Paşa Kılıcı Çiçeği

X
Filtre
Filtre
 • Fiyat
 • Amaç
Filtreyi Uygula
Sık kullanılan filtreler
 • Tümü
 • Fiyat
 • Amaç
Temizle
  • Fiyat
  • Amaç
  • Otto
   Original price was: 770,00 TL.Current price is: 709,90 TL.
   Çiçeği Keşfet
   Tükendi
   İndirim
   İstanbul - Aynı Gün Teslimat

  Bakımı en kolay bitkiler listesinde ilk sıralarda yer alan paşa kılıcı yer alıyor. Bu çiçek türü halk arasında kılıç çiçeği veya peygamber çiçeği isimleriyle de bilinmektedir. Kökeni Afrika olan bu bitki türü, son zamanlarda oldukça popüler.

  Göz alıcı yapısı ve dikkat çeken özellikleri ile bulunduğu her ortama farklı bir hava katan bu çiçek türü, sevdikleriniz için de değerlendirebileceğiniz en özel alternatiflerden biridir.

  Hediye denince herkes gibi sizin de aklınıza ilk olarak çiçekler mi geliyor? Renkli yapıları, eşsiz kokuları ve insana yaydığı pozitif enerji ile çiçekler herkesin vazgeçilmezi. Eğer siz de herhangi bir sebepten ötürü sevdiklerinize çiçek almak istiyor fakat hangi çiçek türünü tercih edeceğinizi bilmiyorsanız Muhiku’nun çiçek kategorisini değerlendirebilirsiniz.

  Birbirinden farklı çiçek türleri içerisinden gözünüze hoş gelen bir seçim yapabilirsiniz. Özellikle herkesin çok tercih ettiği kılıç çiçeği, değerlendirebileceğiniz ilk alternatiflerden biridir.

  Paşa Kılıcı Nedir?

  Yeni iş hediyesi, terfi hediyesi, içimden geldi hediyesi, doğum günü hediyesi ya da yıl dönümü hediyesi olarak alabileceğiniz çiçek türlerinin başında gelen paşa kılıcı, çok tercih edilen çiçek türlerinden biridir. Havayı temizleme özelliği ile bilinen bu özel tür, özellikle herhangi bir sağlık sorunu yaşayan sevdikleriniz için değerlendirebileceğiniz en ideal seçenekler arasında yer alıyor.

  Yakın zamanda bir kılıç çiçeği bakımı üstlendiyseniz bu çiçeğin bakımının ne kadar kolay olduğunu az çok biliyorsunuz demektir.

  Paşa Kılıcı Anlamı Nedir?

  Paşa Kılıcı çiçeği; yeşil renkli, hoş bir bitkidir. Bu çiçek, Türkiye’de doğal olarak yetişir. Genel itibariyle bahçelerde ve parklarda yetiştirilmektedir. Paşa kılıcı çiçeğinin anlamı; aşk, sevgi ve sadakat şeklindedir.

  Bu çiçeğin eşsiz renkleri, insanların dikkatini çeker. Bu nedenle de çok sevilen çiçek çeşitleri arasında yer alırlar. Paşa kılıcı çiçeği, aynı zamanda birçok kültürde simge olarak kullanılmaktadır. Genellikle özel günlerde ve özel olaylarda hediyelik olarak verilmektedir.

  Eğer siz de alacağınız bir çiçekle sevdiklerinize duyduğunuz sadakati dile getirmek isteyenlerdenseniz kılıç çiçeği değerlendirebileceğiniz ilk alternatiflerden biri. Muhiku’nun geniş çiçek kategorisi içerisinde yer alan bu çiçek türünü oldukça uygun bir fiyata satın alabilirsiniz.

  Paşa Kılıcı Hediye Etmenin Anlamı

  Kılıç çiçeği hediye etmek, birine aşk, sevgi ve sadakat hislerinizi ifade etmek anlamına gelmektedir. Bu çiçek, aynı zamanda arkadaşlık ve dostluk gibi bağları ifade etmek amacıyla da tercih edilmektedir.

  Paşakılıcı çiçeğinin can alıcı renkleri, dikkat çeken en belirgin özelliklerindendir. Bu çiçeği hediye etmek, birine güzel bir anı bırakmak veya onların özel bir gününü kutlamak için de tercih edilebilir. Dolayısıyla özel günlerde tercih edebileceğiniz çiçek türlerinden biridir.

  Eğer sıra dışı bir seçim yapmak istiyorsanız sevdiklerinizi bu çiçekle şaşırtabilirsiniz. Özellikle yeni ev ve ofis hediyesi olarak bu çiçeğe bir şans verebilirsiniz.

  Paşa Kılıcı Özellikleri Nelerdir?

