Protea Çiçeği

X
Filtre
Filtre
 • Fiyat
 • Amaç
Filtreyi Uygula
Sık kullanılan filtreler
 • Tümü
 • Fiyat
 • Amaç
Temizle
  • Fiyat
  • Amaç
  • Protea
   Original price was: 719,00 TL.Current price is: 629,90 TL.
   Çiçeği Keşfet
   Tükendi
   İndirim

  Sevdiklerinize armağan edebileceğiniz hoş görünümlü protea çiçeği seçenekleri Muhiku’da! Özenle hazırlanan çiçek buketleri ile sevdiklerinize ayrıcalıklı hissettirmek mümkün.

  Muhiku’da bulunan her bir çiçek çeşidi, seralarda özenle yetiştiriliyor. Sıradanlaşan çiçek buketlerine karşı çok daha modern ve şık tasarımlarla özel günlerinize renk katmak için tasarlanıyor. Eğer siz de sevdiklerinize çiçeklerin etkisiyle çarpıcı bir sürpriz yapmak istiyorsanız protea çiçeğiyle hazırlanan özenli ve şık buketleri tercih edebilirsiniz.

  Protea Çiçeği Nedir?

  Eşsiz yapısı ve göz alıcı renkleri ile herkesi kendine hayran bırakan bitki türlerinden biri de proteadır. En orijinal çiçek türlerinden biri olarak karşınıza çıkan protea çiçeği, dikkat çeken de bir görünüme sahip.

  Ayrıca Protea, Güney Afrika kökenli bir çiçek türüdür. Tek bir çeşitle sınırlı kalmayan proteanın çeşitli türleri vardır. Bu çiçek türleri, farklı boyutlara ve renklere sahiptir. Protea çiçeklerinin en belirgin özelliği güzel ve etkileyici bir tür olmasıdır. Bunun yanı sıra bu çiçeğin bazı türleri oldukça uzun ömürlüdür. Yaşam alanlarında süs bitkisi olarak kullanılan bu çiçekler, sıklıkla hediye olarak da değerlendirilir.

  Protea Çiçeği Özellikleri

  Güney Afrika kökenli protea bitkisi pek çok türe sahiptir. Her türünün farklı özellikleri vardır. Protea çiçeğinin belli başlı özellikleri ise şu şekildedir:

  • Renkli çiçekleriyle dikkat çeken protea bitkisinin; kırmızı, pembe, sarı, beyaz ve mor renkleri vardır. Bu özelliğiyle çiçek aranjmanlarında da çok sık kullanılmaktadır. Çiçek buketlerine sıra dışı bir görünüm kazandırmaktadır. Çünkü görünüm itibariyle diğer çiçeklerden oldukça farklıdır.
  • Çiçekleri ve yaprakları oldukça serttir. Bu sebeple çiçek buketleri içinde kolay kolay dağılmaz ve dökülmez.
  • Sıcak ve kurak iklimleri sever. Ana yurdunun Güney Afrika olması da bunu kanıtlar niteliktedir.
  • Genellikle süs bitkisi olarak tercih edilmektedir.

  Protea Çiçeği Bakımı Nasıl Yapılır?

  Her çiçek gibi protea çiçeğinin de düzenli bir bakıma ihtiyacı vardır. Özellikle bu çiçeğin bakımında dikkat etmeniz gereken belli başlı noktalar, çiçeğinizin çok daha sağlıklı bir şekilde büyümesini sağlar.

  Öncelikle protea çiçeğiniz için en uygun toprağı seçmelisiniz. Bu çiçek türü için de hafif, iyi drenajlı ve organik madde içeren bir toprak tercih etmelisiniz. Bunun yanı sıra protea çiçeği güneşi sever. Bu nedenle güneşli bir ortamda bakımını gerçekleştirebilirsiniz. Sulama aşamasında ise çiçeğinize yalnızca toprağı kuruduğunda su verebilirsiniz. Ayrıca çiçeğinize yaz aylarında yarı kuru bir ortamda bakmanız daha uygun olacaktır.

  Eğer protea çiçeğini buket şeklinde aldıysanız içi suyla dolu bir vazonun içinde daha uzun süre yaşamasını sağlayabilirsiniz. Muhiku’dan alacağınız çiçek buketleri yanlarında özel bir bitki besiniyle gönderilirler.

  Bu besin, vazoda oluşacak bakterilerin önüne geçer. Belli aralıklarla vazodaki suyu tazeleyebilir, içine bitki besini ekleyip çiçeğin saplarını verev şeklinde kesebilirsiniz. Böylece çiçek buketinin normalden daha uzun süre canlı ve parlak kalmasını sağlayabilirsiniz.

  Protea Çiçeği Hediye Etmenin Anlamları

  Protea çiçeği hediye etmek, çeşitli anlamlar taşır. Özellikle güzelliğin ve sadakatin simgesidir. Eğer herhangi bir sevdiğinize duyduğunuz sadakati veya sevgiyi bir çiçekle ifade etmek istiyorsanız protea en uygun seçeneklerden biridir.

  Yakın zamanda kutlamanız gereken bir doğum günü, yıl dönümü veya başka herhangi bir özel gün varsa protea çiçeğini sevdiklerinize armağan edebilirsiniz. Bu özel çiçek türünü Muhiku üzerinden oldukça uygun bir fiyata satın alabilirsiniz.

  Bütçe Dostu Protea Çiçekleri Muhiku’da!

  Günümüzde tüm özel günlerde tercih edilen en güzel hediyelerden biri de çiçeklerdir. Yaşam alanlarını güzelleştiren ve kişiye büyük mutluluklar yaşatan çiçekler, piyasada oldukça uçuk bir fiyata satılıyor.

  Eğer siz de sevdiklerinizi protea çiçeğiyle mutlu etmek isteyenlerdenseniz Muhiku’nun bütçe dostu alternatiflerini değerlendirebilirsiniz. Her cebe hitap eden bu çiçeklerle sevdiklerinize büyük sevinçler yaşatabilirsiniz.

  S: Protea çiçeği ne anlama gelir?
  C: Protea çiçeği; güzelliği ve sadakati simgeler. Oldukça güzel anlamlara sahip olan bu çiçek türünü sevdiklerinize hediye olarak sunabilirsiniz. Muhiku’nun geniş çiçek kategorisi içerisinde yer alan protealı çiçek buketlerinden dilediğinizi tercih edebilirsiniz. Oldukça uygun bir fiyat aralığına satışa sunulan bu çiçekler, seradan kapınıza en taze şekilde gelir.
  S: Hediyelik protea çiçeği seçenekleri nelerdir?
  C: Sevdiklerinize sunacak bir hediye arıyorsanız protea çiçeği değerlendirebileceğiniz en ideal seçeneklerden biridir. Hediyelik protea çiçeği olarak Muhiku’da yer alan özel buketleri tercih edebilirsiniz. Şimdi siz de taptaze çiçeklerle hazırlanan bu buketleri oldukça uygun bir fiyata Muhiku’dan temin edebilirsiniz. Böylece değer verdiğiniz insanlara ayrıcalıklı hissettirebilirsiniz.
  S: Hediyelik protea çiçeği seçerken nelere dikkat etmeliyiz?
  C: Hediyelik çiçek seçerken dikkat etmeniz gereken belirli noktalar vardır. Bu noktalardan biri de alacağınız hediyelik çiçeğin sevdiklerinize hitap etmesidir. Bildiğiniz gibi her çiçeğin ifade ettiği farklı bir anlam vardır. Sevdiklerinize vermek istediğiniz mesaja uygun bir protea çiçeği seçerek onları mutlu edebilirsiniz.