Statis Çiçeği

X
Filtre
Filtre
 • Fiyat
 • Renk
 • Amaç
Filtreyi Uygula
Sık kullanılan filtreler
 • Tümü
 • Fiyat
 • Renk
 • Amaç
Temizle
  • Fiyat
  • Renk
  • Amaç
  • Nicoletta
   Original price was: 1.099,90 TL.Current price is: 969,90 TL.
   Çiçeği Keşfet
   (3)
   Yüksek Talep
   İstanbul - Aynı Gün Teslimat
  • Peonies
   Original price was: 549,00 TL.Current price is: 519,90 TL.
   Çiçeği Keşfet
   Tükendi
   (3)
   İndirim
  • Pilar
   Original price was: 775,90 TL.Current price is: 599,90 TL.
   Çiçeği Keşfet
   Tükendi
   İndirim

  Çiçek aranjmanlarına büyüleyici bir hava katan statis çiçeği, son zamanların en popüler çiçek türlerinden biri. Özellikle özel günlerde çokça tercih edilen aranjmanlar içinde bu çiçek türü de yer alıyor.

  En güzel ve şık statis çiçeği aranjmanları ise Muhiku’da. Sevdiklerinizi mutlu edecek deniz lavantası aranjmanları sipariş etmek için Muhiku’nun çiçek sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

  Statis Çiçeği Nedir?

  Statis çiçeği, bitki biliminde limonum sinuatum adıyla tanınmaktadır. Ancak bu çiçek türüne halk arasında deniz lavantası da denmektedir. Ancak bilinen çiçek türlerinden biri olan lavantayla ile bir bağı yoktur.

  Statis çiçek, genellikle Akdeniz bölgesinde ve ikliminde yetişmeye uygundur. Ancak bu bitkinin anavatanı hakkında kesin bir bilgi yoktur.

  Statis Çiçeği Özellikleri Nelerdir?

  Statis çiçek, çok yıllık çiçek türlerinden biridir. Uzun gövde üstünde mavi ve mor arasında renkli çiçekleri bulunmaktadır. Bu çiçekler yaprakların değişim geçirmesi sonucu oluşmaktadır.

  Deniz lavantası çiçeği kağıtsı çiçekleriyle dikkat çeker. Dokunduğunuz zaman adeta bir defterin yapraklarına dokunuyormuş gibi hissedebilirsiniz.

  Statis çiçeğinde mavi ve mor arasında bir renge sahip çiçeklerin bulunduğunu söyledik. Ancak bu çiçeğin asıl rengi aslında beyazdır. Diğer taraftan farklı renklerde deniz lavantası çiçeği görmek mümkün.

  Bu çiçeğin bilimsel adı limonium sinuatum olsa da halk arasında deniz lavantası çiçeği dışında da farklı isimlerle tanınmaktadır. Bu isimler; limon otu, sahil karanfili, deniz otu, herdemtaze şeklindedir.

  Muhiku’da bulunan statis çiçeği aranjmanları arasında farklı renk ve tasarıma sahip buketler bulabilirsiniz. Bu buketler oldukça kaliteli ve şık bir tasarıma sahiptir. Sipariş üzerine özenle hazırlanan aranjmanlar yine aynı özenle sevdiklerinize teslim edilir.

  Statis Çiçeği Bakımı Nasıl Yapılır?

  Deniz lavantası çiçeği dekoratif amaçlı tercih edilen çiçek türlerinden biridir. Özellikle çiçekli bitki seven kişiler bu çiçeğe salon ya da ofis dekorasyonlarında yer verebilirler.

  Ancak sitatis cicegi, özenli bir bakım ister. Her gün mutlaka yapraklarını göz ucuyla da olsa kontrol etmeli ve düzenli bir şekilde sulamalısınız. Ancak sulama konusunda toprağı kontrol etmelisiniz.

  Aksi takdirde aşırı sulama da çiçeğinizin solmasına neden olabilir. Eğer sulama rutinine dikkat eder ve aydınlık bir yerde bakmaya özen gösterirseniz çiçeğiniz kısa sürede serpilecek ve güzelliğiyle ortamı aydınlatacaktır.

  Ofisinize ya da evinize yakışacak en güzel statis çiçeği buketleri Muhiku’da. Kaliteli buketlerin yanında gönderilen özel besinle çiçeğiniz normalden çok daha uzun süre canlı kalacaktır. Belli aralıklarla çiçeğin suyunu tazeleyerek ve saplarına verev atarak çiçeğin ömrünü daha da uzatabilirsiniz.

