Solidago Çiçeği

X
Filtre
Filtre
 • Fiyat
 • Renk
 • Amaç
Filtreyi Uygula
Ürünleri Sırala
  • Athena

   Athena – Pembe Royal Gül Buketi

   (5)
   499.90 TL
   Aynı Gün & Ücretsiz Teslimat
   İndirim
   İstanbul
  • Mystic

   Mystic – Fuşya Şebboy Çiçek Buketi

   (3)
   579.90 TL
   Aynı Gün & Ücretsiz Teslimat
   İndirim
   İstanbul
  • Merida - Turuncu Ayçiçeği Çiçek Buketi

   Merida – Turuncu Ayçiçeği Çiçek Buketi

   (3)
   599.90 TL
   Aynı Gün & Ücretsiz Teslimat
   İstanbul
   İndirim
  • Sunshine

   Sunshine – Ayçiçeği ve Kasımpatı Çiçek Buketi

   (4)
   559.90 TL
   Aynı Gün & Ücretsiz Teslimat
   İstanbul
   İndirim
   Yeni Hediyeler
  • Sienna

   Sienna – Turuncu Lale ve Solidago Çiçek Buketi

   609.90 TL
   Tükendi
   Aynı Gün & Ücretsiz Teslimat
   İstanbul
   İndirim
  • Laranja – Karanfil Çiçek Buketi

   Laranja – Karanfil Çiçek Buketi

   619.90 TL
   Tükendi
   Aynı Gün & Ücretsiz Teslimat
   İstanbul
   İndirim
  • Isabel - Sarı Krizantem Çiçek Buketi

   Isabel – Sarı Krizantem Çiçek Buketi

   (3)
   319.90 TL
   Tükendi
   Aynı Gün & Ücretsiz Teslimat
   İstanbul
  • Orange Glow – Turuncu Gerbera Çiçek Buketi

   Orange Glow – Turuncu Gerbera Çiçek Buketi

   (4)
   229.00 TL
   Tükendi
   Aynı Gün & Ücretsiz Teslimat
   İstanbul
  • Fiesta - Sarı Gerbera Çiçek Buketi

   Fiesta – Sarı Gerbera Çiçek Buketi

   229.00 TL
   Tükendi
   Aynı Gün & Ücretsiz Teslimat
   İstanbul
  • Nicoletta

   Nicoletta – Gül, Ortanca ve Zambak Çiçek Buketi

   (3)
   439.90 TL
   Tükendi
   Aynı Gün & Ücretsiz Teslimat
   İstanbul
   İndirim
  • Bellavista

   Bellavista – Gül, Kasımpatı ve Lisyantus Çiçek Buketi

   459.90 TL
   Tükendi
   Aynı Gün & Ücretsiz Teslimat
   İstanbul
   İndirim
  • So Lucky

   So Lucky – Gül, Kasımpatı ve Zambak Çiçek Buketi

   379.90 TL
   Tükendi
   Aynı Gün & Ücretsiz Teslimat
   İstanbul
   İndirim

  En güzel solidago çiçeği buketleri Muhiku’da! Sevdiklerinizin yüzünde sıcacık bir tebessüm oluşturmak ve onların kalplerine dokunmak istiyorsanız en güzel altınbaşak çiçek aranjmanlarına Muhiku’dan ulaşabilirsiniz.

  Özel günlerde sevdiklerinize birbirinden güzel solidago çiçeği aranjmanlarıyla sürpriz yapabilirsiniz. Dilerseniz hiç beklemedikleri bir anda da en güzel buketlerle kapılarını çalabilirsiniz. Böylece onlara tarifsiz bir mutluluk yaşatabilirsiniz.

  Solidago Çiçeği Nedir?

  Solidago, halk arasında altınbaşak ismiyle tanınan bir çiçek türüdür. Bu çiçek Asteraceae yani papatyagiller familyasına aittir. Çok yıllık bir bitki türü olan bu çiçek yaz ve sonbahar sonlarında açar. Çiçek Amerikan kökenli bir bitki türüdür. Genel olarak yıldız çiçeğine benzetilirler.

  Solidago Çiçeği Özellikleri Nelerdir?

  Solidago yani altınbaşak çiçeği, oldukça narin bir yapıya sahiptir. Bazı türlerinde sap bulunmayabilir. Bazı türlerinin sapları ise kısa ve dalsız yapraklardan oluşur.

  Bu çiçek türü genel olarak karmaşık salkımlar içinde büyüyen küçük ve sarı çiçekleriyle tanınır. Ancak bazı türleri nitrat yönünden zengin olduğu için zehirli olabilir. Bazı türleri ise sarı renk boyasının yapımında kullanılabilir.

  Solidagovirgaurea çiçeğinin en özel aranjmanları Muhiku’da! Her detayı özenle hazırlanan çiçek buketleri son derece modern ve göz alıcı. Eğer sevdiklerinize özel günlerde farklı çiçek türleriyle hazırlanan buketler armağan etmek istiyorsanız Muhiku’nun geniş ürün çeşitliliğinden faydalanabilirsiniz.

  Solidago Çiçeği Bakımı Nasıl Yapılır?

  Solidagovirgaurea çiçeğinin bakımındaki kilit nokta sulama hassasiyetidir. Çiçeği gereğinden fazla sularsanız kök çürümesine sebep olabilirsiniz. Diğer taraftan çiçeği susuz bırakırsanız kurumasına neden olabilirsiniz.

