Para Çiçeği

X
Filtre
Filtre
 • Fiyat
 • Amaç
Filtreyi Uygula
Sık kullanılan filtreler
 • Tümü
 • Fiyat
 • Amaç
Temizle
  • Fiyat
  • Amaç
  • Camino - Pachira Aquatica Saksı Çiçeği
   Original price was: 449,90 TL.Current price is: 349,90 TL.
   Çiçeği Keşfet
   Tükendi
   (3)
   İndirim

  Bereket anlamına gelen para çiçeği, iç mekanlarda yetiştirilen ve bakımı son derece kolay olan bir bitki türüdür. Pachira olarak da adlandırılan bu çiçekler, pozitif enerji yayan bir özelliğe sahiptir. Ayrıca bu çiçek türünün, bulunduğu her bölgede 3 aydan fazla yetişmesi durumunda o bölgeye bereket getirdiğine inanılır.

  Ruhunuzun derinliklerine işleyen ve bulunduğu her ortama güzellik katan para çiçeklerinin farklı birçok türü vardır. Canlı yapısı ve yeşil rengiyle dikkat çeken para çiçeğini yaşam alanlarınız için gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

  Her ne kadar kolay bir bakımı olsa da büyük bir özen gerektiren para çiçeği, eviniz veya ofisiniz için tercih edilebilecek bir seçenektir. Siz de Muhiku’nun çiçek kategorisine göz atarak dilediğiniz çiçeği sipariş edebilirsiniz.

  Para Çiçeği Çeşitleri

  Bereket ağacı olarak da tanımlanan para çiçeği, farklı yapısıyla dikkat çeken bir çiçek türüdür. Tepesinde şanslı sayılan 5 loblu yapraklar vardır. Bu 5 lob, iyi şansı yakalayan yeşil ellere benzetilir ve beş elementi temsil eder.

  Bereketi, bolluğu ve zenginliği simgeleyen pachira, oldukça zahmetsiz bir bakıma sahip olan bitki türlerinden biridir. Bunun yanı sıra geniş yapraklı bir bitki türü olan para çiçeğinin dünya üzerinde 77 çeşidinin bulunduğu da bilinmektedir.

  İklime göre değişiklik gösteren para çiçeklerinden en bilinenleri; kamp ateşi, crassula david, crassula hobbit, crassula ovata, crassula spanning, sukulent crassula ve crassula hybriddir. İsim ve şekil açısından farklılık gösteren bu bitkiler, bakım ve yetiştirilme tarzı açısından aynıdır.

  Bu türün diğer bitki türlerine nazaran bulunduğu ortamdaki havayı daha iyi temizlediği söylenir. Bu sebeple hemen hemen her evde sıklıkla tercih edilen bir bitki türü olarak karşımıza çıkar. Yaşam alanlarınıza bambaşka bir hava katan para çiçekleri, susuzluğa oldukça dayanıklıdır.

  Bu çiçek türü, mevcut yapılarıyla her ortama uyum sağlar. Siz de para çiçeklerinden eviniz için en uygun olan türü tercih edebilirsiniz. Muhiku’nun özenle hazırlanan çiçek kategorisinden para çiçeği türlerine göz atabilirsiniz. Yaşam alanlarınız için tercih edebileceğiniz bu özel çiçekler, bahçe ve seralarda da yetiştirilme özelliğine sahiptir.

  Para Çiçeği Bakımı

  Oldukça kolay bir bakıma ihtiyaç duyan para çiçekleri, kaktüsgiller ailesindendir. Bu sebeple suya fazla ihtiyaç duymayan para çiçeği hakkında bilinmesi gereken birkaç püf nokta vardır. Oldukça uzun ömürlü bir yapıya sahip olan para çiçekleri, canlı görüntüsüyle senelerce yaşam alanlarınızı renklendirir.

  Pachira bakımında bilinmesi gereken ilk ve en önemli unsur mekanın sıcaklığıdır. Para çiçeği yetiştirebilmek için ev veya ofislerin 15-30 derece arasında bir sıcaklığa sahip olması gerekir. Bu sıcaklık aralığına sahip her ortamda canlı kalabilen para çiçeği, -5 dereceye kadar hayatta kalabilir. Çok soğuk ortamlarda yetişmesi mümkün olmayan bu çiçek türü aşırı rüzgara karşı da dayanıksızdır.

  Ayrıca bu çiçeği haftada bir gün sulamak, özen gösterilmesi gereken bir diğer önemli konudur. Saksı genişliğine göre her türlü toprakta yetişen pachira, oldukça uyumlu bir bitki türüdür.