  Muhiku’dan dilediğiniz statis cicegi buketini kolaylıkla sipariş edebilirsiniz. Eğer Muhiku’dan ilk kez çiçek alacaksanız ilk siparişe özel uygulanan indirimden de faydalanabilirsiniz. Böylece kaliteli buketlere uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz.

  Statis Çiçeği Hediye Etmenin Anlamları

  Statis çiçeği rengine göre farklı anlamlar taşır. Ancak statis çiçeğinin genel olarak “barış” temsilcisidir. Bu sebeple özellikle birbirine küs iki arkadaş ya da çiftler gönül almak amacıyla bu çiçeği tercih edebilirler.

  Eğer değer verdiğiniz birinin kalbini kırdıysanız ya da bir yakınınızla uzun zamandır aranız açıksa aranızdaki buzları statis çiçeği buketi ile eritebilirsiniz. Muhiku’nun statis çiçeği fiyat ve kalite yönünden sizi fazlasıyla memnun edecektir.

  Şimdi sen de küs olduğun bir yakınınla arandaki buzları eritmek ve onun kalbini onarmak için Muhiku’dan statis çiçeği satın al!

  Statis çiçeğinin renklerine göre anlamları değişebilir. Örneğin; beyaz statis çiçeği masumiyetin temsilcisidir. Bir konu hakkında masum olduğunuzu ya da en masum duygularınızı bu eşsiz güzellikteki çiçekle ifade edebilirsiniz.

  Mor statis çiçeği ise inancın temsilcisidir. Birinin bir işi başaracağına inancınız tamsa ve ona destek olmak istiyorsanız mor renkli deniz lavantası çiçeği aranjmanlarını tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda bu renkteki buketler güzel ve anlamlı bir yeni iş hediyesi de olacaktır.

  Göze Hoş Gelen Statis Çiçek Aranjmanları Muhiku’da!

  Göz alıcı güzellikteki statis çiçeği aranjmanları Muhiku’da! İstanbul’da yaşayan sevdiklerinize en güzel deniz lavantası (limonium) buketleriyle sürpriz yapmak için saat 11.00’e kadar sipariş verebilirsiniz.

  Çiçek buketiniz siparişinizin ardından özenle hazırlanacak ve (pazar günü hariç) aynı gün içinde saat 12.00-18.00 arası sevdiklerinize ulaşacaktır.

  Şimdi siz de en güzel statis çiçek buketlerini incelemek için Muhiku’nun aranjmanlarını inceleyebilirsiniz.

  S: Statis çiçeği (deniz lavantası) nerede yetişir?
  C: Statik çiçeğinin ana yurdu tam olarak bilinmiyor. Ancak bu çiçeğin Akdeniz bölgesinde ve ikliminde yetişmeye elverişli olduğunu söylemeliyiz. Dolayısıyla evde statis (deniz lavantası) çiçeği bakmak istiyorsanız çiçeği bol güneş alan bir yerde bakmanızı tavsiye ederiz. Özenle bakılan statis yani limonium buketlerine ise Muhiku'dan ulaşabilirsiniz.
  S: Statis çiçeği (limonium) anlamı nedir?
  C: Uzun zamandır küs olduğunuz birinden özür dilemek ve aranızdaki buzları eritmek istiyorsanız sizin için en uygun seçenek statis çiçeğiyle hazırlanan aranjmanlar olacak. Çünkü limonium yani deniz lavantası “barış” temsilcisidir. Taşıdığı anlam itibariyle sevdiklerinizden özür dilemek istediğiniz zaman tercih edeceğiniz ilk çiçek türleri arasında yer alır.
  S: Sevdikleriniz için değerlendirebileceğiniz hediyelik statis çiçeği seçenekleri nelerdir?
  C: Muhiku’nun statis çiçeği buketleri en güzel çiçeklerle harmanlanıyor. Güllerin, ortancaların, şakayıkların, zambakların yer aldığı deniz lavantası (limonium) buketleri sevdiklerinizin kalbini feth edecek. En güzel hediyelik deniz lavantası buketlerini incelemek için Muhiku’nun çiçek buketi sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Bu sayfadan sevdiklerinizi mutlu edecek çiçeklerle hazırlanan statis buketini satın alabilirsiniz.
  S: Hediyelik statis çiçeği (deniz lavantası) alırken nelere dikkat etmeliyiz?
  C: Hediyelik statis çiçek buketi alırken dikkat etmeniz gereken en önemli şey aranjman. Alacağınız çiçek buketi içinde sevdiklerinizin sevdiği çiçeklerin olması son derece önemli. Çünkü onların en sevdikleri çiçeklerin yer aldığı bir aranjman sevdiklerinizin kalbine dokunmanızı ve onların yüzüne sıcacık bir tebessüm kondurmanızı sağlayacak.