Lisyantus Çiçeği

X
Filtre
Filtre
 • Fiyat
 • Renk
 • Amaç
Filtreyi Uygula
Sık kullanılan filtreler
 • Tümü
 • Fiyat
 • Renk
 • Amaç
Temizle
  • Fiyat
  • Renk
  • Amaç
  • Amelia
   Original price was: 739,00 TL.Current price is: 569,90 TL.
   Çiçeği Keşfet
   Tükendi
   Hızlı Teslimat
   Yüksek Talep
  • Meadow
   Original price was: 249,00 TL.Current price is: 219,90 TL.
   Çiçeği Keşfet
   Tükendi
   İndirim
  • Bellavista
   Original price was: 499,90 TL.Current price is: 459,90 TL.
   Çiçeği Keşfet
   Tükendi
   İndirim
  • Nancy
   Original price was: 399,90 TL.Current price is: 309,90 TL.
   Çiçeği Keşfet
   Tükendi
   İndirim
  • Candido
   Original price was: 629,90 TL.Current price is: 479,90 TL.
   Çiçeği Keşfet
   Tükendi
   İndirim
   Hızlı Teslimat

  Özel günlerde sevdiklerinizin yüzünü güldürecek ve sevginizi derinden hissettirecek en zarif lisyantus çiçeği seçenekleri Muhiku’da!

  Lisyantus Çiçeği Nedir?

  Güle benzer bir görünüme sahip olan lisyantus çiçeği, kesme çiçek türlerinden biridir. Özenle hazırlanan çiçek buketlerine hoş bir görünüm katan lisyantus çiçeği, dünyada yaygın olarak yetiştirilen çiçek türlerinden biridir. Özellikle Haziran ve Eylül aylarında çiçek açan bu tür, bir yıl ya da iki yıl yaşar.

  Yaşam alanlarına bambaşka bir hava katan bu çiçek türü, aynı zamanda oldukça da güzel bir hediye seçeneğidir. Özel günlerde veya içinizden gelen herhangi bir günde sevdiklerinize bir buket çiçek almak istiyor fakat çeşitli çiçek türleri içerisinden seçim yapmakta zorlanıyorsanız Muhiku’nun özenle hazırladığı çiçek kategorisine göz atabilirsiniz. Böylece lisyantus ile hazırlanan en güzel çiçek buketleri içerisinden hoş bir seçim yapabilirsiniz.

  Lisyantus Çiçeğinin Hikayesi

  Lisyantus genellikle mutluluk ve sevinci karşı tarafa iletmek için tercih ediliyor. Bu yüzden bu çiçek türünü daha çok neşeli anlarda tercih edebilirsiniz. Kutlanması gereken bir başarıyı taçlandırmak, doğum gününü kutlamak ya da başka özel bir günü hatırladığınızı göstermek için bu çiçeği tercih edebilirsiniz.

  Lisyantus Çiçeği Özellikleri Nelerdir?

  Lisyantus çiçek; doğum günleri, başarı kutlamaları ve başka özel günlerde en çok aranan çiçeklerden biridir. Çiçek aranjmanlarında sıklıkla tercih edilen lisyantus, tropikal kökenli bir çiçektir bu nedenle yıllık olarak yetiştirilir. Lisyantus çiçeğinin ana vatanı Güney Amerika kıtasının kuzey kısımları ve Meksika olarak bilinir. Ayrıca bu çiçek türü daha çok çayırlık alanlarda yetiştirilir. Bunun yanı sıra soğuk havalara hiç dayanamaz.

  Uzun ömürlü ve dayanıklı bir çiçek türü olarak karşınıza çıkan Lisyantus, son yıllarda ülkemizde de oldukça fazla yetiştiriliyor. Farklı birçok renk seçeneğine sahip olan lisyantus, farklı birçok renge sahiptir.

  Lisyantus Çiçeği Bakımı Nasıl Yapılır?

  Aslında lisyantus çiçeği bakımı sanıldığının aksine oldukça kolaydır. Lisyantus bitkisi, hemen hemen her çiçek kadar güneş ışığına ihtiyaç duyar. Fakat alacağı güneş ışığının doğrudan olmaması çok önemlidir. Özellikle iç mekanlarda direkt güneş almayan aydınlık alanlarda bu çiçeği yetiştirebilirsiniz.

  Bildiğiniz gibi lisyantus, bir tropikal iklim bitkisidir. Isıya ve neme fazlasıyla ihtiyaç duyan lisyantus, sıcak ortamların bitkisi olarak bilinir. Bu sebeple lisyantusu yetiştireceğiniz ortamın 20 ve 30 derece aralığında olması çok önemlidir. Çünkü lisyantus soğuk havalar için dayanıklı değildir. Bu nedenle bu çiçeğin soğuk hava akımlarından uzak bir alanda büyütülmesi gerekiyor.

  Eğer lisyantus çiçeğine saksıda bakacaksanız toprağın iyi bir drenaja sahip olması gerekir. Bunun yanı sıra ekimi yapacağınız toprağın besin açısından zengin olması da son derece önemli. Ayrıca lisyantus çiçeğinin daha sağlıklı bir şekilde yetişmesi için ilaçlama yaparak fidelerin böcek ve hastalıklardan korunması gerekir.

