Sukulent

X
Filtre
Filtre
 • Fiyat
 • Amaç
Filtreyi Uygula
Sık kullanılan filtreler
 • Tümü
 • Fiyat
 • Amaç
Temizle
  • Fiyat
  • Amaç
  • Fuchsia in Jungle - Tillandsia Saksı Çiçeği
   Original price was: 859,00 TL.Current price is: 819,90 TL.
   Gönder
   (3)
   İndirim
   İstanbul - Aynı Gün Teslimat
  • Sunrise – Sukulent & Turuncu Kalanchoe Aranjmanı
   Original price was: 505,00 TL.Current price is: 389,00 TL.
   Gönder
   Tükendi
   İndirim
   Hızlı Teslimat
  • Succulent Garden – Sukulent
   Original price was: 505,00 TL.Current price is: 389,00 TL.
   Gönder
   Tükendi
   (3)
   İndirim
   Hızlı Teslimat
  • Otto
   Original price was: 770,00 TL.Current price is: 709,90 TL.
   Gönder
   Tükendi
   İndirim
   İstanbul - Aynı Gün Teslimat
  • Nomad
   Original price was: 389,90 TL.Current price is: 339,90 TL.
   Gönder
   Tükendi
   Çok Satan
   Hızlı Teslimat
  • Mini Garden
   Original price was: 505,00 TL.Current price is: 429,90 TL.
   Gönder
   Tükendi
   İstanbul - Aynı Gün Teslimat

  Birbirinden Şık Sukulent Aranjmanları ile En Özel Zamanları Taçlandırın!

  Muhiku’nun birbirinden güzel sukulent ve kaktüs sukulent aranjmanı çeşitleriyle sevdiklerinize en güzel zamanlarda en özel armağanı verin. Yeşilin hakim olduğu bu renkli hediyeler özel günlerde hayat kurtarırken sevdiklerinize bıraktığınız en tatlı hatıralar olacaklar.

  Kimileri papatya sever, kimileri ise gül. Ancak sukulent için böyle bir ayrım yok. Çünkü sukulent hemen hemen herkesçe sevilen risksiz bir bitki türüdür. Dolayısıyla sevdiklerinize sukulent çiçeği armağan ederek endişesiz bir sürpriz deneyimi yaşayabilirsiniz.

  Dilediğiniz bir özel günde, dilediğiniz bir kişiye sukulent hediye edebilirsiniz. Ancak bazı zamanlar var ki kaktüs sukulent çeşitleri bu özel günlere çok daha başka bir hava katıyor.

  İster minik saksıda sukulent tercih edin, isterseniz de şık sukulent aranjmanı fark etmez. Şekli ve tasarımı fark etmeksizin hediyelik sukulent çeşitleri sevdiklerinizi mutlu etmenin en güzel yollarından biri. O halde siz hediyenizi bir an evvel seçebilin diye sukulentin yakıştığı özel günler nelermiş bir bakalım.

  Sukulent Bir Kaktüs Türü mü?

  Her ne kadar dikensiz olsa da sukulent esasında kaktüs familyasına ait bir bitki türü. Sukulent, “özü ve suyu olan” demektir. Kendi içinde alt türlere ayrılır. Bu türleri klasik ve özel türler olarak ikiye ayırabiliriz.

  Sukulent dış mekan bitkisi olarak düşünülebilir. Ancak iç mekan sukulent bakımı için oldukça kolaydır. Dolayısıyla hem iç mekanda hem de dış mekanda sukulent kaktus çeşitleri kolaylıkla bakılabilirler.

  Diğer taraftan farklı renklerde ve büyüklükte sukulentler bulunmaktadır. Yapraklarının su tutabilme özelliği sayesinde uzun süre susuz kalabilirler.

  Sukulent bitki uzun süre susuz kalabilirler. Dolayısıyla bakımını da bir hayli kolaydır. Bu sebeple bir yakınımıza çiçek hediye etmek istediğimiz zamanlarda en çok sukulent kaktüs gibi bitkiler tercih ederiz.

  Çünkü çiçek hediye etmek istediğimiz kişi bitkiyle ilgilenebilecek zamana sahip olmayabilir ya da işi gereği sürekli seyahat ediyor olabilir. Bu da özel günlerde sukulentin diğer çiçeklere nazaran daha çok tercih edilmesini sağlar.

  Ancak yukarıda da belirttiğimiz gibi sukulentler özel ve klasik olmak üzere ikiye ayrılır. Bu iki türün bakım koşulları birbirlerinden farklıdır. Öyleyse, özel türlere bir bakalım.

  Nadir Bulunan Sukulent Çeşitleri Özellikleri

  Tüm bitkiler kendi içinde belli türlere ayrılır. Ancak bu türler içinde bazıları oldukça özel bir yere sahip. Sukulent de kendi içinde belli türlere ayrılan bitkiler arasında yer alıyor.

