Ruskus

X
Filtre
Filtre
 • Fiyat
 • Renk
 • Amaç
Filtreyi Uygula
Ürünleri Sırala
  • Belfi

   Belfi – Somon ve Turuncu Gerbera Çiçek Buketi

   459.90 TL
   Aynı Gün & Ücretsiz Teslimat
   İstanbul
   İndirim
  • Suzie

   Suzie – Vazoda Karışık Renkli Gerbera Çiçeği

   499.90 TL
   Aynı Gün & Ücretsiz Teslimat
   İstanbul
   İndirim
  • Sunshine

   Sunshine – Ayçiçeği ve Kasımpatı Çiçek Buketi

   (4)
   559.90 TL
   Aynı Gün & Ücretsiz Teslimat
   İstanbul
   İndirim
   Yeni Hediyeler
  • Dawn

   Dawn – Gül, Kasımpatı ve Lisyantus Çiçek Buketi

   569.90 TL
   Aynı Gün & Ücretsiz Teslimat
   İndirim
   İstanbul
  • Mystic

   Mystic – Fuşya Şebboy Çiçek Buketi

   (3)
   579.90 TL
   Aynı Gün & Ücretsiz Teslimat
   İndirim
   İstanbul
  • Merida - Turuncu Ayçiçeği Çiçek Buketi

   Merida – Turuncu Ayçiçeği Çiçek Buketi

   (3)
   599.90 TL
   Aynı Gün & Ücretsiz Teslimat
   İstanbul
   İndirim
  • Alice

   Alice – Fuşya ve Pembe Gül Buketi

   599.90 TL
   Aynı Gün & Ücretsiz Teslimat
   İndirim
   İstanbul
  • Laranja – Karanfil Çiçek Buketi

   Laranja – Karanfil Çiçek Buketi

   619.90 TL
   Tükendi
   Aynı Gün & Ücretsiz Teslimat
   İstanbul
   İndirim
  • The Valentine - Sevgililer Günü Çiçek Buketi

   The Valentine – Sevgililer Günü Çiçek Buketi

   (3)
   649.00 TL
   Tükendi
   Aynı Gün & Ücretsiz Teslimat
   İstanbul
   İndirim
  • Charmy - Sonsuz Turuncu Çardak Gül Buketi

   Charmy – Sonsuz Turuncu Çardak Gül Buketi

   259.00 TL
   Tükendi
   Aynı Gün & Ücretsiz Teslimat
   İstanbul
  • Aurora - Sonsuz Pembe Çardak Gül Buketi

   Aurora – Sonsuz Pembe Çardak Gül Buketi

   (3)
   259.00 TL
   Tükendi
   Aynı Gün & Ücretsiz Teslimat
   İstanbul
  • Orange Glow – Turuncu Gerbera Çiçek Buketi

   Orange Glow – Turuncu Gerbera Çiçek Buketi

   (4)
   229.00 TL
   Tükendi
   Aynı Gün & Ücretsiz Teslimat
   İstanbul

  Ruskus çiçeği ile hazırlanan en şık aranjmanlar Muhiku’da! Özel günlerde sevdiklerinize ruskus ile zenginleştirilen çiçek buketleriyle eşsiz bir sürpriz yapabilirsiniz.

  Sevdiklerinize daha öncekilerden çok daha farklı ve şık bir çiçek buketi armağan etmek istiyorsanız sizin için en doğru adres Muhiku. Şimdi ruskus çiçeği ile hazırlanan buketleri inceleyebilir ve sevdiklerinizi mutlu edecek çiçekleri sipariş verebilirsiniz.

  Ruskus Çiçeği (Tavşanmemesi) Nedir?

  Ruskus, halk arasında tavşan memesi olarak da bilinen çiçek türlerinden biridir. Bu çiçek türü Ruscaceae familyasına aittir. Boyu genel itibariyle 20 ila 50 cm arasında değişmektedir. Her dem yeşil kalan çok yıllık bir bitki türüdür. Bu çiçek türüyle özellikle yılbaşında görmeye alışık olduğumuz kokina çiçeği hazırlanmaktadır.

  Ruskus (Tavşanmemesi) Özellikleri

  Ruskus yani tavşan memesi, sert ve batıcı dallara sahiptir. Bu dallar yaprak görünümündedir. Dolayısıyla çalı görünüşlü bir bitki türü olduğunu söylemek yanlış olmaz.

  Tavşan memesi bitkisi belli yörelerde iyileştirici özelliğiyle tanınan bir bitki. Özellikle Antakya yöresinin insanları bu bitkiyi doğal bir idrar söktürücü ve taş düşürücü olarak kullanmaktadırlar.

  Tavşan memesi bitkisi yılbaşı zamanı ise silcan meyveleri ile eşsiz bir güzelliğe kavuşur. Pek çok kişinin bildiğinin aksine kokina doğada kendiliğinden bulunan bir çiçek türü değildir.

  Yılbaşı yaklaşırken tavşan memesi bitkisi ve silcan meyveleri özenle bir araya getirilir ve yılbaşı çiçeği buketleri hazırlanır. Yine bu özel buketleri de Muhiku’da bulabilirsiniz. Çünkü Muhiku, yılbaşının eşsiz güzelliğindeki kokina çiçeklerinin en güzel ve en özel tasarımlarını sunuyor.

