Peru Zambağı

X
Filtre
Filtre
 • Fiyat
 • Renk
 • Amaç
Filtreyi Uygula
Sık kullanılan filtreler
 • Tümü
 • Fiyat
 • Renk
 • Amaç
Temizle
  • Fiyat
  • Renk
  • Amaç
  • Nicoletta
   Original price was: 1.099,90 TL.Current price is: 969,90 TL.
   Çiçeği Keşfet
   Tükendi
   (3)
   Yüksek Talep
   İstanbul - Aynı Gün Teslimat
  • So Lucky
   Original price was: 489,90 TL.Current price is: 379,90 TL.
   Çiçeği Keşfet
   Tükendi
   İndirim
  • Sorbet
   Original price was: 819,90 TL.Current price is: 789,90 TL.
   Çiçeği Keşfet
   Tükendi
   Hızlı Teslimat
   Favori

  Güney Amerika’nın en güzel bitkilerinden biri olan Peru zambağı çiçeği ile sevdiklerinizi mutlu edebilir veya yaşam alanlarınızı güzelleştirebilirsiniz!

  Peru Zambağı (Alstroemeria) Çiçeği Nedir?

  Alstroemeria, diğer bir adıyla Peru zambağı, farklı birçok ülkede yetişen bitki türlerinden biridir. Fakat genel itibariyle Güney Amerika’ya özgü bir çiçek türü olarak kabul edilir. Göze hoş gelen yapısıyla sıklıkla tercih edilen bu çiçeğin en belirgin özelliği ömrünün uzun olmasıdır. Vazolarda uzun süre canlı kalan bu çiçek, geniş bir renk çeşitliliğine de sahip. Bu sebeple özel günlerde de ilk aranan alternatiflerden biri.

  Alstroemeria; güzel anlamlar ifade eden çiçeklerden biridir. Bu sebeple yakın zamanda herhangi bir sevdiğiniz için çiçek arayışı içerisindeyseniz Peru zambagi ile hazırlanan çiçek buketlerini tercih edebilirsiniz. Muhiku’nun çiçek kategorisi içerisinde yer alan harika alternatiflerden dilediğinizi uygun bir fiyata satın alabilirsiniz.

  Peru Zambağı (Alstroemeria) Çiçeği Anlamı Nedir?

  Cesur bir görünüme sahip olan Peru zambağının ifade ettiği de bir anlam var. Genel olarak karşılıklı desteği ifade eden bu güzel çiçek, birliği ve beraberliği simgeler. Eğer yakın zamanda desteğe ihtiyaç duyan bir arkadaşınıza çiçek göndermek istiyorsanız alstroemeria çiçeği değerlendirebileceğiniz ilk türlerden biri.

  Yüzleri güldürecek ve desteğinizi sonuna kadar karşı tarafa hissettirecek bu özel çiçek, sevdiklerinizin zorlu zamanlarında onlara moral olacak. Eğer siz de mutsuz bir yakınınızı mutlu etmek veya desteğe ihtiyaç duyan bir sevdiğinizi gülümsetmek istiyorsanız Alstromeria çiçeğini tercih edebilirsiniz.

  Eğer özel günler için ideal bir hediye arıyorsanız Peru zambagi sizin için oldukça ideal bir seçenektir. Sevdiklerinize büyük mutluluklar yaşatacak bu çiçek türü, pozitifliğin sembolüdür. Üstelik farklı birçok renk seçeneği bulunan bu çiçeğin çeşitli renkleri içerisinden dilediğiniz rengi seçebilirsiniz.

  Peru Zambağı (Alstroemeria) Çiçeği Özellikleri Nelerdir?

  Alstroemeria Çiçeği bir diğer adıyla Peru zambağı özellikleri ile dikkat çeker. Yaklaşık 20-30 cm kadar boylanan bu çiçek, her yıl yeniden yeşerir. Ayrıca pembe, kırmızı, turuncu ve beyaz olmak üzere farklı pek çok rengi vardır. Genellikle yaz başında çiçeklenen alstroemeria, uzun süre çiçekli kalma özelliğine sahiptir. Eğer Peru çiçeği bakımını üstlenmek istiyorsanız çiçeği aydınlık bir ortamda yetiştirmeniz gerekiyor. Ancak çiçeğinizin yakıcı bir güneşe maruz kalmaması oldukça önemli.

  Alstroemeria Çiçeği Bakımı Nasıl Yapılır?

