Saksı Çiçekleri

X
Filtre
Filtre
 • Fiyat
 • Renk
 • Amaç
Filtreyi Uygula
Sık kullanılan filtreler
 • Tümü
 • Fiyat
 • Renk
 • Amaç
Temizle
  • Fiyat
  • Renk
  • Amaç
  • Bola
   719,90 TL
   Gönder
   (3)
   Yüksek Talep
   İstanbul - Aynı Gün Teslimat
  • Zuzu
   999,90 TL
   Gönder
   (3)
   İndirim
   İstanbul - Aynı Gün Teslimat
  • Welfare
   689,90 TL
   Gönder
   (3)
   İstanbul - Aynı Gün Teslimat
   Çok Satan
  • Monstera
   729,90 TL
   Gönder
   Hızlı Teslimat
   İndirim
  • Pure
   1.069,90 TL
   Gönder
   İndirim
   İstanbul - Aynı Gün Teslimat
  • Honey
   1.159,90 TL
   Gönder
   İstanbul - Aynı Gün Teslimat
   Çok Satan
  • Coral - Çift Dallı Mercan Rengi Orkide
   1.279,90 TL
   Gönder
   Yüksek Talep
   İstanbul - Aynı Gün Teslimat
  • Luna
   1.089,90 TL
   Gönder
   Çok Satan
   İstanbul - Aynı Gün Teslimat
  • Sunrise – Sukulent & Turuncu Kalanchoe Aranjmanı
   389,00 TL
   Gönder
   Tükendi
   İndirim
   Hızlı Teslimat
  • Succulent Garden – Sukulent
   389,00 TL
   Gönder
   Tükendi
   (3)
   İndirim
   Hızlı Teslimat
  • Otto
   709,90 TL
   Gönder
   Tükendi
   İndirim
   İstanbul - Aynı Gün Teslimat
  • Saffron - Sarı Çift Dallı Orkide
   1.009,90 TL
   Gönder
   Tükendi
   (4)
   İndirim
   İstanbul - Aynı Gün Teslimat
  • Nomad
   339,90 TL
   Gönder
   Tükendi
   Çok Satan
   Hızlı Teslimat
  • Ficus Benjamin Bonsai - Saksı Çiçeği
   389,90 TL
   Gönder
   Tükendi
   (4)
   İndirim
   Hızlı Teslimat
  • Camino - Pachira Aquatica Saksı Çiçeği
   349,90 TL
   Gönder
   Tükendi
   (3)
   İndirim
  • Etna
   289,90 TL
   Gönder
   Tükendi
   İndirim
  • Lux
   699,90 TL
   Gönder
   Tükendi
   Hızlı Teslimat
   Yeni
  • Annabel - Kırmızı Antoryum
   369,90 TL
   Gönder
   Tükendi
   İndirim
   Hızlı Teslimat
  • Perla – Beyaz Orkide
   269,90 TL
   Gönder
   Tükendi
   (4)
   İndirim
   Hızlı Teslimat
  • Nadel – Mor & Fuşya Çift Dallı Orkide
   369,00 TL
   Gönder
   Tükendi
   (3)
   İndirim
   Hızlı Teslimat
  • Capella – Mor & Fuşya Orkide
   269,00 TL
   Gönder
   Tükendi
   (5)
   İndirim
   Hızlı Teslimat
  • Royal Blue – Mavi Çift Dallı Orkide
   389,00 TL
   Gönder
   Tükendi
   (3)
   İndirim
  • Fuchsia in Jungle - Tillandsia Saksı Çiçeği
   719,90 TL
   Gönder
   Tükendi
   (3)
   İndirim
   Hızlı Teslimat
  • Lucid
   1.029,90 TL
   Gönder
   Tükendi
   İstanbul - Aynı Gün Teslimat
   İndirim

  En Güzel Saksı Çiçekleri Muhiku’da!

  Sıradan çiçek türleriyle sıkıcı sürprizler hazırlamaktan bıktınız mı? O halde değişik çiçekler ile sevdikleriniz için unutulmaz bir özel gün armağanı hazırlayabilirsiniz.

  Sevdiklerinize canlı çiçek hediye etmek istiyorsanız seçim yapmadan önce Muhiku’nun saksı çiçekleri kategorisinde yer alan çeşitlere bakmanızı tavsiye ederiz.