  Bunlar doğada diğer türlerden daha az bulunuyor. Bu sebeple nadir bulunan sukulentler, diğer sukulentlere nazaran daha pahalı olabilir. Türler dışarıdan bakıldığı zaman birbirlerine çok benziyorlar. Özellikle sukulent bakmaya yeni başlayanlar bu türleri birbirlerine çok karıştırıyorlar.

  Ancak koleksiyonerler bir tür başka bir türe ne kadar benzese de özel olanı diğerinden çok rahat bir şekilde ayırt edebiliyorlar. Sukulent bakmaya yeni başlayacak olabilirsiniz ya da sevdiğiniz bir yakınınıza sukulent armağan etmek isteyebilirsiniz. Burada bahsedeceğimiz türler, nadir sukulentleri diğerlerinden ayırt etmenize yardımcı olacak.

  Bu türleri özel kılan ise yurt dışından ithal edilmeleri ve bakımlarının diğer sukulentlere nazaran daha zor olmasıdır. Ayrıca nadir sukulentlerin üretimi oldukça zor. Bir yapraktan kolay kolay yavru elde edilemez ya da diğer bir deyişle çoğaltılamaz. Bu sebeple klasik türlere nazaran oldukça pahalıdırlar.

  Nadir bulunan sukulentler arasında; echeveria funkii, omphalina, tomurcuk, crassula ve suyon gibi pek çok tür bulunuyor. Echeveria ve crassula gibi türler de kendi içinde alt türlere ayrılırlar. Bu sebeple bu türler arasında hem klasik tür hem de özel tür sukulent çeşitleri bulunuyor.

  Daha önce hiç sukulent bakmamış birine hediye seçerken özel türler arasından seçim yapmamanızı tavsiye ederiz. Sevdiklerinize hediye alırken sukulentin klasik türleri arasından seçim yapmalısınız.

  Örneğin, çok sevilen kalanchoe sukulent türü de kendi içinde pek çok türe ayrılır. Seçim yaparken klasik olanlardan yana tercih yapmanızı tavsiye ederiz.Çünkü özel türler çok özel bir bakım gerektirir ve yeni başlayanlar bu türe gerektiği ilgiyi gösteremeyebilirler.

  Sevdiklerinize Sukulent Hediye Etmeniz için 3 Sebep

  Özel günlerde sevdiklerimizin yüzünde sıcacık bir gülümseme oluşturmak ve bizler için ne kadar önemli olduklarını göstermek adına onlara küçük sürprizler yaparız. Bu sebeple onlar için en doğru hediyeyi bulmak isteriz. Vereceğimiz hediyeyle onların gerek duydurumlarında gerek ise yaşam alanlarında pozitif bir etki yaratmak isteriz.

  Gelişen teknoloji, nüfus artışı ve sanayileşme doğayla olan bağımızı giderek azaltıyor. Artık doğada vakit geçirmek için boş bir zaman yaratmak zorunlu bir hal aldı. Bu sebeple doğaya gitmek yerine doğayı bize getirecek çözüm yolları arıyoruz.

  Bunlardan biri de bitki bakmak. Yemyeşil tonlarıyla ve renk renk çiçekleriyle gerek ruhumuzda, gerek ise yaşam alanımızda bahar havası yaratan çiçekler doğayı ayaklarımıza getiren en güzel mucizeler.

  Siz de sevdiklerinize hediye etmek için bir bitki seçerek yaşam alanlarında ya da çalışma ortamlarında doğal bir atmosfer yaratabilirsiniz. Aldığımız nefesi bile bambaşka kılan bitkiler, yaydıkları pozitif enerjiyle sevdiklerinize bambaşka bir mutluluk ve huzur yaşatacaklar.

  O halde sevdiklerinize bitkilerin en güzel türü olan sukulent hediye etmek için sebepler nelermiş bir bakalım. İşte özel günler için en güzel hediyelerden biri olan sukulenti seçmeniz için beş sebep.

  Sukulent, bakımı oldukça kolay bir bitki türüdür.

  Aydınlık bir alana koyduğunuz zaman çok kolay bir şekilde gelişir ve hatta yavrular. Ancak zaman zaman küçük esintiler hissetmek ister. Yine de bu bakımında bir zorluk yaratmaz. Dolayısıyla çalışan ya da çalışmayan tüm sevdikleriniz için sukulenti gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

  Çok fazla alan kaplamaz.

  Bu sebeple özellikle yeni iş hediyesi ya da ofis hediyesi olarak rahatlıkla tercih edilebilir. Çalışma masasının bir köşesinde onun için daima bir yer vardır. Ayrıca bu özelliği sayesinde evi küçük olan yeni evli çiftlere armağan edebileceğiniz en güzel hediyelikler arasında da yer alır.

  Kadın erkek herkes için tercih edilebilir.

  “Erkeğe sukulent hediye edilir mi?” demeyin. Çünkü sukulent erkekler tarafından da çokça sevilen bir bitki türü. Ayrıca pek çok erkek yaşam alanına ya da çalışma ortamına bu sıra dışı bitki türüyle doğallık katmayı çok seviyor.