  Alstroemeria bakımı da sanıldığının aksine oldukça kolaydır. Bu çiçeğin sağlıklı ve canlı görünmesini sağlamak için düzenli bakım şarttır.  Eğer çiçeğinizin erkenden solmasını istemiyorsanız çiçeği düzenli olarak sulamanız gerekir. Ayrıca çiçeğin başını keserek çiçeklenme döngüsünü de uzatabilirsiniz.

  Sevdikleriniz için gönül rahatlığıyla tercih edebileceğiniz bu çiçek türünü Muhiku üzerinden oldukça uygun bir fiyata satın alabilirsiniz. Özel bir gün için veya tamamen içinizden geldiği için alacağınız Peru zambagi ile hazırlanan bir çiçek buketi, sevdiklerinizi mutlu etmeye yeter.

  Alstroemeria Çiçeği Hediye Etmenin Anlamları

  Alstroemeria, birlik ve beraberliği ifade eder. Bu sebeple eğer sevdiklerinize daima yanındayım mesajı vermek isteyenlerdenseniz alstroemeria hediye edebilirsiniz. Sevdiklerinizi mutlu edecek bu çiçek türünü Muhiku’dan temin edebilirsiniz. Geleneksel hediyelerden sıyrılmanızı sağlayan Muhiku’da özenle hazırlanan pek çok alstroemeria çiçeği var. Bu çiçekler içerisinden sizde ideal bir seçim yapabilirsiniz.

  En Hoş Alstroemeria Çiçek Aranjmanları Muhiku’da!

  Özel bir günde veya sevdiklerinizi sebepsiz yere gülümsetmek istediğinizde ilk olarak hediyelere başvuruyor olabilirsiniz. Özellikle belli başlı bazı hediyeler, akla gelen ilk seçeneklerden biridir. İşte akla gelen o ilk hediyelerden biri de çiçeklerdir. Yaşam alanlarını güzelleştiren, kişinin modunu yükselten çiçekler mutlu veya mutsuz her anın şahididir.

  Tabii piyasada değerlendirebileceğiniz farklı pek çok çiçek türü var. Bu çiçeklerden biri de hiç şüphesiz Peru zambağı çiçeği. Dikkat çeken yapısı ve eşsiz görünümü ile kalplere dokunan peru zambağı fiyat açısından da cepleri zorlamaz. Peki bu çiçek türünü nereden temin edebilirim diye düşünenler için en doğru adresin Muhiku olduğunu söylemeliyiz. Eğer Peru zambağı satın al fikri aklınızı kurcalıyorsa şimdi sizde Muhiku’nun web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

  S: Peru zambağı anlamı nedir?
  C: Peru zambağı, güzel ve özel anlamlar içeren çiçek türlerinden biridir. Dilediğiniz her an sevdiklerinize duyduğunuz sevgiyi, özlemi veya aşkı bu çiçek türü ile dile getirebilirsiniz. Muhiku’dan uygun bir fiyata temin edebileceğiniz bu özel çiçek sayesinde tüm sevdiklerinize farklı duygular yaşatabilirsiniz.
  S: Peru zambağı özellikleri nelerdir?
  C: Peru zambağı; her yıl yeniden yeşeren çiçek türlerinden biridir. Farklı birçok renk seçeneği bulunan bu çiçek genellikle yaz aylarında çiçeklenir. Çiçeğin ilk günkü canlılığını uzun süre korumak için de düzenli bir bakım şarttır. Eğer siz de yaşam alanlarınız için Peru zambağı alma düşüncesi içerisindeyseniz Muhiku’nun çiçek kategorisine göz atabilirsiniz.
  S: Hediyelik peru zambağı çiçeği aranjmanları nelerdir?
  C: Özel günler için hediye edebileceğiniz en hoş seçeneklerden biri de çiçektir. Fakat her çiçek, hediyelik olarak değerlendirilmez. Eğer sevdiklerinize hediyelik bir çiçek almak istiyorsanız Muhiku’nun çiçek kategorisi içerisinde yer alan ve Peru zambağı ile hazırlanan eşsiz çiçek buketlerine göz atabilirsiniz.
  S: Hediyelik peru zambağı çiçeği seçerken nelere dikkat etmeliyiz?
  C: Öncelikle hediyelik Peru zambağı seçerken çiçeğin bakımının kolay olup olmadığına özen göstermelisiniz. Aksi takdirde sevdiklerinize alacağınız bir çiçeğin kısa sürede solup gitmesi hem sizi hem de karşı tarafı üzebilir. Bunun Peru zambağının renk seçimi de oldukça önemlidir. Sevdiklerinize vermek istediğiniz mesaja uygun bir renk seçebilirsiniz.