  Muhiku’nun online saksı çiçeği kategorisinde yer alan canlı saksı çiçeği fiyatları türlere göre değişiklik gösteriyor. Ancak Muhiku’nun yine piyasanın en kaliteli ürünlerini en uygun fiyatlarla sunduğunu söyleyebiliriz.

  Dolayısıyla özel günlerde sevdiklerinize doğadan bir armağan sunmak istiyorsanız Muhiku’nun büyük ya da minik saksı çiçekleri arasından seçim yapabilirsiniz.

  Canlı Saksı Çiçeği Türleri

  Doğada envai çeşit bitki ve çiçek yer alıyor. Ancak bunların hepsi evde ya da ofiste bakıma uygun değil. Muhiku size en güzel deneyimi yaşatmak için saksı çiçekleri kategorisinde evde yetişen çiçekler ve ofis için saksı çiçekleri yer alıyor.

  Peki ama bu çiçekler neler? Sizin için saksı çiçekleri arasındaki en popüler alternatifleri seçtik. İşte, hediye sektöründe en çok tercih edilen hediyelik canlı saksı çiçekleri.

  Antoryum (Flamingo Çiçeği)

  Halk arasında kuyruk çiçeği, dantel yaprağı, flamingo çiçeği gibi çeşitli isimlerle anılan antoryum; arum familyasının en büyük cinsi olan araceae türünün bir cinsidir. Annelerimizin, ninelerimizin evlerinde görmeye alışık olduğumuz antoryum bitkisi son yıllarda hediye sektöründe de sıklıkla tercih ediliyor.

  Antoryum çiçeği yeşil yaprakların arasından filizlenen kırmızı çiçekleriyle dikkat çekiyor. Oldukça canlı bir kırmızıya sahip olan çiçekleriyle bitki bakmayı sevenleri büyülüyor.

  Kırmızı antoryum, kırmızı açan çiçekler arasında hediye için en çok tercih edilen canlı saksı çiçekleri arasında yer alıyor. Kimi zaman evin en güzel köşesine, kimi zaman ise sıkıcı ofis atmosferine renk katan antoryum, yani kırmızı saksı çiçeği bu yönüyle özellikle ev hediyesi ya da ofis hediyesi olarak sıklıkla tercih ediliyor.

  Siz de Muhiku’nun renkli saksı çiçeği çeşitleri içerisinde yer alan kırmızı antoryum (flamingo çiçeği) ile özel günlerde sevdiklerinize küçük bir sürpriz yapabilirsiniz. Uygun antoryum saksı çiçeği fiyatları ile bütçeniz için de doğru bir seçim yapabilirsiniz.

  Tillandsia (Hava Çiçeği)

  Tillandsia çiçeği, bromeliaceae familyasına ait bir bitki türüdür. Hava bitkisi olarak da bilinen bu saksı çiçeği çok yıllık bir bitki olmakla birlikte yaprak dökmez.

  Küçük saksı çiçekleri arasında yer verebileceğimiz bu bitki ev ya da ofis gibi ortamlarda kolaylıkla bakılabilir. Pembe renkli çiçeğinin yeşil yaprakları ile yakaladığı göz alıcı uyumla yaşam alanına farklı bir hava katar.

  Calathea (Dua Çiçeği)

  İnsana verdiği ferahlık ile dikkat çeken calathea çiçeği, dua çiçeği olarak da bilinmektedir. Marantaceae familyasına ait bu bitki, güzel saksı çiçeği çeşitleri arasında yer alıyor. İnsan psikolojisi üzerinde yarattığı olumlu etkilerle dikkat çeken dua çiçeği çeşitleri bilhassa geçmiş olsun hediyesi ya da moral hediyesi olarak tercih edilebilir.

  Syngonium (Ok Başı Sarmaşığı)

  Sarmaşık bitkisi son dönem iç mekan dekorasyonlarında sıklıkla kullanılan bir saksı çiçeğidir. Sarkan saksı çiçekleri arasında yer alan bu bitki özellikle boho-minimalist ev dekorasyonlarında yarattığı etkiyle dikkat çekiyor.

  Syngonium da bir sarmaşık bitkisi türü. Halk arasında ok başı sarmaşığı olarak da anılıyor. Ayrıca sarmaşık türleri arasında en çok tercih edilen çiçeklerde biri. Çünkü bu sarmaşık bitkisi boyu 20 metreye kadar uzayabiliyor.

