Tillandsia

X
Filtre
Filtre
 • Fiyat
 • Amaç
Filtreyi Uygula
Sık kullanılan filtreler
 • Tümü
 • Fiyat
 • Amaç
Temizle
  • Fiyat
  • Amaç
  • Fuchsia in Jungle - Tillandsia Saksı Çiçeği
   Original price was: 859,00 TL.Current price is: 819,90 TL.
   Çiçeği Keşfet
   (3)
   İndirim
   İstanbul - Aynı Gün Teslimat

  Bromeliads familyasından olan tillandsia, görünüş olarak oldukça zarif ve hoş bir çiçektir. Anavatanı Yağmur ormanları olan bu çiçek türü, sivri yaprakları ve rengarenk açan çiçekleri ile evlerin yeni gözdesi. Ayrıca bu özel çiçek türü, ülkemizde “hava bitkisi” olarak da adlandırılır. Bunun yanı sıra hava çiçeğinin keşfedilmiş 700’den fazla türünün olduğu bilinmektedir. Yaşam alanlarınızın enerjisini yükselten ve dekoratif açıdan da göze hoş gelen bu çiçek türü aynı zamanda oldukça da naif bir hediye seçeneğidir. Bilindiği gibi çiçekler, herkesi mutlu eden güzel detaylardır.

  Bu sebeple herhangi bir özel gün yaklaşıyorsa veya sevdiklerinize beklenmedik mutluluklar yaşatmak istiyorsanız tillandsia çiçeğini gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Geleneksel hediyelerden sıyrılmanızı sağlayan Muhiku’nun geniş ürün çeşitliliği içerisinde değerlendirebileceğiniz birçok çiçek türü var. Farklı anlamlar ifade eden bu çiçekler içerisinden en güzel tillandsiayı seçebilirsiniz. Böylece son derece hoş duran bu saksı çiçeği ile sevdiklerinize güzel bir sürpriz yapabilirsiniz. 

  Tillandsia Hediye Fikirleri

  • Fuchsia in Jungle – Tillandsia Saksı Çiçeği

  Bu çiçek türü, görkemli yapısı ve estetik duruşuyla bulunduğu her ortamın havasını değiştirir. Tillandsia hava bitkisi, eminiz ki sizin ve sevdiklerinizin yaşam alanlarına çok yakışacak. 

  Tillandsia (Hava Çiçeği) Nedir?

  Bir diğer adı hava bitkisi olan tillandsia, genellikle Yağmur Ormanları’nda yetişen bitki türlerinden biridir. Bu tür, kökleri ile toprağa tutunmaya ihtiyaç duymaz. Ayrıca ev dekorasyonunda yeşil bitki tercih etmek isteyenlerin ilk tercihidir. Dekoratif olarak sıklıkla tercih edilen tillandsia’nın en büyük özelliği toprağa ihtiyaç duymamasıdır. 

  Tillandsia’nın bilinen en önemli özelliklerinden biri de çok dayanıklı olmasıdır. Bu bitki türü, yalnızca bazı çiçek türleri gibi temel bakıma ihtiyaç duyar. Yani aldığınız bir hava bitkisi ile uzun uzun uğraşmanıza ya da ekstra bir bakım yapmanıza gerek yok. Gerekli şekilde bakıldığı taktirde hızlı bir şekilde büyür. 

  Eğer çevrenizde bir yakınınızı mutlu etmek, başarısını kutlamak veya yaşadığı sağlık sorunu için geçmiş olsun dileklerinizi iletmek istiyorsanız onlara Muhiku üzerinden bir tillandsia alabilirsiniz. Muhiku’nun bütçe zorlamayan bir fiyata satışa sunduğu bu çiçek türü, kısa sürede sevdiklerinizin kapısını çalar. 

  Tillandsia Anlamı

  Her çiçeğin kendi içerisinde elbette bir anlamlı vardır. Çok tercih edilen tillandsia çiçeğinin ifade ettiği anlam da oldukça güzeldir. Toprağa ihtiyaç duymayan ve görünüş itibariyle biraz tuhaf olan tillandsia; özellikle hayalperestlerin çok seveceği bir bitki türü. Ayrıca bu çiçek türü, bağımsız ve özgür bir bitki olarak da bilinir.

  Tabi çiçeklerin dilinde ise bu tür, rahatlama, ılımlılık anlamı taşır. Tillandsia anlamı ve bakımı ile vazgeçilmez çiçek türlerinden yalnızca biri. 

