Sarı Kantaron Çiçeği

X
Filtre
Filtre
 • Fiyat
 • Renk
 • Amaç
Filtreyi Uygula
Sık kullanılan filtreler
 • Tümü
 • Fiyat
 • Renk
 • Amaç
Temizle
  • Fiyat
  • Renk
  • Amaç
  • Pure - Beyaz Krizantem Çiçek Buketi
   Original price was: 319,00 TL.Current price is: 299,00 TL.
   Çiçeği Keşfet
   Tükendi
   İndirim
  • Isabel - Sarı Krizantem Çiçek Buketi
   Original price was: 359,90 TL.Current price is: 319,90 TL.
   Çiçeği Keşfet
   Tükendi
   (3)
   İndirim
   Hızlı Teslimat
  • Orange Glow – Turuncu Gerbera Çiçek Buketi
   Original price was: 259,00 TL.Current price is: 229,00 TL.
   Çiçeği Keşfet
   Tükendi
   (4)
   İndirim
   Hızlı Teslimat
  • Merida
   Original price was: 775,90 TL.Current price is: 599,90 TL.
   Çiçeği Keşfet
   Tükendi
   (3)
   İndirim
  • Helene
   Original price was: 1.559,00 TL.Current price is: 1.429,90 TL.
   Çiçeği Keşfet
   Tükendi
   İstanbul - Aynı Gün Teslimat

  Sarı kantaron çiçeği ile hazırlanan birbirinden şık aranjmanlar Muhiku’da! Rengârenk çiçeklerle hazırlanan modern aranjmanlarla sevdiklerinize farklı bir buket armağan edebilirsiniz.

  Bu özel çiçek türüyle hazırlanan buketleri dilerseniz doğum günü hediyesi, dilerseniz de bir yakınınızın yeni işini tebrik etmek amacıyla tercih edebilirsiniz. Muhiku’nun özenli aranjmanları arasından seçim yapmak için çiçek buketi kategorisini inceleyebilirsiniz.

  Sarı Kantaron Çiçeği (Hypericum) Nedir?

  Sarı kantaron çiçeği, diğer bir ifadeyle ise hypericum perforatum; hypericaceae familyasındaki hypericum cinsinden çiçekli bir bitki türüdür. Halk arasında ise kılıç otu, mayasıl otu ve koyunkıran isimleriyle anılmaktadır.

  Bu bitki çeşidi dünyanın pek çok yerinde yetişmektedir. Ancak özellikle Avrupa’daki tarla, orman ve yol kenarlarında sıklıkla karşılaşılır. Diğer taraftan Kuzey Amerika’da da yayın olarak bulunur ve bu bölgede de kendi halinde yetişebilir.

  Bu çiçek tıpta kullanılan özel bitkilerden biridir. Özellikle hafif ve orta şiddetli depresyonlar çin alternatif bir antidepresan olarak önerilmektedir. Sarı kantaron çiçeğinin bu etkisi yapılan çalışmalarla da kanıtlanmıştır.

  Sarı Kantaron Çiçeği Faydaları

  Sarı kantaron çiçeği, yani haypericum tıp alanında sıklıkla kullanılan bitkilerden biridir. Ancak bu çiçeğin bilinçli kullanılması son derece önemlidir. Zira kullanmadan önce mutlaka bir hekim görüşüne başvurmak gerekir.

  Sarı kantaron çiçeğinin faydaları şu şekildedir:

  • Hafif ve orta dereceli depresyon,
  • Uykusuzluk,
  • Alkol, sigara ve kafein gibi maddelere karşı oluşan bağımlılıkların tedavisinde,
  • Cilt hastalıkları,
  • İshal,
  • Romatizmal ağrıların tedavisinde,
  • Sarılık hastalığının tedavisi gibi pek çok alanda kullanılmaktadır.

  Ancak sari kantaron cicegi üzerine yapılan çalışmalar devam etmektedir. Dolayısıyla bu çiçeğin iyileştirici gücünden faydalanılmadan evvel bir hekime danışılmalıdır.

  Sarı Kantaron Çiçeği Özellikleri Nelerdir?

  Adını sapsarı çiçeklerden alan hypericum, günümüzde hazırlanan çiçek aranjmanlarında sıklıkla kullanılan çiçek türlerinden biridir. Diğer taraftan bu çiçek türü sadece sarı renkle sınırlı değildir. Bu çiçek ailesinde kırmızı kantaron çiçeği de bulunabilir.

  Diğer çiçek türleriyle yakaladığı ahenk ve özellikle papatyalarla sağladığı uyum bu çiçeğin göz alıcı bir çiçek buketine dönüşmesine etki etmektedir.

  Muhiku’nun çiçek aranjmanları içinde de sari kantaron cicegi ile hazırlanan pek çok şık çiçek buketi bulunuyor. Her biri ayrı biz özenle hazırlanan buketler, sipariş üzerine özenle tasarlanıyor. Böylece sevdiklerinize çiçek renginden ya da tazeliğinden ödün vermeden oldukça şık bir sürpriz yapabilirsiniz.

  Sarı Kantaron Çiçeği Bakımı Nasıl Yapılır?