  Özellikle yeni ev hediyesi olarak sevdiklerinize armağan edebileceği ev sarmaşık çeşitleri arasında yer alan syngonium ile sevdiklerinizin yaşam alanında küçük dokunuşlar yapmalarına yardımcı olabilirsiniz. Syngonium ve diğer sarmaşık çiçek çeşitleri için Muhiku’nun saksı çiçeklerini inceleyebilirsiniz.

  Ağaç Tipi Salon Çiçekleri

  Her zaman bir ağacın gölgesinde durup dinlenmeye ya da huzur bulmaya vaktimiz olmuyor. İş ya da okul çıkışında hayatın tüm yorgunluğuyla bir an önce eve dönmek ve biraz olsun dinlenmek istiyoruz. Hal böyle olunca hasret kaldığımız o doğa ortamıyla kolay kolay buluşamıyoruz.

  Ancak ağaç tipi salon çiçekleri ile hayranı olduğunuz doğal ortamı evinizde oluşturabilirsiniz. Evinizin farklı köşelerini iç mekan ağaçları ile süsleyebilirsiniz. Ağaç çiçek çeşitleri ile yalnızca evinizi değil çalışma ortamınızı da renklendirebilirsiniz. Böylece kendiniz için daha huzurlu, stresten uzak ve ilham verici bir çalışma ortamı yaratabilirsiniz. Ayrıca ağaç tipi salon çiçekleri ile sevdiklerinize de küçük bir armağan verebilirsiniz.

  Bonsai

  Son zamanların en popüler saksı çiçekleri arasında yer alan bonsai saksı çiçeği, bugün evimizi ve iş yerimizi süsleyen en güzel bitkilerden. Dolayısıyla pek çok kişi bonsai nedir, diye merak ediyor. Bonsai ağaç, ağaçların özel yöntemlerle saksılar içinde budanarak ve büyütülmesi sanatıdır.

  Japonca kökenli bonsai sözcüğü “bon” ve “sat” sözcüklerinden meydana gelmiştir. “Bon” tepsi/tabak; “sai” bitki anlamına gelmektedir. Bonsai çiçek sanatı, Çin kökenli bir sanat olup 7. ve 9. yüzyıllar arasında Japonya’ya geçmiştir.

  Bonsai ağaç, küçük saksı çiçekleri arasında olmakla birlikte ağaç gövdeli bir bitkidir. Bonsai ağacı için saksı farklı şekillerde olabilir. Taş, seramik yada porselen bonsai saksı çeşitleri bu küçük ama asil ağaçla süslenir.

  Yaşayan ağaçlara duyulan saygıyı ifade etmek amacıyla yetiştirilen bonsai bitkisi ofis bitkileri arasında da değerlendirilebilir. Dolayısıyla kariyer hayatında yeni başlangıçlar yapan sevdiklerinize verebileceğiniz en özel yeni iş hediye çiçek çeşididir.

  Muhiku’nun bonsai çeşitleri arasından sevdikleriniz için en güzel seçimi yapabilirsiniz. Yaşam alanına yeşilin ve doğanın verdiği huzuru taşıyacak olan bonsai saksı çiçekleri sevdikleriniz için hazırladığınız en güzel sürprizlerden biri olacak.

  Pachira (Para Ağacı)

  Son yıllarda popülerleşen pachira, para ağacı ve refah çiçeği gibi farklı isimlerle de anılmaktadır. Tayvanlı bir tır şoförünün beş ayrı pachira gövdesini saç örgüsü şeklinde saksıda yetiştirmeye başlamasıyla bu bitki saksı çiçeği olarak yetiştirilmeye başlanmıştır. Daha sonra Japonya’da ve diğer Doğu Asya ülkelerinde popülerleşmiştir.

  Çin para çiçeği ya da diğer bir ifadeyle para bitkisi aynı zamanda şansı da simgeler. Her bir pachira çiçeği dalında 5 ya da 6 yaprak olur.

  7 yapraklı pachira dalı ise oldukça nadirdir. Eğer pachira ağacında 7 yaprak bulursanız ya da Çin para bitkisi siz büyütürken 7 tane yaprak açarsa size şans getireceğine inanılır. Dolayısıyla pachira, ilginç saksı çiçekleri arasında da yer alır, diyebiliriz.