  Eğer sizde sevdikleriniz için bir çiçek tercih etmek istiyorsanız öncelikle çiçeğin içerdiği mesaja bakmanız doğru olacaktır. Eğer anneniz, babanız, eşiniz, kardeşiniz, arkadaşınız veya sevgiliniz bu çiçek türünü çok seviyorsa tillandsia çiçeği anlamı göz önünde bulundurmadan satın alabilirsiniz. Muhiku’nun çiçek kategorisi içerisinde bulabileceğiniz zarif tillandsia seçenekleri ile çok para harcamadan kendinizi veya sevdiklerinizi mutlu edebilirsiniz. 

  Tillandsia (Hava Bitkisi) Neye İyi Gelir?

  Farklı birçok özelliği bulunan tillandsia çiçeğinin faydaları saymakla bitmez. Hava bitkisi olarak da bilinen tillandsia çiçekleri, kapalı alanlarda bulunduklarında tozu azaltma ve ortamın nemini dengeleme gibi çeşitli faydalar sağlar. 

  Hava bitkisi olan tillandsia çiçekleri odadaki havayı temizleme özelliği ile de tercih sebebidir. Bilindiği gibi hava bitkileri; baş ağrısı, alerji ve daha başka çeşitli hastalıkları önler. Ayrıca bu bitki türü, kirli havayı çekip temiz havayı verme özelliğine de sahiptir. Bu nedenle gönül rahatlığı ile tercih edebileceğiniz hava çiçekleri yaşam alanlarınızın hava kalitesini büyük ölçüde artırır.

  Ayrıca tillandsia çiçeği faydaları olarak ekleyebileceğimiz bir diğer durum ise bu çiçeğin mevcut stres azaltma özelliğidir. Yaşam alanlarınızı güzelleştiren tillandsialar, aynı zamanda kendinizi daha sakin hissetmenizi sağlar. 

  Eğer siz de sevdiklerinizin yaşam alanlarında fayda sağlayacak bir çiçek arıyorsanız tillandsia sizin için doğru bir tercih olacaktır. Hem dış görünüşü ile hem de sağladığı faydalarla tercih sebebi olan bu çiçek türünü Muhiku üzerinden oldukça uygun bir fiyata satın alabilirsiniz. 

  Tillandsia Çiçek Bakımı

  Tillandsia nasıl bakılır sorusu, günümüzde oldukça merak ediliyor. Daha önce de bahsettiğimiz gibi, hava bitkisinin bakımı son derece kolaydır. Bu bitki türü, çok fazla suya ihtiyaç duymaz. Yazın kavurucu sıcaklarında bile haftada 2 veya 3 kez sulamanız bitki için yeterli olacaktır. Fakat sulama aşamasında dikkat etmeniz gereken en önemli nokta, suyu alan bitkinin hızlı bir şekilde kuruyacağı bir ortamda yer almasıdır. Çünkü bu bitki türünü suya çok fazla maruz bıraktığınız takdirde, olumsuz bir sonuçla karşı karşıya alabilirsiniz. 

  Sulama dışında bitkinizi, düzenli aralıklarla su püskürterek de nemlendirebilirsiniz. Çünkü bu bitki türü fazla sudan ziyade nemi sever.  Tabi bunun yanı sıra bitkinize sürekli olarak ilgi göstermeyi de aksatmamalısınız. Tüm bitkiler gibi hava bitkisi de ilk önce sevgiyle büyüyen bir çiçek türüdür.

  Tillandsia çiçeği nasıl bakılır sorusu herkes tarafından merak ediliyor. Öncelikle bir tillandsia sahibiyseniz çiçeğinizi direkt olarak güneş ışığına maruz kalmayacağı bir noktada yerleştirmelisiniz. Ayrıca bu çiçek türünün yalnızca fotosentez yaparak beslendiğini göz önünde tutmalısınız. 

  Bilindiği gibi hava bitkilerinin hepsi, temiz havaya ihtiyaç duyar. Temiz hava, her bitkinin sağlığı açısından önemli olduğu gibi tillandsialar için de son derece önemlidir. Bu bitki türleri, en fazla verimi ılıman iklim şartları altında verir. Ayrıca tillandsia’nın 15 ila 30 derece arasındaki sıcaklıklarda gelişimi son derece hızlı olur.

  Daha düşük sıcaklıklarda bakılmaya müsait olmayan hava bitkisi, düşük sıcaklıkta donma tehlikesi ile karşı karşıya kalır. Kısacası bu bitki türü çok soğuk havaları, aşırı sıcak havaları ve doğrudan gelen güneş ışığını hiç sevmez. Bu sebeple tillandsianızı oda sıcaklığında yetiştirmeniz bitkinizin sağlığı için en doğru seçenektir. 