  Paşa Kılıcı çiçeğinin yaprakları, yassı ve parlaktır. Genellikle çok sayıda yaprağa sahiptir. Bu çiçeksiz yeşil yapraklı süs bitkiler arasında yer alır. Çiçek açmaz ama uzun ve yeşil yapraklarıyla ortama farklı bir hava katar.

  Paşa Kılıcı Bakımı Nasıl Yapılır?

  Paşa Kılıcı çiçeğinin bakımı oldukça kolaydır. Bu çiçeğin bakımı için aşağıdaki adımlar takip edilebilir:

  • Güneşli ve hava koşullarının iyi olduğu bir yerde yetiştirilmelidir. Dolayısıyla evlerde ya da iş yerlerinde de ışık alan bir yerde konumlanması son derece önemlidir.
  • Bol miktarda suya ihtiyaç duyar ve bu nedenle sık sık sulanmalıdır. Ancak, çiçeklerin toprağı çok ıslak olmamalıdır. Dolayısıyla sulama periyotları arasında toprağı kontrol etmelisiniz. Toprak iyice kuruduktan sonra sulama yapmalısınız. Aksi takdirde çiçekte kök çürümesi meydana gelebilir.
  • Genellikle çok sayıda uzun yapraklara sahiptir. Bu yapraklar dolgun ve kalındır. Bu nedenle sık sık yaprak kontrolü yapılması gerekir. Bu sayede yapraklarda oluşabilecek böceklenmelerin önüne geçebilirsiniz.
  • Toprağı sık sık havalandırılmalıdır. Belli aralıklarla bir çubuk yardımıyla toprağı karıştırabilirsiniz. Böylelikle toprak ve bitki kökleri rahat rahat nefes alabilir.

  Dikkat Çeken Paşa Kılıcı Çiçeği Alternatifleri Muhiku’da!

  Sevdiklerinize armağan edebileceğiniz en güzel hediye nedir sizce? Bizce kesinlikle uzun bir ömre sahip kilic çiçegi. Göz alıcı bir görünüme sahip olan bu çiçek türü, tercih edebileceğiniz en güzel çiçeklerden biri.

  Eğer siz de özel bir günü kutlamak veya tamamen içinizden geldiği için sevdiklerinize hoş bir sürpriz yapmak istiyorsanız Muhiku’nun çiçek kategorisi içerisinden ideal bir seçim yapabilirsiniz. Evlerde dekorasyon ürünü olarak da tercih edilen peygamber kılıcı çiçeği, aynı zamanda sevdiklerinizi de mutlu edecek bir hediye alternatifidir.

  Şimdi siz de sevdiklerinizi mutlu etmek için paşa çiçeği çeşitlerini inceleyebilirsiniz.

  S: Paşa Kılıcı evde zararlı mı?
  C: Paşa kılıcı çiçeği genellikle evlerde zararlı değildir. Hatta özellikle bu çiçeğin evlerde yetiştirilmesi yaygındır. Ancak, bu çiçeğin bazı insanlar için alerjik reaksiyonlara neden olabileceği de bilinmektedir. Bu nedenle, bu çiçeği evde yetiştirirken alerjik reaksiyonlara neden olup olmadığını kontrol etmek önemlidir.
  S: Paşa Kılıcı bakımı nasıl yapılır?
  C: Oldukça kolay bir bakıma sahip olan paşa kılıcı çiçeğini genellikle güneşli ortamlarda yetiştirmek gerekir. Bol miktarda suya ihtiyaç duyan bu özel çiçek türünün toprağının da çok ıslak olmamasına özen göstermelisiniz. Eğer yaşam alanlarınızda bakımını üstlendiğiniz bir paşa Kılıcı çiçeği varsa çiçeğinize hava koşullarının iyi olduğu bir ortamda bakmanız gerekir.
  S: Paşa Kılıcı hediye etmenin anlamı nedir?
  C: Hediyelerin en zarifi hiç şüphesiz özel bir anlam ifade eden çiçeklerdir. Eğer siz de sevdiklerinize bir paşa kılıcı çiçeği armağan etmek istiyorsanız ona duyduğunuz sevgiyi derinden hissettirmek istiyor olabilirsiniz. Sağlık açısından da oldukça faydalı bir bitki olan paşa kılıcını geçmiş olsun çiçeği olarak da değerlendirebilirsiniz.
  S: Hediyelik Paşa Kılıcı alternatifleri nelerdir?
  C: Eğer sevdiklerinizi bir çiçekle mutlu etmek isteyenlerdenseniz onlara zarif bir paşa kılıcı çiçeği alabilirsiniz. Hediyelik paşa kılıcı çiçeği arayanlar için en doğru adres ise hiç şüphesiz Muhiku’dur. Sunduğu uygun fiyatlı çiçek seçenekleri ile bütçe sarsmayan Muhiku’dan dilediğiniz çiçeği hızlıca sipariş edebilirsiniz.