  Çin para çiçeği çeşitleri ev ya da ofis gibi kapalı ortamlarda rahatlıkla yetiştirilebilir. Dolayısıyla bu çiçeği iç mekan bitkileri arasında değerlendirebiliriz. Bu sebeple de özel günlerde sevdiklerinize armağan edebileceğiniz hediyelik saksı çiçekleri arasında yer alır.

  Pachira para çiçeği özellikle kurumsal kutlamalarda tercih edilen bir bitkidir. Pachira çiçeği gövdesi kurdela ile süslenir ve kurumsal kutlamalarda hediye olarak verilir. Dolayısıyla siz de kurumsal kutlamalarınızda ya da bir yakınınız yeni bir işe başladığında ona pachira para çiçeği armağan edebilirsiniz.

  Ficus Elastica (Kauçuk Ağacı)

  Ficus elastica, Türkçe karşılığıyla ise kauçuk ağacı amazonlara özgü bir bitki türüdür. Moraceae familyasına ait bu bitkinin gövdesinden elde edilen sıvıdan kauçuk yapılır. Bu sebeple bu bitkiye kauçuk çiçeği ya da ağacı ismi verilmiştir.

  Kauçuk saksı bitkisi her ne kadar kendi habitatında devasa boyutlara ulaşabilen bir bitki olsa da saksı bitkileri arasında da yer alır. Ev ve ofis gibi alanlarda hoş bir atmosfer yaratan kauçuk saksı bitkisi, huzur dolu bir ortam oluşturur.

  Kauçuk çiçeği fiyatı genel olarak bitkinin boyutuna göre değişmektedir. Kauçuk çiçek ne kadar büyükse bitkinin fiyatı da o kadar yüksek olabilir. Ancak siz sevdiklerinize kauçuk saksı çiçeği hediye etmek istiyorsanız küçük boyutlu kauçuk saksı bitkilerinden faydalanabilirsiniz.

  Minik Yılbaşı Ağaçları

  Ev ve ofis ortamında yılbaşı atmosferi yaratmaya hazır olun! Çünkü, yılbaşı çiçeği çeşitleri ile yılbaşının ruhu yaşam alanınıza yansıyacak.

  Yılbaşı çam ağaçlarının fiyatlarının ne kadar arttığını bilmeyenimiz yok. Artık daha bütçe dostu ve yılbaşı geçse de o heyecanını ve ruhunu kaybetmeyen çiçeklerden yana seçim yapmak çok daha akıllıca olacak.
  Küçük saksıda yılbaşı çiçekleri hem yaşam alanınıza dört mevsim yeşilin en güzel tonuyla huzur katacak hem de yeni yıla girmeden önce rengarenk süslemeleriyle sizler ve sevdikleriniz için neşe dolu bir atmosfer yaratacak.

  Saksıda yılbaşı çiçeği çeşitleri içinden gerek kendi ofisiniz ya da eviniz için seçim yapabilir, gerek ise yeni yıla girmeden önce sevdiklerinize güzel bir armağan verebilirsiniz. Ayrıca yılbaşında sevgiliye hangi çiçek alınır diye kara kara düşünüyorsanız ve sıra dışı bir sürpriz hazırlamak istiyorsanız yılbaşı çiçeği saksı içindeki süslü modelleri tercih edebilirsiniz.

  Hediyelik Saksı Çiçekleri ile Özel Günlerde Mutlu Et!

  Sevdiklerimize hediye edilebilecek saksı çiçekleri neler? Eminiz birine saksı çiçeği hediye etmek isteyen pek çok kişinin aklından bu soru geçti. Dolayısıyla biz de hem sorunuzu yanıtlamak hem de özel günler için internetten çiçek siparişi vermek isteyenler için birkaç tavsiyede bulunmak istedik.

  Sevgiliye Alınabilecek Çiçekler

  Yıl dönümünde ya da Sevgililer Günü’nde sevgilinize çiçek almayı düşünüyorsunuz. Ancak sevgiliye alınacak saksı çiçekleri hakkında henüz fikir sahibi değil misiniz? O halde bizi can kulağıyla dinleyin. Çünkü sevgiliye saksı çiçeği hediye etmek isteyenlere harika tavsiyelerimiz var.

  Öncelikle “çiçek yalnızca kadına armağan edilebilir” düşüncesini kafanızdan silmelisiniz. Çünkü hediyelik canli cicek çeşitleriyle bir erkek için de gayet güzel bir sürpriz hazırlanabilir. Ancak erkek sevgiliye alınacak çiçek alırken daha çok ağaç tipi saksı çiçekleri arasından seçim yapabilirsiniz.