  Dolayısıyla çiçeğinin bulunduğu ortamın nem dengesine, toprak geçirgenliğine ve saksı çeşidine göre sulama konusunda kendi rutininizi oluşturabilirsiniz. Örneğin; toprak saksılar nemi hapsederler. Dolayısıyla sulama sıklığını plastik saksıya göre daha uzun tutabilirsiniz.

  Diğer taraftan eviniz çok güneş alıyorsa çiçeğin toprağı daha kısa sürede kuruyacaktır. Buna bağlı olarak da çiçeği sulama sıklığınız artacaktır. Dolayısıyla solidagovirgaurea bakımında ana etken ona sunduğunuz yaşam ortamıdır.

  Solidago Çiçeği Hediye Etmenin Anlamları

  Çiçek hediye etmenin anlamı sizin o hediyeye yüklediğiniz anlama göre değişiklik gösterebilir. Dolayısıyla solidago çiçeği buketi de ona yüklediğiniz anlama göre farklı duyguları temsil edebilir.

  Örneğin; uzun zamandır görmediğiniz annenize hediye vermek istiyorsunuz ve annenizle aranızda kilometreler var. Burada annenize göndereceğiniz solidago çiçeği buketi sevginizi ve özleminizi temsil edecektir.

  Başka bir örnek vermek gerekirse; bir arkadaşınız yeni bir işe başladı ve ona hediye olarak virgaurea yollamak istiyorsanız. Bu noktada da ona göndereceğiniz çiçek buketi başarıyı ve şansı temsil edecektir.

  Dolayısıyla hediye edeceğiniz çiçek tamamen sizin amacınıza ve ona yükleyeceğiniz anlama göre farklı duyguları temsil edecektir.

  Birbirinden Hoş Solidago Çiçekleri Muhiku’da!

  Sevdiklerinize gönderebileceğiniz en hoş Solidago virgaurea buketleri Muhiku’da! Muhiku’da yalnızca birbirinden güzel çiçek aranjmanları da yok. Aynı zamandan kullanışlı arayüzü ve ürün çeşitliliği sevdiklerinize amacınıza ve güne özel buketler yollamanıza yardımcı oluyor.

  Çünkü Muhiku’nun çiçek çeşitliliği;

  • Anneler Günü,
  • Babalar Günü,
  • Sevgililer Günü,
  • Doğum günü,
  • İş tebrik,
  • Geçmiş olsun,
  • Özür gibi farklı amaçlara göre kategorize ediliyor.

  Eğer kutlama amacınız için en uygun çiçek buketlerini bulamamaktan endişe ediyorsanız Muhiku’ya davetlisiniz. Seralarda özenle yetiştirilen ve şık bir aranjamana dönüştürülen çiçeklerle sevdiklerinize unutamayacakları bir hediye sunabilirsiniz.

  Diğer taraftan Muhiku’dan alacağınız çiçek buketlerini saat 11.00’e kadar sipariş ederseniz aynı gün teslimat hizmetinden vakit kaybetmeden faydalanabilirsiniz. Çünkü Muhiku, İstanbul içi aynı gün teslim çiçek hizmeti sunuyor. Böylece saat 11.00’e kadar verilen çiçek siparişlerini aynı gün (pazar günü hariç) saat 12.00-18.00 arası teslim ediyor.

  Siz de sevdiklerinize aynı gün solidagovirgaurea buketleriyle sürpriz yapmak için Muhiku’nun aranjmanlarını inceleyebilirsiniz.

  S: Solidago çiçeği ne işe yarar?
  C: Solidago çiçeği genel itibariyle çiçek buketlerine renk katmak için kullanılan türlerden biridir. Ancak çiçek buketi kullanımı dışında boya yapımında da kullanılmaktadır. Hatta son dönemlerde oldukça popüler olan tişört boyama tekniğini evde solidago çiçek buketinizle deneyebilirsiniz. Beyaz tişörtün üzerine solidago çiçeklerini serebilir ve katlayıp renkli bir tişört elde edebilirsiniz. Böylece çiçek buketinizi her açıdan değerlendirebilirsiniz.
  S: Hediyelik solidago çiçeği seçenekleri nelerdir?
  C: Muhiku’nun en güzel solidago (altınbaşak) çiçeği buketleri içinde lale, gül, kasımpatı, zambak, ortanca, şans bambusu, ayçiçeği, okaliptus gibi birçok tür yer alıyor. Rengârenk bir şıklığa sahip bu modern çiçek buketleri özel gün kutlamalarınıza fazlasıyla yakışacak. Özel günlerde veya tamamen içinizden geldiği için sevdiklerinizi mutlu etmek istiyorsanız Muhiku’nun çiçek buketlerini inceleyebilirsiniz.
  S: Hediyelik solidago çiçeği alırken nelere dikkat etmeliyiz?
  C: Sevdiklerinize solidago (altınbaşak) çiçek buketi alırken onların sevdiği çiçeklerin yer aldığı bir aranjman seçmeye dikkat edebilirsiniz. Tamamen onların zevklerine ve beğenilerine göre alacağınız bir çiçek buketiyle sevdiklerinizi fazlasıyla mutlu edebilirsiniz. Eğer özel günlerde sevdikleriniz için en güzel buketleri satın almak istiyorsanız Muhiku'nun aranjmanlarını inceleyebilirsiniz.