  Eğer yaşam alanlarınızı bereketlendirmek istiyorsanız beğendiğiniz bir para çiçeğini Muhiku üzerinden satın alabilirsiniz. Seradan en taze şekilde adresinize ulaşan bu eşsiz çiçekler yaşam alanlarınıza bambaşka bir hava katacaktır.

  Para Çiçeği Özellikleri

  Kapalı mekanlarda sıklıkla tercih edilen para çiçeği, genellikle süs olarak kullanılan bir türdür. Bitki halindeyken çok büyümeyen bu tür, ağaç halindeyken 15 metreye kadar uzayabilme özelliğine sahiptir. Ayrıca tüm yılı yapraklı bir şekilde geçirir. Genellikle beyaz ve pembe renkli çiçek açar. Hatta bu çiçeklerin çoğu zaman gece geç saatlerde açtığı bilinmektedir.

  Bereketin simgesi olan para çiçeklerinin aynı zamanda meyvesi de vardır. Çoğu zaman manavlarda ve marketlerde bulabileceğiniz bu meyvenin çekirdekleri çiftçiler tarafından yetiştirilir. Ayrıca içerisinde insana pozitif enerji veren yağların bulunduğu da bilinmektedir. Bu özel çiçek, sizi ve sevdiklerinizi her anlamda mest eder.

  Aynı zamanda çoğaltılabilen bir yapıya da sahip olan bu çiçekler, evinize yalnızca görsellik değil zarif de bir hava katar. İlk olarak küçük bir saksıya dikilmesi gereken bu özel bitki, yaşam alanlarınızın vazgeçilmezi haline gelecek.

  Ruhunuzu besleyen, bulunduğunuz ortama canlılık ve bereket katan para çiçeklerine Muhiku üzerinden ulaşabilirsiniz. Ortamınızı bereketlendiren ve pozitif enerji yayan bu eşsiz bitkiyi sevdiklerinize de armağan edebilirsiniz.

  Para Çiçeği Kimlere Alınır?

  Bolluk ve bereketin en somut simgelerinden biri olan para çiçeği, evrensel bir anlama sahiptir. Kadın veya erkek fark etmeksizin sevdiklerinize hediye edebileceğiniz bu çiçek türü, dekorasyon için iyi bir tercihtir. Sevdiklerinizi mutlu etmek adına alabileceğiniz bu çiçek, aynı zamanda bir hediye niteliği de taşır.

  Para çiçeği, yeni işe başlayan yakınlarınız için bereket getirsin mesajı verir. Ayrıca sevdiklerinizi mutlu edecek bir hediye seçeneğidir. Diğer çiçeklerden farklı özelliklere sahip olan bu türün kendine özgü bir yapısı vardır.

  Sizin ve sevdiklerinizin beklentilerini fazlasıyla karşılayacak olan para çiçeğini amaca yönelik tercih etmek gerekir. Bulunduğunuz ortama daha dekoratif bir hava katmak para çiçekleri ile mümkündür. Özellikle yaşam alanınızı daha nefes alınabilir bir hale getirmek için tercih edebileceğiniz para çiçekleri, herkes için oldukça uygun bir çiçek türüdür. Bunun yanı sıra para ya da şans getirdiği inanılan bu çiçeği, şansınızı arttırmak için tercih edebilirsiniz.

  Para Çiçeği Anlamı

  Sukulent familyasına ait bir tür olan para çiçeği; elips şeklindeki yaprakları ve zarif duruşuyla yaşam alanlarınızı süsler. Bulunduğu ortama şans getirdiğine inanılan bu çiçek türü, genellikle süs bitkisi olarak tercih edilir. Bolluk, bereket ve şansı temsil eder. Oldukça kolay bir bakıma sahip olan para çiçeği için önemli olan etken toprak ve saksı seçimidir.

  Çiçeklerinin rahatça büyüyebilmesi için geniş bir saksı kullanımı gereklidir. Fazlasıyla minik bir gövdeye sahip olan ve yaprakları 4 mevsim yeşil kalan para çiçeğini yaşam alanlarınız için tercih edebilirsiniz. Minik bir ağaç görünümüne sahip olan bu özel çiçek türü, sevdikleriniz için de ideal bir hediye seçeneğidir.

  Geleneksel hediyelerden sıyrılmanızı sağlayan Muhiku’da birbirinden zarif para çiçeği türlerine göz atabilirsiniz. Üstün hizmet kalitesi ve hesaplı fiyat aralığıyla beklentilerinizi karşılayan Muhiku ile sevdiklerinizin yüzlerindeki tebessümün kaynağı olabilirsiniz.

  En Özel Para Çiçekleri Muhiku’da!

  Bereketi ve şansı temsil eden pachira evinizde bambaşka bir atmosfer ortaya koyar. Oldukça naif bir tür olan para çiçekleri, dış mekan çiçeği olarak da bilinir.