  Kadına Sevgililer Günü hediyesi çiçek vermek istiyorsanız tüm saksı çiçeği alternatiflerinden faydalanabilirsiniz. Çünkü kadınlar çiçek konusunda erkeklere nazaran daha az seçicidirler. Eminiz ki vereceğiniz saksı çiçeğine gözü gibi bakacaktır.

  Sevgiliye çiçek hediye etmek için Muhiku’nun saksı çiçeklerine göz atabilirsiniz.

  Doğum Günü Çiçekleri

  Sevdiklerinize doğum günü hediyesi arayışındaysanız ve bir türlü ne alacağınıza karar veremediyseniz saksı çiçekleri ile küçük ama renkli bir sürpriz yapabilirsiniz. Doğum günü saksı çiçekleri ile onlara hayatın neşeli, stresli ya da sıkıntılı zamanlarında eşlik edecek bu özel hediyeyle birlikte büyüyecekler.

  Sevdikleriniz saksı çiçeğinden çıkan her yeni yaprakla birlikte umuda tekrar sarılacak ve inanılmaz bir heyecan yaşayacak. En güzeli de bir canlının gözleri önünde büyümesine şahit olacak. Belki de vereceğiniz saksı çiçeği onun kendi botanik dünyasını yaratmak için attığı ilk adım olacak.

  Kadınlar Günü Hediye Çiçek

  8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde en çok tercih edilen hediyeler arasında çiçekler yer alıyor. Dolayısıyla pek çok kişi kadınlara alınacak çiçekler nelerdir diye merak ediyor. Bize sorarsanız Kadınlar Günü en güzel hediye alternatiflerinden biri saksı çiçekleri.

  Toprakla bağını kesmemiş, hala hayatın bir parçası olan saksı çiçekleri onlara çok daha büyük mutluluk ve heyecan yaşatıyorlar. Siz de 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde değer verdiğiniz kadınları pembe, turuncu, mor ya da yeşilin en güzel tonlarıyla yaratılmış saksı çiçekleri ile mutlu edebilirsiniz.

  Anneler Günü Hediyesi Saksı Çiçekleri

  Annelerimizin evde bitki yetiştirmeyi ne kadar çok sevdiklerini biliyoruz. Adeta o bitkiye gözü gibi bakarlar. Hatta bazen çok gibi severler. Dolayısıyla en güzel Anneler Günü hediyesi çiçek olsa gerek. Siz de Muhiku’nun saksı çiçekleri arasından anneniz için en özel bitkiyi seçebilirsiniz. Annenize vereceğiniz Anneler Günü çiçek hediyesi bir ömür ona sizi anımsatacak.

  Öğretmenler Günü Hediyesi Çiçek

  Öğretmene verilecek en güzel hediyeler nelerdir? Burada sizin için pek çok hediyeyi sıralayabiliriz. Ancak bunlardan en özeli çiçekler olsa gerek.

  Peki, Öğretmenler Gününde hangi çiçek alınır? Bize sorarsanız saksı çiçekleri en güzel alternatiflerinden biri. Çünkü toprakla bağını kesmemiş bu bitki yaşayama, gelişmeye ve serpilmeye devam eder. Tıpkı bir öğrenci gibi. Dolayısıyla bir öğretmene saksı çiçeği hediye ederek yaptığı o kutsal mesleğe atıfta bulunabilir ve öğretmeninize derin anlam içeren bir sürpriz hazırlayabilirsiniz.

  Yeni İş Hediyesi Çiçek Çeşitleri

  En güzel iş hediyesi çiçek olsa gerek. Çünkü çiçek başlı başına bir kutlama mesajı içeriyor. Dolayısıyla sevdiklerinizin ilk iş gününde ya da haftasında işyerine cicek göndermek onlar için yapacağınız en güzel jestlerden biri.

  Diğer taraftan yeni iş hediyesi çiçek seçenekleri yalnızca kadınlara değil erkeklere de hitap ediyor. Bu sebeple önyargılı olmadan erkeğe iş hediyesi çiçek yollayabilirsiniz. Peki, erkeğe yeni iş çiçeği nasıl olmalı?