  Ayrıca Listanyus çiçeği suyu oldukça sever. Fakat her çiçekte olduğu gibi bu çiçek türünü de çok fazla suya maruz bırakmamak gerekir. Özellikle yazları havanın sıcaklığına göre haftada 4-5 kez sulamak çiçek için yeterli olacaktır. Kış aylarında ise lisyantus çiçeğini çok sık sulamaya gerek yoktur. Sulama aşamasında özellikle ilk olarak kökleri sulamak gerekir.

  Lisyantus Çiçeği Hediye Etmenin Anlamları

  Her çiçekte olduğu gibi lisyantus da farklı birçok anlam ifade eder. Mevcut her bir renginin farklı bir anlamı vardır. Genel itibariyle lisyantus çiçeğinin; sevgiyi, saygıyı ve sadakati temsil ettiği bilinir. Bunun yanı sıra bu çiçek teşekkür ve takdiri ifade eder. Fakat dediğimiz gibi lisyantus çiçeği anlamı, çiçek rengine göre değişiklik gösterir. İşte bu lisyantus hediye etmenin ve lisyantus çiçek anlamı.

  Lisyantus anlamı:

  • Beyaz lisyantus çiçeği anlamı masumluktur. Ayrıca bu çiçek türü sadeliği de temsil eder.
  • Pembe lisyantus çiçeği zarafeti temsil eder.
  • Mor lisyantus çiçeği anlamı asalettir. Bu hoş çiçek adaleti temsil eder.
  • Sarı lisyantus çiçeği neşe ve mutluluğu temsil eder.
  • Turuncu lisyantus çiçeği anlamı arkadaşlığı ve samimiyeti temsil eder.
  • Yeşil lisyantus çiçeği ise para ve zenginliği temsil eder.

  En Zarif Lisyantus Çiçekleri Muhiku’da!

  Hayatın her döneminde ihtiyaç duyduğunuz çiçekler, kişiye büyük bir mutluluk yaşatan en güzel jestlerden biridir. Doğum günü, yıldönümü, Anneler Günü, Babalar Günü ya da Sevgililer Günü’nde değerlendirebileceğiniz en zarif çiçekler Muhiku’da sizleri bekliyor.

  Geleneksel hediyelerden sıyrılmanızı sağlayan Muhiku’da değerlendirebileceğiniz birbirinden hoş çiçek türleri var. Bu çiçek türlerinden biri de hiç şüphesiz lisyantustur. Lisyantus bitkisi ile hazırlanan birbirinden taze çiçek buketleri ile sevdiklerinizi mutlu etmek oldukça kolay. Muhiku’nun uygun fiyat aralığı sayesinde satışa sunduğu  lisyantus fiyat açısından da sizi ve cebinizi zorlamaz

  S: Lisyantus çiçeği ne anlama gelir?
  C: Lisyantus çiçeği en genel itibariyle sevgi, saygı ve sadakat anlamına gelir. Bu sebeple sevdikleriniz için tercih edebileceğiniz en anlamlı çiçeklerden biridir. Eğer yakın zamanda bir arkadaşınızın kalbini kırdıysanız ona duyduğunuz sevgiyi bu çiçekle derinden hissettirebilirsiniz. Şimdi siz de Muhiku’da lisyantus ile hazırlanan çiçek buketlerini uygun bir fiyata satın alabilirsiniz.
  S: Lisyantus çiçeği hediye etmenin anlamı nedir?
  C: Sevginin ve saygının en güzel sembollerinden biri olan lisyantus çiçeği, sevdiklerinize hediye edebileceğiniz en hoş seçeneklerden biri. Eğer sevgilinize, eşinize, annenize veya bir arkadaşınıza lisyantus çiçeği armağan ediyorsanız hediye ettiğiniz bu çiçek ona duyduğunuz sevgiyi, bağlılığı ve saygıyı ifade eder.
  S: Hediyelik lisyantus çiçeği seçenekleri nelerdir?
  C: Günümüzde sevdiklerinize sunabileceğiniz sayısız çiçek türü var. Fakat bu çiçeklerin hepsi hediyelik çiçek olarak tercih edilmez. Eğer sevdiklerinize hediyelik bir çiçek almak istiyorsanız Muhiku’da lisyantus çiçeği ile hazırlanan buketleri tercih edebilirsiniz. Oldukça uygun bir fiyata satılan bu buketlerle sevdiklerinizi gülümsetebilirsiniz.
  S: Sevdiklerimize hediyelik lisyantus çiçeği alırken nelere dikkat etmeliyiz?
  C: Öncelikle alacağınız çiçeğin hediyelik bir çiçek olup olmadığı son derece önemli. Bu sebeple çiçek seçme aşamasında ilk dikkat edeceğiniz nokta seçtiğiniz çiçeğin hediye etmeye uygun olmasıdır. Günümüzde hediyelik çiçek denince akla gelen ilk seçeneklerden biri de lisyantus. Eğer siz de sevdiklerinize farklı ve hoş bir çiçek armağan etmek istiyorsanız Muhiku’nun çiçek kategorisine göz atabilirsiniz.