  Zarif duruşları, kolay bakımı ve uygun fiyat aralığıyla evinize oldukça yakışacak bu çiçekler size şans getirir. Çiçek bakımına fazla vakit ayıramayanlar için biçilmiş kaftan niteliğindedir. Zahmetsiz bir bakıma sahip olan para çiçekleri, sizi hiç uğraştırmaz.

  Bu türün dikkat edilmesi gereken birkaç önemli noktanın dışında oldukça zahmetsiz bir bakımı vardır. Para çiçeği, havayı temizleme özelliğiyle de harika bir etkiye sahiptir. Ayrıca bu bitkinin özellikle aydınlık alanlarda yetiştirilmesi gerekir.

  Siz de para çiçeğini sevdikleriniz için eşsiz bir ev hediyesi seçeneği olarak değerlendirebilirsiniz. Bunun yanı sıra bu çiçek türü yeni işe başlayan sevdikleriniz için de mükemmel bir hediye seçeneğidir. Eğer kendiniz veya sevdikleriniz için bereket anlamı taşıyan ve şans getirdiğine inanılan para çiçeğini satın almak istiyorsanız şimdi Muhiku’ya göz atmanın tam zamanı!

  S: 🤔 Para çiçeği alırken nelere dikkat etmeliyiz?
  C: Evlerde ve ofislerde sıklıkla karşılaştığımız bir tür olan para çiçeği, şansı ve bereketi simgeler. Yaşam alanlarınız için tercih edebileceğiniz para çiçekleri seçiminde dikkat etmeniz gereken konu bitkiyi güneş ışığına fazla maruz bırakmamaktır. Aşırı sıcak ve aşırı soğuk ortamlarda yetişmeyen bu tür, havadan olumsuz etkilenir.
  S: En güzel para çiçeği nasıl seçilir?
  C: Sevdikleriniz için zarif bir hediye seçeneği olan ve bereketi simgeleyen para çiçeği seçimi oldukça önemlidir. Para çiçeği seçimi yaparken saksı seçimi çok önemlidir. Çiçeğinizin sağlıklı bir şekilde büyüyebilmesi için seçtiğiniz çiçeğin saksısı, derin ve geniş olmalıdır.

  En güzel para çiçeği modelleri için Muhiku'yu ziyaret edebilirsiniz.

  S: 🥰 Sevgiliye para çiçeği alırken nelere dikkat edilir?
  C: Sevgiliniz için para çiçeği satın alırken dikkat etmeniz gereken birkaç küçük husus vardır. Para çiçeğinin bulunduğu ortamda ceyran olmaması son derece önemlidir. Bunun yanı sıra çiçeğin geniş bir saksıda yer alması daha rahat bir şekilde kök salmasını sağlar.
  S: 🌿 Para çiçeği kokar mı?
  C: Bütün yıl yapraklı bir şekilde olan para çiçeği türüne göre çiçekli veya çiçeksiz olabilir. Çiçeksiz para çiçeği kokmaz. Ancak çiçekli para çiçeği türü genellikle gece çiçek açar. Ayrıca bu tür, parlak ve iri yapraklara sahip olmakla birlikte çiçekleri son derece hoş bir kokuya sahiptir.
  S: 🌱 Para Çiçeği kaç günde bir sulanır?
  C: Para çiçeğinin haftada en az bir defa düzenli aralıklarla sulanması gerekir. Bunun yanı sıra bu çiçek türünün, toprağı kurudukça sulama yapılması da önerilir. Bu sebeple para çiçeğini fazla sulamaktan kaçınmalı ve elinizle toprağını kontrol ettikten sonra sulamalısınız.
  S: 💚 Para Çiçeği mevsimlik mi?
  C: Yemyeşil yapraklarıyla her mevsim tazeliğini koruyan para çiçeğinin özellikle yetiştiği bir mevsim yoktur. Bu sebeple bu hoş çiçeği evinizde ya da iş yerinizde dört mevsim bakabilirsiniz.
  S: 🌞 Para Çiçeği güneşi sever mi?
  C: Para çiçeği, doğrudan güneş ışığını sevmez. Fakat konum olarak aydınlık bir ortamda olması gerekir. Mevsim fark etmeksizin belirli bir oda sıcaklığında yetiştirilebilir. Ayrıca bu çiçek türü, rüzgar almayan yerleri sever.
  S: 🏡 Para Ağacı evde nereye konur?
  C: Güneşe direkt maruz kalmaması için para ağacı için yapacağınız yer seçimi oldukça önemlidir. Özellikle hem rüzgar almayan yerleri tercih etmelisiniz. Bunun yanı sıra bu çiçek türü, aydınlık alanları sever.