  Evlerin Gözdesi Tillandsia Çiçeği Seçenekleri Muhiku’da!

  Çiçekler; yaşam alanlarına kattığı güzellik, kişiye verdiği enerji ve hissettirdiği özel duygularla herkesin sevdiği hediyelerdir. Her çiçeğin farklı bir rengi olduğu gibi vermek istediği farklı bir anlam da vardır. Zaman zaman sevdiklerinize duyduğunuz özlemi ya da sevgiyi elbette ki bir çiçekle gösterebilirsiniz. Fakat çiçeğinizi seçerken içerdiği anlamı da göz önünde bulundurmakta fayda var.

  Hava bitkisi, bir diğer adıyla tillandsia günümüzde her evin vazgeçilmez çiçeklerinden biri. Kolay bakımı, farklı yapısı ve hoş görüntüsüyle gönülleri fetheden tillandsia çiçeği faydaları da saymakla bitmez. Hem hoş bir hediye alternatifi hem de güzel bir dekorasyon ürünü olan tillandsia bakımı ile de sizi zorlamaz.

  Son derece kolay bir bakıma sahip olan bu çiçek türünü belirli sıklıklarda sulamanız yeterlidir. Tillandsia hava bitkisi seçeneklerini, Muhiku’nun geniş ürün yelpazesi içerisinde bulmanız mümkün. Üstelik Muhiku, sunduğu avantajlı fiyatları ile de beklentilerinizi karşılayacak niteliklere sahip.

  Kendinize veya sevdiklerinize bu bitki türünden satın almak istiyorsanız Muhiku’yu ziyaret edebilirsiniz. Böylece uçuk fiyatlar ödemeden yaşam alanlarınıza renk ve enerji katabilirsiniz. Ayrıca Muhiku’nun aynı gün teslim fırsatından yararlanarak sevdiklerinizi hiç bekletmemiş olursunuz. Kendi yaşam alanlarınızın enerjisini yükseltmek ya da sevdiklerinizi bir çiçekle şımartmak istiyorsanız birbirinden hoş hava bitkisi seçenekleri Muhiku’da sizleri bekliyor!

  S: 🌸 Tillandsia (hava çiçeği) nasıl bakılır?
  C: Hava bitkisi olarak da bilinen tillandsia çiçeğinin bakımı çok uğraştırıcı değildir. Bu çiçek türünün haftada bir defa açık havada 20 dakika kadar bekletilmesi gerekir. Bir diğer alternatif olarak ise haftada 2 veya 3 kez su püskürtülmesi çiçeğin bakımı için yeterlidir.

  Evinizin atmosferini değiştirecek tillandsia çiçeklerine Muhiku üzerinden göz atabilirsiniz.

  S: 🌸 Tillandsia (hava bitkisi) anlamı nedir?
  C: Yaşam alanlarına kattığı dekoratif hava ile gözde çiçeklerden biri olan tillandsia, rahatlama ve ılımlılık anlamı taşır. Toprağa ihtiyaç duymayan bu bitki türü, bağımsız ve özgür bir bitki olarak da tanımlanır. Eviniz için tercih edebileceğiniz tillandsia seçeneklerine Muhiku üzerinden göz atabilirsiniz. Muhiku'da uygun bir fiyata satışa sunulan bu çiçekleri sevdiklerinize hediye de edebilirsiniz.
  S: 🌸 Tillandsia çiçeği kaç günde bir sulanır?
  C: Tillandsia çiçeği, diğer çiçekler gibi ekstra bir bakıma ihtiyaç duymaz. Düzenli bir sulama rutini ile çiçeğinizin ömrünü uzatabilir ve daha sağlıklı yetişmesini sağlayabilirsiniz. Yazın haftada 2-3 kez, kışın ise haftada 1-2 kez yapacağınız sulama bitkinize yeter. Çok fazla suyu sevmeyen bu bitki türü için nem daha önceliklidir.
  S: 🌸 Tillandsia çiçeği faydaları nelerdir?
  C: Tillandsia çiçeğinin pek çok farklı faydası vardır. Bu çiçek türü, stres azaltma özelliğine sahiptir. Yaşam alanlarınızı güzelleştiren tillandsialar, aynı zamanda kişiye bir sakinlik verir. Ayrıca hava bitkisi olarak da adlandırılan tillandsia çiçekleri, bulunduğu ortamdaki havayı temizleme özelliği ile de herkesin gözde çiçeği olmayı başarır.