  “Çarşıdan aldım bir tane, eve geldim bin tane” bilmecesi sorulduğunda aklımıza gelen ilk cevap nar olsa gerek. Ancak sukulent de nara meydan okumuyor değil. Elbette bir sukulentin içinden sayısız sukulent çıkmıyor. Fakat doğru koşullarda yetiştirildiği zaman çok çabuk çoğalıyor ve bir sukulentten pek çok yavru oluşabiliyor.

  Sevdiklerinize sukulent hediye etmenin sebeplerini, diğer bir ifadeyle avantajlarını sıraladık. Şimdi gelelim kime ne zaman sukulent hediye edebileceğiniz.

  Doğum Günü Hediyesi

  Sevdiklerinize vereceğiniz en güzel doğum günü hediyesi birlikte büyüyecekleri bir hediye. Dolayısıyla sukulent doğum günü için tercih edebileceğiniz en güzel armağanlardan biri. Çünkü sevdikleriniz onlara vereceğiniz sukulent doğum günü hediyesi ile birlikte büyüyecekler.

  Diğer taraftan doğum hediyesi için de sukulent tercih edilebilir. Eşiniz ya da bir yakınınız yeni doğum yaptıysa onun için doğum hediyesi sukulent aranjman alabilirsiniz. Örneğin, Lua sukulent aranjmanı bu özel ana çok yakışacak.

  İş Tebrik Hediyesi

  Sevdikleriniz kariyer yolculuğunda yeni bir başlangıç yaptıysa ya da iş hayatına yeni adım atıyorsa onlara en çok yakışacak hediyelik kaktüs sukulent tanzimi. Şık saksı içerisinde kaktüs, sukulent, ve sarı çiçekli kalanchoe harika bir uyum yakalamış. Ancak sukulent saksıda en ön plana çıkan bitki diyebiliriz.

  Kadınlar Günü için Sukulent

  8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde değer verdiğiniz kadınlara en özel sukulent aranjmanları harika bir sürpriz yapın! Baby sukulent aranjmanının özel sunumuyla değer verdiğiniz kadınlara birden fazla sukulent türünü armağan etme şansına sahipsiniz. Bu özel aranjman evin en güzel köşesine hava katarkan, çalışma ortamının bunaltıcı havasını yumuşatacak.

  Bu özel günler dışında Öğretmenler Günü için sukulent tercih edebileceğiniz gibi yılbaşında seçiminizi bu güzel bitki çeşidinden yana kullanabilirsiniz. Özellikle Muhiku’nun yılbaşı sukulent süslemeleri yılın bu zamanlarında hediyelere çok yakışıyor diyebiliriz.

  Diğer taraftan söz hediyeleri için de sukulent tercih edilebilir. Davetlilerinize söz hediyesi sukulent dağıtabilirsiniz. Bunun için arnajmanlardan ziyade minik sukulent çeşitleri arasından seçim yapabilirsiniz.

  S: 🪴 Sukulent nedir, özellikleri nelerdir?
  C: Sukulent, kaktüs familyasına ait olan bir bitki türüdür. Ancak bildiğimiz kaktüs türleri gibi dikenli değildir. Kelime anlamı olarak “özü ve suyu olan” anlamına gelir. Etli bir yapıya sahi olan bu bitki kendi içinde pek çok türe ayrılır. Aydınlık ve havadar yerleri seven bitkinin bakımı ise oldukça kolaydır.
  S: 🌿 En güzel sukulent çeşitleri nelerdir?
  C: Sukulent, kaktüs familyasına ait olan bir bitki türüdür. Ancak bildiğimiz kaktüs türleri gibi dikenli değildir. Kelime anlamı olarak “özü ve suyu olan” anlamına gelir. Etli bir yapıya sahi olan bu bitki kendi içinde pek çok türe ayrılır. Aydınlık ve havadar yerleri seven bitkinin bakımı ise oldukça kolaydır.
  S: 🌵 Hediyelik sukulent nasıl seçilir?
  C: Sevdiklerinize hediyelik bitki seçerken onların yaşam stillerine dikkat etmenizi tavsiye ederiz. Bu yalnızca sukulentte değil diğer bitki çeşitlerinde de geçerli. Eğer yoğun bir hayata sahiplerse ve onlar için bakımı kolay olan klasik sukulent türleri arasından seçim yapmanızı tavsiye ederiz. Ancak bitkinin bakımı için zaman ayırabiliyorlarsa ve bitki bakımı konusunda deneyimlilerse onlar için özel sukulent türleri içinden seçim yapabilirsiniz.
  S: 🌱 Sukulent nasıl bakılır?
  C: Sukulent tür itibariyle aydınlık yerlerde olmayı sever. Ancak doğrudan güneş ışığına maruz bırakılmamalıdır. Ara ara pencereyi açarak sukulentin yetişmeyi sevdiği ortamı yaşam alanınızda yaratabilirsiniz. Sulama konusunda ise toprağı kurudukça sukulente su vermeniz yeterli olacaktır.