebilir ve onlara faydalı bir hediye verebilirsiniz.

  Veronika Çiçeği Özellikleri Nelerdir?

  Veronika cicegi; 10 ila 50 cm aralığında büyür ve bu çiçeğin rizomları dallıdır. Genellikle çiçekleri koyu mavi ve taç dört lobludur. Her çiçekte olduğu gibi veronica çiçeğinin de çiçekleri koparıldığında kısa sürede solmaya başlar. Bunun yanı sıra bu çiçeğin yapraklarını dökmesine rağmen gövdesi büyümeye devam eder.

  Ana vatanı Yeni Zelanda olan veronica çiçeğini Türkiye’de de yetiştirmek oldukça kolaydır. İyi ve düzenli bir bakım gerçekleştirilirse veronica bitkisi oldukça sağlıklı bir şekilde büyüyebilir.

  Veronika Çiçeği Bakımı Nasıl Yapılır?

  Öncelikle veronika çiçeği bakımını oldukça özenli yapmak gerekir. İlk olarak çiçeğin dibi kurudukça sulamalısınız. Fakat bu sulama işlemi gereğinden fazla olmamalı. Eğer çiçeğinizi gereğinden fazla suya boğarsanız bitkinizin kökünün çürümesine yol açabilirsiniz.

  Bunun yanı sıra yetersiz sulama ile bitkinizi kurumaya terk edebilirsiniz. Bu nedenle kararında bir sulama yapmak oldukça önemli. Bunun yanı sıra çiçeğinizin iç tarafı güneş görecek şekilde budama yapabilirsiniz.

  Veronika çiçeğinin bakımında dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta da gübredir. Bu çiçek türü için gübre son derece önemli. Bu yüzden yılda bir kez gübreleme yapabilirsiniz. Veronica çiçek; kireç içeren ve mineral bakımından zengin toprakları sever. Eğer bu tür bir toprakta yetiştirirseniz çiçeğinizden daha fazla verim alabilirsiniz.

  Genellikle soğuk havaları sevmemesi ile bilinen veronica bitkisini, soğuk ve kurak yerlerde büyütülmemeniz gerekiyor. Aksi takdirde bitkinin ömrünü kısaltabilirsiniz. Güneşi çok seven veronica bitkisini mümkün olduğunca güney ve güneşli cephelerde büyütmelisiniz.

  Veronika Çiçeği Hediye Etmenin Anlamları

  Çiçekler, hediye olarak değerlendirebileceğiniz en zarif alternatiflerden biri. İyi veya kötü, mutlu veya mutsuz her anın tanığı olan çiçekleri sevdiklerinize hediye etmek onlara kendini özel hissettirir. Her çiçeğin kendi içerisinde ifade ettiği bir anlam vardır.

  Bu sebeple sevdiklerinize vermek istediğiniz bir mesaj varsa vermek istediğiniz mesaja uygun bir çiçek seçebilirsiniz. Veronika çiçeği, hiç şüphesiz sevdikleriniz için tercih edebileceğiniz çiçek türlerinden biri. İfade ettiği anlamlarla yüzleri güldüren bu çiçek türü ile hazırlanan bir çiçek buketini Muhiku üzerinden satın alabilirsiniz.

  Sevdiklerinizi Gülümsetecek Veronica Çiçek Aranjmanları Muhiku’da!

  Sevdiklerinizi bir çiçekle gülümsetmeye ne dersiniz? Günümüzde hediye denince akla ilk gelen seçeneklerden biri de hiç şüphesiz çiçekler. Fakat çiçek denince sizin de aklınıza sayısız tür geliyor olabilir. Eğer hangi çiçeği alacağınıza karar veremeyenlerdenseniz Muhiku’nun çiçek kategorisine göz atabilirsiniz. Veronica çiçeği ile hazırlanan birbirinden şık buketlerden dilediğinizi tercih edebilirsiniz. Böylece sevdiklerinizin yüzünü oldukça uygun bir fiyata güldürebilirsiniz.

  S: Veronika çiçeği anlamı nedir?
  C: Her çiçeğin olduğu gibi Veronica çiçeğinin de bir anlamı vardır. Bu çiçek türü; sevginin ve mutluluğun temsilcisidir diyebiliriz. Özel bir günde veya sevdiklerinizi sebepsiz yere gülümsetmek istediğinizde bu eşsiz çiçeği tercih edebilirsiniz. Göze hoş gelen yapısı ile sevdiklerinizin kalbine dokunacak bu çiçek türüyle hazırlanan buketlere Muhiku üzerinden göz atabilirsiniz.
  S: Veronika çiçeği bakımı nasıl yapılmalıdır?
  C: Öncelikle veronika çiçeğinin bakım aşamasında oldukça titiz davranmalısınız. Sulamaya ihtiyaç duyan bu çiçek türünü dibi kurudukça sulamak gerekir. Bunun yanı sıra veronica çiçeği, soğuğu sevmez. Bu sebeple yetiştirileceği ortamın belirli bir sıcaklık aralığına sahip olması şarttır. Gerekli zamanlarda budama yaparak çiçeğinizin daha sağlıklı büyümesini sağlayabilirsiniz.
  S: Hediyelik veronika çiçeği seçenekleri nelerdir?
  C: Sevdiklerinize hediye edebileceğiniz çiçeklerden biri hiç şüphesiz veronikadır. Bu çiçek türü ile hazırlanan çiçek buketlerini tüm sevdikleriniz için tereddütsüz tercih edebilirsiniz. Dilerseniz Muhiku’nun geniş çiçek aranjmanı içerisinde yer alan taze ve hoş hediyelik buketler içerisinden güzel ve uygun fiyatlı bir seçim yapabilirsiniz.
  S: Hediyelik veronika çiçeği seçerken nelere dikkat etmeliyiz?
  C: Öncelikle hediyelik çiçek seçerken çiçeğin ifade ettiği anlamı bilmek oldukça önemlidir. Karşı tarafa vermek istediğiniz mesaja uygun bir çiçek seçmek, sizin için daha doğru olacaktır. Bunun yarı sıra eğer hediyelik çiçek olarak veronika armağan etmek istiyorsanız bu çiçek türü ile hazırlanan buketlere yönelebilirsiniz.