  Sarı kantaron çiçek, doğada kendi imkanlarıyla yetişme imkanı bulan bir türdür. Dünyanın birçok yerinde rastlanabilecek bu çiçek için özel bir bakım gerekmez. Diğer ev çiçekleri gibi narin değildir.

  Ancak aldığınız çiçek buketinin içinde sarı kantaron çiçeği de bulunuyorsa ve çiçeğin uzun süre yaşamasını istiyorsanız içi suyla dolu bir vazoya koymanızı tavsiye ederiz. Muhiku’nun çiçek buketinin yanında gönderdiği besinle suyun içinde bakteri oluşumunun önüne geçebilirsiniz. Böylece çiçek buketi normalden çok daha uzun süre taze ve canlı kalacaktır.

  Sarı Kantaron Çiçeği Hediye Etmenin Anlamları

  Her çiçek özel ve anlamlıdır. Sevdiklerinize sarı kantaron çiçeği armağan ederek onları mutlu edebilirsiniz. Bu çiçeği hediye etmenin gül ve papatya gibi özel bir anlamı bulunmayabilir.

  Ancak gerek rengiyle, gerek ise güzelliğiyle sevdiklerinizi mutlu edebilecek bir çiçek türüdür. Eğer sevdiklerinize onları ne kadar sevdiğinizi göstermek ya da hatırlatmak istiyorsanız sarı kantaron çiçeği ile hazırlanan aranjmanlar arasından da seçim yapabilirsiniz.

  Uygun Fiyatlı Sarı Kantaron Çiçekleri Muhiku’da!

  Kalitesiz çiçek buketlerine yüksek fiyatlar ödemekten sıkıldınız mı? O halde Muhiku’nun birbirinden özel çiçeklerle hazırlanan kaliteli aranjmanlarını keşfetmenizin zamanı geldi. İçlerinde sarı kantaron çiçeğinin de bulunduğu aranjmanlar arasından kaliteli buketler satın alabilirsiniz.

  Özenle yetiştirilen çiçeklerle hazırlanan buketleri İstanbul’da aynı gün teslim alabilirsiniz. Saat 11.00’e kadar vereceğiniz çiçek siparişinizi Muhiku aynı gün saat 12.00-18.00 arasında özenle teslim edecektir. Size ise sevdiklerinizin mutluluğuna şahit olmak kalacak.

  Sarı kantaron çiçeği ile hazırlanan birbirinden şık aranjmanlar Muhiku’da! Rengârenk çiçeklerle hazırlanan modern aranjmanlarla sevdiklerinize farklı bir buket armağan edebilirsiniz.

  Bu özel çiçek türüyle hazırlanan buketleri dilerseniz doğum günü hediyesi, dilerseniz de bir yakınınızın yeni işini tebrik etmek amacıyla tercih edebilirsiniz. Muhiku’nun özenli aranjmanları arasından seçim yapmak için çiçek buketi kategorisini inceleyebilirsiniz.

  S: Sarı kantaron çiçeğinin faydaları nelerdir?
  C: Sarı kantaron çiçeği tıpta depresyon ve bağımlılık tedavisinde kullanılan bitki türlerinden biridir. Yani hypericum çiçeği yalnızca güzelliğiyle değil şifalı olması sebebiyle de insanlığın gözdesi olmuştur. Sevdiklerinize hypericum buketlerinin huzur verici ve sakinleştirici etkisiyle unutamayacakları bir sürpriz yapabilirsiniz. En güzel hypericum çiçek buketleri için Muhiku'yu ziyaret edebilirsiniz.
  S: Sarı kantaron çiçeği nerede yetişir?
  C: Sarı kantaron, diğer bir ifadeyle hypericum çiçeğinin yoğun olarak göründüğü yerler Avrupa'daki yol ve orman kenarlarıdır. Diğer taraftan bu çiçek türüne Kuzey Amerika'da da sıklıkla rastlanmaktadır. Halk arasında da oldukça popüler olan bu çiçek türü modern çiçek aranjmanlarında sıklıkla kullanılmaktadır. Bu sebeple seralarda yetiştirilen çiçek türleri arasında yer alır.
  S: Hediyelik sarı kantaron çiçeği çeşitleri nelerdir?
  C: Muhiku'nun hypericum (sarı kantaron) çiçek buketi aranjmanlarında birçok çiçek türüne yer verilmektedir. Gülden laleye, kasımpatından gerberaya kadar en güzel çiçek türleriyle birbirinden modern ve şık çiçek buketleri hazırlanmaktadır. Seralarda özenle yetiştirilen çiçeklerle sevdiklerinize kaliteli ve yenilikçi bir sürpriz yapmak istiyorsanız Muhiku'nun çiçek aranjmanlarını inceleyebilirsiniz.
  S: Sarı kantaron çiçeği hediye etmenin anlamı nedir?
  C: Sarı kantaron yani hypericum çiçeği vereceğiniz kişiye ve amacınıza göre çeşitli anlamlar kazanabilir. Yani çiçeğiniz tamamen sizin iletmek istediğiniz mesaja göre bir anlam kazanacaktır. Örneğin; annenize Anneler Günü'nde şık bir hypericum buketi armağan ederek ona olan sevginizi gösterebilirsiniz. Ya da Sevgililer Günü'nde eşinize ya da sevgilinize hypericum buketi armağan ederek aşkınızı gözler önüne serebilirsiniz.