  En Güzel Ruskus Buketleri Muhiku’da!

  Ruskus çiçeği en zarif tasarımlarla Muhiku’da sizi bekliyor. Doğum gününde, yıl dönümlerinde, Sevgililer Günü’nde, Anneler Günü’nde, yılbaşında ya da tamamen içinizden geldiği için sevdiklerinize ruskus yani tavşanmemesi ile harmanlanan çiçek buketleriyle güzel bir sürpriz yapabilirsiniz.

  Muhiku’nun ruskus çiçeği aranjmanları arasında yer alan popüler çeşitler:

  Gül, Kasımpatı, Lisyantus ve Ruskus Çiçek Aranjmanı

  Muhiku’nun gül, kasımpatı ve lisyantustan oluşan eşsiz güzellikteki çiçek aranjmanına ruskusun başaçıkılamaz güzelliği renk katıyor. Bu özel çiçek türlerinin bir araya geldiği aranjmanla sevdiklerinize oldukça şık ve kaliteli bir buket armağan edebilirsiniz.

  Gül, Ortanca, Zambak ve Ruskus Çiçek Aranjmanı

  Gülün, ortancanın ve zambağın uyumuna tavşan memesi bitkisi eşlik ediyor. Muhiku’yla sevdiklerinize her zamankinden farklı bir buket armağan etmek istiyorsanız bu eşsiz şıklıktaki aranjmanı tercih edebilirsiniz.

  Kokina

  Ruskus yani tavşanmemesi en şık haliyle Muhiku’da. Yılbaşının en özel simgelerinden biri olan kokika tavşan memesi bitkisi ile gerek yaşam alanınızda yılbaşı ruhunu hissettirebilir, gerek ise sevdiklerinize en güzel yılbaşı çiçeği buketini armağan edebilirsiniz.

  Üstelik Muhiku’daki tavşan memesi fiyat açısından da sizi fazlasıyla memnun edecektir. Farklı şekillerde tasarlanan kokina yani tavşan memesi bitkisi fiyatı bütçenizi zorlamayacaktır. Dolayısıyla bütçeniz için en uygun kokina buketlerini Muhiku’dan kolaylıkla satın alabilirsiniz.

  Sevdiklerinizi mutlu edecek aranjmanları Muhiku’dan aynı gün teslim alabilirsiniz. Nasıl mı?

  Muhiku’nun İstanbul’da aynı gün teslim çiçek hizmeti bulunuyor. Bu hizmetin yalnızca İstanbul’da sunulma sebebi ise çiçek buketlerinin uzun kargo sürecinde hasar görmesinin önüne geçmek.

  Dolayısıyla kaliteli hizmet anlayışını ön planda tutuyor. Eğer siz de İstanbul’daki sevdiklerinize çiçek göndermek istiyorsanız beğendiğiniz aranjmanları saat 11.00’e kadar sipariş verebilirsiniz.

  Çiçeğiniz siparişinizin ardından özenle hazırlanacak ve aynı gün içinde saat 12.00-18.00 arasında adrese teslim edilecektir. Ancak bu hizmetin pazar günü uygulanamadığının altını çizmek isteriz.

  Şimdi siz de sevdiklerinizi mutlu etmek, şaşırtmak ya da şımartmak için en özel tavşanmemesi buketleri için Muhiku’nun çiçek kategorisini inceleyebilirsiniz.

  S: Ruskus (tavşanmemesi) ne işe yarar?
  C: Ruskus yani tavşanmemesi bitkisi çoğunlukla çiçek buketlerini süslemek için kullanılan bir bitki türüdür. Ayrıca bu çiçek yılbaşı zamanı silcan meyvesiyle birleştirilerek kokina buketleri hazırlanır. Ancak bu bitki faydaları açısından da Antakya yöresinde kullanılan bir bitki türüdür. İdrar söktürücü ve taş düşürücü özellikleri sebebiyle kullanılmaktadır.
  S: Hediyelik ruskus çiçeği buketleri nelerdir?
  C: Muhiku’nun hediyelik ruskus çiçek buketleri içinde pek çok çiçek çeşidi bulunmaktadır. Çardak güller, okaliptus, kasımpatı, ayçiçeği, ortanca ve zambak gibi çiçek buketleri ruskus bitkisiyle süslenir. Özenle hazırlanan bu şık buketlerle sevdiklerinize güzel bir hediye verebilirsiniz. Muhiku'nun çiçek buketi kategorisinde farklı çiçeklerle harmanlanan ruskus buketlerini inceleyebilirsiniz.
  S: Sevdiklerimize neden ruskus çiçek buketi armağan etmeliyiz?
  C: Ruskus bitkisi, yeşilin en güzel tonlarına sahip bir türdür. Çiçek buketini zenginleştiren bu bitki özellikle yılbaşı zamanı kokika çiçeği hazırlamak için kullanılır. Kokina ise şansın ve bereketin simgesidir. Sevdiklerinize şans dilemek ve onları mutlu etmek istiyorsanız ruskus bitkiyle hazırlanan çiçekleri armağan edebilirsiniz.