  Ofis bitkileri arasından seçim yapabilirsiniz. Çünkü ofis saksı çiçekleri çalışma ortamının havasını değiştirecek. Daha huzurlu ve daha ferah bir çalışma ortamı yaratırken motivasyonlarını da yükseltecek.

  Ayrıca kadına yeni iş hediyesi çiçek seçerken de ofis çiçeği çeşitlerinden yararlanabilirsiniz. Ağaç türü ev çiçekleri, çiçekli bitkiler ya da diğer ofis saksı bitkileri arasından onlar için en şık seçimi yapabilirsiniz.

  Geçmiş Olsun Çiçeği

  Bir yakınımıza, arkadaşımıza, iş arkadaşımıza ya da patronumuza geçmiş olsun dileklerimizi iletmek için tercih ettiğimiz ilk hediyelerden biri çiçek. Onlara vereceğimiz bu geçmiş olsun hediye çiçeğiyle onların motivasyonlarını yükseltebilir ve kısa sürede toparlayacaklarını en güzel şekilde ifade edebiliriz.

  Muhiku’nun aynı gün teslimat saksı çiçeği seçeneğiyle sürpriziniz beklemeden sevdiklerinize ulaşsın! Saat 12.00’a kadar vereceğiniz saksı çiçeği aynı gün teslimat seçeneğiyle teslim edilir. (İstanbul içi siparişlerde geçerli.)

  Ancak saat 12.00’dan sonra verilen siparişler bir sonraki iş gününde teslim ediliyor. Türkiye’nin diğer illerine ise kargo ile teslimat yapılıyor. Türkiye’nin neresinde olursanız olun hiç fark etmez. Muhiku’nun saksı çiçekleri ile isterseniz iki sokak ötedeki, isterseniz ise sizden kilometrelerce uzaktaki sevdiklerinize en güzel saksı çiçeklerini armağan edebilirsiniz.

  S: Saksı çiçekleri nelerdir?
  C: Saksı çiçekleri, çiçekli ve çiçeksiz bitkiler olmak üzere ikiye ayrılır. Çiçekli bitkiler yılın belli dönemlerinde pembe, mor, lila, kırmızı, beyaz, mavi turuncu gibi farklı renklerde çiçek açabilirler. Çiçeksiz bitkiler ise çiçek açmayan ve yalnızca yeşil yapraklı bitkilerdir. Bunlar dışında kaktüs familyasına ait bitkiler ve ağaç gövdeli bitkiler de saksı çiçekleri arasında yer alırlar.
  S: 🌻 En güzel saksı çiçekleri hangileri?
  C: En güzel saksı çiçekleri arasında bonsai, pachira (para ağacı ya da para çiçeği olarak da bilinir, flamingo çiçeği, hava çiçeği, dua çiçeği, sarmaşık çeşitleri, kauçuk ağacı gibi farklı çiçek türleri yer alıyor. Bu çiçekler son zamanların en popüler çiçekleri olmakla birlikte hediye sektöründe de en çok tercih edilen çiçekler arasında yer alıyorlar.
  S: 🌼 Hediyelik saksı çiçeği nasıl seçilir?
  C: Hediyelik saksı çiçeği seçerken hediyeyi vereceğiniz kişinin bitki bakımı hakkında deneyimli olup olmadığına dikkat etmelisiniz. Daha önce hiç bitki bakmamış ya da bitki bakımında çok bir bilgisi olmayan kişilere bakımı kolay ve ortam seçmeyen bitkiler arasından bir saksı çiçeği seçmelisiniz. Eğer hediyeyi vereceğiniz kişi bitki bakımında tecrübeli ise bakımı daha zahmetli olan, ilgi isteyen saksı çiçekleri arasından seçim yapabilirsiniz.
  S: 🌱 Saksı çiçeklerinin bakımı nasıl olur?
  C: Saksı çiçeklerinin bakımı türlere göre değişiklik göstermektedir. Kimi çiçekler için aydınlık bir ortam yeterliyken kimi çiçekler doğrudan güneş ışığına ihtiyaç duyarlar. Kimi çiçekler toprakları kurudukça sulanırken, kimileri iki günde bir sulanmak isterler. Dolayısıyla seçeceğiniz çiçeğe göre göstereceğiniz bakım da ilgi de değişiklik gösterecektir. Ancak genel itibariyle belli rutinde sulanmaları ve toprakları havalandırılmalıdır.